Husqvarna

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Husqvarna

#16 Nový příspěvek od JARDY »

Stejně víme, že Mountfield je origo jenom ten sněhulák ve slamáku a zbytek Čína.Husa taky není Švéd ale UsA prý, ha ha ha.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Husqvarna

#17 Nový příspěvek od hugo3 »

huska je někdy prodávána jako mc culloch, tedy

Zakladatel: Robert P. McCulloch
Založení: 1943, Wisconsin, USA
Nadřazená organizace: Husqvarna
Dceřiná společnost: McCulloch Aircraft Corporation

a přiznejme si, kdo dneska nedělá celek nebo jenom část v číně. prostě to tady (myslím v evropě a americe) nikdo levněji neudělá. tečka.
mám křoviňák mcculloch už 6 rok a naprostá spokojenost. také předchozí byl od této značky, po 12 letech odešlo zapalování (cena okolo 1000), tak jsme raději koupil nový.
o mtf mám stejné mínění jako většina jiných, agresivní prodej, servis na h...o a ještě s řečmi okolo.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Husqvarna

#18 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...o jakém servisu to pořád melete ..? To si tam jezdíte nechávat napnout řemen , nebo dofoukat kola , měnit nože ? A jaké náhradní díly ? Spotřební materiál - nože , řemeny se dají právě díky té podobnosti strojů koupit jinde . Asi to bude někde jinde než u značky , nebo prodejce .

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Husqvarna

#19 Nový příspěvek od hugo3 »

čas od času něco odejde a vlastník nemá odvahu nebo vybavení opravu udělat. nebo nesežene náhradní díly nebo nedokáže je specifikovat.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Husqvarna

#20 Nový příspěvek od JARDY »

Zatím jsem si všechno dělal sám.Soused si nechal udělat servis prohlídku jako aby záruka a bla bla.Borci došli flexou přejeli nože a řekli si dvojku. Ty jejich díly fakt drahé aby si nic nechtěl. Když si chceš něco opravit, chybí dokumentace .Vladimíre nechci ti brát iluze o solidnosti spolku Mountfield.
Husa taky nic moc,ale aspoň nehrají machry.
Po sezoně písknu víc.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Husqvarna

#21 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...iluze si žádné nedělám . Je to o lidech . Já chci jen poukázat na to , že v dnešní době už v kategorii hobby na značce vůbec nezáleží .

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Husqvarna

#22 Nový příspěvek od Širon »

Je to přesně tak. Příkladem stiga, označení netuším je to ten základní prcek,jednoválec 84 záběr,motor brigs, je to tak do dou tisíc metrů, prostě sekačka se sedačkou. Vyrábí se na slovensku, prodává za padesát tyček. Je to na menší plochy ,pro nenáročné uživatele. Já jsem koupil úplně stejnej kousek ,jen má černou haupnu a jmenuje se to Alpina, kola ,motor, převodovka,prostě zbytek stejnej. Postavili jsme to s kámošem vedle sebe a jedinej rozdíl je v tom že já mám na koši madlo a on páku ,kterou vytáhne při vysejpání a líp zabere. Jo a je tam rozdíl v ceně cca šest tisíc dolů oproti stize. Holt žlutá barva asi stojí víc. Béďa trávníček jí má taky,samo červenou, koukal jsem se na ní a tam je asi za padesát pět, zlevněná z osumdesáti, no neber to za tu cenu............. :zapomel:
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Husqvarna

#23 Nový příspěvek od Britt »

V minulém životě jsem měl traktůrek Partner, což je licence husy, která nabízela stejný traktor, pouze s velkým znakem H o 15000 dražší.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Husqvarna

#24 Nový příspěvek od JARDY »

Podobný dojem z těchto značek mám i já ,tzn dobrý....za ty peníze. ... Obecný názor tady na fóru,je ten. .. Když je to hoby, tak je to na houby.
Husa z USA je na tom stejně.
Do dnešního dne jsem nepřišel na to, proč mi v trávníku pořád frézuje koleje, ať sekám jak sekám. Stará Toro to nedělala nikdy.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Husqvarna

#25 Nový příspěvek od Britt »

Mě to dělal Partner taky, ale MTD ne. Podívej se na seřízení sekacího ústrojí. V příčné ose musí být v rovině a v podélné vepředu trochu výš.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Husqvarna

#26 Nový příspěvek od JARDY »

Jo, dík až bude čas kouknu něco takového to bude.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Husqvarna

#27 Nový příspěvek od Britt »

Tak jsem kecal. Ve předu to má být kousek níž, ale každý výrobce to má určené jinak. Tady máš jedno video, jak to seřizuje, ale lepší je měřit výšku nožů.

https://www.youtube.com/watch?v=FF5LSL03tgw
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Husqvarna

#28 Nový příspěvek od JARDY »

Jako pochopil,ale marně hledám kousek perfektní roviny aby výsledek nebyl horší.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Husqvarna

#29 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...udělej si takové pódium ze dvou palet a máš to jako na dlani . A než začneš , podívej se na tlak v pneu !

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Husqvarna

#30 Nový příspěvek od JARDY »

Než seženu palety,tak jsem si v návodu našel, že tlak je uvedený na pneumatikách.Tam jsem našel jenom made in China.Taky jsem zjistil že podpůrná kolečka jsou tak vysoko, že mi můžou tak maximálně podepřít hlavu,ale sekání ne.V pondělí cinknu tomu šulinovi co mi to prodal.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“