HECHT

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: HECHT

#61 Nový příspěvek od peyrak »

O traktoru Seco už jsem tu už psal, před rokem jsme ho měli půjčený v rámci našeho města z fotbalového stadionu na softballové dvouhřiště (17000m2 travních ploch), traktor koupený na podzim 2017. Používal ho jediný člověk, pečlivka. Ten traktor se prakticky rozpadal, Většina ložisek po smrti, řemeny KO, šasi popraskané, jen se zlomit. Posekali jsme s ním 3x, za tu dobu jsme měnili řemeny (výměna řemenu k převodovce je pro 4 ruce a kýbl trpělivosti, cena 274Kč) a většinu těch ložisek, pak jsme ho rádi zase vrátili, protože jsme mezitím naše stroje oživili, máme mountfielda z roku 2008 se záběrem 122cm a 20ti koňovým motorem, už je to taky opotřebenej vrakouš, ale za celou dobu se konala jen běžná udržba, žádné závady nebyly, pak máme ještě Stiga TransPro 54, taková komunální mašina se záběrem 165cm a vysokým výsypem koše na 1100l trávy, taky vrakouš, dostali jsme ho po 17ti letech tvrdé služby u technických služeb města, holt jsme neziskovka, no.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: HECHT

#62 Nový příspěvek od JARDY »

Hm,tak už fakt nevím .To Seco byl můj tajný typ,tak že..........
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: HECHT

#63 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...Jardy , moje zkušenost . Nechci se chlubit , ani si stěžovat . Traktůrek mám od r. 2016 . Sekám s ním plochu zhruba 4000m2 od začátku sezony poctivě každý týden a na závěr uklidím listí . Zatím bez nejmenšího problému .

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: HECHT

#64 Nový příspěvek od Navarson »

Jak píše DYK. Jseš ochoten do toho vrazit 80míčů. Někde píšeš, že toho máš 0,4ha v problematickým terénu, a že potřebuješ silnou a robustní sekačku, co se v porostu nekroutí, jak lejno v proutí. Prostě jako každej, chceš hodně muziky za levný peníz. Co značky jako Etesia, Countax, JD, Kubota, a další výrobce profi, nebo strojů na časté použití. Akorát by prostě nebyl nový. Ovšem kdoví, estli by však nesplnil více Tvého očekávání, než nový cheht nebo béda trávníček.
To: Vladimír. Letiště jak kulečníkovej stůl umí posekat i robotická sekačka, akorát na 4000m potřebuješ víc toho hraničního kabelu...i když dneska už uměj jezdit i podle GPS..ale zase to něco koštuje, no :zapomel:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: HECHT

#65 Nový příspěvek od Atlan »

JARDY píše:To si špatně pochopil jenom mě zarazilo,že levný traktor je nějak poctivější.Trvám na tom,že 2 válce za cca 80 peněz by mohli mít slušnou kvalitu.Seco se nějak přibližuje tomu co chci, jenom jet 30km na čumendu se mi zatím moc nechce.
Myslis ze ta predna trepajuca sa kapota na riwale je to prave, alebo trepajuca kladka variatora na 3mm plechu, tak to si sa slabo pozeral. Hold niekde sa setrit muselo. Navyse mechanicke zapnutie kosy.
Nechapem preco trvas n 2valci,to uz rovno mulcuj tym od oca. :prace: vysledok na trave bude cca rovnaky. Si nemysli ze ked z 30cm travy urobis 5cm,ze jej to pomoze.
Ja stym riwalom nemam problem, sko4 je otrava ked by bola vecsia trava ze behas len vysypat. A rival nema indikaciu naplneneho kosa, uz som bol na rozumy a dorobim to tam.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: HECHT

#66 Nový příspěvek od JARDY »

Sekám kolem chaty a nějaké společné takové horedole pravidelně za 14 dní jednou někdy 2 krát, asi hoďku a půl.Tam kde na to koukám celý den trošku pečlivěji a dodělávky křoviňákem 1 za měsíc, tak další 2 hodiny.Mno a pak tu mám ještě "louku".Dřív sekal 2krát za rok bubnovkou asi půl dne a potom se z toho tři dny léčil.Poslední roky je to samý krtinec, tak že zjara se to snažím trochu srovnat právě tím toro.Jak má svoje léta už funí jako já,tak jsem to chtěl změnit.Loni jsem dělal nějaký pokus s vlastním traktorem a bubnovkou zatím to nedopadlo,někde tu je i video.
Proto si tu ze mně dělají někteří legraci.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: HECHT

#67 Nový příspěvek od Britt »

Pokud máš svažitý terén, tak jasně dvouvál a já bych hledal BS, kvůli mazání a zbytek stroje je sázka do loterie.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: HECHT

#68 Nový příspěvek od DYK »

Co má B&S jiného na mazání rozstřikem než jiný motor?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: HECHT

#69 Nový příspěvek od Britt »

Dvouvál má jakési tlakové mazání, ale to ty moc dobře víš. Jednovál má má pouze rozstřik klikou.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: HECHT

#70 Nový příspěvek od ogie »

