Westwood T1400 twin alias vážka

sekačky a traktory. Husqvarna, Partner, Stiga, MTD, CastelGarden,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Westwood T1400 twin alias vážka

#1 Nový příspěvek od microhummer »

Zdravím členy fóra s novým heblem na sekání a sběr trávy.
Mimo repase nefunkčního se chystám na pár úprav traktorku k obrazu svému.
Westwood T 1400- dvouválec Brigs -14 koní
převodovka manuální 5q
stav nepojízdný- pastorek startéru očehlaný, motor by měl snad běžet.
Sekání se netočí- asi ložiska.
El. mag. spojka
Sweeper rozpadlý.
ObrázekObrázekObrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#2 Nový příspěvek od microhummer »

Pastorek vyměněný, motor jede :) a dvouvál do V má krásný zvuk.
Ložiska na sekání jsem vytáhnul a ještě aby nebyla zadřená-nějaký kutil už v tom byl vlezený a dal tam ložiska z obou stran krytovaná, takže maznice, které tam byly, byly úplně zbytečné :D pane Bože, proč jsi dal dušu do barana ? :smich:
Kapota je rovná a zbytečně vysoko, blbě jde přes ní vidět- bude se asi vyrábět jiná :zapomel:
Další úprava bude ve zvětšení prostoru pro větší baterku, ty orig. jsou zbytečně drahé, dám tam autovou.
Chtělo by to šípové pneu, dost to hrabe.
Práce s tím bude dost, ale snad to bude stát za to.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#3 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Jo jo, tyhle dvouválce do V maj pěknej zvuk
ooooooooooooo

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#4 Nový příspěvek od mufik »

microhummer píše:Pastorek vyměněný, motor jede :) a dvouvál do V má krásný zvuk.
Ložiska na sekání jsem vytáhnul a ještě aby nebyla zadřená-nějaký kutil už v tom byl vlezený a dal tam ložiska z obou stran krytovaná, takže maznice, které tam byly, byly úplně zbytečné :D pane Bože, proč jsi dal dušu do barana ? :smich:
Kapota je rovná a zbytečně vysoko, blbě jde přes ní vidět- bude se asi vyrábět jiná :zapomel:
Další úprava bude ve zvětšení prostoru pro větší baterku, ty orig. jsou zbytečně drahé, dám tam autovou.
Chtělo by to šípové pneu, dost to hrabe.
Práce s tím bude dost, ale snad to bude stát za to.
Pěkná mašinka,udělá kus práce.Co se týká ložisek,pokud jsou tam oboustranně krytá je mazání naprosto zbytečné,originál náplň bohatě stačí na mnoho let.Pokud ložiska které mají cca 3 000 ot nacpeš plné vazelíny je to špatně,ložiska potom mají tendenci k přehřívání.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#5 Nový příspěvek od microhummer »

pustil jsem se do kapoty, originál jsem řezat nechtěl, kdyby se to nepovedlo :smich:
Obrázek
a příprava na větší baterku
Obrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#6 Nový příspěvek od microhummer »

tak zase trošku dnešního svařování :smich:
stromek ve stojanu, venku mokro...
Obrázek
Obrázek

A sehnal jsem šípové pneu, 8) jen jsou větší a disk jiný průměr hřídele, ale asi vše řešitelné.
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#7 Nový příspěvek od microhummer »

hezké svátky všem :)

ObrázekObrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Jim11
Příspěvky: 16
Registrován: čtv zář 13, 2012 2:48 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#8 Nový příspěvek od Jim11 »

Invence ti tedy nechybí, ta nová kapota bude rozhodně elegantnější. Zajím to máš bodnutý, jaká bude konečná úprava, to doděláš plamenem a tmelem? Řekl bych, že práce s plechem může být takto docela záludná.

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#9 Nový příspěvek od microhummer »

Kapota sice nabodovaná, ale boduju s rozumem, kde to šlo, nechal jsem lemy aby se nekroutila při svařování.Hlavní důvod vyrábění nové bylo, že čumák je teď o 20 cm níž než originál, takže jde přes něj lépe viděl, navíc zůstaly nějaké plechy z předchozí stavby, bylo je třeba využít, stejně jako výfuk z Harleye, který se mi válí v garáži asi 15 let, a když už je to dvouvál do V .... ;-)
Zadní větší šípové kola potřebovaly přizvednout blatníky :smich: A bez držáku na kávu sekat nepojedu :D
Obrázek

Obrázek

ObrázekObrázek

Obrázek

ObrázekObrázekObrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Jim11
Příspěvky: 16
Registrován: čtv zář 13, 2012 2:48 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#10 Nový příspěvek od Jim11 »

Čas tedy nemaříš, koukám, že jsi zapojil i svoji malou panenku.
Tím, že zvětšíš ty zadní kola, nedojde k výraznějšímu poklesu kroutícího momentu?

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#11 Nový příspěvek od microhummer »

Jo jo, malá je konzultantka a má už svůj malý rider starý Murray 8 HP, stačí pár deci benzínu a o zábavu postaráno, jezdí si sama po zahradě, zařadím ji rychlost, na pedál dostane, jen to chce trošku dozor :smich:
Myslím že to pojede trošku rychleji, kolo má v průměru o 5 cm víc a o 5 cm je širší, ale ten dvouvál to určitě utáhne. Největší spotřebu výkonu má sekání samotné, a to při šířce 98 cm tahal originál i 11 koníkový jednovál, takže bych strach neměl. Jinak praxe ukáže.S šípama se dostanu do sadu, kde na kostkách bohužel ne, zvedne se i malinko výška ( ještě posunu přední nápravu, aby byl traktor v rovině.
Dnes úprava blatníků pokus druhý, zdálo se mi, že jsou vzhledem k sedačce ještě moc nízko :)
Vypadá traktorověji :smich: Snad jsem to nepřestřelil.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

minimátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob bře 15, 2014 9:27 pm
Bydliště: zlín

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#12 Nový příspěvek od minimátor »

Super :ano: jen tak dál..už tam chybí jen proudovy motor a udělá to z cihly protlak... :potlesk: pridávej fota ,je to fakt supr

Jim11
Příspěvky: 16
Registrován: čtv zář 13, 2012 2:48 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#13 Nový příspěvek od Jim11 »

Po použití širších kol by to možná chtělo ty blatníky ještě rozšířit. Zezadu by to bylo myslím hezčí.

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#14 Nový příspěvek od microhummer »

Díky za názor, nedělal jsem blatníky širší pro případ, že bych na zahradu použil originál menší kola s kostkami, kdyby šípy pohledový trávník ničily a do sadu nasadil šípy.Ale máš pravdu širší blatníky by byly hezčí.Předělávat je už nebudu. Jinak dnes jsem spustil přední kola níž aby traktorek a sekací plech byl v rovině, předělal páky zdvihu sekání a sběrače, kterým zvýšené blatníky zavazely.A ještě laboruji se sedadlem, druhá varianta je použít originál sedadlo z Kuboty, jen zvýšit opěr.Tolik práce a přitom taková blbost :smich: - viz Pelíšky, ale kdo si hraje, nezlobí :smich:
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Westwood T1400 twin alias vážka

#15 Nový příspěvek od Tom »

Vidím, že u Tebe se pořád něco děje 8) Vypadá to hodně dobře, tak držím palce, aby se dílo dařilo 8) Bude to určeno jen na sekání, nebo z toho bude jak z Kuboťáka víceúčelová raketa?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Zahradní malotraktory“