Hinomoto E2304

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Hinomoto E2304

#1 Nový příspěvek od j.kubec »

Po mnoho letech používání japonského traktoru Yanmar 1401D, jsem dospěl k přesvědčení, že jej musím vyměnit za "něco" silnějšího a většího. Ovšem né zas moc velkého, na větší a těžší práci mám Zetory. K tomuto závěru jsem dospěl hlavně po zakoupení rotační sekačky Z 179/1. Objednaná sice byla rotačka 135 mini od poláků, ale bordelem co tam mají v objednávkách dovezli z179/1 se záběrem 135cm. Rotačku převzal táta a po příchodu z práce jsem se dost podivil :shock: . Tak jsem si řekl no co odzkouším jí na Yanmárkovy a uvidí se co a jak. S váhou 350kg se nechalo pouze testovat na nedopascích na pastvině, ale i to mě přesvědčilo, že měnit nebudu sekačku ale raději traktor. Protože když vyměním traktor za větší budu mít i větší výkon na naviják uniforest, který hlavně tahám za 7245 a již jsem ho zkoušel i za japoncem s mrazením v zádech jak si sním poradí.
Bylo rozhodnuto bude výměna ale za co? Po pár večerech na netu jsem se rozhodnul oslovit firmu KP malotraktory ohledně výměny nejprve elektronicky a posléze osobní návštěvou.
Při příjezdu mne uvítal ochotný personál kuchající krásně nalakovaný traktor, jak jsem zjistil udajně po celkové go cca měsíc staré od p.Laciny. Go provedená stříkací pistolí a pár kg barvy, jinak vše důkladně ochozené a ze spojky hrouda rzy :vysmech: .Další nešťasný Yanmar přestrojený od firmy Morávek do kabátu jelena,zrovna dorazil asi ve stejném stavu jako traktor předchozí. Poté jsem absolvoval exkurzi se šéfem po celé firmě abych si vybral to nejvhodnější. Oko mě padlo na mitsubischi a hinomoto. Po odzkoušení bylo jasno Hinomoto e2304. Už jsem ho viděl v novém kabátě, ale nejdřív si ho musí zasloužit :vysmech: . S panem Pařízkem jsme si plácli a za dva dny byl doma. Yanmárkovy jsem zamával na cestu a popřál mu štěstí na nového majitele.
No a nyní již k himíku Obrázek
Dostal nový olej do motoru i s filtrem. Taktéž v přední nápravě, ale tam to ani nebylo potřeba. Následovala převodovka. Vypouštím olej a co to :-/ pouhé 4l. No nic dostane nový. Leju olej a hlídam abych nepřelil. Najednou co to slyším něco teče, nojo pramínek od náhonu. No nic odpouštím nový olej a kuchám zadek a říkám si na yanmaru to bylo taky. Vyndám přírubu i s hřídelí a je to jasné :shock: příruba držící ložisko kardanu je ko. Určitě dostala ránu od náhonu a je rozlámaná.Obrázek Nevadí nechávám u známého vyrobit novou bude za pár kaček. Zatím himík dostane záplatu a ukáže co umí. První vyjížďka skončila rychle po 300m se zakouřilo z výfuku a konec. No jasně bordel v naftě a voda či co. Vyčistil jsem palivovou soustavu a už :driver: . Hurá kopce zvládá na jedničku i s hezkou kládou za sebou. Smrk 45 průměr ve středu 5m délky strný kopec nahoru. Až bude náhon poreferuji o sekačce a navijáku jak jede.
Zatím však plná spokojenost. :pohar:

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Hinomoto E2304

#2 Nový příspěvek od HONZAD »

j.kubec píše: Při příjezdu mne uvítal ochotný personál kuchající krásně nalakovaný traktor, jak jsem zjistil udajně po celkové go cca měsíc staré od p.Laciny. Go provedená stříkací pistolí a pár kg barvy, jinak vše důkladně ochozené a ze spojky hrouda rzy :vysmech: .Další nešťasný Yanmar přestrojený od firmy Morávek do kabátu jelena,zrovna dorazil asi ve stejném stavu jako traktor předchozí.
Lacina dělal vždy kvalitní práci. Mám od něj traktor 5 let po plné repasi a doposud nebyla vážnější porucha co bych nespravil sám (samé blbosti - kontakt na světlech, vypadávající žárovky, vybitá baterka, zavzdušněná palivová soustava kvůli suché nádrži). Pokud by to byl Yanmar po repasi od Laciny, tak je na něj rok záruka a sotva by šel na opravu jinam.
Firmu Morávek znám jen inzerátů a ty barevné kombinace co dělá z dovezených japonců to je :grc:
Jinak ať nový Himomoto slouží bez poruch, též pokukuji po něčem výkonějším a těžším v této kategorii.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#3 Nový příspěvek od j.kubec »

Jen jsem se tam potkal s majitelem. Na opravu ho tam dal, protože již nevěřil traktorservisu. Při provozu po pár motohodinách začal traktor kvičet a servisáci tvrdily že se zabíhá spojka. Jenže spojka byla původní a jen velká hrouda rzy. Některé ložiska v převodovce také za zenitem.
Traktor to byl snad schibaura, ale to nevím jistě.
Od Morávka jsem měl Yanmara, ale to bylo ještě než začal blbnout se zelenýma barvičkama. Také byl bez závažnějších poruch a byl jsem nadmíru spokojen. Kde jsou však ty doby. Dnes všude pospíchají a když nestíhají asi to odflakují.

