Countax C600H

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#16 Nový příspěvek od Ace »

:shock: to jsou teda znalosti :shock:
:potlesk: :potlesk:
Moc děkuji, naštěstí moc členitý pozemek nemáme a když něco na zahradě vytváříme tak na průjezd traktorů myslíme.
Ohledně koše jsem našel i hezké video jak to má fungovat a jak se říká občas je lepší fotka než tisíc slov.

Video jak se sundavá koš i smeták.

https://youtu.be/Qksfz5FUbPU

K té převodovce, tak jí asi rovnou rozpůlím a vyčistím když už bude dole.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#17 Nový příspěvek od Navarson »

Jj, ve 14. vteřině videa (jak má pán palec levý ruky) je vidět, jak je horní trubka sítě hluboko schovaná za rantlem horního krytu. Ty táhla má nacvaklý na čepech koše, už když k tomu přišel. Asi to tak používá i v provozu, protože jinak by je před sundáním koše, musel přecvaknou z konzol. Takhle jen čapnul koš a rovnou ho sundal. Sundavání skříně smetáku jde fajn, nandavání o poznání hůře. Já to mám předělané, abych skříň pouze zavěsil na zdvíhací ramena, a nemusel se prát s nasouváním do původních nosníků. Tuten nepohodlný systém připojování skříně smetáku je daň za jinak perfektní sběr trávy, a to třeba i v dešti. To některé sekačky s "větrným tunelem" nezvládnou ani u suché trávy.
Rozborka hydrostatu je myslím správný krok. Pokud jsi to ještě nedělal, tak se alespoň něco přiučíš, a navíc zjistíš stav opotřebení důležitých částí. No a koneckonců kdyby se nezadařilo, tak jsi ušetřil 14T na koupi traktoru, a za to už se dá při troše štěstí, pořídit funglovka hydrostat. :)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#18 Nový příspěvek od Ace »

Díky, no uvidím. Nikdy jsem to nedělal, ale snad to dám.
Návodů na YouTube je dost na to aby se v tom člověk neztratil. Přinejhorším to poskládám zpět a pošlu jednomu pánovi co mi říkal že to za cca 6-7 k zrepasuje.
Je ještě nějaká možnost jak zjistit přesný rok výroby krom těch štítků které mám nečitelné? Děkuji :chytry:

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#19 Nový příspěvek od Ace »

Jinak velmi chytrá stránka kterou jsem dnes našel.

https://www.countaxtractorspares.co.uk/ ... ntax/step2

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#20 Nový příspěvek od Navarson »

Jistě že chytrá stránka, odkud myslíš, že čerpám rozumy? :co?: .
Tak pokud klikneš ve stránce z tvého odkazu na "step 3" a vybereš si svůj model traktůrku, tak podle kapoty, tvaru sběrače trávy a použitého motoru, zjistíš pravděpodobný ročník. (u Tebe 06 až 09). Jaký ročník je to přesně je v podstatě jedno, protože podle rozkresu součástek jsou použity stále stejné a do pozdějších ročníků jsou přidávané jen drobné inovace. V každém rozkresu může být několik variant, dle vybavení stroje. (ručně či elektricky ovládaný zdvih sečení nebo sběru, elektricky vyklápěný koš, výkon motoru, použitý hydrostat, druh sekacího zařízení, apod) Proto je v hlavních dílech šasí tolik různých nevyužitých otvorů různých tvarů (budou i na Tvém stroji), aby bylo možné sestavit všechny varianty. Potřebnou součástku si stejně vybíráš porovnáním s nákresem.
Tady je podobná stránka na Tuff torq https://tufftorq.ordertree.com/catalogs ... lt/?q=+k46. Jsou tam varianty používané jednotlivími výrobci strojů. (měl bys mít vyraženo zezadu na horním víku převodovky, v místě kde vylézá pravá poloosa)
Pokud se rozhodneš pro nový hydrostat, dávaj pozor na správnou variantu, abys se pak nedivil, že tvoje zadní kolo na perodrážku nejde nasadit na poloosu s tisícihranem, nebo že máš krátkou páku ovládání pumpy, nebo že ti nepasuje řemenice na vstupní hřídel, popřípadě že nádržka oleje je na místě kam se v traktoru zrovna nevejde.
Držím palce 8)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#21 Nový příspěvek od Ace »

