Hinomoto E2304

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto E2304

#271 Nový příspěvek od honzaPP »

Jirko máš ještě tohle:


Neboj nechci ho půjčit ani koupit. Spíš mě jen zajímá jak jsi s tím byl spokojený. Chvilku jsem totiž premýšlel,že bych něco takového koupil,ale známý mě od toho hrozně odrazoval,že to ani jako hračka nebude stát za nic.....tak jaký je na podkop za japonce tvůj názor?
Hinomoto N249

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#272 Nový příspěvek od j.kubec »

Popíšu to asi takhle. Tento typ, je na takto malýho japončíka hodně těžkej. S tímto traktorem, ho používám jen na pokud možno rovině. V terénu jde na Zetory.
Hračka to rozhodně není a svoji práci si v pohodě odvede. Pro představu, hrabal jsem s ním drenážní výkop 150m za 3 dny s hloubkou 50cm až 1,2m . Na kšefty s tím nejezdím nemám potřebu. Čistil jsem s tímto podkopem i louky od pařezů, kde jsem je obkopal a pak navijákem vytrhal. Největší pařez po pěti-kmenové olši, kde každý výhon měl 35-50cm v průměru, jsem s tím taky dokázal vyhrabat.
Měl jsem možnost vidět podstatně menší podkop, pro japončíka o váze 600kg. Tam bych o výdrži a funkčnosti měl jisté obavy, ale u takových to strojů se to vyplatí. Teda pokud máš zadarmiko bandu kopáčů, tak to pak ne :vysmech: .

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#273 Nový příspěvek od j.kubec »

https://www.youtube.com/watch?v=lht8C3Wh06g
Po návštěvě divočáků. :vztek:

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto E2304

#274 Nový příspěvek od honzaPP »

:shock: :shock: No tak to to je pěkný! To muselo být pořádné stádečko..... A co s tím teď Jirko? Máš nárok na nějaké odškodnění?
Hinomoto N249

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#275 Nový příspěvek od j.kubec »

Po několika letech takového to pustošení myslivci pustili 30kg divočáka. To ale jen za tuto část. Další pozemky jsou podobné a tam je to od myslivců, jako cosi vůbec dovoluju si postěžovat a že můžu být rád, že vůbec něco uloví a na odškodnění nedostanu nic.
Takovou to spoušť udělá 5ks prasat za týden. Takto mám zlikvidovaných zhruba 20ha. No a co s tím? Určitou představu mám, uvidím jak se to povede, něco natočím. :prace:
No a něco pro odlehčení https://www.youtube.com/shorts/xUWFT5nKoGE


honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto E2304

#277 Nový příspěvek od honzaPP »

Jirko,ale ty ostatní jsou v první půlce jak přilepený :smich: kdyby do nich ty mladý nevlítly tak se snad nehnou :smich:
Hinomoto N249

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#278 Nový příspěvek od j.kubec »

Relaxují, jsou pěkně nacpaný a přežvykují. Většina ovcí je skovaná ještě v salaši. Sranda je, když se ty starý brécy rozhoupou a začnou skotačit, jak jehňata. To ale začíná vypuštěním na pastviny. Na to si holky budou muset ještě chvíli počkat, než se zazelenají.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“