RIWALL PRO RLT 92 T

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#136 Nový příspěvek od Britt »

Elektrická spojka sečení stojí cca 5 000 a přenáší mnohem menší výkon.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#137 Nový příspěvek od Čárls »

Tahle by to vyřešila místo elektrický ale muselo by se to nechat spočítat a taky zda se to celý vejde na místo ní je bezudržbová a blbuvzdorná akorád nejde zapínat a vypínat :-/
To dělal elektromotor :-/ Takže asi by použít nešla :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

ok1phu
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 05, 2022 10:00 am
Bydliště: Hlinsko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#138 Nový příspěvek od ok1phu »

Díky všem za odpovědi,

to narádlování je zajímavý nápad. Budu to muset zvednout a podívat se pod to, jak to tam vůbec vypadá. Únik oleje zkusím také zkontrolovat. Pokud řemen neprokluzuje, je to tahoun, ale jak to prokluzuje, tak je to k ničemu. Zkusím něco nafotit a dát to sem, ale asi až o víkendu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#139 Nový příspěvek od Atlan »

Hned na druhej stranke tohto vlakna je fotka napinacej kladky remena variatira aj sposob ako nahodit remen. Aj uhoonik ktory som daval koli vystuzenienpac hrozi ze sa to casom uklepe.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

ok1phu
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 05, 2022 10:00 am
Bydliště: Hlinsko

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#140 Nový příspěvek od ok1phu »

Díky. Koukal jsem na to, ale musím se pod traktůrek podívat, abych pochopil, jak je to tam dělané.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#141 Nový příspěvek od Atlan »

Staci vybrat dva kolicky a vytiahnut plastovy tunel sekania, to urobis zo zadu ked das dole kos. Skontorluj ci sa olech uz nedotyka sasi traktora, to potom uz nespanuje.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#142 Nový příspěvek od duchodce »

Trochu to tu popostrčím ....
Čmelda vymeten ,vyškrábán ,vyčištěn zkontrolován ,zjištěno nutné úpravy na krytech aby "nedrnčel" jeden o druhý. Jedna strana demontována v létě a nahrazena provizorně plátnem, silně se to drnčení zlepšilo. Definitivně to nějak musím upravit. Protože odpadlo nebezpečí "jiného"řidiče byl vyřazen sedačkový spinač, spinač odnímání koše,dá se "rozfoukat stařina" při sekání bez koše a spinač zpátečky . Jinak bych nedělal nic jiného při vyšší trávě nežli startoval. Nyní se dá sekat i dozadu ,při vyklápění koše se dá profouknout tunel a když uvidím že je něco v trávě tak nevypínám sekání a mohu slézt.Řemen sekání nedostává tak na pr..el neustálým "roztáčení "sekačky. Byl zachován spinač na pedálu řazení aby při jakém koli startu musela obsluha prošlápnout pedál řazení - mám variátor..
Vyrobil jsem si přípravek na vyvažování nožů .

Obrázek
Děje se mě ale zajímavá věc. Pokud nůž po nabroušení vyvážím a podélně otočím tak to vyvážení nesedí ,někde něco se snaží ze mě dělat blbce - spíš jsem blb já ale nějak nechápu co...


Obrázek

Obrázek

Všiměte si jak jsou otočeny vyhazovací "jazyky" . Při vyvažování je nůž prostě jen namačknut na ten kužel ale po otočení jak jsem psal nahoře se to vyvážení rozhotí.. :evil:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#143 Nový příspěvek od Čárls »

Nože sem vždy vyvažoval že jsem si nakreslil střed na díře a dal na 2 plocháč (srovnaný do vodováhy)na čáru středu Kužel ti to vždy bude držet a musí být z ocele ne ze silonu navíc jej musíš dát do vodováhy není to tak přesný jak plocháč nebo prostě navlíkni na kulatinu příslušnýho průměru a tu dej do vodováhy strana která klesne je těžší /statický vyvažování tak jako se to dělá s brusem na kulato
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#144 Nový příspěvek od duchodce »

