RIWALL PRO RLT 92 T

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#106 Nový příspěvek od duchodce »

Trochu obráceně ale to nevadí. Jen jsem chtěl upozornit ,že opravdu není benzin jako benzin,jak ale poznat který je vyhovuje lépe požadavku na uskladnění to nevím.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#107 Nový příspěvek od Čárls »

Včera si jeden servisman na fejsu stěžoval a dával fota jak vypadá sejtko v karburátoru když se tam nechává starý benal jednalo se o pilu https://www.facebook.com/groups/2722746 ... &ref=notif
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#108 Nový příspěvek od Atlan »

Lenze to je benzim s olejom, to akosi chapem, ale aby obycajny benzin.....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#109 Nový příspěvek od DYK »

To jo Čárlsi a jeden, s fotkou někdy těsně po válce, si mě tam zase bere do huby. :vysmech:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#110 Nový příspěvek od Britt »

Jo, pánové, kdysi jsem tu psal jestli nevíte jak se dostat k benzínu pro letadla. Ten je totiž bez jakýchkoliv příměsí a skladovatelnost má prý 2 roky. V Nymburce je letiště pro malá letadla, rogalisty apod, ale nikdo nechce slyšet ani slovo o tom, že by přenechal trochu benzínu pro jiné účely, než do letadel.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14658
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#111 Nový příspěvek od DanculSK »

Jardo, jedine si kúpiť dáky eroplan,
A čo neprelietaš :typek: použiť inde :)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#112 Nový příspěvek od Čárls »

Ale Dyku Haf kousnu :smich: :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#113 Nový příspěvek od duchodce »

Tak po delší době poračování o Riwallovi - Čmeldovi...
Čmelda po peripetiích popsaných nahoře se pochlapil a seká bez nějakých větších problému i na svazích. A došlo na údržbu a odstranění drobných problémů se kterými se počítalo - je přeci do - do. ;-)
Při řazení se občas stalo že se převod nezařadil a nebo při tozjezdu vypadl a na nejnižším převodu na který převážně jezdím jde nějak těžko.Zjištěno že řazení koliduje s táhlem brzdy které bylo nějak divně zohýbáno a navíc způsobovalo přibržďování kotoučové brzdy při jízdě na 1 stupeň.Táhlo bylo vyrovnáno a upraveno uchycení.Při zařazené 1. musí mít táhlo v zářezu "spojky" vůli.


Obrázek


Obrázek

Obrázek

Dál nedrželo zařazení převodu a obvzlášť při jízdě z kopce se člověk lekl. Zjištěno ,že rohatka je "hrubě tesána" a západka vypadala podobně. Rohatka je dost náročná na demontáž ,tak jsem se rozhodl demontovat zapadku a upravit ji podle obrázku. Řazení drží .

Obrázek

Obrázek

Svislé čepy - teoreticky by se nemusely mazat jsou v umělohmotných pouzdrech.Pouze ale do té doby nežli čep orezaví a sežere "silon". Vyvrtal jsem do víčka svisláku va levém čepu otvor a občas tam nakapu olej a dole nakapu přímo na svislák aby tam zatekl. Trubku potom otočím zářezen dozadu. Na druhé straně jsem demontoval rozpěrný kroužek pod pákou řízení osadil ho podle obrázku O kroužkem vyvrtal z boku dírku a mírně doklepl pákou řízení aby těsnil. Nakapal olej i dolů ,pak jsem zjistil že olej od vrchu sákne a namaže i spodní část.




Obrázek

Obrázek

Chtěl jsem otočit spojovačku ale docházelo ke kolizi z dorazy . Zavrhl jsem tedy i montáž klobků protože při obrácené montáži by do nich natekla voda ,uhnily by zajišťovací perka, Podložil jsem tedy pod závlačky velkoplošné podložky. A navíc jsem ponechal původní závlačky protože ty jsou "echt" železné a určitě se nepřebrousí.


