Countax C600H

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Countax C600H

#1 Nový příspěvek od Ace »

Tak se mi to konečně povedlo. Už je doma v Liberci. Dnes jsem ho dovezl z Havlíčkova Brodu. Motor Honda V-twin 16hp.
Mám z něj obrovskou radost. :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#2 Nový příspěvek od Navarson »

Mám skoro to samé, jen ještě o dva koníky víc :) . Výbornej stroj, však uvidíš. Jakou máš šířku sečení?
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#3 Nový příspěvek od Ace »

Už probíhal test. Sice 1 stupeň nad nulou a sníh, ale super. Šířka je o něco širší než traktor. :-D Zítra zmerim a nafotím. Něco práce na něm bude, ale i tak super.
Tvoje vlákno mám projite několikrát a musím uznat klobouk dolů.
Trošku budu muset poresit pojezd, ale snad to dám.

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#4 Nový příspěvek od Ace »

Tak šířka sečení je 107.
Dneska už mi 2x došel benzín. :-( ne teda, že by to tak žralo, ale měl jsem tady jen různé zbytky.
Nějaké fotky.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#5 Nový příspěvek od Ace »

Můžete mi prosím někdo poradit proč ten koš nedrží na místě? Přijde mi, že by měl být namáčknutý na smetáku. Ten plech nad válcem má být v koši nebo ne? Když ho do koše dám tak mi po chvilce ježdění stejně vyskočí.
Jak se to chová jsem dal youtu.be.

https://youtu.be/4pvmIFEAxKE

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#6 Nový příspěvek od Ace »

Ještě jeden dotaz ohledně prevodovky. Jak poznat co to je za typ? Když jsem sundal středovou krytku poloosy na ráfku tak jsem naměřil cca 20 mm(měřeno svinovacím metrem, suplerou se do kola nevejdu).
Mám podezření na tuff torq k46. Dá se zrepasovat v domácích podmínkách? Soustruh, fréza, bruska možno využít, ale nikdy jsem to nedělal.
Traktůrek sice jede, ale s plným košem, zapnutým sekáním jsem měl ve vysokém mechu už problém. Musel jsem vypnout sekání.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#7 Nový příspěvek od Navarson »

Z toho videa jsem nic nepoznal. Nafoť, prosím pár obrázků, jak vyklápíš koš (může být samozřejmě prázdný) a taky ten koš úplně sundej a nafoť skříň smetáku. Ten spodní plech co je na posledním snímku na zemi, musí viset na těch táhlech, ale zároveň musí být pevně spojený s dolním rantlem zachytávací síťě. Co je ten červený plech dole mezi košem a smetákem na videu nevím, ale přijdem na to :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#8 Nový příspěvek od Navarson »

Ano, TT k46 má poloosy 3/4palce, tedy něco málo přes 19mm, pro repasy je potřeba pochopit princip použitého hydraulického převodu. S rozebíráním bych posečkal, zkus vylít stávající olejovou náplň (převodovka musí ven, neb lze vylít jen nalévacím otvorem. Nebo otočit celý traktor kolama vzhůru, což důrazně nedoporučíji :pistol:) Použij hustší motorový olej, doporučuji kvalitní minerál, aby se více blížil vlastnostem hydrauliky než motoráku, např. 20W50, a pozoruj účinek. Pokud se nezlepší, jsou velké vůle mezi válečkami pístků a kluznou plochou centrálního přepouštěcího odlitku, nebo vůle pístků ve válečkách čerpadla nebo mototu.
Pak je potřeba zvážit repasy, nebo jít do nové převodovky. Já osobně, kdyby ten můj hydrostat byl kaput, jdu do k62 s uzávěrkou. Výměna zas takový problém není, a když do pekla, tak na pořádným koni.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#9 Nový příspěvek od Ace »

Moc, děkuju. Zítra nafotím. Jakou konzistenci má mít ten olej v převodovce? Pod sedačkou jsem našel nějakou nádobku to je k dolevani? Olej by měl být až po okraj skříně jestli se nepletu. Díky

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#10 Nový příspěvek od Ace »

