Celny nakladac na japonca

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Celny nakladac na japonca

#1 Nový příspěvek od tractor »

Ahoj, prosim ma niekto radu aky typ nakladaca na japonca, mam Yanmar F20 , chcem nakladac, rozdiel medzi klasikou a krokodilom ??? ma krokodil vacsiu vyuzitelnost ??? zavesenie lopaty a podobne veci, chcem aj hnoj nakladat z hnojiska , packy alebo joystick )??? na ukor velkeho cenove rozdielu, pozor nemam predny nahon na traktore je to dolezite mat ho ci nie ? a nakoniec kto to celkom obstojne a za dobre peniaze vie urobit ???? ak nechcete robit reklamu nejakej firme hodte mi info prosim do spravy, dakujem.
Tractor
Rychlejsie to nepojde

libor108
Příspěvky: 117
Registrován: stř led 07, 2009 7:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Celny nakladac na japonca

#2 Nový příspěvek od libor108 »

Prosím Tě nemáš náhodou číslo na olejový filtr a jaký olej tam leješ. Pošli mi tvůj email a já ti pošlu nějaké fotky jak jsem vyráběl já.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Celny nakladac na japonca

#3 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj,
Asi si zničíš přední nápravu, když budeš nakládat hnůj F20.
Jinak když jsou v polsku přes zimu akce, tak Tě tam nakladač z dopravou i z montáži vyjde skoro stejně, jako dáš tady do materiálu.
Tady je firma, která přijede, vezme si traktor a po dvou týdnech Ti ho přiveze i z nakládačem.
Kolega Dexterlay si to tak nechal udělat na Mitsubishi, kdy si to objednal na polském Allegro (to je to samý jako český aukro), kde byla ta zmíněná akce.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Celny nakladac na japonca

#4 Nový příspěvek od tractor »

v polsku som skusal olimet ale ty uz to nerobia, tak skusim tuto firmu dik za info , da sa aj menej hnoja nabrat nech to nieje take tazke , ci nie ?
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Celny nakladac na japonca

#5 Nový příspěvek od tractor »

no neviem teda ako na tom poliaci su , ale chcel som otvaraciu lyzycu aby som vedel naklad zobrat zhora a za to chcu vsetci vela penazi , dovoz odvoz uz v ziadnom pripade nerobia , takze polsko uz sa velmi neoplati ako tak pozeram
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Celny nakladac na japonca

#6 Nový příspěvek od ladiki »

toto je pěkná práce:

https://www.youtube.com/watch?v=xgEvIt5AZrQ

Jinak origo nakladač ke Kubotě B2420( aktuálně v prodeji) má nosnost 302 kg. Nevím, ale za jakých podmínek.

Kubota GB180 s origo nakladačem má nosnost 180 kg.

Potom už je to na typu uživatelů. Jedněm by to přetěžování trhalo srdce, jiní si pochvalují co malý stroj dokáže.... :-)

FraStu
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 06, 2016 5:56 pm
Bydliště: Domazlice

Re: Celny nakladac na japonca

#7 Nový příspěvek od FraStu »

