Mitsubishi MTE2000D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Tínek
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 10, 2016 6:02 pm
Bydliště: Žďársko

Re: Mitsubishi MTE2000D

#31 Nový příspěvek od Tínek »

Dík,teď se budu muset věnovat taky jiným činnostem.Uhrabat louku,připravit zahradu rotavátorem,však to znáte.Taky bych chtěl vyměnit olej v převodovce(Castrol Agri Trans Plus 80W),už tam bude tři roky. Hlavně že traktor dobře slouží.Mám ho šest let a za mně teda dobrý,protože teď si teda s tím lesem pěkně zajezdil.ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi MTE2000D

#32 Nový příspěvek od RoKur »

To jsou fotky z minulého roku? Zelená tráva, listí na stromech.
Když máš na tom navijáku lano v horní kladce, tak není snaha ten traktor postavit na zadní, když do toho kopce přibližuješ?

Ale jinak opravdu dobrý :pohar:
Ať Ti slouží
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Tínek
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 10, 2016 6:02 pm
Bydliště: Žďársko

Re: Mitsubishi MTE2000D

#33 Nový příspěvek od Tínek »

Tak ty poslední jsou opravdu z minulého roku.To jsem chtěl ukázat,jak to dřevo převážím.Něco jsme řezali mobilním katrem na místě.Od té doby jsem ten plac dvakrát odvozil a zase zaplnil tím broukovým dřevem.Ty fotky s navijákem jsou týden staré.Jinak v té horní kladce se dá tahat lehčí dřevo.Ve čtyřech metrech tak okolo čtyřiceti průměr.Jinak se musí dát lano do spodní kladky a když je kláda hovado,tak taky dávám kladku na kládu.Na traktoru mám v předních kolech vodu(starý fridex) a ve předu pověšené závaží,tak 30-40kg.Na rovině by to byla hračka,ale tohle je fakt dost svah,na kterém si moji synové pěkně trénují zadní packy,jak běhají s lanem,no a někdy i já,když je nechám tahat.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi MTE2000D

#34 Nový příspěvek od RoKur »

A jak ty klády na ten valník nakuluješ?
Neuvažuješ o nějaké hydraulice? Buď nějaký jeřábek, nebo věž z vysokozdvihu do trojbodu. Popřípadě hydraulickou ruku na tom valníku?

Můžeš prosím Tě dát detailnější fotky toho navijáku? Jaký máš průměr a délku lana?
A jaké jsi použil jackely?
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Tínek
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 10, 2016 6:02 pm
Bydliště: Žďársko

Re: Mitsubishi MTE2000D

#35 Nový příspěvek od Tínek »

Tak klády nakládám ručně,pomocí malého navijáčku.Obrázek.Nějaké mechanické rameno by bylo prima,třeba něco ještě udělám.Ten naviják jsem nakonec dělal dost narychlo a co nejjednodušeji.Je to z jeklu 40x50x3.Nemá spojku,ovládá se z traktoru a ani to nejde nějak těžko odvíjet.Navijáky Mašek to mají taky tak.Lano jsem naměřil 8,5mm.Jelikož máme přístup do lesa jen z jedný strany(pod lesem je řeka),tak mám větší buben,aby se vešlo víc lana.Je tam tak 80m,možná i víc.Obrázek[url=http[url=https://postimg.cc/tZNsgL3p]Obrázek[/urls://postimg.cc/3W3yqxhR]Obrázek[/url Ještě se omlouvám,že to neumím poskládat(obrázky,text)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MTE2000D

#36 Nový příspěvek od ladiki »

4 Tínek: třeba Ti pomůže toto ;-)
Obrázek

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi MTE2000D

#37 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Tínek,
máš můj obdiv. 8)
Díky za fotky. Překvapilo mě, že to ten jackel vydrží. Na té horní kladce je to docela velká páka.
Už dost dlouho o podobném navijáku uvažuji, ale ještě jsem se k tomu nedokopal. Vždy jsem se traktorem ke kmeni dostal a pak se mi ho na řetězech podařilo vytáhnout.
Ale jednou si ho také někdy udělám.

Spíše ale bude nějaký nakládač, protože už mě to nakládání začíná zmáhat. Rok od roku to více krátím. Dříve jsem dělal 2,5 - 3m délky. Loni to už bylo tak 150 cm. A letos jsem ještě ani nezačal.
Napřed k vůli počasí a sněhu, a teď, když je ideální počasí a sníh konečně slezl, tak ze zdravotních důvodů nemohu.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Mitsubishi MTE2000D

#38 Nový příspěvek od hugo3 »

nakládání dřeva jsem už vyřešil vzhledem k mojí lenosti/stáří. bohužel, žádného mladého blbého na dřinu nemám...
polena řežu 1 metr do průměru tak 15-20 cm, abych je mohl v teplejch naložit na káru, co je silnější řežu přímo v lese na délku polínek, tj. 25 cm. kuláče potom rovnám spolu s polenama do hranice, přikreju bazenovou folii a nechám tak sušit. polena jdou do kozy na řezání, kuláče jdou přímo na štípačku.
pokud jde o břízu, rovnou všechno na kuláče, štípačku a rovnám do hranice na proschniutí.
ale je pravda, že dřeva na rok potřebuju okolo 8 metrů
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi MTE2000D

#39 Nový příspěvek od RoKur »

Do kotle se mi vlezou kuláče o průměru 20 - 30 cm a délce 60 cm. Proto tu délku v lese krátim na násobky 50 - 60 cm.
Doma pak ve stojanu nakrátím na požadovanou délku.
Obrázek


A větší průměry v těch celých délách naštípu přímo v lese tímto.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Tínek
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 10, 2016 6:02 pm
Bydliště: Žďársko

Re: Mitsubishi MTE2000D

#40 Nový příspěvek od Tínek »

Děkuji Ladiki,pokusím se s tím nějak poprat.Vzhledem k mému věku(55ročník) a profesi řidiče ovládám počítač jen v základu.Jinak ještě k tomu navijáku.Chtěl jsem,aby to nebylo moc těžký,abych za sebou tu kládu utáhnul.V horní kladce jí to pěkně nadzvedává a jde to lehčeji.Zkoušel jsem polského Wiraxa od kamaráda a bylo to na hraně,ten je podle mně na větší traktor,víc to zvedalo předek při tažení,ale pěkně lehce se odvíjelo lano.Jak jste psali,musíme si to ulehčovat co nejvíc a k tomu tvoříme všelijaká ta udělátka.RoKurovi přeji hodně zdraví.Před pěti lety jsem si prošel taky takovou zdravotní kryzí a tak jsem teď rád,jak to teď je a můžu dál fungovat.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“