Tak oleje tam je, dost. No nic, převodovka půjde ven.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#11 Nový příspěvek od Navarson »

Hustota oleje je asi jako čerstvý motorový olej. Hladina v nádobce má být cca 3mm po dně, v podstatě jen kontrola hladiny, že hydrosta je skutečně zaplavený olejem až po hrdlo. Barva oleje v nádobce nebude stejná jako v převodovce, neb skrze není žádná cirkulace. Olej vyměň každopádně, to může hydrostatu jen prospět a pokud nenastane změna k lepšímu tak ještě není vše ztraceno, může být zanesený filtr oleje. Ten se ale bohužel nachází uvnitř hydrodtatu a je nutno převodovku rozebrat, tím pádem rovnou zkontrolovat opotřebení pohyblivých částí. Před nalitím nového oleje vypláchni převodovku trochou petroleje (pozor nepoužívat naftu, některá gufera jí namají rády)
Ještě v předchozím příspěvku píšeš:
Ace píše:Traktůrek sice jede, ale s plným košem, zapnutým sekáním jsem měl ve vysokém mechu už problém. Musel jsem vypnout sekání.
To ale nevypadá na převodovku, ale spíše na nedostatečný výkon motoru. Tam už těch příčin může být více, počínaje přicpanou palivovou cestou (včetně vody v plovákové komoře, či zanesené trysky k difuzoru), špatně seřízený regulátor otáček, nedejbože i přidřený motor (zkontroluj olej v motoru), nebo i zanesený filtr vzduchu. Popiš jak se chová, jestli necuká, neklepe, nepravidelně běží, co volnoběžné otáčky....příčin může být fakt řada. Tyto motory mají podtlakové palivové čerpadlo a to také není žádná výhra, někdy při větším zatížení nestačí plnit karburátor, lepší je nahradit ho elektrickým, protože do zaplňuje plovákovou komoru vždy, když je pod napětím. Nemusíš trápit motor přes startér, když traktor nějakou dobu stojí a palivo se z karburace časem odpaří.
No zkoumej a ptej se, co o Counaxu vím, tak povím.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Countax C600H

#12 Nový příspěvek od Atlan »

Tento nema problem s vykonom motora.
Http://youtu.be/YZukqQw5Xlo
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#13 Nový příspěvek od Ace »

Děkuji za informace. Koukám jak to sypeš z rukávu. :-)

Ohledně prevodovky. V úterý jsem se byl podívat na dva countaxe, ten první měl motor vanguard 14 hp a při zkoušce hydra kdy ho pán přikurtoval k autu tak traktůrek cuknul s autem a začal hrabat jak zběsilý. Bohužel celkový stav byl žalostný, popraskané pneumatiky, chybějící panel pro kontrolky, hlučný motor, šíře sečení stejné jako šířka traktoru, hlučné sekání i smeták a celý traktůrek byl tak nějak pobouchaný. Mě by ta kosmetika ani moc nevadila, ale pokud bych ho vzal tak by mě manželka hnala. Pokud by pán něco slevil tak bych do něj asi šel. Měl takovou vychytávku co se mi líbila a to jest ovládání pojezdu u pravé ruky, ne na noze jako většina.

Ten druhej s Hondou co jsem vzal tak ten super. Skoro bez koroze, širší sečení (to jsem chtěl protože jezdit u plotu bez širšího sečení je na....), tišší motor, krásně chytá, nové zadní pneu, kompletní přístrojová deska, prostě krasavec.
Bohužel když jsem ho uvázal tak si ani nehrabnul a začal kňučet. Ale pán mi nabídl za stav hydra 10k dolů tak jsme si plácli. Oproti původně inzerovane ceně mi dal vlastně slevu 14k protože už po telefonu mi nabízel, že když jedu z takové dálky 4k dolů.

