RIWALL PRO RLT 92 T

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#91 Nový příspěvek od duchodce »

V té bílé nádrži nic nebylo kromě trochu benzinu . Jak se tam dostal ten bordel a hlavně ten benzin se mohu jen domnívat. Nemohu sem žádnou doměnku ani napsat protože bych mohl mít na krku právníka.Odzkouším ten benzin od Šelu a uvidím , já si stejně myslím že ta lhůta tří týdnů je divná. Ale podle chlapů ze servisu opodstatnělá,některé benziny se prý již po třech týdnech začínají rozsazovat. S tím od Šelu prý žádné potíže zatím neměli.A že by naháněli zákazníky se spotřebou 20 l do roka je blbost. Jinak ten karburátor není jen obyčejná figírka ,těch kanálů a trysek tam je poměrně dost . Byl čistý a zjistil jsem jak funguje ten aut. sytič . Na hlavě motoru je bimetal a ten tahá za klapku sytiče a jak opatrně praveno ,u všech těchto super hyper ekologických automatických motorů je potřeba hlídat zda to funguje ,jinak to začne chlastat až po dlouhém čase se to nedá natočit úplně.
Ale měl bych dotaz,není tu někdo kdo kdo měl sundanou kapotáž? Od rána sekám a zdá se mě že se zmenšuje proti novotě nějak krok mezi brzdou a nejnižší rychlostí . Mám strach aby se neprala brzda s pojezdem a potřeboval bych se na to podívat kvůli řemenům.
Co se týče závady pokud se chcete něco zeptat tak SZ . Nemám oprávnění něco dát do prostoru .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#92 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jděte se už bodnout s těmi příběhy o starém benzínu . Servisáci z toho udělali zaklínadlo a všichni jim to žerou . Zrovna tak s tlakovým mazáním ....!

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#93 Nový příspěvek od andre.marek »

Já kupuji do všeho Vervu a také nemívám problém - klepu na dřevo. I namíchaný s olejem do pily občas stojí třeba rok... Občas špatně startuje v čínské pile GTC. Pily Husqvarna, Echo, čtyřtakt Dolmar v křoviňáku, Brigs v Dakru bez potíží.
Jednou jsem měl problém s čínským motorem Loncin ve vibrační desce, kam jsem možná při stavbě nalil nějaký obyč. benzín a potom asi rok nepoužíval - v nádrži a karburátoru se dle kamaráda nacházelo něco neidentifikovatelného, slizký hnus.
Mám podezření na nějakou reakci s čínským plastem nádrže :-/

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#94 Nový příspěvek od fikejz »

Kupuju PHM na ONO, nebo když to není ekonomický jet pro pár litrů dál, tak kde se dá a NIKDY!!! jsem neměl problém s tím že by nějaká mašina nejela kvůli bordelu v benzinu. Ani když třeba půl roku stála s benzinem v nádrži. Tohle je dle mýho "urban story" kterou živí servisáci a svádí na to všechno co se nepovede!
Z vlastní zkušenosti vím jak mě jednou taky servisák školil, s benzínem a nakonec jsem čirou náhodou zjistil, že problém dělá netěsná zpětná klapka v primerní pumpičce. Hadičky do pumpička jsem zavázal na uzel a od tý doby mám pokoj. Jo sice to nechytne po půl roce na první zatáhnutí, ale zato to nedělá krávu při provozu - pro mě k NEZAPLACENÍ!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#95 Nový příspěvek od duchodce »

No já to tak moc vážně neberu taky.Překvapilo mě ,že mě to dali písemně. Ale mám zkušenost že Štilce starý benzin na jaře i po výměně zapalování nechutnal . Křoviňák ho mohl s výhradami ,hůř chytal ,ale Tera ho splivla.Zřejmě záleží na výkonu zapalování. No zkusím ten Šel ,mám to stejně daleko...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#96 Nový příspěvek od Čárls »

Vladimír2 píše: pát črc 30, 2021 3:26 pm ...jděte se už bodnout s těmi příběhy o starém benzínu . Servisáci z toho udělali zaklínadlo a všichni jim to žerou . Zrovna tak s tlakovým mazáním ....!
Jo starej benal pokud bude bez biosložek vydrží pokud s biosložkama nevydrží starý typy motorů ho sjedou nový s předvýplachem dvoudobý ne
Že biosložky zasírají karbec je pravda Takže na uložení strojů obětovat 130 korun a nalejt aspen 2T nebo do 4dobých 4T týká se stojů co vytáhnete třeba jen jednou za rok
No a jinak každý má svý zkušenosti Kamarád auto na plyn a tankoval 95 no prostě jednou po dlouhé odstávce prostě motor nenatočil Od tý doby tankuje vervu a má klid
Takž každý dle svých zkušeností a možností :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#97 Nový příspěvek od oco13 »

