Iseki TU 155

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Iseki TU 155

#1 Nový příspěvek od tobig »

Abych jen nesosal informace a fotky, přispěji i svou troškou na forum.
Mám na motání kolem baraku a sečení louky malého isekiho - tu155.
A protože je doma necelý rok, moc toho porobit nestihl. :)

něco s rotavatorem: cvičný pokus, jestli to zplanyruje
zaneřadeny plac - cca 10let neudržovany
Obrázek
Obrázek

další je v plánu vlečka, sehnal jsem vrak - asi původně z PF62 ? a chci to překopat na
3S sklopku. Korba by pak měla mít 2100x1200, kola 16" - náprava z kdovíčeho (na nábojích je znak Tatry a rok 1952) bržděná asi najezdovkou s lankem.

vlečka původní:
Obrázek

vlečka nová:
Obrázek
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#2 Nový příspěvek od tobig »

Ted uvazuju nad CN. Trochu jsem si pohrál s maketou a asi se do toho pustím... :prace:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#3 Nový příspěvek od tobig »

A od Ježíška dostal mazlík sekačku - mulčer (na louku, zahrada se seče pěšky) :vysmech:

Obrázek
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Iseki TU 155

#4 Nový příspěvek od peyrak »

co je ten mulčer zač?

model hodně pěkně zpracovanej

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Iseki TU 155

#5 Nový příspěvek od other-side »


Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#6 Nový příspěvek od tobig »

JJ - přesně tenhle to je. Jsem zvědavý, jak to bude sekat s 15hp traktorkem... :-/

[Youtube]https://www.youtube.com/watch?v=u6lzuyF97FU[/Youtube]
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Iseki TU 155

#7 Nový příspěvek od other-side »

Taky jsem zvědavý. Tehnle stroj mám na seznamu. Akorát se asi spíš rozhodnu pro vlastní výrobu, něco lehčího na kosení 2ha 2x ročně, mám hodně nízkou a řídkou trávu, převodka se dá z polska, s unašečem i nožema poslat za cca 4500tis kč, což je skoro polovina ceny mulčovače :)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 155

#8 Nový příspěvek od ladiki »

to tobig: tak ta maketa je super nápad. Když sleduji stavby jiných domácích nakladačů( vlastně i firemně vyrobených) tak se ptám, proč nikdo nedává doraz pro podepření radlice při zajíždění při nabírání do hromady materiálu. Vymyšlené to mají bagry MECALAC. Jde mi o to, že při čelním najíždění do hromady(suti, písku, hlíny) se nemá radlice o co zapřít a veškeré síly jdou do rámu, potažmo do podvázání pod traktorem. Tento rám je mnohdy zbytečně předimenzován a zejména ty polské výtvory vypadají děsně. Kdyby se radlice, řekněme v místě čelního závaží-před př. nápravou měla oco opřít, tak se můžu do hromady materiálu zabořit bez namáhání celé konstrukce..... která může být vyrobena subtilněji. To jen tak, možná jako nápad...

Ten mulčer: záleží co budeš sekat, ale bude to výkonem traktoru tak na hraně. Bez úprav Ti bude řádkovat mulč. Pokud máš kamenitou nebo podobně náročnou plochu, tak by bylo dobré nahradit rameno s noži rotačním unašečem a dát delší nože. Tak jako je to nyní se to bude chovat jako bubnová sekačka, ktará bude řádkovat. Ale každý máme jiné požadavky na mulčování.
Důležitá je převodovka, a ta je OK. zbytek se dá snadno upravit....

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Iseki TU 155

#9 Nový příspěvek od DYK »

Když dá unašeč a delší nože, může se stát, že ty nože bude tolik rotující hmoty, že jen těžko budou uhýbat popsaným překážkám. Převodovka je fain, její uchycení u méně. Hlídat uchycení převodovky velice rádo to kolem praská. Myslím ten plech, ke kterému je to přichyceno, včetně děr, kde to praskání začíná. Von s tím má - měl problém i mulčovač od Varesu a to si kde kdo myslí - česká výroba. Hovno, serou na to všichni.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#10 Nový příspěvek od tobig »

2 Ladiki: nad tím dorazem jsem uvažoval, ale vzhledem k proporcím traktorku jsem od něj upustil. Budu to řešit jinak. Polské nakladače se mi nelíbí, musí to trošku ladit oku, i proto maketa byla skoro nutnost, jednak rád dělám se dřevem a jednak se tak lehce vychytají mouchy. Než pak brousit sváry a nastavovat jekliky... Každopádně vyrobit nakladač je lehké, těžké je to vymyslet... :)
Hodně inspirace jsem našel i tady, na foru. Bude odpojovací - obšlehnuto z JD



Ještě chci tu nohu - podpěru - co se sklápí při odpojování nakladače - využít i jako vzpěru těhlic, jen musím vymyslet uchycení dopředu na rám traktorku, bez použití nářadí - takže žádné šrouby... to je to "jiné" řešení ... :hm:
No uvidíme, zatím mám postehované podvázání pod traktorem, jekl 80x40x5 a těhlice 80x60x5 výztuhy plech 10mm . Hlavní čepy 30mm, pístnice a paralerogram 20mm. Spočítané to je na 250kg na lopatě.

Mulčer by měl sekat louku za barakem cca 20á - doteď sekaná 7011 bubnovkou 2x ročně na seno. Počítám se sekáním co 10 dnů, je to pro mně relax :co?: Takže pokud to bude páskovat i nízkou trávu - a asi bude - dojde na úpravy - jiné nože a zavřít prostor s noži (jako na zahradní sekačce).
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#11 Nový příspěvek od tobig »

2 DYK: ...to prasknutí plechu mně napadlo. Myslíš, že je to reálné i při výše uvedeném způsobu sečení ? Nabodovat tam pod převodku preventivně zespodu plech. výztuhu ?
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Iseki TU 155

#12 Nový příspěvek od DYK »

Podle mne je to reálné i tvého popisovaného způsobu sečení, jen se to asi projeví o něco později. Dělají to hlavně vibrace. A ano, flastr, výztuha apod to řeší. Podle všeho dokážeš už sám odhadnout co kam a jak na to. Pětadvaceti koňová Mahindra mulčovač Vares a převodovka drží vlastně už jen na dvou šroubech. Jde o mulčovač řady AZM
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#13 Nový příspěvek od tobig »

2 DYK Díky za reakci, počkám, jak se to praskání projeví.... Na ten Vares jsem taky koukal, ale pak byla možnost koupit tenhle polský za hoooodně dobrou cenu i s kardanem s volnoběžkou.... uvidíme, jaké to nechá strniště.... na golf to nebude, to je jasný.... A když to nepůjde, tak ho vyměním za něco takového....

EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Iseki TU 155

#14 Nový příspěvek od DYK »

A tak víš jak. Základem uspokojivého sečení je ostrý nůž, ale jinak a ne na vzhled to urazí i tupá pásovina a rychlost pojezdu. Když je mulčovač pohonem přemotorován přesto nejde nebo jde jezdit jen do určité rychlosti pojezdu aby výsledek vzhledu byl uspokojivý. Mě přijde, že ty mulčovače mají stejný převodovky, což je základ a taky si myslím, že budou mít stejný mouchy. Takže cena a "výbava" rozhoduje.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#15 Nový příspěvek od tobig »

Tak dneska dorazily z Chiny :typek: zadní světýlka na mazlíka... za ty kačky super !

Obrázek
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“