Ahoj, mám čelní nakladač na Kubotě X20, nechal jsem si ho namontovat hned při koupi traktoru u RVR - o ceně se nemá cenu bavit - každý si sám rozmyslí, kolik za ten špás je ochoten zaplatit. V každém případě je ale snad namontován správně, protože i po ročním příležitostném užívání funguje vše bez problémů. V diskuzích se lze dočíst, že někdo měl po méně "profesionálním" namontování čelního nakladače problém se zadními rameny, která přestala fungovat. Jedinou výtku k montáži od RVR mám k tomu, že hlavní hydraulické hadice jsou připojeny na tvrdo a ne přes rychlospojky, aby bylo možno nakladač z traktoru snadněji sejmout.
Co se týče dílenského provedení a konstrukce, zdají se mi všechny nakladače dost podobné, nosnost je cca 350kg. Ovládání mám přes dvě hydraulické páčky - možná je v tomto ovládání trochu větší cit, než při elektronickém ovládání do kříže - ale toto ovládání jsem nezkoušel. Určitě bych ocenil kdyby měl nakladač paralelogram.
Praktické zkušenosti - Do nakladače se vejdou cca 3 kolce zeminy, pokud chci na nakladači vozit více jak cca 200kg, je nutné na traktoru dotížit zadek. Již prázdná lžíce dokáže odlehčit zadek natolik, že na umydleném sněhu do mírného kopce zadní kola prokluzují. V mém případě pomůže zapnutí náhonu na předek - u vás s tímto počítat nelze. Vrchovatá lžíce zeminy bez dotíženého zadku pak bez problémů traktor převrací na přední nápravu nebo na bok :-). Náhon na předek pomáhá výrazně i při nakládání - při přizvednutí lžíce se zatíží více přední kola a mají lepší trakci.
Kdybych vám měl poradit jaký čelní nakladač na váš traktor pořídit - poradil bych vám žádný. Bez náhonu na přední nápravu to bude dost trápení jak pro vás, tak pro traktor. Dotížení zadku bude muset být na hraně maximální nosnosti zadních ramen, aby jste byl schopen manévrovat s plnou lžící. Jak dlouho takovou námahu vydrží přední náprava je věc k diskuzi. Pokud přecijen toužíte mít čelní nakladač na Yanmarovi F20 2WD, pak vybírejte co nejlehčí - tj bez paralelogramu, bez třetí funkce, bez rozevírací lžíce. Místo těchto doplňků naložíte pak více materiálu.

S pozdravem Franta

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Celny nakladac na japonca

#8 Nový příspěvek od tractor »

FraStu, dik pekne si to zhodnotil, musim mat klapacku lyzicu pretoze mam taky podklad kde budem nakladat ze nedokazem material tlacit pred sebou , napriklad klasicke kostky 50x50 a nejsou v rovine , proto ta klapacka, s tym paraleogramom alebo ako sa to vola som ani nepocital, financne sa nezmestim , nakladac chcem vyuzivat hlavne okolo koni a domu , takze bez predku ani zadarmo , ok beriem to , ratal som s dovazovanim zadku bez toho by to neslo, to je jasne . Este raz dik .
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Celny nakladac na japonca

#9 Nový příspěvek od tractor »

Ahoj chlapi, tak mam predajcu z polska , len sa chcem opytat, da se z polska nejako doviest bez dane ???? Existuje takova moznost ?
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Celny nakladac na japonca

#10 Nový příspěvek od RoKur »

Pokud prodejce a Ty jste platci DPH tak ano.
Pouze jim zdelis svoje DIC.
Platba je pak bez DPH.
Ja jsem si tak poridil svoji micinu
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Celny nakladac na japonca

#11 Nový příspěvek od tractor »

ja niesom zivnostnik, a aj ked sisi tak doviezol traktor , tak zasa si to tu musis dat do nejakeho uctovnctva .
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Kapo
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 18, 2011 7:25 pm
Bydliště: Myjafsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Celny nakladac na japonca

#12 Nový příspěvek od Kapo »

Tak vseobecne su dve moznosti. Bud sa dohodnes s predajcom, ze ti to preda bez dane, alebo si najdes doma niekoho, co si to da do nakladov.
Lacnejsie to nepôjde... :-/
V3S S3 HR3001, Bielorus EO 2621, Gaz 69, PK26, Patrol GR, MT365, HDJ80...
http://www.4x4nazory.sk

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Celny nakladac na japonca

#13 Nový příspěvek od tractor »

hm takze nijako , uz aj ty poliaci su posraty z tych uradov danovych
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Celny nakladac na japonca

#14 Nový příspěvek od RoKur »

Ano, Micinu mám v účetnictví. Ale je to pouze položka. Nic to nestojí.

Tady se nejedná o posrání z úřadů. Prostě už to není jednoduché, protože je jednodušší to dohledat.
Prodejce bez tvého DIČ Ti to bez daně neprodá, protože jak by se na to přišlo, tak to odsere on.
Jeho povinnost je zkontrolovat, jestli DIČ patří opravdu Tobě.
Proto raději přestaň špekulovat, protože akorát někoho přivedeš do problému.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
tractor
Příspěvky: 428
Registrován: stř led 01, 2014 4:54 pm
Bydliště: Skalica

Re: Celny nakladac na japonca

#15 Nový příspěvek od tractor »

ved preto sa pytam :-)
Tractor
Rychlejsie to nepojde

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“