RIWALL PRO RLT 92 T

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13193
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#121 Nový příspěvek od Čárls »

Dej pokud to jde kroužek zvrchu a zatepla díra se stáhne pokud ne dost tak pak lepidlo ale záleží jak moc je to namáhaný Ideal by bylo kroužek z vrchu a pak vložku pro ložisko Pokud je tam řada 62 použij řadu 60 a kroužek ono to to ložisko řady 60 vydrží má ale menší venkovní průměr tak si uděláš vložku a ta bude mít dostatečnou sílu stěny dělali jsme to tak už kdysi v práci pokud nebylo místo na vnitřní vložku 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#122 Nový příspěvek od DYK »

duchodce píše: sob zář 11, 2021 10:27 am No já jsem brousit už musel ,občas jsem ze začátku prováděl "zemní práce". I když jsem se snažil obrousit podle posuvky stejně materiálu ,je potřeba nože vyvážit , Uvažuji o přípravku bez ložisek ,pouze o položení na broušenou rovinu. K nožům -v prodejně mě nabídli nějaké s třemi ostřími ,že to proseká a sebere všecko i suché a neucpává se to i když je tráva mokrá. Logicky z toho vyplývá že řemeny dostávají na pr...el. Servisák mě spíš doporučil dvoubřité ale s účinnějším výhozem ,asi větší lopatky .To prý řemeny snesou a dají se objednat.K řemenům se ještě vrátím ,mám nějaké poznatky je to na delší psaní ,zajímají mě zkušenosti jiných. Ještě k tomu řazení - uvažuji o změně zpusobu ovládání. Stane se někdy ,že tam rychlost nezapadne a při rozjezdu se ozve cvaknutí jak tam ten kvalt zapadne ,což podle mne není zdravé. Budu muset vzít flašku a dojít za servisákem jestli tam nemají rozebranou převodovku ,jak to vlastně uvnitř vypadá. Motor zatím šlape jako vítr a je mu jedno jak je benzin starý.. Benzin - byl jsem na návštěvě kamaráda ,reklamoval pilu /ne tu moji problematickou Stillku/ . V záruce přestala táhnout ,po demontáži spotřebovaný klikový mechanizmus atd. Na otázku jak dlouho tam má benzin odpoveděl pravdivě že asi 3/4 měsíců a bylo vymalováno. Reklamace neuznána ,připouští se stáří max. 3 týdny. Chce s tím něco dělat, protože v návodu se nic takového nepíše ,jsem zvědav.
Vyvažovačku nožů, která ti bude stačit koupíč za dvě stovky. Youtube je plné rozdělaných "tvých" převodovek, tak bys mohl ušetřit flašku a mrknout tam. Jsem zvědav jak kamarád pochodí s pilou, když se přiznal. Já myslím, že vychladne. I samotní prodejci paliv tvrdí, že skladovatelnost je měsíc, navíc jak stárne benzín, degraduje olej v něm, takže se poměr mění až nemusí stačit aby to umazal.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13193
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#123 Nový příspěvek od Čárls »

Proto pokud pilu používal jen občas používá aspen 2 t od husky nebo aspen 4 t a olej od stihl Já jedu Husqvarna XP Power 2T a nemám problém od stihl provozuji už 3 stroje takto ,navíc když sem kupoval Ms 231 tak prodejce dal právě litr Husqvarna XP Power 2T ať prý provozuji s tímto palivem a nezadřu kvůli stáří směsi a mohu nechat pilku nalitou vždy ale plnou nádrž To jen k ty kamarádově pilce
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15814
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#124 Nový příspěvek od oco13 »

duchodce píše: sob zář 11, 2021 10:27 am Benzin - byl jsem na návštěvě kamaráda ,reklamoval pilu /ne tu moji problematickou Stillku/ . V záruce přestala táhnout ,po demontáži spotřebovaný klikový mechanizmus atd. Na otázku jak dlouho tam má benzin odpoveděl pravdivě že asi 3/4 měsíců a bylo vymalováno. Reklamace neuznána ,připouští se stáří max. 3 týdny. Chce s tím něco dělat, protože v návodu se nic takového nepíše ,jsem zvědav.
Z tohto hladiska- nie je lepšia potom čína kde to predajcovia aj akceptujú a menia naradie "bez otazok" :-/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13193
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#125 Nový příspěvek od Čárls »

