KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Schimi
Příspěvky: 246
Registrován: stř říj 15, 2014 4:04 pm
Bydliště: Náměšť

Re: KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR

#61 Nový příspěvek od Schimi »

Honzauta 8) to je správná myšlenka, není třeba jen hromadit.

Bohužel v souvislosti s dotazem to má háček a trochu bych oponoval:
a) na trhu prakticky nejsou malé kopátka v cenové hladině ostrowku, která by byla rozšířenější (kvůli servisu), stejné je to s malými traktory, proto jsou malí japonci tolik žádání. Stroje typu JCB 1CX, 2CX, Bobcat už jsou cenově mimo a pořád padají. Ostrowky už jsou pomalu na ceně železa, proto se nich dá i "vydělat"
b) u věcí typu ostrowek, bělorus, UNC apod je to čirá loterie koupit dobrý kus, protože řádný servis většina kusů neviděla léta nejspíš jsou už od opuštění firem v zoufalém stavu. Následující technicky různě zdatní vlastnící tomu určitě spíš neprospěli (čest vyjímkám zde na fóru). Ekonomika udržení v provozu je tedy podstatnou stránkou věci.

Učil jsem se bagristou u živnostníka s JCB 3CX. Ten na Ostrowku začínal a ty historky někdy úsměvné jsou opravdu na dlouhé povídání. Jen pár faktů:
- 3h práce s Ostrowkem = 1h práce s JCB (i méně díky klapačce a celkově lepšímu fungování)
- na den práce s Ostrowkem připadalo tak 2h servisování (praskání starých hadic, trubek, čepů i třeba vyběhnutí kola z portálu)
- výše zmíněné věci doplňují ještě ekologické dopady, a to nejen emise, ale třeba prakticky neodstranitelné úniky provozních kapalin (tady na vysočině má dost lidí na zahradě studnu na pitnou).

Dle jeho slov až po koupi JCB na leasing začal vydělávat. Ale můžete mít štěstí na dobrý kus.

Já a většina známých kde jsem něco dělal mají takový průměrný pozemek do 1000 m2, kde se mi s kubotkou dobře manévrovalo a díky nízké váze jsem nenadělal prakticky žádné škody (vyjeté koleje, apod.), což by šlo ještě vylepšit travními koly.
KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=72524
Domácí třídič DT 1250 - poloprofi betaverze
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 87&t=67355

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR

#62 Nový příspěvek od honzauta »

Já bych to tak tragicky neviděl, když si někdo kupuje nějaký stroj pro sebe a nemá to na výdělek, tak je zbytečné si kupovat nejnovější model.

Bělorus - praskl řetěz otoče, měl jsem od předchozího majitele náhradní, praskl čep na radlici podkopu - hlazenka za pár korun to vyřešila, utržená pístnice, nejvíc času zabralo nachystat svářečku, za 10 minut hotovo.

Já osobně s Ostrowkem žádný výrazný problém neměl, kupoval jsem ho ve východním německu, vypadal strašně, pán ho používal na nakládání hnoje. Po vyčištění wapkou už vypadal jako bagr. Za těch osum let jsem měnil hydr. čerpadlo a hnací kardan k němu - v polsku 5000Kč, dále jsem udělal brzdy, abych nemusel brzdit radlicí :smich: , pár hadic samozřejmě prasklo, ale to by prasklo i na novější mašině. Při tom množství práce co udělal jsou to zanedbatelné investice. Věci jako nové okno, vyčalounění kabiny, nová sedačka to byly věci, které nebyly nezbytné, jen jsem si ho trochu vyšperkoval, při prodeji se to zhodnotilo na ceně.


Warynski - tam mně odešla spojka a hydr.čerpadlo, cca 10 000Kč. Dál jsem prorazil chladič, pasuje tam zetorácký, takže žádný problém.
V3S - upadla korba ( zhnilé zajišťovací lanka), bagrem jsem posadil zpět, dal nová lanka, přepálily se nožové pojistky, prorazil jsem pneumatiku - celkem 1000 Kč za opravy.
A teď to nejdůležitější - to na co byl rozpočet 600 000 Kč, jsem si udělal za svůj čas a cca 30 000Kč v naftě. Při prodeji strojů se mi všechny opravy zaplatily a také to zaplatilo i tu naftu.

Takže za sebe říkám, raději si koupím starší profi stroj, nemusím se s nikým zlobit, trochu se poučím a vyučím a rozhodně na tom neprodělám.

