Japončík na realizaci zahrad

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Japončík na realizaci zahrad

#16 Nový příspěvek od DYK »

Já chápu, že ten japončík se zdá variabilnější i vzhledem k tomu rozsahu prováděných prací, ale za sebe můžu říct, že to video s rotavátorem na téma zakládání trávníku je odstrašující a ne reklamní. Navíc pokud se dalají takové a podobné předzahrádky je jednoosák se zakladačem naprosto ideálním řešením. Ale jistě práce se zakladači máš již nakoukané. Bohu žel no, já na ten vstup do nového odvětví mám prostě trošku jiný názor. Ještě jsi taky nezareagoval na část mého prvního příspěvku. No, asi je moc nečteš.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Japončík na realizaci zahrad

#17 Nový příspěvek od kutil tim »

Ono Kubata 16 koní není žádný silák na tvrdou zem.Volil bych výkon , co nejvyší ,co jsi schopen převézt na vozíku, ale s čelákem a rotavátorem nevím zda uvezeš.Chce to výkon kolem 25 koní.

daves
Příspěvky: 15
Registrován: úte led 17, 2017 4:33 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Japončík na realizaci zahrad

#18 Nový příspěvek od daves »

DYK píše:V první řadě si myslím, že to mohlo být klidně ZDE nač další nové téma?
Dále si myslím, že pokud se nezakládají plochy fotbalových a podobných hřišť, není čtyřkolák nutný. Pokud půjde o plochy do těch 2000m2 bude stačit jednoosák, lepší než BCS je Goldoni, "pevnější" převodovka a co jiného použít než zakladač, že?
Problém je, že většinou plocha, na které děláme není rovná. Většinou to srovnáme malým pásákem, ale na jemné úpravy je pomalý. 4x4 mi přijde jako rychlejší řešení. Ale možná jsem demotivovaný vlastní zkušeností s Vari a kolegou, který koupil Vari a po první sezóně řeší malý traktor.

Ten nakladač by se mi fakt hodil. Možnost vykládat gabion přímo ze lžíce je lákavé. Lepší by byl určitě UNC, ale zase jsme za hranicí, kterou si dnes mohu dovolit.
Pohřbívá kameny, rovná a zpracovává půdu do předem připravené hloubky, je odolný proti kamenům a všelikému bordelu a je chráněn přetěžovacím zařízením, který ochrání i stroj a jeho hřídel. když je práce, za rok se skoro zaplatí. O ničem jiném na zakládání okrasných trávníků než zakladači bych neuvažoval a za nic jiného bych nevyhazoval peníze. Pokud jsem na tom tak, že nemám zkušenosti, znalosti, chuť a ani čas se věnovat ojetému stroji, pak bych volil teda buď nový, nebo alespoň něco "mladšího" co mě v půli práce nevyšplouchne a aby to nebylo tu tam to, za chvíli ono a pak ještě zase něco. Zakladač, jako hlavní pracovní nástroj asi zásadně nový. Je prostě třeba i ze začátku zainvestovat a 150 není nic moc. Ona investice má potom vliv i na rychlost a tím i četnost provedených zakázek, o kvalitě nemluvím. Přitom kvalita je ze začátku to nejdůležitější - buduje se jméno. Vrtat potom motorovým ručním. Zase jde o četnost použití a počty děr. O tom, že je i Avant dobré řešení není pochyb, ale to bych nechal až po zavedení firmy, protože to fakt s výbavou už něco stojí.
Od přímého použití zakladače mě jeden zahradník odrazoval. V případě, že tam budou větší šutry, tak údajně dochází k vylámání břitů. Pokud jde o obnovu starého trávníku, tak rovnou zakladač. Pokud je plocha po stavbě, tak prý nejdříve kultivátor. Letos jsme několik ploch po stavbách upravovali. Po rozrušení půdy jsme hrabkama hrabali, hrabali a hrabali a výsledek byl celkem slušný. Ale je pravda, že na okrasnou zahradu to chce ještě lepší výsledek.

