Kde koupit Japonce?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kde koupit Japonce?

#436 Nový příspěvek od oco13 »

Nie neurazím sa. :friends: Ja viem že auto nepoužívam v optimalnom režime, tak tomu prisposobujem výber vozidla. Filcka a favorit v plyne zchrúmali akékolvek otáčky, jednotkové punto, rôzne dejva tiež. Ak sadnem do diesla s turbom tak ho držím nad 2t rpm, ale nemám z tej jazdy dobrý pocit.
Traktory mám zase sprevodované tak aby na ten volnobeh vládali a ak umre motor, tak sa nahodí iný. :-/
Už sa tu niečo v súvislosti s mojim používaním techniky preberalo v téme "motorové pily". Tiež všetci plačú, že s pilou sa do zeme nereže. :-/ Nuž u mňa ano :typek:

wolfik
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 22, 2021 11:47 pm
Bydliště: 76001

Re: Kde koupit Japonce?

#437 Nový příspěvek od wolfik »

Zdravím,řeším to samé...

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kde koupit Japonce?

#438 Nový příspěvek od pepa36 »

Jak někdo shání japonce tak napiště SZ dám vám radu kde se podívat a jak to koupit třeba bez DPH

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kde koupit Japonce?

#439 Nový příspěvek od ladiki »

Pepo36: já sháním ! Kam se mám podívat? Ty už nedovážíš? Kdysi jsi vozil Yanmary, máš zdroj ;-)

Mě jde o stav, co za cenu dostanu? Oprvdu je to dobrý stroj? Nebo levná vrána bez tlaků nebo s opravou převodovky?

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kde koupit Japonce?

#440 Nový příspěvek od pepa36 »

Hlavně musíš vědět co kupuješ, kubota ok ale trošku odrbany materiál, za to yanmar tam se na materiálu nešetřilo když srovnám kubotu 20hp a yanmara 20 hp tak yanmar má o 120kg více, jinak co se týče o největší masu materiálu tak je v tom tom hinomoto. Já jsem nikdy s yanmarem neměl problém ale s kubotu docela hodně hlavně s motory, většinou prasklé těsnění pod hlavou. Traktory vozím ale spíše jen pro sebe a pro lidi co si fakt zaslouží top traktor, živí mě něco jiného traktory mám jako koníček, který mě hodně baví. Jinak každý rok si vozím z Japonska kontejner teď mi jeden projede za 14 dní,

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kde koupit Japonce?

#441 Nový příspěvek od ladiki »

Dobře...a jak tomu mám teda rozumět?.....kontejnery vozí dost lidí......Ale no tak Pepo ;-) pokud vozíš, tak moc dobře víš, co kupuješ!....pokud koupíš vergla Kubotu, tak je to vergl....pokud dobře Yanmara, tak je to super Yanmar.....Tuto informaci už dávno mám. ŠEDÝ dovoz začal na Kubotách bo to byla jistota a v Evropě ji znaly. Pak šly další značky......ale vem to čert......Napiš, co máš teda v kontejneru...jak určuješ, kdo si ho zaslouží a kdo ne ;-)
Vím, že máš papoušky....Jen bych si přál jistotu Tvého tvrzení...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kde koupit Japonce?

#442 Nový příspěvek od DYK »

Proč do něj tak solíš? Chceš ho nachytat, Na čem? Oč ti jde? Ty chceš nedej Bože něco koupit a jinýho než Kubotu?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kde koupit Japonce?

#443 Nový příspěvek od ladiki »

víš co, Dyku?Já mám rád, že když se řekne A, tak se řekne i B.....a protože znám příspěvky Pepy36 roky, tak chci důkazy jeho tvrzení. Ať definuje "šměšné polské ceny za travní kola" a proč je problém napsat, co veze v kontejneru? Mě je Pepa z Hranic na Moravě ukradený, ale pokud něco napíše do obecného fóra, tak je dobré vědět, o co se opřít....... ;-)

A už bež prosím někam v zaujtosti. JE mi u prdele čína nebo Kubota.......

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kde koupit Japonce?

#444 Nový příspěvek od pepa36 »

Vím co jsem naložil, ale nevím nikdy v jakém je to stavu, vím že traktor startuje a že jede, že fungujou všechny součástí tak to nikdy nevím, že teče portál nebo tam nejde hodit nějaká rychlost to už se nikdy nedozvis a dnes to nefunguje jak před 20 lety, oni do kontejneru nacpou vše co se dá, buď chceš nebo nechceš, koupí někdo jiný. A jsi trochu mimo první se začali vozit iseki a hinomota nebo byly za nejlepší cenu a dalo se tady na nich dobře trhnout. A to "B" ceny za přepravu lodních kontejnerů šli extrémně nahoru takže stroje budou dražší, celá Asie nemá prázdné kontejnery ceny za přepravu šli z z 2000usd na 11000 usd

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kde koupit Japonce?