Schimi
Příspěvky: 246
Registrován: stř říj 15, 2014 4:04 pm
Bydliště: Náměšť

Re: KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR

#63 Nový příspěvek od Schimi »

Honzauta vždyť já s tebou souhlasím, proto jsem si koupil starou a spolehlivou kubotu ;-)

Píšu jen že menší stroje v dostupné ceně prostě k sehnání nejsou.
A ta údržba je otázkou šikovnosti a dostatku času na to.
Já bych nerad opravoval, když mám zrovna výjimečně čas na kopání, proto jsem si koupil hotovou repasi.
KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=72524
Domácí třídič DT 1250 - poloprofi betaverze
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 87&t=67355

Caaana
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 07, 2014 11:43 am
Bydliště: Číčová

Re: KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR

#64 Nový příspěvek od Caaana »

zdravim pánové, já mam zahradu cca 3500 metrů. sem tam kupka cihel sem tam kupka nějaký hlíny a jinýho bordýlku po předchozím majiteli, jelikož je voda cca 3 metry pod zemí, tak mám v plánu kopat studnu. Navíc kolem baráku tu bude spousta kopání a stavění. Já jsem tedy v létě pořídil UNC 061 s podkopem, vyšel mě na 170 tisíc. Bývalý majitel tam ještě nechával repasovat jeden hydrogenerátor a dovezl mi ho až k baráku v ceně. Na nějaké velké bagrování to není ale úpravy kolem domu v pohodě, sice už jsem tam musel něco měnit, nějaké hadice a přes zimu ještě musím přetěsnit rozvaděč ale jinak si myslím že to bude dobrý pracant :) Už jsem na tom nějakých 150 - 200 motohodin nadělal u mě u baráku a u bráchy. Kdyžtak přidejte fotky Vašich strojů :) jinak ta Kubota vypadá fajnově :) ať slouží

Schimi
Příspěvky: 246
Registrován: stř říj 15, 2014 4:04 pm
Bydliště: Náměšť

Re: KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR

#65 Nový příspěvek od Schimi »

Další možné využití - nemusím trápit auto pri manipulaci ve dvoře ;-)
ObrázekObrázek
KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=72524
Domácí třídič DT 1250 - poloprofi betaverze
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 87&t=67355

soooc
Příspěvky: 40
Registrován: sob pro 06, 2014 5:47 pm
Bydliště: Vsetín

Re: KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR

#66 Nový příspěvek od soooc »

Schimi píše: úte kvě 19, 2015 10:36 pm Tak mi konečně dorazily origo ramena i s kuboťáckým uchycením španerů na portály ;-)
Mělo by to vyřešit můj problém s ohýbáním kulatiny na kterou jsou u levných sad uchyceny ramena i španery. Podkop má přeci jen dost velkou sílu a páku.

Obrázek

Z kama máš ty originál ramena? Docela by mi to podlo, taky mám ohlou kulatinu a nic se mi nechce bastlit. Případně má foto po montáži?

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR

#67 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tak nevím , jestli se dočkás odpovědi . Poslední příspěvek je z března 2017 ...

pylorus
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 16, 2014 8:38 am
Bydliště: Milhostov

Re: KUBOTA B1600 + Podkop GEO + Čelní nakladač RVR

#68 Nový příspěvek od pylorus »

Ahojte ve spolek,

dovolím připojit svou zkušenost sem do tohoto vlákna.
Po mnoha letech snění, rozmýšlení a vybírání se mi na podzim 2021 povedlo koupit následující sestavu: :pohar:
  • Kubota B1600 po kompletní generálce
  • Čelní nakladač 120cm - krokodýl
  • Kopátko HB-22S (hydraulický stranový posun (119cm), max pracovní hloubka 155), podkopovka, svahovka a "palec" na uchopení kmenu (nevím jak se to jmenuje česky :-/
  • obracečka na seno 210Z
  • rotavátor BF105
  • transportní bedna TM110H (hydraulická sklopka)
  • dvoububnová sekačka na trávu HK135S-LA (do boku)
  • tříbodový závěs a tažné na kouli
Musím se přiznat, že lepšího pomocníka jsem si asi nemohl koupit. Musíte mě brát trochu s rezervou, protože moje dosavadní zkušenost byl kultivátor MS19 s různým příslušenstvím a vozíčkem. Upgrade na kubotu byl pro mě přechod úplně do jiné ligy a do teď to rodýchávám :typek:

Vše jsem kupoval přes německou / saskou firmu Motorgeräte Fritzsch GmbH (https://www.snowmobil.com)
Vzhledem k mému bydlišti (Karlovarsko) a jejich blízkost hranic to bylo pro mě nejjednodušší a nejpohodlnější. Jednání perfektní, ale česky nemluví : :smich:
Sekačku, zemní frézu a obracečku jsem ještě nevyzkoušel - přišly až těsně před Vánoci.

S kopátkem i nakladačem velká spokojenost - trochu jsem bál, že to bude slabé, ale na mé domácí žvýkání to bohatě stačí.

Pokud by byl zájem, můžu sem hodit videa / napsat zkušenosti.
A tady pár fotek:

Obrázek
Těsně před naložením
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kubotka už je na svém panství
Obrázek
Drobnější zemní práce zvládá s přehledem
Obrázek
základové pásy pro schody

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“