Kde koupit Japonce?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
kajak
Příspěvky: 20
Registrován: pon srp 04, 2014 11:07 am
Bydliště: Děčín

Kde koupit Japonce?

#1 Nový příspěvek od kajak »

Dobrý den. Prosím o tip na slušného prodejce Japonských malotraktorů. Jsem ze severu čech,tak jestli hodit oko do Německa či Polska? Díky za odpověď. Jarda

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Kde koupit Japonce?

#2 Nový příspěvek od Novis »

Koukni na tendle odkaz:http://www.aaatraktory.cz/html/
Má od něj traktor jeden soused z vesnice. :)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kde koupit Japonce?

#3 Nový příspěvek od Leo »

Projdi si tu diskuze, občas se tu mluví o tom, kde kdo traktor koupil. Nedívej se na vzdálenost k prodejci, ale na jeho serioznost. Při cenách traktorů se nevyplatí šetřit na pár desítkách kilometrů dopravy.
U nás na moravě je to:
http://www.traktorservis.cz
http://www.rvr-agro.cz/
Oba výborní prodejci se servisem, a dobrou referencí. Vozí traktory přímo z japonska, nepřekupují je.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kde koupit Japonce?

#4 Nový příspěvek od Leo »

Novis píše:Koukni na tendle odkaz:http://www.aaatraktory.cz/html/
Má od něj traktor jeden soused z vesnice. :)
Nechci tuto firmu hanit, ale zrovna nemá v tomto oboru nejlepší pověst.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kde koupit Japonce?

#5 Nový příspěvek od Leo »

Člen fora pepa36 http://www.nasetraktory.eu/forum/member ... ile&u=5696 vozí z Japonska malotraktory Yanmar, vozí novější modely, který už dostanou registrační značku.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Kde koupit Japonce?

#6 Nový příspěvek od Novis »

Leo píše:
Novis píše:Koukni na tendle odkaz:http://www.aaatraktory.cz/html/
Má od něj traktor jeden soused z vesnice. :)
Nechci tuto firmu hanit, ale zrovna nemá v tomto oboru nejlepší pověst.
Aha tak nic, to sem nevěděl. :-/

kajak
Příspěvky: 20
Registrován: pon srp 04, 2014 11:07 am
Bydliště: Děčín

Re: Kde koupit Japonce?

#7 Nový příspěvek od kajak »

Díky za infa. Budu převážně mulčovat,rotavátorovat mezi řádky japonských topolů.Cca 5ha. Přemýšlím nad požadovaným výkonem motoru. Zatím sekám 1.2ha mt07 a to se za tím nalítám. Chtěl bych už u práce sedět :-). Díky za případné rady. Jarda.

kajak
Příspěvky: 20
Registrován: pon srp 04, 2014 11:07 am
Bydliště: Děčín

Re: Kde koupit Japonce?

#8 Nový příspěvek od kajak »

Ms07

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kde koupit Japonce?

#9 Nový příspěvek od Leo »

Tak bych se odrazil od mulčovače, jaký chceš používat, jaký výkon potřebuje. Plus nějakou výkonovou rezervu. U japonce se nedívej na výkon motoru, ale výkon na vývodové hřídeli. Tam jsou výkonové rozdíly mezi motorem a hřídelí na traktoru daný ztrátama v převodovce. A u japonce si zjisti, jaký má otáčky na vývodovém hřídeli, jsou tam rozdíly proti světu.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

kajak
Příspěvky: 20
Registrován: pon srp 04, 2014 11:07 am
Bydliště: Děčín

Re: Kde koupit Japonce?

#10 Nový příspěvek od kajak »

Co říkáte na firm. Drda stroje? Díky.

Jenda z jihu
Příspěvky: 55
Registrován: pon srp 11, 2014 8:28 am
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde koupit Japonce?

#11 Nový příspěvek od Jenda z jihu »

kajak píše:Co říkáte na firm. Drda stroje? Díky.
Ahoj. Ještě jsem nezakoupil žádný stroj, ale třeba ti moje reference pomůže.
Byl jsem tam několikrát, občas pozdě takže bylo zavřeno a okukoval jsem to jen přes plot ze silnice z toho šrotiště vedle (je tam asekol nebo něco takového). Když jsem se trefil do "otevírací doby" mluvil jsem tam s nějakým borcem v montérkách - evidentně to dělají ve dvou lidech (nebo to byl sám p.Drda), protože ten chlap by mi rovnou i stroj prodal a možná i napsal ruční paragon na 150tis. Nechci pomlouvat, třeba jen nedbale vypadalo a stroje i servis mají dobrý.
Když ale dám do srovnání traktorservis a drdastroje - vyberu i přes dražší nákup traktorservis. Byl jsem je navštívit osobně a tak nějak po návštěvě mám pocit že to dělají poctivě a dobře. Je z toho cítit kus práce, který ovšem musí zákazník zaplatit.
Snad jsem nějak pomohl, ale znovu říkám že jsem ještě nekoupil.