Zkušenosti a znalosti musím nějak nabrat. Jsem vděčný za zdejší diskuse, kde už jsem se hodně dozvěděl a pak to chce pracovat a získávat praktické zkušenosti. Chuť je velká :-)

Po shledání cen v Polsku bych se nakonec opravdu mohl vlézt i se zakladačem. Ale to už bude možná další větvení diskuse. Cenové rozdíly a kvalita bude asi různá.

daves
Příspěvky: 15
Registrován: úte led 17, 2017 4:33 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Japončík na realizaci zahrad

#19 Nový příspěvek od daves »

Tak tady (http://traktomix.pl/index.php/pl/osprze ... owy-sb-125) Poláci k zakladači píší, že lze použít i na kamenité půdy. To popírá, co jsem napsal výše.

Jenom by mě opravdu zajímalo, co by to udělalo v půdě, kde je hodně valounů. Jednu zkušenost už mám a vybírání valounů i 5 - 15cm nebralo konce. Nevím, zda by si s tím ten zakladač poradil.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Japončík na realizaci zahrad

#20 Nový příspěvek od DYK »

A viděl jsi, co dělají kameny s tím japoncem? Třepe se i nakladač. Všechno ty rázy letí do převodovky traktoru. Zakladač má svoji přetěžovací ochranu a sem tam se kameník zasekne o lůž a kryt, stroj jede, zakladač stojí. Že se neulomí ani jeden nůž bych lhal ale výjimečně, je to matroš jak sviňa a díky tomu, že se točí proti jízdě ty kameny buď vymete, to když je velkej, nebo je pohřbí. O opaku mě nikdo nepřesvědčí. Ale hlavně!!!! Dělá z jedné vody na čisto, když už je to na zakladač. Pak lehkým uvalit, zkontrolovat terén, a může se sít, pak uvalet těžším a zavlažit. za dvě hodiny zalít a pak už pravidelně. Možná jsem zapomněl nahnojivo. Tak to po do lehkého válení, zasít..... atd. Té práce musí být tolik, že se za sezonu ty nožíky ojedou na výměnu, pak to má efekt a bude to brzy doma. Je těžko hovořit o výměrách, protože do toho promlouvá složení zeminy. Někdy to bere víc, někde míň. Hlavně připraví jen potřebnou hloubku k setí a to ten japončík z videa jde daleko hlouběji a zbytečně. Ale jak říkám, chápu to využití stroje s nakladačem k dosavadní činnosti plus vrtání. Totiž takhle hlubokou kultivací na setí se prodlouží doba, kdy nebude radno do toho ani vstupovat, protože to nikdo neutuží do potřebné hloubky. Zato s jen potřebnou kultivací a umělou zálivkou je to dřív, než se spojí travní drn. prostě tráva je řídká ale dá se po tom chodit děti na kole apod. Umělá závlaha v prvním roce založení je základ úspěchu, buď to bude ve smlouvě nebo v zakázce, protože se potom dohadovat jestli to bylo špatně vyseto - zapraveno, nebo špatný osivo je na nic. Používat k podobným účelům rotavátor Vari je opravdu jen a pouze na doma pro svépomocnou práci. Jinak úplný nesmysl. Do trošku techniky tětlačím i proto, že si to můžou ti lidi říct kdo s čím dělá a posuzují jak to vypadá. Jsou to lidi, který mají prachy, jinak by to ani nechtěli nebo si to dělali sami. Pro ně komplet zahrada, teda i s vzdrostlejma stromkama či nějakým keříkem za 40 není problém a dát 150 za komplet realizaci není problém, ale musí se jim to líbit a musí to odsýpat. Po dvou letech se jednou zdál ten kanadskej javor nějakej křivej, tak co s tím, vodvezte ho a dodejte něco jinýho. No a co s tím starým? Někam ho pokliďte. Takže jak chytneš dobrej kšecht a důvěru máš vystaráno. Bude volat už jen tobě. Chápeš o co v tomto oboru jde? Jednáš většinou s pracháčema a když se jim zalíbí strojní vybanení a posoudí ti ho jako na úrovni, už automaticky pojme že to bude i kvalitně a že nejsi žádnej nádeník a vořezávátko, protože na své zahradě za svoje prachy chce profesionalitu. Prostě i takoví jsou a je věčná škoda je "neuspokojit". Pak se můžeš dostat ještě k dotovaným dílčím opravám hřišť na dědinách, převážně v prostorech "velkýho vápna" tam se to jen seřízne a položí rostlej koberec a rozválí. Opět velmi nutná pravidelná závlaha, protože tato činnost se dělá v letní přestávce, tak aby to do podzimních kol už drželo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Japončík na realizaci zahrad

