Hinomoto E2304

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Hinomoto E2304

#151 Nový příspěvek od RoKur »

j.kubec píše:S tou stupačkou to neděláš dobře. Až půjdeš na bok pak pochopíš proč je ochranný rám tam kde je
Stojím vždy na straně protisvahu, aby jsem vyvažoval stroj. Pokud by došlo k převrácení, tak jsem na té horní straně.

4x4 musím mít zaplé, protože bez něj by to nějak moc nešlo. Spíše ho někdy zapomenu vypnout, když se dostanu dolů.
Také miluji ty projížďky. když se dostanu do výšky kolem 1000 m.n.m., a je mezera mezi stromy, to pak ten výhled stojí za to.
A potom 400 m výškového rozdílu dolů.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#152 Nový příspěvek od j.kubec »

Takto to vypadá u nás pod loukama.
Obrázek

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Hinomoto E2304

#153 Nový příspěvek od RoKur »

8) Pěkný prales.
U nás pod loukama jsou už pouze města, nebo vesnice. A tam raději nejezdím.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Hinomoto E2304

#154 Nový příspěvek od ladiki »

j.kubec....pěkný....pro mě na těch pár špekáčků stačí, když na rovinné Hané se ulomí při bouřce větev z topolu.... :vztek: čím víc hledám pro traktor využití, tím více zjištuji, že bude stačit Varina :vztek:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Hinomoto E2304

#155 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...Ladiki , využití ? Tak ho prodej a uvidíš , jak Ti bude chybět . Chce to jen změnit pohled , zapomenout na to , zda se to vyplatí , prostě si hrát , bavit se ...

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#156 Nový příspěvek od j.kubec »

Prales už pomalu řídne :'( Přeci jen sem tam nějaký kůrovec pracuje. Od léta padlo už přes 20 stromů a ještě nejsem u konce. Na kopci za barákem mám vytaháno dřeva tak na oplen, které postupně zpracovávám na prkna a trámky a rovnou z toho stavím.
Využití pro traktor mám stálé. V létě příprava krmení a celoročně pro zpracování dřeva 8) . Naštěstí né jen využití pro japonce ale i pro jiné traktory 8) .

V sobotu přišla první vážnější závada. Nešlo mě natočit traktor nejdřív jsem si myslel že odešla baterka, protože jsem nahžavil a pak už startér neměl sílu otočit motorem. Po dobíjení baterky stále nic, tak jsem kuchnul startér a to jsem se zhrozil. Ze startéru se vysypali zbytky z uhlíků na kotvě vyštípnutý jeden z měděných zběračů. Tak jsem se pustil do opravy. Vyštípnutý kousek jsem nahradil novým který jsem udělal do rybiny a v rotoru pro něj vyfrézoval a vypiloval uložení. Hezky jsem ho tam zalepil a zapájel. pak to přetočil na soustruhu. Dneska jsem sehnal nějaké uhlíky a vše jsem složil. Světe div se ono to funguje. :pohar: Dokonce teď motor naskakuje na krátké nahžavení což mě nikdy nešlo. Takže takto podělaný ten startér musel být už když jsem traktor koupil jen to nějak uhlíky ještě byly schopné přežít do dneška.
Z toho vyplívá že pokud někdo má problémy se startem studeného motoru a musí dlouho žhavit může být problém ve startéru. U mého motoru je rychloběžný startér, ten nemusí točit tak rychle a tím se musí o to více žhavit aby motor chytnul. To je můj poznatek z praxe.

Jen mě mrzí že jsem nic nenafotil byl jsem černý zasraný a nechtěl jsem špinit foťák.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#157 Nový příspěvek od j.kubec »

Obrázek
Obrázek


Uživatelský avatar
Arťa
Příspěvky: 87
Registrován: sob zář 22, 2007 6:53 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Hinomoto E2304

#159 Nový příspěvek od Arťa »

Obrázek
Ahoj,taky mám traktory jen tak na hraní
Kolem chalupy,ale jak si aspoň jednou denně nezavrčim,
Tak to není ono.
Teď mi jeden přibyl,o něm taky něco napíšu,
Až něco namotám,no a jednoho jsem se musel zbavit,
Tak jsem si udělal na rozloučenou vlastní traktoriadu.. :)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#160 Nový příspěvek od j.kubec »

Nemám traktory jen na hraní, ale hlavně na ušetření práce a také trochu na vydělání na živobytí :).
Třeba teď předělávám MF 70 na 4takty. Jednu si asi nechám, jednu pro švagra a jednu na kšeft.
Mezi tím musím dělat krmení pro 7 kusu hovězího a práce v lese.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Hinomoto E2304

#161 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...všeho moc škodí . Práce sice šlechtí člověka , ale huntuje tělo . :smich: Já už jsem si svoje odpracoval , tak teď už jen tak polehoučku si užívám , co jsem za ta léta stvořil .

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#162 Nový příspěvek od j.kubec »

Musí toho být tolik, aby to ještě člověka bavilo a nebyl naštvanej že musí. 8)
Včerá u nás pršelo a tak jsem si dělal na 5245 repas vypínacího spojkovýho válečku.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#163 Nový příspěvek od j.kubec »

Obrázek

Obrázek
Troška pilin :)

Obrázek
Asi hektar na sušení.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Hinomoto E2304

#164 Nový příspěvek od ladiki »

j.kubec: mě vždycky dojme ta krajina 8) kolik natočís mth za rok ;-)

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hinomoto E2304

#165 Nový příspěvek od j.kubec »

Kolik mth? No na japončíkovi okolo 150-180. Na Zetorech okolo 250 -300. Plus mínus. Záleží na tom co se zrovna dělá. Každý stroj má svoje hlavní využití.
Přes léto se musí udělat asi 250 balíků sena a 50 slámy.
Se senem jsem začal dnes prvních 8 vlaštovek.
Obrázek
Výhled je u nás dokonalý. Z okna koukám na Sněžku a Černou horu. Jen je u nás trošku delší zima přeci jen jsem v 500 m.n.m.
Himíka mám hlavně na usnadnění práce v lese, okolo pásovky, přípravu krmení a nově s ním mulčuju na pastvinách nedopasky s 150 mulčerem. Na těžkou práci mám zetory.
Technika mě hodně baví 8) .
Třeba před týdnem jsem dělal generálku křovinořezu FS450. Švára udělal celý motor. na klikovce se mu rozpadlo ojniční ložisko a jehličky se prošly po celém motoru. Tak sem tam nacpal kopie a generálka byla za trojku doma. Dneska večer po osmé jsem kuchnul na 5245 spojkový váleček a šteloval brzdy.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“