To je upnuto do univerzálky v soustruhu ,takže je to vodorovně. A ložiska jsou uvolněna ,mazána kapkami oleje a krytí je jen z venkovní strany aby to nebrzdilo . Točí se to naprosto volně, dotáčí se to docela dlouho po postrčení rukou.Jak je vidět tak nože mají vnitřní tažné ozubení, takže je problém to na něco navlékat. Ano je to statické vyvažování chápu to ,ale podle mně by to mělo stačit ,nebýt té nejasnosti při otočení nože ....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#145 Nový příspěvek od Čárls »

Musíš si udělat trn s osazením aby akorád prošel s dírou nuž do něj stáhneš matkou Pak na obou stranách musí být dva stejný pruměry to celý se posadí na dvě kulatinky Pod každou stranu jedna obě ve vodováze a mužeš vyvažovat staticky před vlastním vyvažováním nože musíš vyvážit i trn s matkou Takle jsme v práci vyvažovali válce
že vše musí být přesný snad nemusím dodávat Jak přesně trn a stojan vyrobíš tak přesný bude vyvážení Vypadá to takle https://www.kovonastroje.cz/content/ima ... 151633.jpg akorád místo těch kotoučů je nahoře dvě kulatiny na který položíš trn a obě kulatiny na stojanu 8) musí být ve vodováze (strojnické) na vše strany
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#146 Nový příspěvek od Atlan »

Davali sa tam loziska bez krytiek.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#147 Nový příspěvek od Čárls »

To je ale furt velký odpor vyzkoušeno mnohokrát takle jak jsem to popsal se je nejpřesnější statický vyvážení ale zas u zahradní sekačky stačí jeden šutr a je po¨vyváženosti
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#148 Nový příspěvek od duchodce »

Čárlsi
Tenhle system co jsi popsal je znám. Ale...ty ddvě kulatiny musí být naprosto výškově shodné ,to zn. že se musí lehce opracovat a tím na nich vzniknou nežádoucí plošky. Další problém je kam to upevnit a čím to vyvážit aby to bylo absolutně vodorovné. Jinak to dělá to co mě , když ten vyvažovaný nůž na těch měřících kulatinách otočíš tak bude to vykazovat nevyváženost.U mého problému s vyvážením mě napadlo jestli na to nemá vliv nestejná délka ramen.Až mě to zase napadne tak zkusím nůž demontovat ,zjistit který průměr zubu /vnitřní nebo venkovní/ určije střed otáčení. Vyrobit přípravek a změřit délku ramen ,jestli to na to má vliv. Bylo by zajímavé kdyby se dal nůž někde dynymicky vyvážit a pak s ním laborovat na různých přípravcích.
No sampzřejmě důchodce by na to měl čas... :red: :co?:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#149 Nový příspěvek od Čárls »

Ty dvě kulatiny používý se tyče na linearní ložiska jsou kalené duležitý je vodorovnost tyčí nemusí být proti sobě ve vodováze ale souběžně ve vodováze My měli dvě kozy a na nich právě tyhle tyče https://www.caucau.cz/linearnivedeni/po ... tyc-sbr16/ obě nohy štelovací na vejšku to jde vyřešit podstavcem a štelovaním na každé straně tyče Pokud obě kozičky dáš na plotnu vyrovnáš pak už stačí jen na dané místo a máš to na věky My si o rovinnosti podlahy v dílně si mohli nechat zdát vyvažovali se i 8metrový vály . a to kvůli obrábění aby netrpěl soustruh a byl kvalitní povrch ,nedrnčelo to takže se dávaly jen do vodováhy na vzdálenost 4-6 metru neřešitelný jestli je to z kopce nebo do kopce
Jinak jak píšeš zaleží i na tom otvoru v noži jak je udělaný a zda není oválný :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: RIWALL PRO RLT 92 T

#150 Nový příspěvek od Chose11 »

Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“