Děkuji, dnes jsem sundal smeták a sečení a teda všechno super, je u spodku smetáku
v jednom rohu lehce odtrhnuty kus plechu (při prudkém rejdu způsoboval ryhu v trávě) a sečení
asi jenom jedno ložisko drnčí, jinak v pořádku. I vlek to utáhlo i s dětmi.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#22 Nový příspěvek od Navarson »

Ano, skříň smetáku v pracovní poloze visí vpředu na závěsných ramenech a vzadu jede po válci. Čím je válec víc nahoře (ovládací páka válce dopředu) tím je spodek skříne blíže zemi a metličky smetáku zabírají více do trávníku. Tato poloha nadměrně namáhá hřídel smetáku i samotné metličky a je určena pro udržování trávníku v "anglické" kvalitě. Na běžný zběr trávy z českého trávníku bych volil dostačující střední polohu. Na sběr listí a popadaných větviček se používá nejnižší poloha válce (ovládací páka válce v zadní poloze) protože metly jen lehce olizují zem, což na toto smetí stačí.
Na tahání čehokoliv pozor a když tak opatrně a s citem. Výrobce pro tento typ hydrostatu udává tažnou sílu pro 400kg zátěže. Když uvážíš zatížení nápravy vlastní hmotností stroje, plus šoféra, tak na tažení již toho moc nezbývá. Tento hydrotat nemá žádné pojišťovací prvky v tlakové části (přetlakové ventily) a jakýkoliv přetlak vzniklý rázovým mžikovým přetížením nemá kam uniknout a nenávratně deformuje horní víko v oblasti naklápěcí desky pumpy, nebo uložení šikmé opěrné desky axiálního ložiska pístků motoru. Deformace je neopravitelná s následkem trvalého snížení účinnosti hydrostatu. Mysli na to při rozporce a po očištění vnitřních ploch víka zkontroluj lupou, zdali nejsou v odlitku v rizikových oblastech vlasové trhlinky. Pokud tak bude, pietně se s hydrostatem rozluč, a nech ho odpočívat v pokoji a míru.
Na sečení odchází ložisko meziřemenice umístěné na tvé fotce úplně vlevo pod černým krytem. Poznáš to podle toho, že hned po sekání položíš ruku na kryt v tomto místě, a pokud bude zahřátý, bude brzo problén s meziřemenicí. Ložiska na hřídelích nožů jsou vždy dvě, tak to nějak ustojí. Ložiska v plastových rolničkách napínáku řemene jsou radiálně namáhána jen nepatrně. Ovšem samotné ložisko v meziřemenici přenáší celý výkon od motoru, potřebný k pohonu všech třech nožů. Podle mě je příliš poddimenzované (malé). Já jsem ho měnil dvakrát, nakonec jsem si vystružil novou hliníkovou řemenici a do ní nalisoval větší ložisko (jako je v elektromagnetické spojce) a od té doby je klid.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#23 Nový příspěvek od Ace »

Děkuji za informace.

Převodovka je venku, olej taky, zátka pod ventilátorem nejde vyndat, nechci jí zničit. Zkusil jsem olej natočit. Zdá se mi takovej zakalenej. :-/ :typek:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

https://youtu.be/WE1eD-4uof8

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#24 Nový příspěvek od Navarson »

Teda nevím. Ten olej vypadá při vytékání čístý (vyjetý motorák je mnohem tmavší).Jenže čerstvý motorák pohromadě (nalitý v té vaničce) není tak tmavý, a navíc to, co vyléváš se mi zdá na motorák dost husté. Skoro bych řekl, že je to spíše, ne moc starý převodový olej. Pokud tomu tak je, potom ale ten mívá viskozitu 75, a to je pro tento typ hydrauliky příliš. Pružiny pístků pumpy obstarávající sání nemají šanci procucnout takhle hustý olej v potřebném množství skrze filtr, ani kdyby byl filtr čistý. Toto se projevuje také kňučením, ale trochu zlovněstnějším. (nedostatečné mazání mezi čely válců a kluznou plochou centrální jednotky).
Teď babo raď. Záleží na tobě, kolik tomu chceš věnovat času a úsilí. Buď zkusíš nalít nějaký motorový olej (raděj minerál, aditiva v syntetice jsou přidávána pro použití v motorech a zde olej primárně plní přeci jen jinou funkci), namontuješ hydrostat a budeš doufat, že problém bude vyřešen. Další varianta je, že sice uděláš to samé, ale problém vyřešen nebude. V tom případě zbývá možnost, (když pomineme nadměrné opotřebení nebo deformovanou skříň převodovky) že je zanesený filtr oleje. Dle mého soudu docela pravděpodobné, neb převodovka nevypadá, že s ní bylo v poslední době z důvodu výměny filtru nějak manipulováno. To však ale předpokládá opětné vyjmutí, rozdělání a odklopení spodního víka. Další varianta, že rozpůlíš rovnou, ale pokud je vše OK, včetně filtru, tak vlastně zbytečně.
Každopádně, černého petra držíš ty :-/
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Countax C600H

