Countax C600H

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Countax C600H

#76 Nový příspěvek od Atlan »

Dufam ze si tam urobil vypustaci otvor na olej, aby si mohol casto menit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#77 Nový příspěvek od Ace »

Atlan píše:Dufam ze si tam urobil vypustaci otvor na olej, aby si mohol casto menit.
Na spodku vany jsou dva šrouby opatřené těsněním. Vypadají jak originální.

Obrázek

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#78 Nový příspěvek od Ace »

Tak traktůrek jezdí, seká (bohužel už není co sekat). Tak pokračuje prohlídka.
Říkám si kouknu na display proč nesvítí a on tam vůbec nikde není plošný spoj. :vztek:
Nějaký nápad? Schéma? Desku bych si i vyleptal a osadil.

Obrázek
Obrázek

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#79 Nový příspěvek od Ace »

A ještě jedna otázka, když spustím sečení tak mi dost vibruje řemen, je to normální? Dá se nějak napnout?

https://youtu.be/ohdFF2N4euY

Já bych setkal, až bych brečel. :(

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#80 Nový příspěvek od Navarson »

Nevím, estli tenhle plošný spoj je na výrobu samodoma. Desky se liší dle elektrovýzbroje traktůrku. Jedna na řadu C s motorem Honda je zde: https://www.countaxtractorspares.co.uk/ ... -448009402. Fungujou ti vůbec bezpečnostní blokace sečení, sedadlový spínač, blokování startu nezabržděného traktoru, chcípnutí motoru při vysednutí a pod? Tyhle funkce dělají relé na desce, a pokud chybí, tak si nějak nedovedu představit, jak ti to vlastně funguje. Bez tý desky by normálně neměl jít traktor ani nastartovat.
Řemen pohonu se napíná pákou pod levým nášlapem. Napnutí se dá seřídít šroubem na tyči, která prochází nad přední nápravou a přes napínací desku umístěnou před nápravou, pohybuje pomocí táhla dopředu a dozadu s celým sečením. Táhlo je na čepech mezi uchycením na spodní straně desky a uchycením na nejpřednějším bodu sečení. Pokud nelze napnout řemen ani při maximálním prodloužení seřizovacího šroubu na tyči, nutno řemen vyměnit za kratší (nevytahaný)
Blbě se to popisuje, pokud budeš potřebovat, nafotím.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#81 Nový příspěvek od Ace »

No dnes jsem mluvil s pánem z Benešova co prodává na bazoši díly a traktory countax atd. ten mi říkal že pokud to někdo předělával tak i kdybych sehnal puvodní relé desku a pry je tam i nějaká řídící jednotka tak šance že to dam dohromady je tak 1:1 a cenu odhadoval tak na 10k.

Takže budu muset jít cestou homemade řešení bezpečnosti. Protože jak jsi se ptal zda některý z bezpečnostních prvků funguje tak odpověď je :nene:

Funguje mi to ve zkratce tak, že otočím klíčkem a traktor naskočí, je úplně jedno jestli někdo sedí na sedačce, je zatažena brzda atd. jediný prvek který jakžtakž funguje je, že se po chcípnutí motoru vypne i sečení a po následujícím startu zůstane vypnuté. Takže elektrické spouštění sečení funguje bezpečně tak na půl.

Vzhledem k tomu, že budu muset jít cestou DIY tak si tu bezpečnost nějak dobastlím (uvítal bych rozumné rady jak by to mělo fungovat, ale přiměřeně) a k tomu přidám digitalní otáčkoměr. A pokud to bude možné tak bych tam měl rád čidlo oleje tak jak jsi ho dodělával ty. Ale to budu vědět až se dostanu k motoru.

Ještě k tomu řemenu, já myslel řemen sečení (koukal jsi na video? mě přijde že strašně vibruje), ne pojezdu. Ten mě teda asi taky čeká, protože když je napnutý tak ho vyhnu několik centimetrů do strany prakticky bez námahy jedním prstem. :-/

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#82 Nový příspěvek od Ace »

Mimochodem si pohrávám s myšlenkou přeložit k traktůrku manuál do češtiny, nejen pro sebe. Otázka je zda by byl zájem.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Countax C600H

#83 Nový příspěvek od Atlan »

Vsetky spinace su NC tj v zakladnom stave zopnute.
Bez stlacenej brzdy nenastartujes, smer dozadu y mal vypinat noze (mozes si tam dat tlacitki ktore ked drzis tak ti nevypne noze pri cuvani)
Nazaklapnuty kos vypne sekanie (teoreticky aj motor ked sa pohnes tj odbrzdis)
Sedacka vypina vsetko.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Countax C600H

#84 Nový příspěvek od DYK »

Jo, vertikutační nože mají být tvrdý tak, že i když je podložíš a skočíš na ně - neohneš je.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#85 Nový příspěvek od Navarson »

Jj video jsem viděl, však jsem psal o řemenu pohonu...pohonu sečení.
Tu desku jsem řešil také, měl jsem to i rozkreslené, tak se podívám jestli to ještě dohledám.
Kontrolka oleje je dobrá, ale otáčkoměr se mi zdá zbytečný, spíš bych dal teplotu motoru. Motor má běžet při plném plynu na seřízené otáčky, které udržuje při zátěži regulátor otáček, nebo při staženém plynu na volnoběžné otáčky bez zátěže. Něco mezi tím je zbytečné, protože motor se při zátěži na menší otáčky špatně chladí. Pracovní otáčky bývají u těchto motorů 2 600 až 2800 a volnoběžné 700 až 900. Ještě by bodla kontrolka paliva (už mi dvakrát došla na zahradě šťáva), a bral bych kontolku naplnění koše, protože tráva začne při určitém naplnění přepadávat přes přepážku skříně smetáku a padá zpátky na zem až za smetákem, tudíž se už nesebere.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#86 Nový příspěvek od Navarson »

Tak jsem tu elektriku našel, jen jsem to musel převést na obrázek.
Je to na můj traktor, tak si to uprav podle sebe. Plošňák je schematicky, takže osazovací a propojovací návrh na lept vymysli podle součástek, co máš k dispozici.
To je kabeláž traktoru:
Obrázek
A tuten je plošňák.
Obrázek
Snad ti to k něčemu bude :-/
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#87 Nový příspěvek od Ace »

Díky moc, alespoň mám z čeho vycházet. Bude to o dost jednodušší. 8)

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#88 Nový příspěvek od Ace »

Teda je to fakt pomocník, už odvozil cca 15 kubíků zeminy.

Obrázek

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Countax C600H

#89 Nový příspěvek od kutil tim »

Dost velká váha na převodovku, není na to stavěná.

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#90 Nový příspěvek od Ace »

Já vím, ale jezdí to jen po rovině a kousek. A na ten vlek dávám tak 6 - 7 běžných koleček.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“