Brigss robí original stabilizator do paliva.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#98 Nový příspěvek od Čárls »

Dělají se ruzné přípravky ale jaká je učinnost složení se už nedovíš a zda nakonec motoru neškodí Ukazovalo se na netu pilu z těžby po 3 rokách používání vervy jak vypadal píst samá ďubka
Nevím moc sem tomu nevěřil a nevěřím co nevidím na vlastní oči ono toho na netu běhá hrozně moc .Otázka je zda je to i pravda či není
Co se týká biosložky v benálu je dokázano že zhoršují emise ale sou EKO :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#99 Nový příspěvek od imaginaro »

Nevím jestli je to pravda, ale kdysy jsem slyšel že ten povinný procentuelní podíl biosložky se týká celého sortimentu paliv který ta rafinerka nabízí a tak prý některý levnější benzín prý biosložky obsahuje víc, aby do propagovaného benzínu s vyšším oktanovým číslem jí mohli dávat minimum, nebo vůbec. Toto se tvrdilo např o šelu, mám dojem že jsem to dokonce četl tady. Já měl po těch cca třech letech onstavení v karbecu něco co vypadalo jako drcený karamel. Myslím si že v normálním benzínu bez biosložky by se to nemělo kde vzít. Každopádně dík za tip s vervou, podívám se po okolí.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#100 Nový příspěvek od Čárls »

Ne vervu aspen palivo od husky dělá se pro oba typy motorů je drahá ale vydrží záruka 2 roky já ji používám ve variantě 2T neustále ale moje spotřeba je jen 5 litrů ročně křoviňák a pila
Chtělo by to známý ve skladu benálu Čepro kde se benzín skladuje aj státní rezervy tam je skladován bez biosložek 8) přidávají ty veškerý biosložky a aditiva až při expedici co sem slyšel tak zaměstnanci si mohou koupit benál bez biosložek ale to jsem jen slyšel co je na tom pravdy nevím :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#101 Nový příspěvek od imaginaro »

týýýjo to je docela darda, víc jak stovku za litr :shock: Při dvaceti až třiceti litrech ročně ... :(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#102 Nový příspěvek od Čárls »

Používat jen na uložení tohle se vyplatí pokud potřebuješ stroj jen občas jako já třeba pilu jednou ročně ale chceš ji m ít v pohotovosti a neřešit zda nemáš starý benal či ho máš či nemáš doma
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#103 Nový příspěvek od duchodce »

Závada objevena - při sekání na svahu se to uchlastalo. Špatně namontovaný jehlový ventil ,ne mnou, z výroby ohnuté vedení ventilu. To byla ta závada na druhé karburaci která působila problémy - původní se chovala jinak, servis ji vyměnil /asi byla moc eko./Na tuhle závadu servis neměl téměř šanci přijít. Provedena ještě jedna úprava kdo to máte v záruce konzultujte s prodejcem kvůli záruce. Tyhle eko karburace mají v sobě jemnou filtraci ,nedá se vyčistit. Je totiž vložena do tělesa karburátoru za přívodní kolínko paliva, které je zalisováno. Musí se tedy v ose přívodu vyvrtat díra pro 4 závit a kanál vyčistit , moc to nejde. Takže jsem sítko zlikvidoval drátem ne moc silným a kanál opět vyfoukal a vyčistil. Zašrouboval jsem otvor šroubkem s těsněním.Do přívodu jsem za origo filtr zařadil ten mezi hadičky s papírovou vložkou.Vrátil se na svah a celé odpoledne sekal konečně bez problémů.
Jeden se vyskytl,použil jsem velký typ filtru a umístil ho výš nežli je origo. Bublina která se tam utvořila bránila průtoku při nízké hladině 4-5 cm paliva v nádrži a motor začal stávkovat -detail.
Dodatek zjistil jsem zajímavou rozdílnou vlastnost benzinů ale to sem dám až si to ověřím....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#104 Nový příspěvek od duchodce »

Takže benzin BA - 95 - koupen u 3 čerpadel . Do vzorků vložena průhledná hadička na benzin asi na 2 hodiny. Na fotkách je výsledek .U některých zmléčnění a u jednoho vzorku posléze ztvrdnutí .Je jasné že na řečech o rozsazování a stárnutí něco bude. Každý ať si to přebere podle svého ....




Obrázek
Obrázek
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#105 Nový příspěvek od Atlan »

Na palivo su urcene hadicky zelenej farby, nie cirej.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“