#25 Nový příspěvek od Atlan »

Olej tam ide 20w50 ako do kazdej Hydro?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#26 Nový příspěvek od Ace »

Hmm, tak teď jak to rozlousknout. :-/ :pistol:
Asi ji zkusím rozdělat, kouknout na filtr, prohnat
petrolejem a znovu napustit 20w50.
Pokud nepomůže tak jí pošlu na repas.
Jak na těsno by měli chodit ty pístky?
Mám jednoho kamaráda v nástrojarně tak, že bych ho poptal.

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#27 Nový příspěvek od Ace »

A nebo jen 2x proplachnout petrolejem, pořádně proklepat a bez rozdělení?

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#28 Nový příspěvek od Ace »

Atlan píše:Olej tam ide 20w50 ako do kazdej Hydro?

Podle rady tady kolegy a podle návodu ano.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Countax C600H

#29 Nový příspěvek od Navarson »

Předpokládám, že traktůrek nikdo nenechává v zimě venku na mrazu a nestartuje ho při mínus 10°C, Prostě ho má ho hezky uložený pod střechou a čeká na jaro, až vyjede posekat první travičku. Na hrnutí sněhu jsou určeny jíné stroje. Z tohoto důvodu je 20W50 ideální, za předpokladu , že se olej dostane k sací části pumy s co nejmenším odporem. (čistý, průchozí filtr).
Souhlasím s tvým postupem. Výměna filtru stoprocentně. Kontrolu pístku proveď vizuálně, nesmí být známky mechanického opotřebení. Váleček polož na kus duše z pneumatiky na rovné podložce, přitlač ho k ní (účel je utěsnit otvory na čelní kluzné ploše válečku) a pusť pístek do válečku. Prokombinuj všechny pístky s různýma otvorama. Váleček zvolna klesá ke dnu, jak mu dovolí pozvolné unikání vzduchu kolem stěn. Pokud propadne jak šutr, je příliš velká vůle a pístek nemůže nasávat ani vytlačovat olej v potřebném objemu. Další krok je kontrola hladkosti třecích ploch válců. Malé škrábance se dají srovnat na magnetické rovinné brusce (pozor na probroušení povrchové kalené vrstvy) a kontrola stavu kluzných ploch na centrálním hliníkovém odlitku. Rýhy mezi okrajemi ledvinkových otvorů přepouštějí něco oleje z výtlaku do sání, a docela tím snižují výkon hydrostatu. V této fázi lze opravit jen výměnou pouze centrálního odlitku, nebo celého opravného setu centrálního odlitku plus sestavy válců a pístků. Obojí přijde levněji než celá převodovka (nepočítám práci). Je potřeba se též podívat na stav gufer, dotažení šroubů domečku diferáku a na opotřebení brzdového kotoučku a brzdových kamenů.
Pak už zbývá zkontrolovat nepřítomnost vlasových trhlin v odlitcích skříně, obvzláště v oblasti vstupní hřídele, uložení šikmé opěrné desky ložiska motoru a oblast výstupu poloos. Případná oprava skříně je možná pouze výměnou, ale je to ten nejnákladnější díl. Já osobně bych v tomto případě šel do nového hydrostatu.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Ace
Příspěvky: 130
Registrován: stř čer 11, 2014 4:11 pm
Bydliště: Liberec

Re: Countax C600H

#30 Nový příspěvek od Ace »

Děkuji, tak jsem měl dnes chvilku hydrostat rozdělat,
evidentně v něm už někdo byl.
Pístky jsem ještě nestihl, musím hlídat děti. :pistol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Diferenciál : https://youtu.be/JsyOSAsiikk

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“