Dnes jsem udělal tažnou kouli do spodního závěsu na kárku a připravuju díly na velký tažný závěs. Tažný závěs se bude upevňovat do konzoly na třetí bod. Bude zhruba ve výšce 80cm nad zemí. Jak to budu mít vše dodám foto.

Uživatelský avatar
roman27
Příspěvky: 115
Registrován: sob kvě 30, 2009 8:57 pm
Bydliště: Varnsdorf

Re: Hinomoto E2304

#4 Nový příspěvek od roman27 »

Mám stejnou zkušenost s Lacinou.Hodit to do barvy(zespodu ani to ne museli by se ohnout) a celorepas hotový. :typek:
Yanmar 1510d

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#5 Nový příspěvek od j.kubec »

Tak přidávám hotový závěs
Obrázek
a odzkoušený
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Hinomoto E2304

#6 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj, dobrý traktor.
Nieje ten vlek za ten vlek za ten traktor priveľký. A ako je to brzdením takého vleku? Má ten traktor vzduch na brzdy vleku ako Zetory?

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#7 Nový příspěvek od j.kubec »

Káru používám za tímto traktorem pouze na krmení, takže váha jde. Brždění nemá, respektive má, ale pouze pro zetor a traktor vzduchem nedisponuje. Pro někoho s vybavením by to asi nebyl zasadní problém kompresor s nádobou a brzdičem dodělat stačí dobrý nápad. Běžně se však používa nájezdová brzda a kára 3t. S ní se nechá jezdit bez problému s nákladem 3m dřeva.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#8 Nový příspěvek od j.kubec »

Nový díl vyrobený.
Obrázek
Obrázek
Už to mám i odzkoušené s rotačkou
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Miru4
Příspěvky: 119
Registrován: pon led 16, 2012 8:14 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto E2304

#9 Nový příspěvek od Miru4 »

Od pana Pařízka mám již 5rokem hinomoto 2004.prfektní jednání+ochota 8) .Pokud je něco potřeba není problém sehnat a domlivit :).Problém zatím jen vodní pumpa ale vyřešeno.
http://miru3.rajce.idnes.cz/Priprava_stroju_na_sezonu/
Mnoho motohodin bez problému :co?:.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#10 Nový příspěvek od j.kubec »

Himík v plném nasazení 8)
Obrázek
Zatím mám natočených 15mth v agregaci s rotačkou a při těžbě v lese a následné manipulaci. Až na pár mušek v elektroinstalaci a parkovací brzdě je vše v dobré kondici. Elektro už mám odladěné tak jen už ta brzda. To zajištění pomocí mechanizmu před řadící pákou jde tak napotřetí, když jde :-/ . Ani k tomu nemám důvěru. Něco s tím budu muset udělat (časem, nebo když čas zbude :D ).
Nemá k tomuto traktoru katalog dílů?

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: Hinomoto E2304

#11 Nový příspěvek od Minihansol »

Pozerám, že nastla výmena malotraktorov, gratulácia a veľa bezporuchových motohodín. 8)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#12 Nový příspěvek od j.kubec »

Díky
Situace si vyžádala změnu, tak se to někdy sejde :'( .
Ale nelituju toho už podle rychlosti naskakujících motohodin je znát větší využitelnost himíka. Jen ta barva je v hrozném stavu, ale na to si musí ještě počkat. Nemám čas, tak snad na podzim.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#13 Nový příspěvek od j.kubec »

Při sekání s rotačkou jsem zjistil, že kvalita polských nožů je hrozná. Nevyplatí se to snad ani kupovat. Při běžném provozu se rychle otupí. Při jakékoliv kolizi s kamenem se okamžitě nůž ohýbá až dovrtule. Poprvé když jsem je měnil měly ohyb minimálně 35 stupňů. Čistě náhodou se měnily nože i na diskovce od Petingru a tak jsem je zkusil dát k sobě. Rakouské nože jsou jen o kousek širší a delší. Díra je větší o 1mm. Šířka mě nevadila a délku jsem zkrátil. Zatím jsem naprosto spokojen. Ostří vydrží mnohonásobně déle a ohýbání žádné. Lepší vyhozený kvalitní nůž než nový od poláků :-/ .

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Hinomoto E2304

#14 Nový příspěvek od honzauta »

No já bych řekl, jak a které. Na jedny polské nože nasekáno 20 ha v rotačce Z 69 o záběru 1, 65 m, jen jsem je otočil. Po těch 20 ha jen otupené ostří od nečistot v louce, absolutně rovné, jak nové, po přejetí bruskou pofrčí dál. S jinými porovnávat nedokáži, jelikož jsem neměl důvod kupovat jiné.

cmaro
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 12, 2014 6:56 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Hinomoto E2304

#15 Nový příspěvek od cmaro »

j.kubec píše:Káru používám za tímto traktorem pouze na krmení, takže váha jde. Brždění nemá, respektive má, ale pouze pro zetor a traktor vzduchem nedisponuje. Pro někoho s vybavením by to asi nebyl zasadní problém kompresor s nádobou a brzdičem dodělat stačí dobrý nápad. Běžně se však používa nájezdová brzda a kára 3t. S ní se nechá jezdit bez problému s nákladem 3m dřeva.
Ahoj, niečo podobnej velkosti uz mam na ceste :) Sice to nieje Hinomoto ale Kubota GL 23 Obrázek
Pišeš že máš nejakú karú s najazdovkou mohol by si spravit nejake foto rozmery atď. ?

Vopred diky

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“