Kde koupit Japonce?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kde koupit Japonce?

#781 Nový příspěvek od DYK »

Rozepsal bych se ale já to nevím. Ty snad víš? Pokud ne, tak oba jen myslíme a tedy víme hovno. Kdo ví, kde ty tvoje jmenované značky byly v té době a jak na tom byly. Ale to, že Zetor nebyl nikdy hi-tech se ví a byl to záměr. Jak pro jeho snadvou opravu tak cenu. Nevadilo to ani Finům, Němcům a Švédům už vůbec. A jak to? Měli k dispozici třeba Valtru, Deutz Fahr, nebo Fendt, ne? Já mám takový dojem, že Zetoru se většina techniky bojí protože je všechno velký a těžký, nevědí si rady. Dostupností dílů to asi nebude. Jen škoda, že taky většina by po těch malejch japočíkách chtěla to, co po Zetoru. Buď únosností konstrukce, nebo třeba tohovýma vlastnostma.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kde koupit Japonce?

#782 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyk, jen co jsem cet dostupnyho na netu. U yanmaru treba vyvoj ohledne motoru, prevodovky a pohonu 4x4. Neco z tech znacek ma dlouhou historii, nekdo i spolupraci se zetorem. Ale holt od ty modernejsi historie nekde od roku 80 a vejs uz myslim zetor ohledne technologii zaostava. Vyvoj nezastavis. A hlavne zetor se vybodnul na malotraktory.

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Kde koupit Japonce?

#783 Nový příspěvek od andre.marek »

Já mám TA250f

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kde koupit Japonce?

#784 Nový příspěvek od oco13 »

mastnacek píše: čtv lis 04, 2021 6:53 pm D od ty modernejsi historie nekde od roku 80 a vejs uz myslim zetor ohledne technologii zaostava. Vyvoj nezastavis.
Technologia pre nás amaterov doma vie byť často kontraproduktívna, a vývoj tiež nie vždy ide v záujme užívatela.

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kde koupit Japonce?

#785 Nový příspěvek od hobr »

Skromný dotaz - jsou Japonci, kde se řadí na "blatníku" - jak to funguje a jaká je poruchovost (oproti "klasice")? :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kde koupit Japonce?

#786 Nový příspěvek od oco13 »

Klasika je na podlahe? lebo ja radím na japoncovi pod volantom- ako na Trabante. :typek:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kde koupit Japonce?

#787 Nový příspěvek od DYK »

mastnacek píše: čtv lis 04, 2021 6:53 pm A hlavne zetor se vybodnul na malotraktory.
Ty to teda motáš vo 106. Když se teda přidržím těch osmdesátých let o kterých píšeš, proč by Zetor dělal malotraktory? Od toho zde byl Prostějov, ne? Doneška na tehdejší technickou úroveň strojů z Prostějova neřekl nikdo ani polel. Asi v poho, no.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kde koupit Japonce?

#788 Nový příspěvek od pepa36 »

Prostějov dělal malotraktory? Mě osobně to přijde i dnes jako splašená koza. Za mě dělal malotraktory třeba goldoni ale ne určitě agrostroj to byl pro mě jen nějaký nosič nářadí který ulehčil práci ale s malotraktorem nemá nic společného.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kde koupit Japonce?

#789 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyk, nevim jestli motam, me prijde ze ani ne.
K prostejovskym malotraktorum jsem si cesticku nenasel. Stacily me dizlovy motory na TJcku ( 1D80 i 1D90TA ). Proti tomu 4takt na 25 Zetoru to bych moh cuchat od rana do vecera.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kde koupit Japonce?

#790 Nový příspěvek od DYK »

Když nemotáš, tak proč zmiňuješ Zetor v souvislosti s malotrakory? To tady snad ještě nikoho ani nenapadlo. V té době měl Zetor plný kecky vyrábět traktory. Zrovna v těch osmdesátkých jich dělal 100 - 120 denně. Stejně to nestačilo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kde koupit Japonce?

#791 Nový příspěvek od Peter768 »

Páni kľud...už ste mimo tému... Aj tak o tom co robil Zetor a iné fabriky rozhodovala aj strana a vláda. Tak si tému presunte....alebo admin Delete :obchod:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kde koupit Japonce?

#792 Nový příspěvek od oco13 »

Páni bola tu spomínaná Autogabriela Levice - ohladom servisu japoncov - máme aj nejaké realne referencie? Nechce sa mi rozoberať Shibu, lebo mám pocit že by som to nezložil. :pistol:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kde koupit Japonce?

#793 Nový příspěvek od DYK »

Oco, a co tam čekáváš za nepřekonatelný složitosti? Pořád si myslím, že není problém i doma opravit japonce, jen mít čím nahradit vadné díly.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kde koupit Japonce?

#794 Nový příspěvek od oco13 »

Je to skryté dnu v prevodovke - to už nie sú dva šrouby a hodiť piest do kufra - a japonec už má aj kopu elektroventilov - to je pre mňa des. :shock: Už som si pár vecí potento a tak mám rešpekt, lebo v obláčiku nad hlavou svieti tá brutálna suma (pre mňa) čo ma Shiba stála. To už nie je filcka za 3 stovky. :typek:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kde koupit Japonce?

#795 Nový příspěvek od DYK »

No to už tak je, že většina dílů převodovky je ukryta uvnitř skříně převodovky. Ale dál už nechápu, co s tím mají společného el.mag ventily. Přece při mechanické opravě převodů jim snad nic nehrozí, pokud teda aspoň odpojíš baterku. Jo a povoluje se převážně doleva.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“