Kde koupit Japonce?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Kde koupit Japonce?

#136 Nový příspěvek od honzauta »

Já jsem používal 18,5 koňové Mitsubishi na obhospodařování 4 ha luk, absolutně v pohodě, každý rok jsem natočil cca 100mh. Nyní 20ha a další traktor 28,5 hp, s ním dokáži v pohodě vše obhospodařovat. Jen kvůli tomu abych mohl na silnici mám další 40hp traktor.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kde koupit Japonce?

#137 Nový příspěvek od ladiki »

já tomu rozumím a také mě to baví. Ale 4ha luk prostě nemáš šanci odjezdit s nadšením s malým japoncem. Znamená to min1x posekat; několikrát obracet; nahrabat skulit odvozit. Pro představu to je plocha 10m široká a 4km dlouhá. To celé 10let po sobě. Je odpis traktoru a návratnost oo prd.
Jasně, že to s úsilím jde. Ale jsou tu i věci rodinné, kolo, fotbal, ryby........ :OT:

Kolem domu řekněmě do půl ha je 15koňový ideální a 15 let to vydrží......

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Kde koupit Japonce?

#138 Nový příspěvek od HONZAD »

Ladaki to napsal dobře. Mám na věc podobný názor. Zábava je to jen do určité hranice výměry. Pak už je to pachtění se a trápení techniky.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Kde koupit Japonce?

#139 Nový příspěvek od other-side »

vy my teda dáváte s těma informace kolik koní na plochu

já mulčuju ročně tak 2,5ha mulčovačem od Vari, nikdy jsem nepočítal kolik mi to bere času, ale když to udělá 1200m2/hodinu což je cca 21h a vzhledem k tomu že mulčuju řídkej nízkej porost jednou ročně tak mi ten čas tím ztrávený přijde docela v pohodě

ale když jsem schopnej kosit křoviňákem a dělat seno na 8-9ti hektarech ročně.......zase na druhou stranu, je to kvaitní seno, ne vymlácená tráva

hayena
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 06, 2015 9:51 am
Bydliště: Vsetín

Re: Kde koupit Japonce?

#140 Nový příspěvek od hayena »

Předem se omlouvám za dotaz mimo předmět, nechtělo se mi ale hledat kam jinam...

Nechal jsem si na svoji GL280 svařit tažné. Je to klasická vidle, co se našroubuje zaspodu pod vývod. A právě ty šrouby jsou problém - koupil jsem v železářství normální metrické 14x35 a ty tam nejdou. Tak jsem zjistil, že japonské mají jiné, jemnější stoupání.... Poradíte mi prosím někdo, co za metrické šrouby se na Kubotách používají a kde je sehnat?

yanmaraf
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 10, 2015 4:18 pm
Bydliště: kolačno

Re: Kde koupit Japonce?

#141 Nový příspěvek od yanmaraf »

ako sa volá ta stranka

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde koupit Japonce?

#142 Nový příspěvek od brigadnik »

Má někdo reference na SHK Sebranice? Moc jsem tu toho nenašel. Chtěl bych něco na šolíchání kolem baráku, zatím mám v merku B6000 (cena).

patricko315
Příspěvky: 48
Registrován: ned úno 15, 2015 3:07 pm
Bydliště: Orava

Re: Kde koupit Japonce?

#143 Nový příspěvek od patricko315 »

Ahojte,

Pridávam svoju skúsenosť s predajcom v poľsku - Traktormix.pl.
Kupoval som od nich Yanmara FX28d.
Jednanie OK, je vidno, že chcú predať a sú to starí handlari. Nechceli spustiť z ceny ani groš(možno zahral faktor, že som to bral bez VAT). Predajca bol ústretový a snažil sa vo všetkom vyhovieť a venoval sa mi aktívne. Dal som si dorobiť na mieste ochranný rám, zadný vývod na hydrauliku a tiahlo. Všetko zrobili na počkanie. Mechanikov majú profíkov, keď som videl ako to robia... 8)
Taktiež traktor kompletne prekontrolovali, vymenili kapaliny a filtre.
Traktory majú v pôvodnom stave, nič dodatočne nestriekajú.
Dávajú rok záruku.
Ceny lepšie ako na CZ/SVK: -23%VAT a aktuálny kurz 4,33zl/eur spravia svoje...
Myslím, že sa oplatilo tam ísť pozrieť a kúpiť (aj keď uvidím časom)
Zetor 6245, Yanmar FX28d; Oravská Lesná, Slovensko

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: Kde koupit Japonce?

