Hayter H1842

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Hayter H1842

#91 Nový příspěvek od Navarson »

Přesně Láďo, problém je v uchlazení oleje. Hydrostaty pro hobby použití jsou malé, mají malou náplň, malou plochu a malý...spíše směšný ventilátorek chlazení. K tomu zhruba 3 až 4 tisíce metrů sečení (podle toho, kam až se rozhodnu posíct), k tomu docela těžký traktor, k tomu členitost a sklon terénu, a k tomu že to chci mít na jeden zátah, aby to bylo zamnou. To pro toho drobka hydrostata není dobrá konstalace. Když se podívám na dospělejší převodovku, tak už jen bohatost žebrování skříně a průměr a provedení chladícího ventilátoru svědčí o snaze uchladit zařízení i v tvrdším nasazení. A tuto právě potřebuju...nehledě na, u mě docela naléhavou potřebu mít uzávěrku diferáku. :ano:
Dříve jsem to sekal takovou nějakou hračkou, co se dnes prodává u Bédy...a to jsem musel natřikrát...dycky čekat, až ta věc vystydne. No kratochvíle na celej den... :vztek: Pořídil jsem tedy něco většího, ale stejně bych potřeboval ještě o krapet výkonější mašinu. :zapomel: Jenže na tuto všechno jeden přijde, teprve až v bitevní vřavě. :chytry:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Hayter H1842

#92 Nový příspěvek od ladiki »

Jasné, volbě rozumím...neznal jsem všechny podmínky... :friends: Šlo mi obecně o ten olej a jeho interval výměny. S robustnějším strojem bude celková efektivita také lepší :ano:

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Hayter H1842

#93 Nový příspěvek od Navarson »

Navarson píše: úte čer 22, 2021 10:52 am Jelikož mě už od minule děsně zajímalo, jestli když je to hydrostat, tak jak mu bude šmakovat hydraulický olej...stalo se. Nalil jsem experimentálně Paramo HM68.
ladiki píše: stř čer 23, 2021 9:12 am Myslím si, že ten doporučený motorový olej je dnes již překonaný. Motorový 20W-50 má stejnou vizkozitu jako HM68 a třeba i UTTO 10w-30 (pp80W) a podle mě je použití čistě hydraulického horší volba co se životnosti týká....Uvidíš sám...
Nalil jsem, vyzkoušel jsem, viděl jsem. :zapomel:
Poznatek: Hydraulický olej v hydrostatu funguje dobře tak prvních deset minut práce. Pak nastane docela prudký náruůst teploty (bezkontaktním měřákem povrch převodovky nějakých 85°C) Usuzuju, že při takový temperatuře zřídne natolik, že bejt v tej převodovce voda, vyjde to stejně. Prostě přenesený výkon na kola je tristní. (nehledě na tepelnou zátěž těsnění a tak)
Prostě vylito a naplněno tím nejlevnějším co jsem v regále čerpačky v Nepomuku sehnal, tedy Mogul 15W40. A ať se do běloruska propadnu, traktůrek jede a zahradu posekal na jeden zátah. (naměřená teplota 67°C) :ano:
Takže závěr: nejsem olejovej teoretik, takže vysvětlení proč ty rozdíly teplot nevím, a ani mě tolik netrápí :-/ Ale praktickou zkouškou hydraulickej olej do hydrostatu zahradního traktoru rozhodně nepatří :vztek:
Jen taková úvaha: Traktůrek 260kg, sběrač s plným košem 80, já 110. V technickým listu mojeho hydrastatu je určení pro pohon strojků do celkový hmotnosti 400kg. S ohledem na svahovitost a terén zahrady, je tuta převodovka za hranou použitelnosti, což se v praxi nekompromisně potvrzuje. :obchod:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Hayter H1842

#94 Nový příspěvek od ladiki »

může za to vizkozitní index...schopnost oleje zachovat si vizkozitu při vyšší teplotě....ale i jiné...

