Iseky všeobecně

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Iseky všeobecně

#1 Nový příspěvek od Georgg »

Zdrec páni,přemýšlím že prodám majorka 4011 a koupím Iseky,pro naše hospodářství plně dostačující.
Zajímá mě jaký tip koupit,cenovku bych viděl tak na 120t.kč strop za traktor
Na Sbazaru jsem jich našel spusta,každý má jinou cenovku,rok výroby neurčen,nějaký znalec by mě mohl prosím zasvětit?
Jak je to s náhradními díly,jaké oleje,údržba,pneumatiky,poruchy,mouchy
Líbí se mi jak je malý,sic máme malotraktor,tohle je ale origo

Rád bych mulčovač,vlečku,bubnovku,nějaké nářadí na pole (brambory)
Moc díky za každý postřeh

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseky všeobecně

#2 Nový příspěvek od ladiki »

Hoj, napiš uživateli petrbriza.......také nahrazoval zetora japoncem.......

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Iseky všeobecně

#3 Nový příspěvek od lekyzlos »

Byl jsem v týdnu u pana Pavlíka v Hlubočci u Opavy. Zajímavá zkušenost. Dělají se syny jen Iseki. Poradí, nepřehání, solidní přístup. Je tu na fóru hodně chvály a můžu potvrdit. Myslím že i rozumný ceny. ( firmu nenajdeš, jeho inzeráty poznáš že stroje má nafocený na červené zámkovce)

Hodně dobrých zkušeností je i s Lacinou v Silůvkách, tam asi začni. Ceny má ale výš.

Tchán koupil u Šmídy ve Vojnově Městci TA 250 za 160 tis. A až na zabetonovaný palivový filtr a odešlý tlakový palivový čidlo vše OK.

Sám švidrám po TU155...

Zbytek hledej tady na fóru, třeba koncový číslo je výrobní řada (čím nižší tím starší model). Takže třeba 187 je mladší než 185.
TA řada by měla být pro větší zatížení než řada TU.
U větších by měli být použity motory ISUZU. Servisů už je tu docela dost.
Jen tak pro rychlou orientaci.

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Iseky všeobecně

#4 Nový příspěvek od peyrak »

počítej s tím, že s tím nebudeš moct na silnici, ujasni si jak silný stroj potřebuješ a co od toho čekáš, podle toho vybírej

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Iseky všeobecně

#5 Nový příspěvek od Šéďa »

že s tím nebude moct na silnici asi ví, je tu toho mraky napsáno. O síle to ani tak není tyhle traktůrky jsou silný dostatečně, spíš nedokáží tu sílu přenést, proto taky skoro pořád hrabou. Záleží tedy na hmotnosti. To co požaduješ za nářadí, tak z vlastní zkušenosti traktor kolem 1000kg hmotnosti a výš, takže hledej traktor kolem 20Hp

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseky všeobecně

#6 Nový příspěvek od ladiki »

Goerggu: spousta lidí co kupovala japonce, tak neměli vůbec žádné zkušenosti. Maximálně s Varinou nebo domadělem.............a přesto do toho šli........

Nevím co Ti vlastně poradit..........sám musíš vědět, proč chceš změnu...........a to jsi jaksi nespecifikoval.......Chytnu se toho co jsi jasně určil=cenu.........tak tady máš za 130 s kabinou.........nebo jsi kabinu nechtěl??? No každopádně počítej s max 20-23 koňmi....bude Ti to stačit??? Víc za 120 v Iseki nekoupíš........

https://www.malotraktory-bazar.cz/malot ... u-d248.htm

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseky všeobecně

#7 Nový příspěvek od tomcat68 »

Georgg píše:Zdrec páni,přemýšlím že prodám majorka 4011 a koupím Iseky,pro naše hospodářství plně dostačující.
Zajímá mě jaký tip koupit,cenovku bych viděl tak na 120t.kč strop za traktor
Na Sbazaru jsem jich našel spusta,každý má jinou cenovku,rok výroby neurčen,nějaký znalec by mě mohl prosím zasvětit?

Moc díky za každý postřeh
Zdar, základní přehled o modelech Iseki najdeš tady: http://www.tractordata.com/farm-tractor ... ctors.html
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseky všeobecně

#8 Nový příspěvek od tomcat68 »

lekyzlos píše:Byl jsem v týdnu u pana Pavlíka v Hlubočci u Opavy. Zajímavá zkušenost. Dělají se syny jen Iseki. Poradí, nepřehání, solidní přístup. Je tu na fóru hodně chvály a můžu potvrdit. Myslím že i rozumný ceny. ( firmu nenajdeš, jeho inzeráty poznáš že stroje má nafocený na červené zámkovce)
Od pana Pavlíka mám Iseki TU 205f a můžu koupi od něj jen doporučit. Říkám, že prodejce "šedáků" se pozná ne podle toho, jak umí štětkovou repasi (natřít a zatřít), ale jak se k vám chová po měsíci, když ho začnete bombardovat s tím, že se tohle utrhlo a tamto teče. V tomhle ohledu si na Pavlíkovic kluky z Hlubočce fakt nejde stěžovat.
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseky všeobecně

#9 Nový příspěvek od tomcat68 »

lekyzlos píše: TA řada by měla být pro větší zatížení než řada TU.
Pro upřesnění - TU mají motory v rámu, TA jsou monoblok.
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseky všeobecně

#10 Nový příspěvek od tomcat68 »

Ahoj lidi, chci se zeptat, jestli někdo máte na Iseki (optimálně Landhope **5 řada) namontovanou jinou než origo neodpruženou sedačku, tedy mechanicky odpruženou nebo vzduchovku.

Uvažuju o výměně, ale než se do toho pustím, tak chci vědět, jestli s tím někdo máte zkušenosti a jaké.
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Iseky všeobecně

#11 Nový příspěvek od Davecz-fm »

odpruzena nebo vzduchova sedacka te posune nahoru a dopredu, jestli jsi vetsi postavy tak te zaklini pod volant :vztek:

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseky všeobecně

#12 Nový příspěvek od tomcat68 »

No, to je obecně pravda, ale já objevil tohle:

https://www.kardanka.cz/sedadlo-vysokoz ... 30792.html

Má to propružení jen 4 cm (což je pořád lepší než nic), štelovatelnou zátěž a montážní výšku prakticky stejnou, jako neodpružená sedačka na silentblocích. Po mírné úpravě pod ližiny by se dala na mou 205ku namontovat...
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Iseky všeobecně

#13 Nový příspěvek od Davecz-fm »

ty 4 cm si myslim ze moc neodpruzi, jen te to zdvihne a hruby operak posune dopredu, ale neberu ti to, rad bych se pletl, protoze o necem odpruzenem jsem taky uvazoval, ale diky mym rozmerum, bych musel prekopat celou zad traktru abych mohl sedak posunout do zadu, anebo jit do neceho jako je Iseki TX a nato mam meho mazlia prilis rad abych se ho zbavoval kvuli sedaku.

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Iseky všeobecně

#14 Nový příspěvek od zdravič »

Já jsem šel do tohoto www.kardanka.cz/mechanicky-odpruzene-sedadlo-29637.html a nakonec jsem musel přečalounit opěrák. Jsem nad opaskem lehce :) širší. Pokud jsi tyčka bulimička :) tak se za volant vlezeš. Odpružení dostatečný .

Zdravič

Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Iseky všeobecně

#15 Nový příspěvek od Davecz-fm »

no to uz vypada, ze opavdu pruzi a pokud ti nebude vadit vyzsi posaz, tak urcit lepsi volba nez ten sedak pro vysokozdvizky. Cena taky dobra 8)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“