Honda Mighty 13R

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Jano7
Příspěvky: 59
Registrován: stř říj 29, 2008 9:03 am

Re: Honda Mighty 13R

#526 Nový příspěvek od Jano7 »

Po tri a pol mesiaci konečne prišli manžety na prednú nápravu z USA. Cena 165e za 4 kusy.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Honda Mighty 13R

#527 Nový příspěvek od other-side »

Blahopřeju.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Honda Mighty 13R

#528 Nový příspěvek od DYK »

Máš nahrabáno :D co teda pořídíš?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Honda Mighty 13R

#529 Nový příspěvek od other-side »

Tak třeba dneska se ukázalo, že startér už není co by měl bejt. Jako točí pěkně, ale vypadává ozubek, občas jede naprázdno.

Nabídka startérů je bohatá.

Snad to nějak vyřeším.

To jen tak na okraj.

Co se dalších kroků týče, popravdě, nejradějc bych "hrabal" dál. Nejde ani tak o peníze, ale že jo, děti a rodina ti dost změní priority. A život, ten pozemský, není nekonečný. Úplně na začátku jsem chtěl místo všeho karavan a projezdit evropu, bylo by to hezký. Ale nemám covid pass a mít nebudu, takže i to je passé. Celkově té histerii nerozumím a jediný co v tom vidím je tahání peněz ze státního systému, prostě tunel na stát a likvidace osvč. A jelikož nejde holičství, tak mám na hlavě zatím jednu tzv palmičku, tj culík. Hrozný.

To tu ale nevyřešíme a odmítám tu o tom diskutovat.

Co se traktorku týče, pokud na nějaký dojde, a já bych si to přál, tak co já vím, nechci řadičku mezi nohama, nechci bez SPZ a chci nový.

Odbočka, můj oblíbený sachsen dýler má v akci Solis za 176kč s DPH, teď nevím 20/26hp? a 6+2.

To jen pro srovnání ojetej japonec a novej ind, s dílama a zárukou.

Viděl jsem nějaký videa Solise, Jindřichův Hradec? Asi jo. Chci se k nim podívat. Za mě buď hydro nebo 9+9.

Jenže známe to, s jídlem roste chuť. Pak člověk potřebuje kabinu, protože na něj fouká, pak potřebuje aby to po silnici jelo rychlejc, nekonečný.

Taky jsem měl snahu přejít na plátce DPH, i proto, že kdybych letos dělal vše co mám, tak jsem přes mega. Naštudoval jsem si to, protože těch mejch 20-30 faktur, to bych si zvládnul dělat sám. Chtěl jsem řešit odpočty DPH, pač potřebuju nový auto, traktor a chci stavět. Jenže, se ukázalo, že jako plátce DPH mě nikdo z odběratelů nechce. Takže nic.

A tak jsem prostě peníze na traktor dal na chvilku jinam. Vyplatilo se. Potěší to, ale i bez toho se dá žít.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Honda Mighty 13R

#530 Nový příspěvek od Ondras83 »

Proč plátce DPH nikdo nechce?

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Honda Mighty 13R

#531 Nový příspěvek od other-side »

dělám výsadby pro obce/města, obeslal jsem je a prostě s DPH ne, resp, nebudou uplatňovat odpočet DPH, takže jim moje DPH akorát zvedne cenu, což někoho odradí a někoho ne

jako je to škoda

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Honda Mighty 13R

#532 Nový příspěvek od other-side »

jelikož mám dlouhodobé neshody v oblasti tématu čínského moru, nedokážu se odprostit od potřeby otevírání očí slepým a jsem za to trvale peskován, požádal jsem správného admina o smazání mého profilu

co se Kyklopa týče, v případě potřeby jsem k dispozici na mailu: martin@peceokrajinu.cz

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Honda Mighty 13R

#533 Nový příspěvek od ladiki »

Othere.....smazáním svého profilu, nic nevyřešíš. Otevírání čí slepým, je Tvůj pohled na věc......buďme rádi, že jsme tak různí :ano:

Sice offtopic: mrkni se něco o mniších v Tibetu nebo od pramene Gangy....dozvíš se mnohé, platné i v ČR :ano: :friends:

Jano7
Příspěvky: 59
Registrován: stř říj 29, 2008 9:03 am

Re: Honda Mighty 13R

#534 Nový příspěvek od Jano7 »

Čavte. Prikladám elektrickú schému pre Mighty 11, malo by to byť to isté aj pre 13R. Možno sa niekomu bude hodiť.

[img]https://img31.rajce.idnes.cz/d3101/17/17158/17158577_ba8dd839b5ec5caa76dfbe89dfb78d37/images/HondaMightyRT1100schma.jpg?ver=0]

other-side II
Příspěvky: 1246
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Honda Mighty 13R

#535 Nový příspěvek od other-side II »

před pár týdny proběhla výměna motoru, Honda toho měla po 34 letech dost a opravovat vylágrování nemělo smysl

s ohledem na nedostupnost náhradních dílů na traktůrek jsem zvolil ujgurský motor Lifan 420ccm, z Wiltecu, GX 390 s elektro startem těžko dostupná a na mnou vybraný B&S 14HP by zase nepasovalo oplechování z původní hondy, což je škoda, neb prodejce mám za humny

na setrvačníku jsem udělal tři díry se závitem, aby tam šel přidělat unašeč hřídele od převodovky, trochu poupravil hejblata na sytiči, doplnil o původní ovládání plynu a hotovo

zbylo mi složité originál honda zapalování

asi jediný rozdíl mezi hondou a kopií hondy (krom výkonu) byl ten setrvačník, klínek jinde, takže nešlo přehodit setrvák, a karbec s manuálním uzávěrem a hadičníkem jinak

stroj běhá, starty hned, síla je znát

propíchlé přední pneu (2 plátna) léčím lepícím sprejem na pneumatiky, sprej za 140kč udělal už hodně dobroty, jezdím totiž občas v nízkých trnkách

jinak nic novýho
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Jano7
Příspěvky: 59
Registrován: stř říj 29, 2008 9:03 am