Jj, výkon převodovky bude na hraně-za hranou-ale vždy to odnese olej. Takže Tobě tu životnost zajistí zkrácení intervalu výměny oleje. POkud by jsi měnil jednou ročně (25mth), tak myslím, že vydrží dlouho.... :ano:

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Hayter H1842

#95 Nový příspěvek od Navarson »

Taky Vás letos ta tráva na Vašich zahradách tak ser....irituje? :vztek: Asi budu muset rozšířit kompost :-/
Obrázek
Zatím jen cca 1000m2,...
Obrázek
...ještě posbírat cca 2500m :zapomel: No co, zejtra je taky den :ano:
Už se těším, až zase začne padat listí, nějaký náznaky už pomalu začínaj :pistol:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Hayter H1842

#96 Nový příspěvek od Navarson »

Konečně dneska žádná přeháňka, tak jsem se odvážil do přerostlé trávy. Řek jsem si, abych odlehčil traktoru, že nejdřív síknu, pak to posbírám.
Vjel jsem tedy do porostu na dvoře...no materiálu jak naděláno:
Obrázek
Na zahradu už jsem se nedostal. Zase řemen sečení.
Obrázek
Ponaučení? Jo, nekupovat už žádný rubeny a optibelty, ale připlatit 50% a vzít Pireli nebo Dunlop, který vydržej třikrát tolik (osobní zkušenost) a jen se vytáhnou, ale nerozpadnou se jako ty levný šunty.
Obrázek
No nic. Udělám si radost v podobě zakousnutí kusu flákoty z udírny, no. :ano:
Obrázek
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Hayter H1842

#97 Nový příspěvek od Atlan »

A co tak kulit rovno z obchodu kde predavaju original na tento stroj? Ci to uz je taky stary ze to nikto nema?

Moja naivna predstava je, ze budem chciet original, a nebudem skusat ziadne znacky vysledok je ten ze 5r nebudem riesit ziaden remen. Ci to tak nefunguje a original uz nekupim?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Hayter H1842

#98 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ... ale dáváš tomu veteránovi zabrat ! Od té doby , co mám za Gejšu finisch mower , tak si Béďu šetřím . Přece jen teď budu sekat se sběrem , abych doplnil vybraný kompostér a abych nakrmil ty červené žížalky , které zůstaly v koutku hnojiště .

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Hayter H1842

#99 Nový příspěvek od Navarson »

Tak traktůrek to celkem snáší, zatím se nic zásadního nevysypalo. Akorát trochu zlobí ten slabej hydrostat v tej mojí vrchovině, ale už mám políčíno na převodovku z komunálního stroje. 8) Sekám co tejden nějakejch 4500m2 (sbírám ob třetí sečrní), no a při záběru kosiště 50 palců kde šestihranej řemen pohání přes labirint kladek tři vrtule, ty krajní protiběžně, tak je ten klíňák hold docela namáhaná součástka :chytry:
A Vláďo, s těma žížalama opatrně. Mám v dolní zahradě trochu vlhčí zem a daří se tam rousnicím, že jsou velký jak slepejši. No a ty přerostlý žižaly zas móc šmakujou prasátkům. A jelikož v naší obci nejspíš už jsou myslivci na vyhynutí, vypadá to tam takhle:
Obrázek
Ani pluh nepotřebuju, a mám zoráno. :wink: (Stejný úhel pohledu jako obrázek asi o tři příspěvky starší) :vztek:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Hayter H1842

#100 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...když srovnám ty dva obrázky louky , tak děkuji , nezávidím ! Jen pořád nechápu , jak se může taková dobrota přemnožit .

