Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#31 Nový příspěvek od tobig »

Zkus jít od čerpadla po té trubce, není někde spojená kouskem hadice? já to tak měl......
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#32 Nový příspěvek od andre.marek »

Zkusím to projít, ale myslím že nic takového nenajdu...
Procházel jsem teď ještě fotky a našel jsem stejnou zátku se čtyřhranem na "kostce" kterou prochází tlaková trubka od čerpadla - opět zakroužkováno na fotce, nevím k čemu tato část přesně na hydraulické trubce slouží - zda bych se tam mohl napojit na tlak, ale vím že nemůžu udělat takto prostou odbočku, musí být zapojení za sebou...
A ještě jsem načel právě spoj dvou hydraulických trubek hadicí na přívodu do čerpadla - tlustá - napadlo mě - dala by se ta vracečka napojit tam nějkým "téčkem"?

Obrázek

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#33 Nový příspěvek od RoKur »

Pokud to ještě půjde přes filtr, tak tu zpátečku tam klidně napojit přes T kus můžeš. Pokud to jde ale přímo do čerpadla, tak raději ne.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#34 Nový příspěvek od Šéďa »

Odděláš tu trubku na kostce, pravděpodobně bude na obou stranách takto připevněna, někde, kde je víc prostoru jí přeřízneš a odtamtud napojíš novej rozvaděč a z novýho rozvaděče odvedeš N zpátky zase do trubky. Tím budeš mít tvůj nový rozvaděč napojený před origo rozvaděčem Iseki. Udělal jsem to stejně a funguje to bez problémů. Zpátečku do skříně jsem dal přes redukci do nalévacího hrdla. Nemělo by to tak být nad hladinou, ale jiný způsob jsem na svém mišákovi nenašel.
Nemůžeš tam dát T-čko nebo se napojit na tu čtyřhranou zátku.

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#35 Nový příspěvek od andre.marek »

Tak jsem to trochu prozkoumal:
Ta čtyřhranná zátka vede zřejmě do převodovky, ale nad hladinou oleje - nic nevyteklo. Průměr závitu vnějčkem na zátce jsem naměřil 19,9mm - takže to zřejmě bude závit M20, ale musím ještě ověřit - asi vyzkoušet.
Našel jsem ještě další zátku na převodovce dole z boku - zelený kroužek na foto - tam je závit 1/4", po vyšroubování vyteklo trochu oleje, ale dál netekl, tak nevím kam to vede a na co to je a co bude lepší na připojení??? :zapomel: :zapomel:

Ta tlaková trubka sundat kvůli tvaru jednoduše nepůjde, takže budu muset řezat na traktoru.

Obrázek

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#36 Nový příspěvek od andre.marek »

Jaký vstup byste použili pro ten návrat oleje?
Raději pod hladinou G1/4 přes nějaké redukce na vyšší průměr, nebo nad hladinou, zřejmě do převodovky, ale M20?

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#37 Nový příspěvek od tobig »

Nevím, jestli to je správně, ale selským rozumem jsem došel k názoru, že do převodovky použít stejný, nebo větší průměr jako jde ze zpátečky rozvaděče....... ;-)
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#38 Nový příspěvek od RoKur »

A nemůžeš zpátečku nového rozvaděče napojit na zpátečku stávajícího rozvaděče pomocí T kusu, nebo tam, kde je zpátečka napojena na převodovku výměnou delšího průtokového šroubu a stavitelné oka dát na sebe? Mezi oka musíš dát těsnící kroužek
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Zelí
Příspěvky: 36
Registrován: čtv bře 27, 2014 6:38 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#39 Nový příspěvek od Zelí »

Ahoj,
taky si chci přidělat jeden okruh na třetí bod a případně sklápěcí vlek.Vratku od nového rozvaděče mám v plánu zapojit přes trubku přívodu k čerpadlu, samozřejmě ještě před filtrem.Jak jsem se dočetl zde na fóru vratka by měla být beztlaková a nebude to doufam tak to zapojené dělat problémy? Největší obavy mám z toho abych nemusel přívodovou trubku k rozdělovači řezat na traktoru,snad se mi povede jí demontovat a řezat venku.

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#40 Nový příspěvek od andre.marek »

to RoKur: Nevím kudy ta zpátečka z orig. rozvaděče vede, tak ani nevím, jestli bych se na ni mohl napojit. Není to asi v moc přístupném místě a do nějaké větší demontáže se mi nechce...
Jsem tak na 80% rozhodnutý, napojit to přes ten vstup do převodovky G1/4 s tím, že bych tam zašrouboval přímo redukci na 22mm a na to našrouboval hadici, ale nevím, jestli to nebude moc škrtit průtok, aby nevznikl nějaký problém... :zapomel:

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#41 Nový příspěvek od RoKur »

Odšroubuješ pár šroubů a sundáš zadní blatník. Potom pár dalších šroubů a máš dole druhý blatník. No a zůstane ti posledních pár šroubů a sundáš sedačku a vrchní kryt, včetně podlahy. A z vrchu uvidíš elektroventily na hydrauliku zadních ramen včetně trubek.
Traktory máme stejné velikosti a Iseky zas nebude tak odlišné, jako Mitsubishi.
Já na své Micině mám čerpadlo, které má průtok 40l/min. Předpokládám, že i ty budeš mít stejné. Proto bys měl mít na zpátečce 1/2" trubku bez redukování na menší průtok. Ale pokud to z redukuješ, tak by to na funkci mít vliv nemělo. Max. se ti bude více zahřívat hydraulika, pokud budeš ten rozvaděč používat.

Opravdu Ti nepůjde sundat ta přívodní trubka? Řezat by se to mělo kolečkem na trubky, aby jsi neměl piliny a jiný bordel, který by se ti mohl dostat do převodovky, kdyby tě to náhodou napadlo řezat rozbruškou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) RoKur dne ned zář 23, 2018 9:39 pm, celkem upraveno 2 x.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#42 Nový příspěvek od RoKur »

Zelí, zkus taky napsat, jaký typ traktoru máš.
Jak jsem se dočetl zde na fóru vratka by měla být beztlaková a nebude to doufam tak to zapojené dělat problémy?
A jaké problémy by to mělo dělat? Jestli chceš problémy, tak to zapoj jednoduše paralelně.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Zelí
Příspěvky: 36
Registrován: čtv bře 27, 2014 6:38 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#43 Nový příspěvek od Zelí »

Mám Yanmara FX 17, když se to bude vracet pod hladinou oleje v převodovce,tak by s tím neměl být problém.Chci to mít zapojené do série, abych mohl zvedat současně i ramena.

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#44 Nový příspěvek od andre.marek »

Tak jsem to napojil. Nakonec jsem zpátečku dal tam jak byla ta horní záslepka v převodovce, uvidíme co to bude dělat při delším provozu, jinak to funguje krásně, konečně jsem si sklopil vlečku traktorem a nemusel pumpovat ručně 8) 8)
Přidávám fotky zapojení pro případné další zájemce:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

dominikn
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 16, 2017 8:27 pm
Bydliště: Plavec

Re: Jak dodělat hydrauliku na ISEKI (návod na TU155)

#45 Nový příspěvek od dominikn »

Nazdar chlapi.. takze novy aj origo rozvadzac budu fungovat aj sucasne oba naraz?... ale iba vtedy ak prvy nebude naplno zatazeny.. ak v prvom bude napr. hydromotor tak origo rozvadzac nedostane ziaden tlak cez hpco lebo vsetok olej pojde cez T do nadrze ... alebo sa mylim?

Vdaka za odpoved. :)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“