Tak to si jen myslíš hecht už taky není takovej že vymění za novej Taky ti to dokáže otlouct o hlavu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4813
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#126 Nový příspěvek od imaginaro »

Mám prosbu - rozdělával už někdo uložení vřetene? Tedy náboj nože sečení? Zajímá mne jestli opravu zvládnu sám či z nedostatku času ji mám někomu svěřit - jeden nůž se mi "zatlačil" do uložení a dře o to uložení. Má to uložení pro ložiska náboje velkej zápich na ložisko(tedy se asi jen posunula hřídel), nebo je zápich na ložisko jen malej a je tedy možné že se pohnula i ložiska a zatlačila se přes zápich dál do konstrukce uložení?

P.S.- omlouvám se za nedokonalou terminologii, je mi jasné že slovo zápich není to správné, zápich se používá např.na segrovky. Mám na mysli "schodek" mezi vysoustruženým uložením pro ložisko a původním vnitřním průměrem toho dílu.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#127 Nový příspěvek od Atlan »

Fuuu to som nepozeral, skus pozriet rozkresl dielov ci to tam nebude nakreslene.

Ked som dal dole remenicu tak noz s oskou vypadaval dole, a to horne lozisko pri remenici som vybral prstom pac je tam len vsuvne.....

Dalej som to neskumal, pac som bol znechuteny a opravoval som to koli niecomu inemu, v kazdom pripade to bude chciet repas.

https://www.sefa.cz/produkty-leve-prave ... tail-33259

Tak malo by to byt toto snad nieco uvidis, je lave a prave :
http://www.cubcadetspares.co.uk/garden- ... ae603-2013

Hore medzi loziskom a remenicou je jedno puzdro a druhe je medzi loziskami, loziska podla rozkresu maju vybratie v hliniku, tak asi povolilo, ak tam bude matros tak na sustruhu urobit drazku na segerku....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4813
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#128 Nový příspěvek od imaginaro »

Díky moc, přesně to jsem potřeboval abych se zorientoval 8) Takže podle rozkresu je hřídel opřená osazením o střed ložiska, čili nemůže vyjet výš do ložiska. Takže pokud vysoustruženej průměr na ložisko byl s malým rozdílem oproti neosoustružené části, mohlo se ložisko i s hřídelí zarazit výš. ovšem pokud ten rozdíl je velkej(např 4mm na poloměru), tak to nejspíš svisle prasklo aby se tam to ložisko narvalo. No fuj, to su zvědav co tam najdu až se do toho pustím. Ještě že mám ještě bubnovku Vari :(
Ještě jednou díky, i za ten odkaz rovnou ke koupi celého dílu, dost možná ho využiju.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

ok1phu
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 05, 2022 10:00 am
Bydliště: Hlinsko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#129 Nový příspěvek od ok1phu »

Zdravím všechny,

pročetl jsem si všechny příspěvky, ale nenalezl jsem v nich můj problém, takže bych vás chtěl poprosit o zkušenosti a radu. RLT92T mám už dva roky, asi po roce a půl začal traktůrek ztrácet tah. Motor jel bez problémů, ale při jízdě do kopce se traktůrek prostě zastavil a abych se rozjel, musel jsem zmáčknout brzdu a jet velice pomalu. Po nějaké době už se s traktůrkem nedalo jezdit vůbec. Závadu jsem reklamoval, byl mi vyměněn přední řemen pojezdu, bohužel se však prý jedná o spotřební materiál a na ten prý není záruka. No budiž, traktor potřebuji, tak jsem to překousl. Po opravě jezdil traktůrek jako nový, ale opět se už začíná projevovat zastavování při jízdě do kopce. Tentokrát řemen nevydržel déle než pár měsíců.