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Hayter H1842

#101 Nový příspěvek od Navarson »

S tím řemenem do sečení: Dal jsem na Atlana a zakoupil originální díl přímo ze šopu výrobce Countax v UK. Cena 80 liber plus 350,-Kč dopravci UPS. Na řemenu není vůbec žádný potisk, aby se dal identifikovat výrobce, rozměr, provedení apod., pouze tak nějak ručně psané číslo, které se shoduje s katalogovým číslem dle partlistu typu stroje. Na šířku i výšku je tuten řemen cca o 1mm větší, ale mnohem ohebnější, než ten poslední. Tak uvidíme co vydrží.
Obrázek
Ten zničený řemen byl přesně tento, akorát před rokem a něco stál s DPH kolem 2 700,-Kč. Vydržel 1 sezonu (odhaduji 30mth), ovšem ve velmi tvrdém nasazení...nesekám golfový green :tyty: )
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Hayter H1842

#102 Nový příspěvek od Atlan »

No som zvedavy, doveru vo mne nebudi, ked tam nieje origo oem cislo..... Ved uvidis.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Hayter H1842

#103 Nový příspěvek od Navarson »

Nový řemen nasazený. Je to originál náhradní díl od Countaxu, mají ho v katalogu krom katalogového čísla značený jako BB133, což podle tabulky značí dvojitý (šestihranný) klínový o šířce 17mm a délce 133 palců. Jenomže tuten má šířku 18mm a je to vidět, že nezapadl moc hluboko do drážek řemenic. To má za následek, že jeho délka málem nestačila. Musel jsem nastavit uchycení pružiny napínacích kladek. Zato je ten řemen nádherně ohebný a perfektně sedí v drážkách řemenic.
Obrázek
Začal jsem dvorem, tráva tak 30cm.
Obrázek
Bez sběracího smetáku, to bych se s košem s tím množstvím materiálu ujezdil. Nechám to proschnout, pak to seberu.
Obrázek
Dvůr je pohoda. Ale na zahradě čeká 3000m2 asi tak 40cm porostu. Už aby to bylo za mnou. Po prvním jarním sečení a uklizení sekaniny už to udržuju pak jen mulčováním. Sbírám tak každý 3 až 4 sečení, podle toho jak to někdy stačí víc narůst.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hayter H1842

#104 Nový příspěvek od Ondras83 »

navarsone, zkousel jsi ty kosy z odkazu? pri repasu sekani jsem si na tvoje tema vzpomnel a tak jsem na ne zase po delsi dobe koukal, ale mam casovany noze a nevim, jestli by to vychazelo (to asi jo), ale jestli by sebemensi naraz a posunuti nozu nedelalo problemy (za ten rok se musi treba 1-2x podle sikovnosti obsluhy a rovinatosti nebo nerovinatosti terenu serizovat kudly proti sobe)

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Hayter H1842

#105 Nový příspěvek od Navarson »

Ahoj Ondro, ty kudly z odkazu od Britta jsem nakonec zavrhl kvůli ceně. Estli se tyhle tříbřitý nože hoděj do časovaných kosišť nevím, ale tak nějak bych řekl, že čím víc nožů se má míjet v nějakém daném prostoru, tím bude větší nebezpečí, že se potkají. Otázka je, jak moc se ty kudly překrývají. Kdyby to bylo třeba jen 2cm, tak bych časování neřešil, dal nějaký aby se těsně vešly vedle sebe a těch 5cm na šířce záběru kosiště bych prostě oželel.
Ovšem jeden pokus jsem přeci jen udělal, jen provizorně. Vzal jsem obyč pasovinu, (u mě tři kusy) díry doprostřed na uchycení, díry na kraje a do nich otočně nože z bubnovky. Sekal jsem s tím tejden starý strniště na dvorku a musím říct, že výsledek se mi zdá lepší než s tuhejma nožema. Tráva se mezi zadníma kolama tolik nerozlítne, takže smeták jí vymete mnohem víc, a i ten střih je takovej čistší. Chtěl bych dát tři nože na každou vrtuli, tak jsem přemýšlel, že bych je uchytil po obvodu disku jako u bobnovky. Jenže pak se mi zdálo že tak velký plechový kruhy by byly moc těžký, tak vypálím z 4mm hardoxu trojcípou hvězdici a ty nože budou na konci těch cípů. Až to spáchám dám referenci.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“