Čínské malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Čínské malotraktory

#901 Nový příspěvek od DYK »

Víte někdo co je to za malotraktory? Třeba DW244. Asi se sem nedováží a nedostal by číslo, ale nemusí být horší jak jiné stroje ve stejné kategorii. A v červené je nejhezčí!!! :)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

ZETOR 3011
Příspěvky: 96
Registrován: sob úno 02, 2008 7:16 pm

Re: Čínské malotraktory

#902 Nový příspěvek od ZETOR 3011 »

Zdar kolegové.Mám DF 404 8 let najeto 950mth a začíná mi klouzat spojka. Tak zhaním nějaké info k výměně lamel od někoho kdo tuto věc už absolvoval.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Čínské malotraktory

#903 Nový příspěvek od kucmar »

ZETOR 3011 píše:Zdar kolegové.Mám DF 404 8 let najeto 950mth a začíná mi klouzat spojka. Tak zhaním nějaké info k výměně lamel od někoho kdo tuto věc už absolvoval.
Žádný problém 8) . Minulý týden jsem toto absolovoval. Sice jsem neměnil lamelu, ale na vidličce praskly oba čepy co drží táhlo na ovládání spojky a spojka nespínala. Nic složitého, zvládl jsem to sám( otec pomohl potom jenom spojku nasadit na hřídel). Počítej tak +- 2 hodiny rozborky a +- 2 hodiny skládačky.
Pravděpodobně to budeš mít asi dražší, než já. Mě oprava stála všeho všudy 8,- Kč :D :smich: .

ZETOR 3011
Příspěvky: 96
Registrován: sob úno 02, 2008 7:16 pm

Re: Čínské malotraktory

#904 Nový příspěvek od ZETOR 3011 »

Jo dík trochu jsi mne povzbudil. Mně se jedná jestli 1000mth je už dost na výměnu lamel nebo bude stačit seřízení a to je troch oříšek. Tak proto zhaním někoho kdo tuto proceduru už absolvoval.

Noris
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 20, 2019 6:39 pm
Bydliště: Velešín

Re: Čínské malotraktory

#905 Nový příspěvek od Noris »

Zdravim Vás pánové.Pročítám si vaše diskuse o číňanech a docela se bavim.Tak si dovolim podělit se o mé zkušenosti.Před cca 1,5 rokem jsem i já pořídil číňana a to DongFeng 404G2.
Při koupi,tak jak to bývá zvykem,prodejce malotraktor vychvaloval až na půdu a že náhradní díly nejsou problém.Koupil jsem.Co čert nechtěl,malotraktor se začal sypat.Na dotaz,jestli je prodejce schopen mi traktor opravit,i když je po záruce,opravu bych si uhradil,se prodejce už neozval a dělá mrtvýho brouka.
Zkoušel jsem poptat servis i u jiných prodejců číňanů,ale stejná zkušenost,mrtvej brouk.
Takže v tuhle chvíli mi stojí malotraktor na dvoře s přidřeným motorem a marně scháním motor.
Takže,pokud by měl někdo zájem o malotraktor s asi přidřeným motorem,motor běží,ale chybí mu síla,tak je k mání.Malotraktor jsem měl do lesa,má naběháno 1100mth. Je na něm dodělaná kabina.Foto mohu poslat na email. Díky Noris.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Čínské malotraktory

#906 Nový příspěvek od DYK »

Za cenu 10kč za kilogram?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Čínské malotraktory

#907 Nový příspěvek od vladman »

Noris: kúpil si traktor pred 1,5 rokom a už je po záruke?? :-/ Či to asi nebol nový, že...
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské malotraktory

#908 Nový příspěvek od stanislavsnv »

1100mh ??? Toľko má môj 30 ročný Japonec
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Noris
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 20, 2019 6:39 pm
Bydliště: Velešín

Re: Čínské malotraktory

#909 Nový příspěvek od Noris »

vladman píše:Noris: kúpil si traktor pred 1,5 rokom a už je po záruke?? :-/ Či to asi nebol nový, že...

Malotraktor byl pořízený nový.Prodejce dává záruku pouze 1rok.Asi ví proč.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Čínské malotraktory

#910 Nový příspěvek od DYK »

Moje nabídka tě neoslovila? Dobře, dám 15kč za kilogram včetně plastů!!! Poskytování záruk stanoví zákon!!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Čínské malotraktory

#911 Nový příspěvek od FSDN »

Tak tady to bude zajímavé... Podle Občanského zákoníku je záruční lhůta dva roky ale podle Obchodního tj. když je traktor koupený k podnikání je záruční lhůta smluvní tzn. například i pouze půl roku. Manželka dostala z rodiny Dong Feng 254 starý deset let a po 200 MTH ( 300 MTH celkem ) a za rok s ním také bojujeme. Poslední závada je prolínání nafty do vstřikovacího čerpadla. Až bude chvilka tak taky napíšu naše zkušenosti s díly , jejich cenou a chováním tuzemského zastoupení protože tuším že díly budeme objednávat z Číny . Zatím musí pracovat ale dobrovolně o své vůli bych ho nikdy nekoupil. To raději nějaký Japonský 40-letý bahňák nebo Z3011 . I když třeba se dnes kvalita posunula k lepšímu ( ale tomu nevěřím ) .

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Čínské malotraktory

#912 Nový příspěvek od kucmar »

DFko se rozbilo asi 5 srpna. Do dnešního dne jej mám v dílně na dvě půlky a čekám na hřídel z Číny :vztek: .
Vyřešil jsem to ale po svém. Koupil druhý traktor :typek: .

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Čínské malotraktory

#913 Nový příspěvek od DYK »

To si se Staufčíkem nevíš rady?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Čínské malotraktory

#914 Nový příspěvek od FSDN »

Můžu se prosím zeptat která hřídel je konkrétně problém ? Asi to nebude zcela ojedinělá vada.. Tři měsíce na cestu dílů z Číny ? Dost smutné ale jak už tady psalo hodně lidí a je to pravda - nižší kupní cena stroje je velice často vykoupená téměř nulovým servisem a skladem náhradních dílů. Je pravda že některé nejběžnější díly zejména na motory jsou i na Aliexpresu ale s účtovanou drahou dopravou . Třeba vstřikovací čerpadlo na DF 254 tuším za 3500 Kč + 3000 Kč doprava :pistol: . Jsou relativně levnější než na evropské stroje ale zase je otázka kolikrát častěji je člověk bude potřebovat.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Čínské malotraktory

#915 Nový příspěvek od kucmar »

Dyk
A jak to Staufcik ovlivní? Jenom tak, že to objedná. Jinak mě nic nenapadá.

FSDN
Jedná se o hřídel, která jde z převodovky ke spojce. Ohobloval se tam tisicihran. Pravděpodobně páteční kus, který měl trochu vůli. Proto se to asi vyzvykalo.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“