Countax C600H

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#91 Nový příspěvek od Ace »

Nový pomocník, mám obrovskou radost. :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#92 Nový příspěvek od Navarson »

Ááá, vertikutátor :ano: A dokonce origoš Countax :) ...Blahopřeju k užitečnýmu příslušenství.

Taky jsem si myslel, že trávu jen občas síknu, ale jak to sekání jde s těmahle angličanama snadno a rychle, tak na dvoře i v zahradě začíná být náznak "trávníku". Tudíž začínám zjišťovat, že pokud v tom chci pokračovat, budu potřebovat další nářadí. :-/ Ovšem příslušenství na Countaxe, není zrovna z nejlevnějšího kraje, a to ani použité. :zapomel:
Svého angličana jsem zrepasoval takřka z vraku za pár tisíc. Pohrávám si teda s myšlenkou, že bych pořídil ještě jednoho komptibilního anglána...a z něj sběrač se smetákem předělal na vertikulátor...sekací deck přebudoval na mulčovač. :chytry: Měl bych tedy ke stávajícímu traktoru sekání, mulčování, sběr smetákem, a vertikutátor se sběrem. Ještě bych mohl spáchat nesené rozmetadlo hnojení, poháněné PTO řemenicí traktůrku, tak jako je originál. Tím by z Haytera byl opravdu "travní" traktor se vším všudy.
Samotný druhý traktůrek bych se pak pokusil přestavět na minitraktor (něco jako mt070), pro jiné použití (pluh, rotavátor, drtič větví, tahání čehokoliv po zahradě, nářadí na bramboru, apod.). Čekám jen, až se objeví něco vhodného, třeba Westwood s mechanickou převodovkou...a kdyby byl ještě s dieslem...vůbec bych se nezlobil ;-)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#93 Nový příspěvek od Ace »

Děkuji, však jsem ho sháněl dlouho.

Plán s přestavbou sběrače jsem taky zvažoval, ale pak se naskytla tahle možnost a neváhal jsem ani minutu.

Byl jsem překvapen, že nože jsou jen takový pevnější plech a asi nejsou kalené. Asi 4 kousky jsem tam měl ohnute, jeden dokonce do pravého úhlu, ale pomocí kombinaček za 5 minut narovnano.

Pokud by jsi chtěl něco nafotit naměřit pro výrobu toho tvého tak ti to rád poskytnu.

Už se těším co budeš vyrábět, to je vždycky radost pohledět.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#94 Nový příspěvek od Navarson »

Tak to rád využiju Tvou ochotu poskytnout nějakou tu informaci. Zajímal by mi detail tvaru nožů a taky detail třeba čtyřech sousedních nožů, jakou mají vzájemnou polohu vůči sobě na hřídeli.
Pokusil bych se ty kudly vypálit z hardoxu, snad by chvílu vydrželi.
Díky moc za nabídku. :friends:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#95 Nový příspěvek od Ace »

Jasně, není problém, klidně ti je i můžu nakreslit v stl formátu.

Dnes jsem si říkal že nabrousim nože a zkontroluju řemen u nožů.
Obrázek

:silly:

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#96 Nový příspěvek od Navarson »

Jj. pod kryt řemenic se dostane ledacos...i chcíplího krtka jsem tam jednou našel.
Myslím, že řemení máš v pořádku, pružina napínacích kladek je pořád v tahu (závity pružiny mají mezi sebou mezery) a tak to má být. Zkontroluj především ložisko meziřemenice (na snímku ta úplně nahoře) poněvadž je uchycená pouze na jednom kuličkovým ložisku a je dost namáhaná. Hřídelky sekacích nožů mají ložiska horní a dolní, tam to drží dobře. Mně už se to na meziřemenici dvakrát vysypalo. Je tam origoš 40x17x12, tak jsem dal 62x25x17 (musel jsem vytočit novou hřídelku a řemenici pro nalisování průměru 62mm) ale už je pokoj.
Jinak výkres nepotřebuju, stačí jen nákres nebo fotka tvaru (oběžný průměr budu asi stejně přizpůsobovat podle skříně). Taky by mi zajímala vzdálenost nožů od sebe na ose, a jejich vzájemná poloha (pootočení)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#97 Nový příspěvek od Ace »

Díky za rady ohledně nožů.

Tady je pár fotek, snad ti to pomůže.
Nože jsou tak milimetr tlusté a mají tvar motýlka(dva protilehlé trojúhelníky) , prostřední část nože je ve tvaru kružnice kvůli hnací hřídeli.
Celý vertikutator je vůči traktoru vyosený na jednu stranu a má záběr cca 74 cm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#98 Nový příspěvek od Navarson »

Paráda, díky. Tak nějak jsem doufal, že budou ty vrtule podobný jako ve výměnných kazetách modernějších PGC sběračů na Countaxe.
Obrázek
Teď, když jsi to změřil, tak akorát ještě určím vnější průměr podle prostoru ve skříni smetáku (kterou ještě nemám) nakreslim a vypálim listy vrtulek a pak už jen drobnost, celý to spáchat, aby to fungovalo :zapomel:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Tobi
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 25, 2021 9:23 am
Bydliště: Žamberk

Re: Countax C600H

#99 Nový příspěvek od Tobi »

Prosím o kontakt na repase převodovky countax c 600 h z Moundfieldu.dekuji. Traktůrek bez ztráty výkonu v kopci přestává jet.

z123
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 11, 2022 5:18 pm
Bydliště: Veltrusy

Re: Countax C600H

#100 Nový příspěvek od z123 »

Zdravím z Veltrus. Kousnulo se mi ložisko uložení hřídele sběracích metliček - poradil by mi někdo jak se to rozebírá, aby se ložisko dalo vyměnit?
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#101 Nový příspěvek od Navarson »

Ta červená krytka není součástí misky ložiska, dá se oddělit, asi ji máš jen stářím slepenou. Pak vymáčkneš z vnitřního kroužku ložiska hřidelku s tou plastovou kostkou, tím půjde sundat ten krycí kroužek mezi plastovou kostkou a miskou ložiska. Z tý strany pak vymáčkneš vnější kroužek ložiska z misky. Toď vše.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Countax C600H

#102 Nový příspěvek od Levi »

Ahoj vespolek,

můžete mi prosím někdo vyfotit, jak je udělaný záves na tomto traktoru? Tak jak Ace tahá ten vlek, potřeboval bych po naplnění trávou takového hodně odlehčeného vlečíku odvézt trávu do kontejneru. Zatím mám na tom vleku závěs k připojení na Teru, Dakr.

Pokud bude ale časově náročné odpojování sečení a zapřažení vleku, budu muset vyřešit najíždění na vlečku (cca 1,5m vysoko) a sklapět přímo na 8t IFA vlek za zetorem. :D Což tuto variantu úplně ještě nezahazuju. :D

Děkuji :)
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“