HECHT

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: HECHT

#16 Nový příspěvek od vitex »

Ani zadarmo,tak bohatý zase nejsem.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: HECHT

#17 Nový příspěvek od JARDY »

Máš nějaký lepší? Když jsem tak gouglil,tak na všem se najdou mouchy.Hecht zatím u mně vyhrává motorem a potom že ho prodávají přímo u nás v dědině.Mám od nich sice jenom pilu ale za pár korun dobrá.Nesnáším machry třeba Mountfield apod.prodejci.Každý je u nich trouba a oni mistři světa.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: HECHT

#18 Nový příspěvek od vitex »

Nemám ale už kupuji pouze kvalitní výrobky renomovaných značek.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: HECHT

#19 Nový příspěvek od ladiki »

SECO Challenge MJ 102-22
CUB KAdet XT2 PR95

https://www.youtube.com/watch?v=nvSe21_ ... =emb_title
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... =emb_title

Osobně bych podpořil SECO ;-)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: HECHT

#20 Nový příspěvek od ladiki »

a ještě možná to Solo T 15-95.6 HD. Mám klasickou sekačku BRV5300 a díly jsou běžně dostupný a levný.
https://www.youtube.com/watch?v=wZNqAsfKj7Q

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: HECHT

#21 Nový příspěvek od sita »

JARDY: a zkousel sis vykon toho HECHT traktora nazivo, nebo vychazis jen z papirovych parametru? Protoze treba zanovni pila HECHT 45ccm (vykon presne nechci hledat) je v praxi o dost slabsi nez 30let stara husqvarna 35ccm (cisla takyt nechci hledat), to mam osobne vyzkouseny. Vidim to na spatnej pomer vrtani/zdvih, ale proc to tak Hecht udelalal, to teda nevim.
Bratranec si ale ted od Hechta koupil sekacku a je s ni moc spokojenej, takze asi obcas neco pouzitelnyho vyrobi...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: HECHT

#22 Nový příspěvek od ladiki »

Sito, dobrá připomínka o výkonu. Ono totiž marketing velí co nejširší záběr...atd..Ovšem musí být dobře vyladěna celá sestava....Když vezmu nejdražšší klasickou sekačku Hecht s pojezdem za 16tkč....motor ok, ale šířka záběru 56cm, špatný tvar žací komory a už od pohledu málo profilovaný nůž, tak s tímto mulčovat, musí být fakt radost :vysmech: Ale na papíře vše super.

Schválně jsem byl vyfotit, jak mulčuje to Alko. Včera odpo sekáno po dopoledním dešti....Poslední sekání bylo minulý týden v pátek. Sorry za offtopic, ale z nekvalitních výrobců už jsem vyléčený :tyty:
Obrázek

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: HECHT

#23 Nový příspěvek od JARDY »

Hoši, každý z vás má v něčem pravdu.Tzv. značka značková ale neznamená vůbec nic.Mám v regálu pilu stihl.Dostal jsem ji ale nepotřeboval.V záruce jsem vycmrndal asi 4 nádrže a po záruce nenatočil.Značkový prodejce celkem hnusně co si s tím dělal?Za týden ,800 zaplatím, říkám co jako bylo? Prý vyčistil.Potom nějaký rok jela, odešlo čerpadlo.Nové dražší než celá pila HECHT.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: HECHT

#24 Nový příspěvek od JARDY »

Velkou výhodu vidím v dostupnosti prodejny a servisu.Traktor bez osobní čumendy,by si asi nekoupil nikdo.Tak že pojedu třeba pár desítek km a ono to není to ono.Nebo třeba koupím a časem se něco poseje,tak je lepší když to není daleko.Brácha má Wisconsin nechá si všechno servisovat.Naloží na vlek a jede do horní dolní a platí a platí.Některé zde uvedené traktory by se mi líbily ale nikdo nenapsal mám ten a ten a pohoda.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: HECHT

#25 Nový příspěvek od Britt »

Prodejna a servis jsou 2 rozdílné věci. Taky jsem si koupil chechta u baráku a když jsem ho šel reklamovat, poslali to do speciálky. Na prasklý řemen se nevztahuje záruka a za 3 týdny jsem si vertikutátor odnesl společně s účtem za nový řemen a poštovné.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: HECHT

#26 Nový příspěvek od Lišák1 »

O cenách náhradních dílů je lepčš ani nepsat. Řemen na Torro 220 od Mounfieldu stojí hezky zaokrouhlených 990Kč, stejný v náhradních dílech na traktory 65Kč. Jinak mně osobně se osvědčilo, že jsem si zajel za hranice do Rakouska, koupil jsem v první prodejně za hranicemi dva zahradní traktory dělané v licenci Husgvarna, jeden vyšel na 38tis. Když jsme se podělili se sousedem o cenu dopravy, bylo to docela levné. V prodejně v rakousku čeští prodavači, domluva bez problémů. Jediný problém byl v tom, že jsem tam dvě hodiny čekal, než oba vybalili, zkompletovali, předvedli a potom rozebrali a opět uložili do krabic. Náhradní díly pasují z Husgvarny.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: HECHT

#27 Nový příspěvek od Britt »

Takhle jsem měl první traktůrek Partner, což je licence Husqarna. Nebyl špatnej, ale zůstal v minulém životě a ten současný MTD je mu konstrukčně dost podobný, akorát má 2 nože a jinde páku spínání sečení.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: HECHT

#28 Nový příspěvek od JARDY »

To Lišák Já taky bydlím u hranic asi 15 km ale tam bych nekoupil ani hřebík i kdyby byl značkový.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: HECHT

#29 Nový příspěvek od Britt »

Já teda nevím, ale ND vyjdou v zahraničí o polovinu levněji než u nás.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: HECHT

#30 Nový příspěvek od DYK »

Jardy, to bude asi v tom, že Lišák jel do Rakouska a ty bys musel do polska. V roce 1997 jsem taky v Hadresu koupil kompresor, sekačku a tlakovou myčku. Jedou dodnes. Ty chceš slyšet, co by kdo koupil. No já bych koupil https://www.vari.cz/produkty/travni-tra ... /cp:41621/ Každý si asi těď řekne"no jasně, to se dalo čekat"! Budiž, ale je to stejná kvalita jako cokoli v této kategorii, to jste už odhalili všichni, ale já bych to kupoval hlavně kvůli motoru!! Ten Loncin je prostě dobrej a až tak, že není třeba prodražovat stroj třeba motorem B&S. Myslím, že je to jeden z nejpřemotorovanějších sekacích traktorů ve třídě. Ať už se píše co chce. Takže výkon motoru bohatě, servis a díly všude kde je Vari a ty díly třeba na motor za zlomek ceny značek. Až na ten motor začnete prstat tak prosím jen ti, co mají vlastní zkušenost!! Děkuji.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“