#21 Nový příspěvek od DYK »

daves píše:Tak tady (http://traktomix.pl/index.php/pl/osprze ... owy-sb-125) Poláci k zakladači píší, že lze použít i na kamenité půdy. To popírá, co jsem napsal výše.

Jenom by mě opravdu zajímalo, co by to udělalo v půdě, kde je hodně valounů. Jednu zkušenost už mám a vybírání valounů i 5 - 15cm nebralo konce. Nevím, zda by si s tím ten zakladač poradil.
Tak je třeba u toho i myslet. Měl-li by to být kamenolom zvrchu zasypanej zeminou pak asi budou problémy. Ale stejně, poslední teréní navážku lepší zeminy budeš dělat asi ty a tak budeš vědět co pod tím je a jak hluboko. Přece nebudeš sít do stavební jaloviny. Ale to je třeba zákazníkovi vysvětlit a dovést pár kubíků z kompostárny. Ať ví, za co platí.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Japončík na realizaci zahrad

#22 Nový příspěvek od mape »

Když zakládáme zahrady jede tam prvně pásovej cat se svahovkou a ten teren se odškrabe aspon o 10-15 cm, pak se naveze substrát a pak se teprve něco dělá. Je ale pravda že jsme většinou pokládali travní koberec. Není už to o tolik dražší a po pár týdnech je to funkční, a není to tolik náchylný na zaplevelení. Takže vlastne zakladač trávníku moc nepotřebujem. Ale používáme rotační brány a mulčovač a mimo to potřebujeme hodně nakládat a navážet a v tom je ten avant bezkonkurence. Jednou jsme dělali zahradu a vedle nás měli zahradníci taky kubotu s čelnákem.Odváželi nakopanou zeminu a to oni naložili fůru tak já se dvakrát otočil. Druhý den přišli že si domluvili v pujčovně že si ho po nás vezmou. Prej se na to nemohli koukat. Od te doby jsem pro ně Párkrát jezdil a vzdycky meli avanta.
Já mám ted unc a stejne ani tam ta obratnost není.Je teda pravda zě s tím ješte tolik neumím ale několikrát jsme ho měli pujčené a není to ono. Už jen to že pri otáčení dělá hroznou paseku tím smýkáním.
Tím ale samozřejmě nechci hanit tyto malé japonské traktory. Mají svoje kouzlo... Ale ten výkon tam prostě není. Na domácí práce bych si ho ale dovedl představit dobře.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

daves
Příspěvky: 15
Registrován: úte led 17, 2017 4:33 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Japončík na realizaci zahrad

#23 Nový příspěvek od daves »

DYKu, díky moc!

Se zákazníky je to přesně, jak říkáš. Jak je člověk důvěryhodný, tak už zákazníci volají i ve věcech mimo obor. To mě přivedlo taky na ty trávníky.

Dávám tedy zakladač trávníku na seznam k traktoru. Zkusím to tedy na začátku v sestavě: Traktor, nakladač a zakladač trávníků.

Pro zajímavost - zakladač GEO SB 105 jen po krátkém hledání:
- OK-raktory - 42.900,- s dph
- RVR Agro - 72.503,- s dph
- Traktormix - cca 33.000,- s dph

S tím vrtákem asi počkám, protože stejně vždycky bagruju pásákem a u toho mám vždy i vrták. Jenom to vrtání pásovým bagříkem je strašný opruz. Nemá to sílu a točí se moc pomalu. Jednou jsme dělali plot a jel kolem chlápek do sadu vrtat díry. Slovo dalo slovo a vrtnul nám všechny díry během pár minut. S bagříkem by to trvalo tak 10x déle.

daves
Příspěvky: 15
Registrován: úte led 17, 2017 4:33 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Japončík na realizaci zahrad

#24 Nový příspěvek od daves »

Taky díky, mape, za podnětné myšlenky a zkušenosti.

