Iseki TA215

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Iseki TA215

#76 Nový příspěvek od andre.marek »

Já mám na Iseki na té pravé 1 vpravo dole, 2 vpravo nahoře, 3 vlevo dole, 4 vlevo nahoře.
Jinak řazení jak píše RoKur - na té pravé, za jízdy nahoru bez problémů, dolů už to chce trochu opatrně, na levé redukční se musí zastavit, neutrál na reverzu, někdy se zapomenu a dám si neutrál na řadící páce a pak se divím proč to nejede... :smich:

HYNEK KUČERA
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 10, 2015 8:55 am
Bydliště: Opava

Re: Iseki TA215

#77 Nový příspěvek od HYNEK KUČERA »

[quote="andre.marek"]Já mám na Iseki na té pravé 1 vpravo dole, 2 vpravo nahoře, 3 vlevo dole, 4 vlevo nahoře.
Jinak řazení jak píše RoKur - na té pravé, za jízdy nahoru bez problémů, dolů už to chce trochu opatrně, na levé redukční se musí zastavit, neutrál na reverzu, někdy se zapomenu a dám si neutrál na řadící páce a pak se divím proč to nejede... :smich:[/quote

André.marku tak to máš tak, jak jsem si myslel a viděl na videu.
RoKuR to má na micině trochu jinak, ale princip je stejný.
Já se jen ptám, abych předešel těm nepříjemným zvukům při řazení přez zuby :rohy: .
Díky chlapi, teď mě zajímá ještě ta výjimka, jak píše Dixx - Jack o vyjímce na 3. třídy.
Ale boj z úředníky :pc: není jednoduchý a lehký :prace: , vím, o čem píšu a taky jich několik znám.
Lidé jsou to skvělí :friends: , ale bojí se :red: , nebo nechtějí rozhodnout :tone: , nebo vzít na sede zodpovědnost.
A taky může nastat to, že v Kolíně mu to povolí :) a jinde ne :'( . Tak uvidíme. Hyndek

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Iseki TA215

#78 Nový příspěvek od andre.marek »

Samozřejmě že výjimka by byla super, ale myslím že je to u nás nereálné :'( :'(
Nechápu proč... Komu by to na těch 3. třídách vadilo :zapomel:

Dede
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 18, 2018 2:36 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Iseki TA215

#79 Nový příspěvek od Dede »

to se velice pleteš. já tam volal, dopravní inspektorát se to mysim menuje, a vedoucí to normálně slíbil, že se mám stavit a za 500 to na rok napíše. pokud by dělali švestky problémy, nic nezaplatím, a pošlou mě k řízení zas na dopravku, od nichž mám ten doklad a mělo by to být v cajku

HYNEK KUČERA
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 10, 2015 8:55 am
Bydliště: Opava

Re: Iseki TA215

#80 Nový příspěvek od HYNEK KUČERA »

Ahoj Isekáči,
dlouho jsem tady nebyl, protože každy svůj volný čas věnuji rodině (2 děti a ženě) a novému přírustku TA 215 :wink:
Chci se zeptat, přiřazení přední nápravy 4WD se provádí za pomalého chodu a vypínání když zastavím?
Teď v zimě po cestě na sněhu a ledu, bez zapnutého předku, se traktůrek chová tak nejistě tanečním krokem řekl bych, ale když zapnu předek drží stopu jak když střelí :pistol:
Do jaké rychlosti (maximálka je 15Km/h) můžu nechat připojen předek? můžu s nim jezdit v zimě nebo slouží jen pro pomoc při výjezdu a potom vypnout???
Díky za rady Hyndek :rally:

ondras4191
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 18, 2019 7:47 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Iseki TA215

#81 Nový příspěvek od ondras4191 »

zdravím mame doma ten stejny traktor ,kabinu jsme dovezli z Polska je tam za polovinu , jinak pluh tahame dvojak obracak bez problemu . Kola otočené hned po dovozu domů ve předu zavaží 100kg ,

HYNEK KUČERA
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 10, 2015 8:55 am
Bydliště: Opava

Re: Iseki TA215

#82 Nový příspěvek od HYNEK KUČERA »

ondras4191 píše:zdravím mame doma ten stejny traktor ,kabinu jsme dovezli z Polska je tam za polovinu , jinak pluh tahame dvojak obracak bez problemu . Kola otočené hned po dovozu domů ve předu zavaží 100kg ,
Blahopřeji, jak vypadá ta kabina z Polska a kolik stojí? Jestli to není tajné?
Já právě řeším vlečku 1 osá cca 1,5T 3 straně sklopná za cca 24 000,-
Je to drahé? ............. taky s Polaka

ondras4191
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 18, 2019 7:47 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Iseki TA215

#83 Nový příspěvek od ondras4191 »

První co bylo když jsme dovezli TA215 domu tak ,že jsme otočili kola zadní aby byl širší do brambor neni problem a stabilita je super , potom jsme jeli do Polska Boss minitraktorki pro boudu tady u nas stojí kolem 43 tis v polsku cca 26 takže rozdíl , jinak stroje pluh mame dvoják obracák to i za iseki tl 1900 secí mašina 3m co jsme tahali za zetorem 5611 , brány 4 m .nemaji problém.

HYNEK KUČERA
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 10, 2015 8:55 am
Bydliště: Opava

Re: Iseki TA215

#84 Nový příspěvek od HYNEK KUČERA »

Ahoj, jsem maximálně spokojený s taktůrkem 8) .
Ale nastal první problém a potřebuji poradit, jestli jste se s tím nahodou někdo nesetkal a jak to opravit.
Na levé řadicí páce (číselné) mi nejde zaředit 1 a 2 :rally: , jde pouze 3 a 4.
Je tam nějaké nastavení vůle, jako třeba u zetoru, nebo je chyba někde jinde.
Děkuji za radu :'( . Hynek

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Iseki TA215

#85 Nový příspěvek od tibik »

je tam tiahlo aspon na TA287 ano môže byť ,že je zoštelovane , ale skôr by som typolo na nejaký iný zadrhel napr. mne raz tam spriecil konar a neslo vyradiť a preradiť

HYNEK KUČERA
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 10, 2015 8:55 am
Bydliště: Opava

Re: Iseki TA215

#86 Nový příspěvek od HYNEK KUČERA »

Ahoj, díky radám od prodejce pana Pavlíka z Hlubočce opraveno a jezdíme dál.
Musel jsem sundat zadní pravé kolo, oddělat krycí plech 3 šroby a sundat krycí pouzdro od řadící páky, dát válečky do stejné roviny, aby vidlička mohla plynule přecházet.
Oprava cca 2 hodiny. Problém byl v tom, že se přeřadilo a válečky z rychlosti 1 a 2 es nevrátily do středové polohy.
Ještě jednou díky, je super, když se máte na koho obrátit, kdo vám poradí a pomůže, pan Pavlík je borec :wink:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“