K tomu koši dávám nějaké fotky jde mi o to, že je koš v dolní části nazaskoceny ve smetáku. Kdy ho pritlacim tak tam vleze, ale pak zase vyskočí. :vztek:

Mimochodem kde kupuješ metličky? A za kolik jestli to není tajné.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#14 Nový příspěvek od Navarson »

Tak pokud převodovka kňučí, je to známka malého objemu oleje cirkulujícího mezi pumpou a motorem přes centrální díl. Příčinou je zanesený olejový filtr zamezující nasání potřebného množství, nebo moc malá viskozita oleje, který pod tlakem proniká vůlemi mezi navzájem pohyblivými součástkami (to je to kňourání). Projevuje se to více po zahřáti oleje v převodovce.
Potvrzuji lepší ovladatelnost traktoru pomocí páky. I soused, který má C800H s pedálem uznal, že můj traktůrek s pákou se mnohem lépe ovládá, a že on musí mít vždy vše lepší :nene: Ovládání je mnohem přesnější a rychlejší, zvláště pokud je hodně členitá ošetřovaná plocha. Váš traktůrek série C s motorem Honda se vyráběl v letech 2006 až 2009 v základu již s pedálem. Nicméně výrobce umožňoval předělávku na páku.
Obrázek
Sestava páky byla uchycena 4 šrouby do červeně označených otvorů, které se nacházejí i na Tvém traktůrku. Čepem pak byla spojena v červeně označeném otvoru sestava páky s ovládací pákou pumpy na hydrostatu. Pedál a sestava jeho táhel byla demontována. K osazení ruční páky je nutno ještě podle přiložené samolepky vyříznout tvar vodící kulisy v blatníku vpravo vedle sedačky.
Ten sběrný koš: Konstrukce síťky (trubka která lemuje kraj síťe koše, podobně jako guma v trenclích) musí být uchycená ve vrchním víku koše až na jeho dně. (zdá se mi podle snímku, že Ti vyléza pod sodním rantlem víka. Spodní plech v zadní části koše musí být přichycen dvěma plechovymi pásky, zavnitř koše, ke spodní trubce sítě hodně natěsno (spodní plech nesmí jít lehce oddělit od koše směrem dozadu) Dle foto, se mi zdá, že spodní plech vůbec máš nějaký pokroucený. Srovnej gumovou palicí na nějaké rovné ploše, okraje zahnuté vzhůru musí být také rovné, s plechem svírají pravý úhel. Spodní konstrukce koše dosedá na dno plechu, zahnuté okraje zakrývají spodní trubku sítě po celém spodním obvodu. Táhla ne bocích koše odpoj od konzolí skříně smetáku, spoj je čepem s dolním plechem koše, seřiď délku tak, aby při naklapnutí na čepy na koši byla trubka sítě pevně přitisklá na dno spodního plechu, a nech tak. Kulové čepy na konzolích nepoužívej, slouží pouze k odklopení spodního plechu a zvětšení místa pro vysypání, pokud se sbírá spadané listí. Bohužel těmi pohyby trpí spojení sítě a spodního plechu v zadní části a časem se uvolní. Tráva jde vysypat i když se víko neotvírá, naopak, doporučuji spodní víko za ohnutý okraj přpevnit k trubce sítě na obou stranách co nejblíže ke skříni smetáku, např. samořezným šroubem tex. Celá sestava koše tak získá větší tuhost. Kulové čepy na konzolích odstraň, aby nikoho nemátly. Svislá trubka sítě po správném sesazení koše, musí po nasazení na konzole smetáku zapadnout vlastní hmotností koše, za boční plechy skříně. Pokad tomu tak není je nutno zmenšit šířku koše v této části vytvarováním trubky sítě, nebo zvětšit vnitřní šířku skříně smetáku mírným odehnutím bočních plechů. Nebo oboje. Koš musí do skříně smetáku dosednout nadoraz, červený kryt válce musí zůstat pod dnem koše, v žádném případě nezasahuje nad jeho dno.
Metly jsem zatím nepotřeboval, ale prodává je tuším pán na bazoši.cz z Benešova. Najdeš na webu bazoše po zadání Countax Benešov, prodává i jiné součástky na Countaxe.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#15 Nový příspěvek od Navarson »

4 Atlan: Jj, dokonce tam nechal i sečení a koš 8) Chybí tam třetí část triatlonu. Po driftu a rychlostní vložce je přezutí kol na čas a sečení jednomílového pruhu :pohar:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“