Kuba123
Příspěvky: 297
Registrován: úte úno 05, 2013 9:18 pm
Bydliště: Okres Frýdek-Místek

Re: Japončík na realizaci zahrad

#25 Nový příspěvek od Kuba123 »

Máme ve firmě 2 japončíky(kubotu gt8,yanmar fx215) za oba zakladač 125cm(jefen geo druhý dabaki oba totožné! Cena dabaki je stejná jako v polsku proto byvh koupil tady.) nože kupujeme u granit parts jsou pevné a nelámou se. Děláme 60% stavby(kameny kusy betonu a není problém ano někdy se sekne,ale na kubotě máme možnost změny směru hřídele takže není problém yanmar to nemá takže rukou vyndáme nebo když je nejhůř kladivo. Máme i agrii je to držák k tomu zakladač a hlavně rotační brány, které jsou u zakládání trávníku potřebné!

Kuba123
Příspěvky: 297
Registrován: úte úno 05, 2013 9:18 pm
Bydliště: Okres Frýdek-Místek

Re: Japončík na realizaci zahrad

#26 Nový příspěvek od Kuba123 »

Nevím jak v Praze ,ale tady se dělají trávníky (Podléjzaci ,kteří si půjčují kultivátor za 20kč) cena v msk za setý tak 25-45kč koberec bez substrátu 180-220kč, se substrárem 260kč -xxxkč

mape píše:Když zakládáme zahrady jede tam prvně pásovej cat se svahovkou a ten teren se odškrabe aspon o 10-15 cm, pak se naveze substrát a pak se teprve něco dělá. Je ale pravda že jsme většinou pokládali travní koberec. Není už to o tolik dražší a po pár týdnech je to funkční, a není to tolik náchylný na zaplevelení. Takže vlastne zakladač trávníku moc nepotřebujem. Ale používáme rotační brány a mulčovač a mimo to potřebujeme hodně nakládat a navážet a v tom je ten avant bezkonkurence. Jednou jsme dělali zahradu a vedle nás měli zahradníci taky kubotu s čelnákem.Odváželi nakopanou zeminu a to oni naložili fůru tak já se dvakrát otočil. Druhý den přišli že si domluvili v pujčovně že si ho po nás vezmou. Prej se na to nemohli koukat. Od te doby jsem pro ně Párkrát jezdil a vzdycky meli avanta.
Já mám ted unc a stejne ani tam ta obratnost není.Je teda pravda zě s tím ješte tolik neumím ale několikrát jsme ho měli pujčené a není to ono. Už jen to že pri otáčení dělá hroznou paseku tím smýkáním.
Tím ale samozřejmě nechci hanit tyto malé japonské traktory. Mají svoje kouzlo... Ale ten výkon tam prostě není. Na domácí práce bych si ho ale dovedl představit dobře.

daves
Příspěvky: 15
Registrován: úte led 17, 2017 4:33 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Japončík na realizaci zahrad

#27 Nový příspěvek od daves »

Kuba123 píše:Máme ve firmě 2 japončíky(kubotu gt8,yanmar fx215) za oba zakladač 125cm(jefen geo druhý dabaki oba totožné! Cena dabaki je stejná jako v polsku proto byvh koupil tady.) nože kupujeme u granit parts jsou pevné a nelámou se. Děláme 60% stavby(kameny kusy betonu a není problém ano někdy se sekne,ale na kubotě máme možnost změny směru hřídele takže není problém yanmar to nemá takže rukou vyndáme nebo když je nejhůř kladivo. Máme i agrii je to držák k tomu zakladač a hlavně rotační brány, které jsou u zakládání trávníku potřebné!
Ahoj Kubo,

Děkuji za další vstup. Mohu se zeptat, jaký je rozdíl v použití zakladače a rotační brány? Asi chápu, jak se co točí, ale co je tedy vhodnější na založení trávníku? Zakladač kameny přisype vrstvou hlíny a srovná. Co jiného za výsledek udělá rotační brána? Ta zeminu "promele" horizontálně a tím by mohla nechat kameny v zemi a nevykopávat je. Jistý si tím ale nejsem.

