Foton TE 354

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Foton TE 354

#331 Nový příspěvek od deniels »

Kupoval jsem ho starší. Mám ho 2 sezony :D

Udělal jsem snim cca 30 balíku a od té doby leží ve stodole :D Myslel jsem si, že to bude super práce.. ale jak dělám sena a třeba 100 balíku. Tak je to pomalé.
Letos jsem pořídil claas markant 40 https://postimg.cc/RNBHKWTD
Na jaro jsem ještě pořídil claas markant 50 ale ten se mi nelíbil že dělá větší balíky, tak jsem pak pořídil tu 40ku.
Udělal jsem letos cca 650 balíku celkem a je to uplně někde jinde.

Výhoda kulatého je, že se je tam míň věcí co se muže posrat,
Nevýhody jsou podle mě 2. První je že to ma malé sběrací ustrojí a druhá že to dlouho trvá než to zavaže ten balík. Ale jsem jinak spokojený.
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Zahradník
Příspěvky: 86
Registrován: pon led 31, 2011 1:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Foton TE 354

#332 Nový příspěvek od Zahradník »

Mám stejnou zkušenost jako Deniels. Chce to malé řádky, moc to neubývá. Je to lis spíše na takové to hraní. Jinak je to spíše k ničemu. Ten kdo dělá tak do 100 balíků tak asi dobrý. V současnosti dělám cca. 1000 malých tak to bych se z toho zbláznil. Mám ho taky, ale už jsem sehnal lis na malý hranatý balíky a to je ůplně o něčem jiným.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Foton TE 354

#333 Nový příspěvek od palobobo »

dakujem za nazory ohladne lisu. Ja to prave chcem len na zopar balikov do roka. Pokukoval som aj po lise na hranate zacinaju okolo 1500 ale to by zase chcelo F kove cisla..... tak budem robit gulate uvidime po sezone. Dnes kontrola po chotari...
Obrázek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Foton TE 354

#334 Nový příspěvek od DYK »

I já jsem přesně z uvedených důvodů raději investoval do lisu aby fungoval jak má na hranaté balíky. No a pak je otázkou, jestli je suma za svinovací lis na zopar balikov do roka vhodná investice. Já teda nelisuju jen seno a tak sena a slámy je za rok přes tisíc. Malé balíky slámy jsou rok od roku žádanější a tak lisuju i to, co by se jinak drtilo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Foton TE 354

#335 Nový příspěvek od ladiki »

a kolik váží ty hranaté balíky ;-) A když někdo lisuje v sadu, tak ten hranatý vehement ovládat, znamená furt se točit jak kohout na báni...Všechno má svoje pro a proti :ano:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Foton TE 354

#336 Nový příspěvek od ladiki »

Marku, promiň, že Tě takhle chci využít..možná odpoví i znalí prodejci....vážně mě zajímá, jak je to s emisní normou.....

Cituji z netu:

"Stage V je dalším vývojovým stádiem emisních standardů pro motory, které se používají v nových strojích a vozidlech určených k provozu mimo silniční komunikace. Letos, v roce 2019, začne platit pro motory do 56 kW a nad 130 kW a od roku 2020 pro motory o výkonech 56 - 130 kW. Na rozdíl od předchozích norem se Stage V bude poprvé vztahovat také na dieselové motory s výkonem pod 37 kW (50 k) i na ty s výkonem nad 560 kW (760 k).

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Foton TE 354

#337 Nový příspěvek od palobobo »

tak uz prisiel cas aj na vrtanie sa v traktore..... Do teraz 5 rokov jazdil a minimalne starosti. Teraz po 500Mth nastal cas na vecsi servis.
Vymena oleja v motore to samozrejme castejsie. Vymena komplet hydraulickeho oleja a filtra. Vymena pevodoveho oleja v prednej naprave. Vymena palivoveho filtra. Konecne som zmesil vykyv napravy aby nechytal o nakladac. Este musim vymenit vzduchovy filter ktory sice je doma ale nepasuje. Predajca pošle novy.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Foton TE 354

#338 Nový příspěvek od ladiki »

Palo, omlouvám se za dotaz na Marka...zamotaly se mi vklákna :red:

Mám dotaz. V přední nápravě je náplň včetně portálů nebo je to rozděleno zvlášť?

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Foton TE 354

#339 Nový příspěvek od palobobo »

ladiki: predna naprava a portali su rozdelene .Diferak cca 6 litrov portali cca 1.2l. A k tym emisiam co si zistoval uz to aj dakde napisal niekto. Ked to nestihnu vybavia si vyrobcovia zase dajaku vynimku a ide sa dalej. :D Ako sledujem novsi Lowol tak tam uz tiez pribuda legislatyvnych blbosti a zbitocnych kurvitok. Ako napriklad zapinanie kardanu je elektrohydraulicky lebo ak nebudes sediet na sedacke nebude sa ti tocit ani kardan. :-/ A este ked bude motor z mocovinou a podobnymi vylepseniami to bude dalsia kopa kurvitok.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Foton TE 354

#340 Nový příspěvek od ladiki »

no to bohužel bude ještě horší s těma kurvítkama. A u těch "malých" traktorů si ani nedkážu předsatvit, jak bude regenerace filtru probýhat. Když jezdím autem přískokama během týdne, tak to regeneruje furt :(

Jen mě překvapilo, že v těch portálech, kde se motá 1,2l oleje, že je předepsané 500mth. Tam bych čekal kratší interval :)

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Foton TE 354

#341 Nový příspěvek od palobobo »

no on bol určite kratší ale no... :-/ . ale už je tam nový olej

Lubos_kr
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Foton TE 354

#342 Nový příspěvek od Lubos_kr »

V portalech i naprave a motoru a hydraulice/prevodovce jsme menili po prvnich 50 se vsemi filtry a pak po 150 hodinach oleje a filtr motoru. Jediny rozdil po 150 byly hydraulicke filtry, ktere zustaly. Koupeno od Dolanea. Jedna vymena cca 15kKc+/-. Jinak jsme vymenili prakticky vsechny maznice, puvodni byly bud tvrde nebo ruzne ulamane ci nacnute a my uz jim jen dopomohli. Ale to je otazka par korun. Za rok co ho mame jednou problem s motorem - blba nafta od Benziny, upadena radicka od redukce - cinan spatne navaril. Start v zime na pohodu. Elektrohydraulicke ovladani vyvodu OK, mame ustrizeny drat od cidla pod sedadlem. Pssst. Takze jen nejde nastartovat bez zatazene rucni brzdy nebo se zarazenou rychlosti. Da se prezit. Jednou dosla nafta (rafika od 1/3 nadrze ukazuje 0), takze jsme nasli i rucni cerpadlo na motoru ... Za rok cca 200mth kolem baraku s nakladacem (cca 25 kontejneru suti), neco na polnostech s mulcovacem, rotavatorem, pluhem ... Dalsi vymena oleju a filtru v 300mth. Nekdy na zacatku leta.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Foton TE 354

#343 Nový příspěvek od palobobo »

A asi bol meneny olej v naprave po 50Mth vtedy prisli urobit servis v ramci zaruky bezplatne a menili motorovy a tusim v naprave hlavnu prevodovku a hydrauliku nemenili. Joj ked uz je to tak davno co bol cinan novy..... :'(

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Foton TE 354

#344 Nový příspěvek od oco13 »

Pali on sa z kategorie nový , len posunul do kategorie dobre zabehnutý. 8)

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Foton TE 354

#345 Nový příspěvek od palobobo »

Tak a uz je doma :)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“