Uživatelský avatar
Kódl2
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 03, 2013 3:15 pm
Bydliště: Klatovský okres

Re: Kde koupit Japonce?

#12 Nový příspěvek od Kódl2 »

kajak píše:Co říkáte na firm. Drda stroje? Díky.
Hele, já byl u Drdy spokojenej. Kupoval jsem u něj Yanmar F 215. Na traktoru nedělali krom kontroly oleje a chladící kapaliny vůbec nic. Na to mě ale upozornili. Prostě byl tak, jak ho dovezli. Nechali mě, abych si všechno vyzkoušel a tak bylo rozhodnutí jen na mě. Dokonce mi ho na dva dni zarezervoval, než jsem si zajistil odvoz a ani nechtěl zálohu. Udělal mi pak ještě cenu. Když jsem sháněl gumy, nabídl mi taky lepší cenu, jako zákazníkovi, který má od něj stroj. Takže za mě: spokojenost :wink:
Kódl2

Zelí
Příspěvky: 36
Registrován: čtv bře 27, 2014 6:38 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Kde koupit Japonce?

#13 Nový příspěvek od Zelí »

Zdravím,taky přemýšlím,že do budoucna pořídím nějakého Japončíka,něco do 15 koníků.Máme jen frézu od Mountfielda,ale už mě to nebaví za tím lítat.Zatím jen sonduji a byl jsem se před pár dny podívat u pana Drdy v Senožatech a jak bylo psáno výš byl tam pán a nabízel mi hned pěkné Mitsubishi,jen trochu větší a mimo můj rozpočet.Pan Drda to asi nebyl :) .Doporučil mi ho jeden pán z okolí,kupoval od něj Yanmara FX235 a zatím max.spokojenost.Cestou od Drdy jsem se stavěl ještě v Humpolci u p.Šidláka www.malotraktory-humpolec.cz ten jen prodává,tak jak koupí,na ceně by se šlo dohodnout.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kde koupit Japonce?

#14 Nový příspěvek od Leo »

Nevím, jak je to dnes, ale traktorservis prodával traktory z kontejneru za daleko lepší cenu než stroj po repasy. Jenže u stroje s repasy dává záruku, u toho z kontejneru ne. A pokud u nich koupíš traktor, máš jako zákazník i lepší podmínky, třeba platíš míň za práci servisáka. Nám tam třeba generálkovali motor na Kubotě, k tomu repasovali převodovku a dali dozadu nový šavle i s třetím bodem. Traktor si odvezli a přivezli zpátky z opravy.
Je dobré si u prodejce ověřit, jestli má náhradní díly na traktory, a to nemyslím jen ty spotřební, jaký opravy dělá. Japončíky můžete koupit dneska skoro všude, ale ne každý dělá servis na tyto stroje. Tím nechci dělat reklamu traktorservisu, ale mám s nim dobrou zkušenost.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Jenda z jihu
Příspěvky: 55
Registrován: pon srp 11, 2014 8:28 am
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde koupit Japonce?

#15 Nový příspěvek od Jenda z jihu »

Zelí píše:Zdravím,taky přemýšlím,že do budoucna pořídím nějakého Japončíka,něco do 15 koníků.Máme jen frézu od Mountfielda,ale už mě to nebaví za tím lítat.Zatím jen sonduji a byl jsem se před pár dny podívat u pana Drdy v Senožatech a jak bylo psáno výš byl tam pán a nabízel mi hned pěkné Mitsubishi,jen trochu větší a mimo můj rozpočet.Pan Drda to asi nebyl :) .Doporučil mi ho jeden pán z okolí,kupoval od něj Yanmara FX235 a zatím max.spokojenost.Cestou od Drdy jsem se stavěl ještě v Humpolci u p.Šidláka http://www.malotraktory-humpolec.cz ten jen prodává,tak jak koupí,na ceně by se šlo dohodnout.
Zdravím, dalo by se říct že jsme ve stejné situaci, dejte vědět co vybíráte a podle čeho se rozhodujete. Já už to sleduji asi půl roku a málem jsem už koupil, ale nakonec mi rozpočet překazila jiná akce a utratil jsem na ní víc než jsem chtěl. Takže příští rok :-)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“