RIWALL PRO RLT 92 T

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#76 Nový příspěvek od duchodce »

Jak jsem již psal - Čmelda byl kupován s ideou - alespoň trochu kvalitní /který to dnes je?/ motor s tlakovým mazáním a zbytek mechanika ,proto tam není hydropojezd který může být při mé smůle další past, hydrauliku znám a o kvalitě třeba šikmých desek jsem se přesvědčil. Po mechanické stránce jsem vůbec nepočítal s reklamací ,protože tam si to stejně servis zdůvodní ,"přetížení ,nezatížení, velká tráva, malá tráva" atd. Nemám problém vyrobit nebo přizpůsobit cokoliv -kromě řemenů samozřejmě- a mám v plánu několik vratných vylepšení k šetření řemenů . Ty ale budu moci provést až se vyřeší problém s motorem abych to nemusel pokaždé demontovat při zár. opravě. Velká nelibost vládla už jen u toho, že mám odpojený sedlový kontakt i když to nemá se závadou cokoliv společného,hledají se důvody.
Že se mohou vyskytnout závady ,mohou - Ladiki v sousedství nová mašina za cca 80 000 a zlobila také. Ale opravy asi do 5 dnů a jednou se čekalo na díl, ale vše dali vědět...byl to jiný prodejce....
Ale aby prodejce na to sral a využíval při záruční opravě zákonnou dobu až do krajnosti, tak s tím jsem taky nepočítal....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#77 Nový příspěvek od ladiki »

jak už říkal Werich...člověk má čas na to, na co chce čas mít....pokud nemám čas a chci hned teď koupit sekací traktor, tak přesně pro takové jsou plné obchody.....Kdo si čas najde, tak sleduje, porovnává, hledá si reference, lustruje bazarovky......a koupě mu klidně zabere i 2 roky....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#78 Nový příspěvek od duchodce »

No přesně tak . Já jsem málem už měl loni doma nějakou dost neznámou značku prodejce v Boleslavi. Inzerát pěkný jedem se podívat - po kolikáté ? pravila moje babča. V inzerci motor brigs sice rozstřikové mazání ale dostup asi 17 st. Brigs na tom byl ale obsah asi 200ccm ,dostup ale 7 st ne 17 a nejdřív bych to musel posvářet aby se to nerozpadlo.
Loni byly ceny toho o co bych měl zájem zhruba o 20/25 tis. vyšší než byli letos a to by byl momentálně moc velký zásah do rozpočtu. Letos se finance polepšili a prodejci zlevnili. Tak jsem se dostal mezi jiným k Čmeldovi s ním zavládla spokojenost pouze jsem si měl vybrat jiného prodejce... :'(
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#79 Nový příspěvek od imaginaro »

Pokud má někdo na výběr "traktorku" dva roky čas, tak má jen potřebu něco obdělávat, nikoliv nutnost!!! Tím co jsi napsal jsi absolutně urazil všechny co chtějí pro svůj(i nově získaný třeba dědictvím) pozemek něco udělat, ale nemají plnou prdel času si libovat ve výběru!!! :tyty: Ber zpátečku, to se nedělá, každý má své možnosti. Nebo se rovnou hlásíš že my "traktorek"podle výše zmíněného vyrobíš???
Naposledy upravil(a) imaginaro dne sob črc 24, 2021 11:52 pm, celkem upraveno 1 x.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#80 Nový příspěvek od oco13 »

Imaginaro - potom to musia brať silovo - teda nebudem sa serkať s nejakým kosačkovým traktorčekom, ale zoberiem to zetorom s dvojmetrovým mulčerom.
Ja to mám rovnako - vedla do sadu chodí sused s nejakou dvojvalcovou Stigou, aj sa mi páčila, ale keď vidím ako mi za mulčerom lietajú tehly, a sem tam ešte vyhrabem kus plota. :shock: Nechám ja Stigu radšej susedovi . :vysmech:

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#81 Nový příspěvek od imaginaro »

To je pěkné, ale stiga nejspíš nestojí ani třetinu toho tvého - a když nemáš??? :tone:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#82 Nový příspěvek od oco13 »

No tak mám kroviňák od Hechta, ten bol za stovku, a dvoch zgarbákov . Ja som kosačku kúpil za 50 ojro a ona stále kosí :shock:
Z mojho pohladu "zahradný traktorček" je niečo ako keď si sedliak kúpi S klasse alebo A8. :typek: Ale to je len moj názor, nikoho neodsudzujem. :friends:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#83 Nový příspěvek od Atlan »