Obrázek
To je zatím vše už mě bolí "psací "prst a o řemenech napíšu jindy.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#114 Nový příspěvek od Britt »

Těch kloubků se vůbec neboj a je to sakra znát na vůli v řízení, když je vyměníš. Tohle se ti za chvíli vyčochtá a budeš točit volantem jako zloděj se zámkem, abys jel rovně. Já je tam mám 3 nebo 4 roky a stále jsou jako nové.
Svisláky a náboje kol mám už z výroby opatřené mazničkami, které jsou dost nešikovně umístěné, ale jsou tam, tak před sezónou vezmu šťouchačku maznici a přejdu je.
Řazení jsem také ladil, ale spíš z důvodu vysoké rychlosti na jedničku, ale stejně je to ještě dost rychlé a tak musím stát na pedálu, když objíždím skleník nebo stromky.
Co mě začalo letos zlobit, to je ostří nožů. Jakmile se jen trochu ztupí, traktor se začne klepat a ztrácí výkon. Když je vyndám, vypadají ještě ostré, ale po přebroušení je výrazně znát zlepšení a seká to jako nové. Je fakt, že letos je mnohem víc trávy a ještě je hustá jako kožich, ale v předchozích letech jsem se tímhle nesetkal a letos jsem musel už 3x brousit, teda spíš přeleštit břity na pásovce. Materiál prakticky neubývá a ostří je jako žiletka. Pak to seká skoro samo.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#115 Nový příspěvek od duchodce »

No já jsem brousit už musel ,občas jsem ze začátku prováděl "zemní práce". I když jsem se snažil obrousit podle posuvky stejně materiálu ,je potřeba nože vyvážit , Uvažuji o přípravku bez ložisek ,pouze o položení na broušenou rovinu. K nožům -v prodejně mě nabídli nějaké s třemi ostřími ,že to proseká a sebere všecko i suché a neucpává se to i když je tráva mokrá. Logicky z toho vyplývá že řemeny dostávají na pr...el. Servisák mě spíš doporučil dvoubřité ale s účinnějším výhozem ,asi větší lopatky .To prý řemeny snesou a dají se objednat.K řemenům se ještě vrátím ,mám nějaké poznatky je to na delší psaní ,zajímají mě zkušenosti jiných. Ještě k tomu řazení - uvažuji o změně zpusobu ovládání. Stane se někdy ,že tam rychlost nezapadne a při rozjezdu se ozve cvaknutí jak tam ten kvalt zapadne ,což podle mne není zdravé. Budu muset vzít flašku a dojít za servisákem jestli tam nemají rozebranou převodovku ,jak to vlastně uvnitř vypadá. Motor zatím šlape jako vítr a je mu jedno jak je benzin starý.. Benzin - byl jsem na návštěvě kamaráda ,reklamoval pilu /ne tu moji problematickou Stillku/ . V záruce přestala táhnout ,po demontáži spotřebovaný klikový mechanizmus atd. Na otázku jak dlouho tam má benzin odpoveděl pravdivě že asi 3/4 měsíců a bylo vymalováno. Reklamace neuznána ,připouští se stáří max. 3 týdny. Chce s tím něco dělat, protože v návodu se nic takového nepíše ,jsem zvědav.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#116 Nový příspěvek od Atlan »

Nejake blbosti sa vyrabaju :D
Obrázek
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#117 Nový příspěvek od imaginaro »

Ájé, nějaké supervýkonové LEDky 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#118 Nový příspěvek od Atlan »

No ano, som zvedavy, iked si myslim ze absolutne zbytocna vec. O 21:00 som kosil len raz :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#119 Nový příspěvek od imaginaro »

Aspoň to nebude oranžovy. Mají ty LEDky i parabolky nebo čočky? Pač jinak ten rozptyl bude větší než u původního osvětlení.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#120 Nový příspěvek od Atlan »

Cocky niesu, mozno budu, i ked naco ked sa potme nekosi.

Konwcne som sa dostal oprave vyhlodanej plastovej krytky loziska noza..... No tos sa opravilo to bolo chybne od nova.

Ale zistil som pritom ze loziska v tom domceku maju volu, proste vypadlo. Tak ze cez zimu to asi bude chciet vecsie ooravy. Hold ten stroj ma hodnotu tak 500E aj to lek koli motoru, inak je vsetko sidzene, pardon ma olanovanu zivotnost, tak 5r a kupte si novy srot.

Nevadi vysustruzime kruzok a nalisujeme na ten hlinikovy domcek, to bude dobre :D alebo pouzijeme nove technologie, lepidlo na loziska
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“