Díky i za tip na Vaše modely traktorů. Ta Kubota se mi dost líbí. Taky uvažuji, že bych se vydal do Traktormixu, jak jsi psal jinde v diskusi.

daves
Příspěvky: 15
Registrován: úte led 17, 2017 4:33 pm
Bydliště: Český Těšín

Re: Japončík na realizaci zahrad

#28 Nový příspěvek od daves »

Kuba123 píše:Nevím jak v Praze ,ale tady se dělají trávníky (Podléjzaci ,kteří si půjčují kultivátor za 20kč) cena v msk za setý tak 25-45kč koberec bez substrátu 180-220kč, se substrárem 260kč -xxxkč

mape píše:Když zakládáme zahrady jede tam prvně pásovej cat se svahovkou a ten teren se odškrabe aspon o 10-15 cm, pak se naveze substrát a pak se teprve něco dělá. Je ale pravda že jsme většinou pokládali travní koberec. Není už to o tolik dražší a po pár týdnech je to funkční, a není to tolik náchylný na zaplevelení. Takže vlastne zakladač trávníku moc nepotřebujem. Ale používáme rotační brány a mulčovač a mimo to potřebujeme hodně nakládat a navážet a v tom je ten avant bezkonkurence. Jednou jsme dělali zahradu a vedle nás měli zahradníci taky kubotu s čelnákem.Odváželi nakopanou zeminu a to oni naložili fůru tak já se dvakrát otočil. Druhý den přišli že si domluvili v pujčovně že si ho po nás vezmou. Prej se na to nemohli koukat. Od te doby jsem pro ně Párkrát jezdil a vzdycky meli avanta.
Já mám ted unc a stejne ani tam ta obratnost není.Je teda pravda zě s tím ješte tolik neumím ale několikrát jsme ho měli pujčené a není to ono. Už jen to že pri otáčení dělá hroznou paseku tím smýkáním.
Tím ale samozřejmě nechci hanit tyto malé japonské traktory. Mají svoje kouzlo... Ale ten výkon tam prostě není. Na domácí práce bych si ho ale dovedl představit dobře.
U setého jsem přepokládal tak 50,- - 55,-...

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Japončík na realizaci zahrad

#29 Nový příspěvek od tobig »

Ahoj Daves: Zkus zavolat na mobil 777991136 p. Pavlík - zeptat se a poradit. Ochotný a trpělivý člověk v čele malé rodinné firmy kousek od Opavy. Vozí a servisuje Japonské ISEKI. Nic za to nedáš a může to být další přínos pro Tvé rozhodovaní.... :chytry:
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Kuba123
Příspěvky: 297
Registrován: úte úno 05, 2013 9:18 pm
Bydliště: Okres Frýdek-Místek

Re: Japončík na realizaci zahrad

#30 Nový příspěvek od Kuba123 »

Takovou cenou určitě nepočítej(teda určitě u ploch 200m2+! Když to projedeš jen zakladačem a třeba uhrábneš ručně zaseješ a uválcuješ. Tak ti trávník bude sedat nikdy neuhutníš 10-15cm ručně taženým válcem, takže se pak může stát že zemina sedne nerovnoměrně a vytvoří se propadliny kde třeba stojí voda a zustává déle měkký a v případě že se po něm bude chodit vzniknou šlápoty . Když po zakladači použiješ brány, které to "uhutní" a nechají 2-5cm nakypřenou ve které vzejde trávní semeno. (Nevýhoda rotačních bran je že co zakladač zakope oni vytáhnou(samozřejmě že ne vše)). pokud by jsi děkal pouze po sobě opravy kde by jsi měl navezenou hlínu použil bych jednoosák s bránama.(lze použít taky kde je čerstvě roztáhnutá ornice nebo substrát)
Naposledy upravil(a) Kuba123 dne pát led 20, 2017 9:35 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“