Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#121 Nový příspěvek od tobig »

jak pravil pan ladiki 8)
dodám jen, že ideální na vlečku je s aretací "sklápěcí polohy"
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#122 Nový příspěvek od ladiki »

:) Tobig

Já to mám třeba tak, že když zvedám korbu, musím páku držet (pojistka, když vyklápí syn) a jak říká Tobig, když jde vlečka dolů, mám pevnou polohu s aretací, abych nemusel páčku držet :friends:

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#123 Nový příspěvek od Kuba »

Ano, tak je to správné. Ta aretace jedné polohy zabudovaná přímo v rozvaděči je pěkná vychytávka. Ani jsem netušil, že se vyrábí.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#124 Nový příspěvek od Širon »

Jo vyrábí a já trouba si dal obyč a teď musím držet páčku než mi spadne dolů korba. :(
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#125 Nový příspěvek od tobig »

tak já mám pro změnu aretaci na obě strany, dolů i nahoru..... :evil:
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Dvacítka
Příspěvky: 162
Registrován: ned led 04, 2009 9:20 pm
Bydliště: Boršov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#126 Nový příspěvek od Dvacítka »

Pánové kam máte napojenou zpátečku z rozvaděče u Iseki Tu.Mam Tu 205 a přemýšlím kam ji trochu kulturně napojit.Viděl jsem vracečku píchnutou do nalejvacího otvoru ale to se mi nějak nelíbí.

Uživatelský avatar
Pepa56
Příspěvky: 69
Registrován: ned říj 26, 2008 2:03 pm
Bydliště: Kladno

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#127 Nový příspěvek od Pepa56 »

Zdravím vespolek, podle tohoto vlákna jsem si dodělal vnější okruh hydrauliky na svůj Mitsubishi MT 2801. Vím, že zdejší starousedlíci nemají rádi nováčky, co se hloupě ptají. Načerpal jsem zde spoustu informací, tak bych rád přispěl svou troškou do mlýna. Na rozdíl od ostatních jsem místo hadic použil trubky. Na webu sice nabízejí pomůcky na úpravu hrdel, ale jde to i bez nich. Stačí utahovat "na krev". V minulosti se rovné dosedací plochy pod přípojkami na rozvaděči těsnily měděnými podložkami. Teď byla taková místa na fitinkách opatřena gumou, tak jsem nepotřeboval žádnou těsnící podložku. V nabídce uvádějí, že rozvaděč má tlakově zatížitelný výstup. Ve skutečnosti je výstup N zaslepený a použitelný se stává až po našroubování šroubení HPCO. Rychlospojky přímo na rozvaděč jsem nabastlil trochu násilně, vyžadovalo to mírně zbrousit šestihran.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#128 Nový příspěvek od HONZAD »

Zdarvím též všechny. Zvažuji hydrauliku na svého Yanmara. Rád bych si ji poskládal sám, ale jelikož tomu nerozumím, tak zatím nasávám informace. První krok byl, že jsem se podíval, jak mám vedenny stávající trubky na svém Yanmarovi. Snažil jsem se to popsat na fotkách, ale nejsem si jistý, jestli je to dobře. Může mi to někdo z místních znalců potvrdit? Díky. Zajímalo by mě, co je ten díl se třemi otazníky na druhé fotce - jen nějaký mezikus, spojka? Tam by šel napojit rozvaděč - kanál P a N?
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#129 Nový příspěvek od forester »

Mám na teba prosbu, aké je veľké čerpadlo na tvojom traktore. Motor tam máš predpokladám Mitsubishi L3E. Ak sa dá odfoť alebo odpíš je to na zadnej strane čerpadla.
Ďakujem!

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#130 Nový příspěvek od HONZAD »

Forester, ptáš se mě, nebo je to dotaz na Pepu56? Ten má Mitsubishi. Já mám Yanmara/Shibauru. Velikost - to myslíš šířku, délku, hloubku?
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#131 Nový příspěvek od HONZAD »

Nikdo nic k mým fotkám neporadí :(
Tak snad mi někdo napíše k těmto dotazům:
Chtěl bych si udělat hydrauliku na traktoru – 2 okruhy, jeden dopředu na řekněme radlici na sníh (dvoučinná pístnice) a jeden okruh na třetí bod pro naklápění bedny – dvoučinná pístnice.
Může mi někdo, jako úplnému laikovi vysvětlit základní pojmy. Nikdy jsem rozvaděč neměl v roce, tak prosím o schovívavost.
Aretací se myslí aretace páčky rozvaděče? Bez aretace – tj. páčka se vždy vrací do středové polohy?, K čemu je vhodná aretace plovoucí polohy (pro jaké aplikace se hodí)? A k čemu je vhodná oboustranná aretace – páčka zůstává v krajních polohách?
Díky.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#132 Nový příspěvek od ladiki »

Honzo: na konkrétní odpovědi viz. fotky čekej na Yanmaristy.....trubky (vedení) oleje máš popsáno správně...

Co se týká Tvých dotazů....aretaci jsi pochopil správně...plovoucí poloha s aretací dovolí např., aby čelní radlice položená na zemi kopoírovala terén

Co se týká rozvaděče..mrkni na toto vlákno od začátku a dost se dozvíš. Zásadní je, že hydr. rozvaděče se montují do série. Tady máš možnost buď na Yanmarovi najít tlakovou zátku-poradí Yanmaristi- nebo prostě použiješ šroubení se zářezným kroužkem, kdy roznízneš tenkou trubku od čerpadla, napojíš nový rozvadeč na P,N, T viz schémata.
Když už chceš mít nový rozvaděč tak si rozmysli, jestli není lepší jeden okruh navíc popř. 3. fci na rozvaděči. Také si rozmysli, umístění rozvaděče. Rozvaděč se dá ovládat i lanovody a použít třeba joistik.....

Mrkni sem nebo tam...
https://www.hydrolider.cz/
https://www.technikaprofarmu.cz/

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#133 Nový příspěvek od salwator »

presne, tiez som ro robil prvy krat a po nastudovani, par pokusoch a radach som to zmakol... :)
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#134 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi , viete niekto prietok hydrauliky na 25Hp japončíkoch? či mi bude 40L rozvádzač stačiť. Hadice k nemu D10 1SN do 180 barov.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#135 Nový příspěvek od ladiki »

bude.......

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“