#445 Nový příspěvek od ladiki »

Vím, kolik stojí doprava z číny resp. z asije...a je to dobře... a také doufám, že brzy skončí alliexpress, protože, kdo jen trochu ví, jak to funguje, tak by tam v životě neobjednal :vztek: ....dobře pro evropské výrobce, ne pro ekonomy, ale pro praktiky ;-) konečně se budou zakázky realizovat v evropě :) stejně už nikoho nebavilo do china cestovat....nová šáde enyaq už to pocítila resp. dodavatelé, kteří stěhují výrobu z asie do evropy :ano:
Takže jinými slovy kupuješ, ani nevíš co, a věříš, že si s tím poradíš ;-) a to vše při zisku ;-) Takže to, co jsi napsal předtím, že kupuješ pro lidi, co si stroje zaslouží, mě nějak neštimuje....spíše bych řekl, že věřím, že to neznámo, co dovezeš, opravíš, a pak to prodáš lidem, co věří, že je stroj tutti frutti :)

a že se vozily napřed Iseki a Hinomota..jasný, protže tam byl největší vývar...typický pro čechy, být brzo bohatý....jenže to nikdo nechtěl...tak se začaly vozit Kuboty a mitsu, protože to lidi aspoň trochu znaly....psal se rok 1998........

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kde koupit Japonce?

#446 Nový příspěvek od ladiki »

Hele , ať mi dá DYK klidně BAN...kolik lidí si koupí ozdoby na stromeček ze slámy? Kolik lidí koupí foukané baňky....kolik lidí v ČR utratí za produkty lidí, kteří drží řemeslo 100 a více let? Tady v ČR? Kolik lidí si koupí produkty z dílen vyráběné postiženými....??

Ale Alík, ten frčí......nikomu nepřijde divně, že to letí přes půl světa za pár drobných :-/ Hlavně ať mi to doma bliká, troubí....blbne. LIdé 30km od Šanghaje, tam mnozí v životě nebyli.....lidé odevzdávají produkty v kdejakém obchodě napojené na leteckou dopravu. Jenže Alíka dotuje vláda!! To letadlo, celou tu logistiku platí vláda. Výrobci jsu pořád na svém. A jejich zaměstanci?? Stejně jako tady (ironicky) Mistře, nemám co dělat, budu sedět! Mistře, svítí mi do očí, chci žaluzie! Mistře...není sifón!? Až bude, tak začnu....
Je na každém, kam dá své peníze...bohužel peníze hýbou světem..

Uživatelský avatar
ViMe
Příspěvky: 13
Registrován: čtv črc 16, 2020 10:55 am
Bydliště: 56601

Re: Kde koupit Japonce?

#447 Nový příspěvek od ViMe »

ladiki píše: úte led 26, 2021 11:30 pm Hele , ať mi dá DYK klidně BAN...kolik lidí si koupí ozdoby na stromeček ze slámy? Kolik lidí koupí foukané baňky....kolik lidí v ČR utratí za produkty lidí, kteří drží řemeslo 100 a více let? Tady v ČR? Kolik lidí si koupí produkty z dílen vyráběné postiženými....??
…...
Je na každém, kam dá své peníze...bohužel peníze hýbou světem..
tak tady s ladiki musím souhlasit, mnoha lidem unikají souvislosti a tak nějak se víc a víc prosazuje mamon.....
Mitsubishi MT170

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kde koupit Japonce?

#448 Nový příspěvek od DYK »

ladiki, to je přesně to, co jsem myslel, vyvolal jsi nepřátelské prostředí aniž bys opravdu něco chtěl a zřejmě se potřebuješ se pohádat. V tématu kde koupit japonce na tvoje sociální a jiné názory není nikdo zvědavý a nepatří sem. S tím musíš prostě jinam. Navíc nechápu, když teda něco chceš, čemu nerozumíš na tom, že máš psát SZ?! Pepa to jasně napsal, tak si ty svoje konkrétní požadavky vyřeš přes SZ. Zkrátím to - ano BAN si zasloužíš.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kde koupit Japonce?

#449 Nový příspěvek od ladiki »

Ano Dyku, máš pravdu. Souhlasím, nepatří to sem.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde koupit Japonce?

#450 Nový příspěvek od Ondras83 »

pepa36 píše: úte led 26, 2021 10:04 pm Vím co jsem naložil, ale nevím nikdy v jakém je to stavu, vím že traktor startuje a že jede, že fungujou všechny součástí tak to nikdy nevím, že teče portál nebo tam nejde hodit nějaká rychlost to už se nikdy nedozvis a dnes to nefunguje jak před 20 lety, oni do kontejneru nacpou vše co se dá, buď chceš nebo nechceš, koupí někdo jiný. A jsi trochu mimo první se začali vozit iseki a hinomota nebo byly za nejlepší cenu a dalo se tady na nich dobře trhnout. A to "B" ceny za přepravu lodních kontejnerů šli extrémně nahoru takže stroje budou dražší, celá Asie nemá prázdné kontejnery ceny za přepravu šli z z 2000usd na 11000 usd
pepo, daji se tam koupit diesel motory, takovej, jako jsou v tech traktorech? kdyz jsme kupovali brachovi traktor, tak jsem se na to ptal, pry to jsou z nejakych lodi (klasika jako tady - jeden motor je v sekacce, bagru, dempru, traktoru, tak unich v lodich)...da se sehnat nejaky 3val treba 15-19koni (nebo proste neco takoveho) za nejakou rozumnou cenu a ne, co jsem mel nabidky, ze samotny motor na zastavbu (bez chladice - jen motor k nastartovani) nejakych 30tis?...da se to realne sem dopravit a koupit treba u tebe do 10tis? nebo mene?

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“