zahradní traktor agrojet aj 102

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: zahradní traktor agrojet aj 102

#16 Nový příspěvek od ladiki »

na měkkém podkladu nepomůže sebetvrdší tenká vrstva :-/

zambro
Příspěvky: 259
Registrován: pát čer 22, 2012 6:31 pm
Bydliště: chrudim

Re: zahradní traktor agrojet aj 102

#17 Nový příspěvek od zambro »

Tloušťku nanesené vrstvy tvrdochromu určíš podtočením průměru hřídele,toho se nemusíš bát.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: zahradní traktor agrojet aj 102

#18 Nový příspěvek od DYK »

On to asi myslel kvůli tomu ložisku, ale stejně to nevydrží. Kdyby ta poloosa měla aspoň 25mm snad tigem zavařit ale toto? Jedině nová. Prasklá poloosa není každý rok nic neobviklého a potká to pár strojů. Záleží jen na způsobu používání před tím, rychlost pojezdu, zatížení a drncání a podle toho to vydrží. Dýl, nebo míň. Praská MTD, Stiga, . . . . no na co si vzpomenete. Tak jasně, je to věc převodovek, ne značek traktorů. Taky záleží, co je to za převodovku, protože jak se zde někdo ptal, jaký je v nich vlastně rozdíl, tak jedním je třeba průměr poloos. Já si teda pořád myslím, že kdo toho má cekem dost k sekání a hodlá jeden nový stroj používat co nejdýl, měl by se finančně vyšponovat a pořídit SECO. Nic lepšího není. Vše ostatní bude sice levnější ale i horší z pohledu dlouhodobého užití.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: zahradní traktor agrojet aj 102

#19 Nový příspěvek od Navarson »

Co takhle novou převodovku? V Polsku se dá sehnat celkem levně: https://allegro.pl/produkt/przekladnia- ... u-1-4-0528 A budeš mít pokoj. Už minule sis stěžoval na vypadávání kvaltů...kdoví co na tebe ještě z tý skříně vykoukne :-/
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: zahradní traktor agrojet aj 102

#20 Nový příspěvek od ladiki »

4 Zambro: co je mi známo, tož tvrdochrom se nanáší do vrstvy max 1mm.....ale je prostě rozdíl ho nanášet na původně cementovanou vrstvu v nějaké desetině a na tuto konkrétní hřídel obdařenou vrstvou návaru, podpořeno "základním kalením". Za mě, bych v tomto případě, tvrdochrom určitě nevoli :ano:

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: zahradní traktor agrojet aj 102

#21 Nový příspěvek od drpepa »

Navarson píše: úte čer 01, 2021 6:12 pm Co takhle novou převodovku? V Polsku se dá sehnat celkem levně: https://allegro.pl/produkt/przekladnia- ... u-1-4-0528 A budeš mít pokoj. Už minule sis stěžoval na vypadávání kvaltů...kdoví co na tebe ještě z tý skříně vykoukne :-/
Díky za odkaz, nevěděl jsem, že se dá přes PL sehnat tak levně. Je to potom k zamýšlení, zda koupit jen vstupní hřídel za cca 3500,- nebo celou převodovku za 7000,- . Taky by mě zajímalo, jak to může být s kvalitou této převodovky z pl? :zapomel:

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“