Re: Honda Mighty 13R

#536 Nový příspěvek od Jano7 »

Gratulujem, že sa ti to podarilo. Pôvodný karburátor si neprehodil na nový motor? A prívod paliva máš cez pôvodný elektr.ventil na hadičke? A čo výfuk? Pasuje pôvodný?

other-side II
Příspěvky: 1246
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Honda Mighty 13R

#537 Nový příspěvek od other-side II »

hodně jsem to řešil, chtěl jsem to dělat až v zimě, ale už to nešlo odkládat

nakonec jsem zvolil co nejméně invazivní řešení, asi by tam šel nacpat i dvojválec, B&S má sympatický tuším 14HP nebo 18HP, tak akorát, ale s ohledem na okolnosti jsem zvolil rozměrově stejný motor jako předchozí Honda

výfuk pasoval, karburátor jsem dal ten co je s motorem Lifan (ten Honda mi totiž prasknul, utrhnul jsem závit u odkalovací misky), filtr box jsem předělal na běžně dostupný filtr pro GX 340, je taky na dva šrouby, ale blíž u sebe a filtr je nižší, i když jsem asi měsíc stříkal WD tisícihran na kardanu do převodky, sundat nešel, musel jsem se vpáčit pod plech motoru a povolit tři šrouby co drží unašeč mezi setrvákem a kardanem a pak ho vymlátit, vypáčit, jinak šlo vše povolit krásně, karbec se vypíná buď palivový elmag ventil pod nádrží, nebo ručně na karbecu, takže ten elmag ventil pod karbecem nemám

dával jsem tam zkušebně i jiný karbec pro GX390 s "drátkama" a ten nefungoval, prostě to prskalo, nevím proč, asi jsem tam měl jinou trysku, nevím už

Lifan má proti Hondě jen jednu nabíjecí cívku

no a zapalování jde ze zapalovací cívky rovnou na svíčku, předtím to bylo ze zapal cívky na jinou zapal cívku, k tomu 6 drátů, elmag čidlo na druhý straně setrváku

jenom teda Lifan, čína, materiál bláto,Japonskej matroš tvrdej, pevnej, čína ne, bláto, bláto, bláto

taky mi zbyl v podstatě druhý celý motor, složil jsem si ho, ještě musím doplnit setrvák a novej el startér, to že je trochu vylágrovanej neřeším, chtěl jsem ho použít na nějakou aplikaci (mulčovač, štěpkovač, čerpadlo) a to je hlavní důvod mého přihlášení, abych z Oca dostal moudra, ale ještě jsem se k tomu nedostal, asi přes zimu, je mi totiž líto ten motor vyhodit a na bazaru ho nikdo nechtěl
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1246
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Honda Mighty 13R

#538 Nový příspěvek od other-side II »

radost byla předčasná

někdy v létě při samovýrobě dříví jsem pozoroval, že motor černí svíčku, černý z vejfuku, až to pak vůbec nejelo, prostě konec

dával jsem to za vinu plno věcem,postupně vyměnil karbec, svíčku (vždy ji to sežralo), kontrola ventilů, až jsem skončil u vzduch filtru, který tam byl původní, jen jsem ho luxoval

sundal jsem filtr box a jelo to jak z praku, až na ty lágry

tak jsem vyměnil motor, který prvních pár momentů běhal parádně

motor je komplet nový, ponechán karbec, svíčka, neponechán filtr box a nádrž

na vzduchový filtr jsem ujel tak 20mth a bordel z něj neleze

a přesto, dnes po 2hodinách jízdy volnoběhem konec, stejný problém jako před výměnou motoru

jelikož jsem anomálie pozoroval už o něco dřív, odpojil jsem chcípák z klíčku, jakože je spínačka špatná, ale nic, svíčky to žere stejně, nakonec to nejede, za ty 2h volnoběhem to sežralo nádrž benzínu a z výfuku šlo černo, ale musel jsem práci dodělat, takže nakonec to sotva jelo

ventily mám zkontrolovaný

a popravdě, vůbec nevím co s tím, nechce se mi věřit, že filtr box by byl zdroj problémů, origo honda filtr byl na dva šrouby, já to změnil na podobný "honda", je nižší a užší, ale furt na dva šrouby

došla mi fantazie, takže až se zase na rok odhlásím, a pak přihlásím, bude to s novým strojem, neb trpělivost už je u konce
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Honda Mighty 13R

#539 Nový příspěvek od DanculSK »

By si sa čudoval čo dokáže filter box,
Ono očistiť ho ocistis, ale od hrubej nečistoty,
Mikropóry sa zasieraju,,,,
A už nepúšťa toľko vzduchu
Viem čo mi to robilo na kosacke motor Honda...
Tiež som čistil, vyfúkal...
Nebolo to ono, kúpil som nový, a išlo to jak raketa
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Jano7
Příspěvky: 59
Registrován: stř říj 29, 2008 9:03 am

Re: Honda Mighty 13R

#540 Nový příspěvek od Jano7 »

Mohlo by byť strhnuté pero na zotrvačníku a posunutý predzápal. Ešte by som pre istotu nahradil elektromagn ventil ručným, tá elektronika býva poruchová, už som videl dve pokazené z troch traktorov čo som spolu v živote videl. Ešte by som vyčistil palivový systtém pre istotu. Na dialku iba špekulujem, môže to byť 100 iných vecí.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“