V práci jsme měli 12 let agrostorj AJ102 teď je to vlastně seco , motor BS a převodovka tuff torg K62 používal se jako komunál v létě sečení v zimě prohrnování a solení cca 120 mth ročně, po asi 9 letech se měnil hydrostat , nakonec byl vyřazen z důvodu motoru bez výkonu a konstatování servisu, že je to na nový motor. Já si ho odkoupil domu udělal rozborku, vyčistil motor , bylo to všechno totálně zasekaný od karbonu a traktor mi jezdil minulou sezonu bez problému. Teď přes zimu proběhla kompletní rozborka zbytku celého traktoru, pustil jsem se do kompletní GO, protože vlivem soli už se prostě vypařili některé kovové díly ... ale co se týká šasi, přední nápravy - tak ty jsou bez problému, rozhodně ne polámané a zkroucené a to to dostávalo opravdu záhul s minimální údržbou..
Vybírali jsme tedy před cca 3 lety náhradu, měli jsme tu půjčené i ISEKI za 350 tis ( v trávě se to cpalo a jezdilo stejně jak to SECO) .. Nakonec jsme skončili u SECO 102-22P4 motor BS hydrostat tuff torg K62, za tři roky zatím 2x řemen sečení a 1x napínací kladka ( ta šla pryč asi po roce ) jinak prozatím jen benzín,olej a filtry. Za mě je důležité si zhodnotit co se bude sekat a podle toho vybírat, pokud je placka na pravidelné sečení nebál bych se ani toho hechtu. Pokud to bývá přerostlá tráva a svažitý pozemek už je potřeba koukat jinam. 90% "značkových" výrobců má ten základ stejný (motor, převodovka) když jsme zkoušeli Stigu nebo HQ tak tam jsi v ceně o řád výš , motor a převodovka stejná jak SECO, ale to železo okolo je nic moc , platíš prostě za značku. Já mám zahradu pěkný krpál a bez uzávěrky se v některých místech nehnu, za další čím nižší řada hydrostatu tím je menší svahová dostupnost. U některých výrobců traktorů se ani nedá zjisti co tam je za převodovku na tož nějaké údaje.. No a HECHT když už jsem v diskuzi o něm, měl jsem malou jednoruční prořezávací pilu , ta teda spíš nechodila, teď akorát v pátek jsem si byl pro křovinořez, na takové ty nedoseky kolem stromů a plotu, vzal jsem HECHT 53 za 3 tis .. překvapilo mě, že to má docela i sílu a na plnou strunu to ve velké trávě jede dobře, ale celý den s tím dělat bych rozhodně nechtěl je to prostě hrachovina, ale to co potřebuji mi to splní a jestli to za pár let hodím ze skály, nebude mě to zase tolik sr...

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: HECHT

#71 Nový příspěvek od Navarson »

Tak estli s tím chceš rozhrnovat krtince...a nechceš aby se ti potkali nože, tak rovnou zapomeň na ozubený řemen. Tady je namístě klíňák, aby mohl proklouznout, a navíc sečení, kde konce nožů mají mezi sebou mezeru (nemůžou se potkat). To znamená buď třínožový sečení...nebo dvounožový, nesený šejdrem...
A estli s tím chceš jezdit takovejhle sekačkokros, tak tlakově mazaný motor, a jak píše Ogie, pořádnej hydrostat, už jen pro to, že třeba K62 má palcový poloosy a zesílený odlitek skříně v místě výstupu...aby se ti ten hliník při tom drncání neštípnul. A uzávěra diferáku na mokrý svahovitý trávě je takřka nutnost.
Sečení pro takovouhle práci musí být dostatečně odolný, aby tu práci zvládlo, tedy né plastovaný dizajnový počin, ale pořádnej pevnej plech. Robustní sečení vyžaduje robustní uchycení, a robustní uchycení, vyžaduje robustní rám stroje. To všechno se projevuje na hmotnosti stroje. A jsme zase zpátky u motoru a převodovky, který musí být dimenzovaný, aby se to všechno při tom zápřahu i svižně pohybovalo.
Tak a jsme zase na záčátku...teď babo raď.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: HECHT

#72 Nový příspěvek od oco13 »

Prečo si myslíte ,že ten mulčovač za štvorkolku je blbosť?
Domadel na ťahanie má, potrebuje to členitého terenu a krtince to dáva s prstom v node. Navyše žiaden problém s upratovaním pokoseného materialu Pod 10timi orechmi na kope som nenašiel ani lístoček - zomlelo ich to na prach. A na metrovej zeline si to len chrumká.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: HECHT

#73 Nový příspěvek od Britt »

Mulčovač je dobrá věc, ale když chceš mít uklizenou zahradu....
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: HECHT

#74 Nový příspěvek od ladiki »

Britte, když mulčuješ jak se má, tak v trávníku to nepoznáš. Naopak pravidelným sekáním se sběrem, vede jen k tomu, že za pár let je trávník vyžitý, slabý a plný jen mechu.....Obecně nerozumím tomu, proč každý tu trávu sbírá a vozí někam na hromadu. Správně namulčovaný materiál je pro trávník výživa. Stačí jen na jaře a na podzim vertikutovat, v letních hicech zvednout výšku sečení a není nic jiného potřeba... :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: HECHT

#75 Nový příspěvek od oco13 »

Tak nejako - prestal som zakaždým zbierať lebo to schlo jak besné. A ten konkretny mulčovač má nastavenie od 20 do 200mm.
Ďalším argumentom by mohlo byť porovnanie zložitosti stroja, no a samozrejme cena. Ak tam má krtince tak to asi nebude golfové hrisko.
Naposledy upravil(a) oco13 dne pon čer 01, 2020 12:51 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“