ISEKI TU 185 F

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: ISEKI TU 185 F

#91 Nový příspěvek od RoKur »

zdravič píše:Jestli chceš použít 30 betonářskou ocel, tak to bude určitě lepší.
Tu betonářskou ocel jsem myslel jako náhradu pro tebe za ten Hrot nakladače na balíky vysoká kvalita 36x680mm, jak jsi dal odkaz. Ten hrot je docela masný a myslím si, že ta betonářská ocel by vyšla laciněji a splnila by svůj účel stejně.

Tady v těch nižších oblastech do 600 m.n.m. to je vykáceno stejně, jak popisuješ. Co jsem slyšel od hajného, tak do výšky 800 m.n.m chtějí všechen smrk vykácet. I když od té výšky 700 metrů to zas tak chycené není. Od té výšky je už větší vlhkost a ty stromy měly sílu se tomu brouku postavit. Když se podívám z okna, tak jsou kopce pěkně tmavozelené a bez jehličí jsou akorát modříny. Ale ty se za pár týdnu začnou zelenat.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: ISEKI TU 185 F

#92 Nový příspěvek od zdravič »

... Když se podívám z okna, tak jsou kopce pěkně tmavozelené...

To musí být paráda koukat z okna na les :).
Chci věřit, že hajní vědí co dělají. Jako lajk pozorovatel vidím jak ty porosty mizí. Jen v noci kolem našeho baráku projedou i dva vlaky plné dřeva.


Ladiki: můžeš postnou odkaz, kde jsi vyčetl ty míry rozchodů?

Děkuji a zdraví Zdravič

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: ISEKI TU 185 F

#93 Nový příspěvek od ladiki »

pošli mi email mám manuál na Tvůj stroj.......

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: ISEKI TU 185 F

#94 Nový příspěvek od zdravič »

Ladiki díky.

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: ISEKI TU 185 F

#95 Nový příspěvek od zdravič »

Obrázek
Furt překvapuje :)

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: ISEKI TU 185 F

#96 Nový příspěvek od zdravič »

Pánové, nevite někdo zda-li se dá ovládání hydrauliky trojbodu vypnout, nebo co udělat proto aby mi šly ramena jen nahoru a úplně dolů. Udělal jsem si rozrušovač na zeminu (kus silné pásoviny s ostřím) a jelikož jsem s traktorem jel z kopce dolů nebyl jsem schopen spustit ramena úplně dolů a rozrušovač zabíral jen tak 7 cm. Zkoušel jsem nastavit nějakou kombinaci těch čudlíků, ale bez výsledku. Mám tam tento systém ovládání:
Obrázek
Hydrauliku TB používám jen pro zadní lopatu a u té je to bez problémů.

Díky za odpovědi.
Zdravič

Uživatelský avatar
Danismckost
Příspěvky: 85
Registrován: pát lis 23, 2012 3:58 pm
Bydliště: Olomouc

Re: ISEKI TU 185 F

#97 Nový příspěvek od Danismckost »

Ahoj, dá se vypnout nivelace nebo i celá hydraulika. Já na to přišel teprve nedávno, že se to, co máš na foto s nápisem iseki dá otevřít a tam je panečku kroutítek :)
Iseki TA235

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: ISEKI TU 185 F

#98 Nový příspěvek od zdravič »

Nazdar olomoucký iSekáči :) , to že pod tím deklem je spousta čudlů vím, ale kterým čudlem vypnu nivelaci jsem nezjistil. Ten vypínač co je jakoby poslední v řadě vypne celou hydrauliku a pak nereaguje nic. Ty ostatní heblata jsou velká neznámá. Přiznávám, že jsem línej a nechtělo se mi zkoušet co který čudlík dělá.
Zdravič

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: ISEKI TU 185 F

#99 Nový příspěvek od zdravič »

Je tu někdo kdo si hrál s myšlenkou udělat za malotraktor pařezovou frézu ? Povedlo se nepovedlo. Co vy na to?
https://www.youtube.com/watch?v=PungzHmovxI

HYNEK KUČERA
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 10, 2015 8:55 am
Bydliště: Opava

Re: ISEKI TU 185 F

#100 Nový příspěvek od HYNEK KUČERA »

Ahoj zdraviči chci si koupit iseki a zvažují jestli řadu TU nebo TA.
Chtěl bych slyšet Váš názor jestli je dostačující TU 180 pro čelní nakladač a nebo raději koupit větší a silnější variantu. Budu traktůrek používat podobně jako Vy hobby kolem domu, les a co bude potřeba. Děkuji Hynek

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: ISEKI TU 185 F

#101 Nový příspěvek od zdravič »

HYNEK KUČERA: těžká rada. když jsem kupoval svého bobka byl limitem rozměr a hmotnost, dál jsem Iseky nestudoval.Cílem bylo sem tam něco převézt , připojit mulčer atd. Dnes mám k němu spoustu nářadí a dost na něm ve své činnosti kolem baráku spoléhám. No a teď se dostávám ke tvé otázce. TU je stroj v rámu (myslím se to v některém vláknu řešilo). Takže když teď dělám přední pluh můžu na rám přivařit čepy pro trojbod, což by u TA nešlo. Takže aniž bych to věděl jsem vybral dobře :)

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: ISEKI TU 185 F

#102 Nový příspěvek od RoKur »

zdravič píše:TU je stroj v rámu (myslím se to v některém vláknu řešilo). Takže když teď dělám přední pluh můžu na rám přivařit čepy pro trojbod, což by u TA nešlo.
Ahoj Zdravič, No pokud bys měl řadu TA, tak by to šlo ještě lépe a hlavně by jsi mohl mít pluh minimálně o 50 cm širší. Ta řada TA má podstatně robusnější rám.
Ale nic ve zlém. Měj se a ať ti stroj slouží :friends:
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: ISEKI TU 185 F

#103 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Tá hydraulika na predný rám ma celkom zaujíma uvažoval som nad niečim takýmto https://www.youtube.com/watch?v=Pf9zumM8PRc&t=207s ale akýkoľvek iný nápad poteši 8)
Iseki TU 180f

Uživatelský avatar
zdravič
Příspěvky: 88
Registrován: ned lis 13, 2016 7:54 pm
Bydliště: Olomouc

Re: ISEKI TU 185 F

#104 Nový příspěvek od zdravič »

RoKur: jsem napsal blbost :) už asi lepší nebudu
Nestor.Kea: v podstatě to řeším podobně. Jak bude hotovo přidám fotky

mcmart
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 10, 2020 9:19 pm
Bydliště: Kyjov

Re: ISEKI TU 185 F

#105 Nový příspěvek od mcmart »

Zdravím potřeboval bych poradit. Odešlo mě asi podávací čerpadlo. Jaký má mít výstupní tlak? Případně čím ho nahradit ? Děkuji za rady.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“