Oco krovinakom som to kosil, trvalo to pol dna ked ne viac, kopu benzinu a casu.
Potom som postavil za traktor 120cm kosacku, to bola parada, akurat zostavala trava. Tak casom hladas vyssilevel. Chvilku som zvazoval adapter na traktor tj kosisce medzi napravami, lenze kopec casu nacbyrobu, a za 1600E mas traktorovu kosacku zo zberom, a taku vyrobil
T, len za matrost das viac.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#84 Nový příspěvek od duchodce »

imaginaro píše: sob črc 24, 2021 11:41 pm Pokud má někdo na výběr "traktorku" dva roky čas, tak má jen potřebu něco obdělávat, nikoliv nutnost!!! Tím co jsi napsal jsi absolutně urazil všechny co chtějí pro svůj(i nově získaný třeba dědictvím) pozemek něco udělat, ale nemají plnou prdel času si libovat ve výběru!!! :tyty: Ber zpátečku, to se nedělá, každý má své možnosti. Nebo se rovnou hlásíš že my "traktorek"podle výše zmíněného vyrobíš???
Teď jsi mne rozesmál. Takže ,zahradu jsem do té doby nežli jsem si mohl pořídit Čmeldu sekal ,hrabal a uklízel ručně protože mě prostě na traktor nezbývalo. A nikoli proto ,že jsem měl potřebu něco obdělávat, ale proto že to byla nutnost. A protože znám systém prodeje téměř všech průmyslových věcí ,tak jsem radši rok bloumal porovnával ......A postavil jse dva samohyby ,druhý se moc nepovedl a je určen k likvidaci. Ale že bych se pouštěl do výroby samochodu na sekání to určitě ne.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#85 Nový příspěvek od oco13 »

Ja si stále myslím, že my starší proste tú potrebu máme. Lebo keď som v zahrade a obzriem sa po okoli tak vidím aj zahrady kde ludská ruka nešáhla už roky rokúce. A majitelom to nevadí- nemajú potrebu ani nutnosť.
Osobne tiež určite neodolám sekaciemu traktoru, ale namiesto kúpy nového pôjdem do nejakého strojčeka ešte z čas proletárov.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#86 Nový příspěvek od imaginaro »

Duchodce:
Já ti ale stále píšu, že na to je potřeba mít čas. To platí jak pro bloumání a vybírání traktůrku, tak i pro ruční sečení atd.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#87 Nový příspěvek od duchodce »

duchodce píše: pát črc 23, 2021 10:39 pm Po intervenci si Čmeldu dnes konečně odvezli . Ny dokladu který jsem si vyžádal samozřejmě datum reklamace včera a datum opravy rovný měsíc. Po mé reakci že jsem reklamoval 9 Července že z dvanácti týdnů co Čmeldu mám tak 5 týdnů je nefunkční tak datum velice "ochotně " přepsáno a slib ,že se vynaznaží to opravit co nejdříve... takže uvidíme.
Čmelda je opět doma. Po telefonátu od prodejce ,že mám přijet do servisu že je nějaký bordel v benzinu jsem se naježil ale nakonec jsem do servisu jel. To co jsem viděl v nádrži mě vyrazilo dech,drobné nečistoty ve velkém. Koukal jsem tam jako blbec a vychladl. V hlavě mě šrotovalo ,na nic jsem nepřišel. Šéf mě velice ochotně sehnal mechanika co to měl opravovat. Ten mě řekl že vyčištění pal. soustavy cca 2000 Kč a radši mě přes prodejce k tomu zavolali,což jsem velice kvitoval. Jak šéf, tak mechanik velice vstřícní . Mechanik se ptal kam chodím pro benzin a jak je ten benzin starý,upozornil mě a je to napsáno i protokolu ,že benzin by neměl být starší nežli 3 týdny. Dohodli jsme se , že si hadičky a karburátor vyčístím sám a poradil co s ním mám udělat aby to oni nemuseli rozebírat. Zároveň mě řekl kde berou benzin oni pro zkoušky a nemusí moc hlídat skladovatelnost. Vyčištění hadiček a karburátoru provedeno ,jejich origo filtr na jejich doporučení vyměněn za ten s papírovou vložkou. Benzin koupen u Šelu. Čmelda naskočil a asi půl hodiny pracoval k mé spokojenosti. Zítra nabrousím nože a vrhnu se přerostlou zahradu.
Bordel v benzinu je podle mě vysvětlen ale tuhle doměnku sem dát nemohu ....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#88 Nový příspěvek od imaginaro »

Jak ten bordel v benzínu vypadal? To nebylo v té bílé plastové nádrži vidět? Musím to taky zkontrolovat. :shock:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#89 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...už se těším na další veselé příhody !

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#90 Nový příspěvek od Britt »

Už jsem to psal několikrát, že na benzínu nešetřím a kupuju Vervu. Benzím mi zůstává přes zimu v nádrži a nemám problém na jaře nastartovat. Za sezónu projedu asi 10 litrů, což je rozdíl oproti ostatním pumpám asi 30Kč a to mě rozhodně nezrujnuje. Používám ho do veškeré techniky a všechno jede bez problémů i po roce.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“