Při komunikaci se servisáky mi bylo řečeno, že řemen nemá napínák a je to slabé místo RLT92T. Jaké s tím máte zkušenosti a dá se to nějak upravit ?

Díky moc za odpovědi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#130 Nový příspěvek od Britt »

Já teda mám MTD a projevil se mi stejný problém. Začal mi klouzat pojezdový řemen a při rozborce jsem zjistil, že mi odešel simering na klice a unikající olej mi přimazázával řemenici na motoru. Dal jsem nový simering, oba řemeny a vyměnil jsem dvě kladky a traktůrek zase jezdí jako drak.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13193
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#131 Nový příspěvek od Čárls »

Dej foto spodku a pak by se nechalo uvažovat zda se tam ta kladka někam vejde Kdysi dávno jsem nějakou dělal už nevím na co a chlápek to dal přes pružinu takže se automaticky dopínaly řemen Ještě jedna věc pokud začal prokluzovat řemen tak muže být vyběhaná i řemenice a řemen pak při mírném opotřebení sedne na dno drážky Oni to totiž moc podle norem nemaj a spíš jsou ty drážky mělčí jak hlubší pak odejde i nový řemen poměrně rychle
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#132 Nový příspěvek od duchodce »

Ono to tam není tak jednoduché. Ten řemen tam pracuje s variátorem a tudíž tam je velký rozdíl mezi min. a max. rychlostí a tudíž i propnutí řemenu. Ten napínák by musel být namontován na mechanizmu variátoru a uprostřed mezi řemenicemi. Na to tam moc místa není .Měl jsem kapotáž dole a zatím jsem to vzdal. Zatím to řeším tak že nejezdím na nejnižší rychlost/na malé řemenici dostává řemen na pr.el/ a a ani při krátkých přejezdech neřadím. Pokud je hodně vysoká tráva tak jezdím záběr jen půlkou kosy. Řemenice tam jsou plechové takže tvar je jaký je ,s tím by si moc nepomohl. Jinak mám tu taky svah /někde tu jsou fotky/ ale snažím se jezdit po vrstevnici i když je to vzhledem k tvaru pozemku nevýhodné.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13193
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#133 Nový příspěvek od Čárls »

No pokud to nejde přidat napínák tak se ty plechový pokud jdou rozebrat rádlují nejjemnějším rádlem Jde to hrozně blbě Po naradlovaní se přejedou smirkem Pak řemen neklouže Otázka je jak silnej je plech Jo tyhle variatory na klasiku klíňák je prostě bolest u všech mašin co jsem se setkal ve fabrice To už je lepší magnetická spojka s vychylováním jak byla na navíjecích hlavach nezničitelná věc fungovalo tu u nich desítky let pak se zas začlo s měníčema a řídili se otáčky brzy se vše vracelo zas z5 na tyhle spojky až sem se divil jakýkou silu jsou schopný přenést a řídit plynule otáčky
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#134 Nový příspěvek od Britt »

Karle, to je drochu drahej špás u levnejch strojů. MTD to má vychytaný, nebýt toho simeringu, tak to jezdí na původní řemeny. Traktůrek na to nevypadá, ale už je mu 15 let, z toho 9 let stál ve stodole pod plachtou.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13193
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#135 Nový příspěvek od Čárls »

Co je drahýho na magnetický spojce 2 kotouče plechu6 + jeden z3 mědi a našroubovaný magnety po obvodu a souosost vzduchová mezera Duležitý je jen mechanismus co posouvá motor na střed a mimo střed kotouč s magnety to dokážeš vyrobit na koleně 160 průměr spolehlivě přenáší 1,5 kilovaty výkonu elektromotoru zvše záleží na síle magnetu a jejich počet rozhodně spolehlivější jak variator
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“