#144 Nový příspěvek od mirototh »

patricko,, neviem kolko si dal v pl a kolko by ta stál taký istý traktor na sk ale ja len porovnávam
teraz som tam pozeral aký mám ja iseki 185 tam je cena 18700 zl čo je 4300€ a ja som kúpil
taký traktor v autogabriella Levice za 4200€ ale aj s rotavátorom a doviezli mi ho a do
dvora a dali mi záruku čo sa mi pokazí do polroka mám zadarmo mal som poškodené -vybité
kardanové kríže tie mi dali nové a dal mi aj novú sedačku čo bola trošku poškodená tiež
som bol velmi spokojný s ochotou a nemusel som nikde daleko a do zahraničia jazdit .

patricko315
Příspěvky: 48
Registrován: ned úno 15, 2015 3:07 pm
Bydliště: Orava

Re: Kde koupit Japonce?

#145 Nový příspěvek od patricko315 »

@mirototh
Porovnával som ponuky u nás a v PL a mne to robilo 1500€ rozdiel.
Určite je mínus diaľka + ja som si ho doviezol sám (no viem, že niektorí predajcovia majú dopravu grátis).
Keby som sa rozhodoval znova tak tam idem znova.
Verím tomu, že uplatniť záruku bude ľahšie v Leviciach ako v PL, ale šiel som do toho rizika.

Treba zhodnotiť, že chvála Bohu, porovnávame pomerne kladné referencie.
Myslím, že je lepšie kúpiť od firmy ktorá sa tým zaoberá ako od súkromníka / handliara aj keby mal lepšie podmienky.
Zetor 6245, Yanmar FX28d; Oravská Lesná, Slovensko

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde koupit Japonce?

#146 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Tak ja som kúpil traktor z PL tak ako je na obrázku a ešte mi dorábali vývod hydr na vlečku 6650€ skúste ho kúpiť na Slovensku za takú cenu v Prešove predávajú vraky za nehorázne ceny a v Leviciach to majú drahé jak v tuzexe :zly: filtre pneu nehorázne ceny v e-shope :vztek:
Obrázek
Obrázek
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Kde koupit Japonce?

#147 Nový příspěvek od other-side »

Tož, Dyku i ostatní. Páteční návštěva u Lacinů byla plodná. Mnou vybraný stroj je pro mě akceptovatelný, byť nejsem příliš nadšený platit "tolik" peněz za stroj z roku 1988 což je obecně fakt, nevztahující se jen k tomuto konkrétnímu nákupu. Až odezní moje potřeba obhospodařovat pozemky rozprcaný po celý ČR tak přejdu na jeden menší traktor se SPZ což bude v průběhu násl dvou tří let.

Brzy tedy založím vlákno o svém "novém" stroji. Po krátké zkušební jízdě a kontrole jsem naprosto nadšený z řadící páky a vůbec celé logiky a ergonomie ovládání - šaltpáku mezi nohama bych fakt nechtěl.

Cílem výběru byla nakonec opravdu Honda Mighty 13R + rotavátor. Na léto pak mulčovač.

Tož tak.

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kde koupit Japonce?

#148 Nový příspěvek od mikiki »

Zítra se na jedu podívat na Yanmar 1500D z druhé ruky.
Prosím, na co mám zaměřit?
Vůle kardanu, volantu, startování, únik oleje, chod motoru????
Asi přijedu, projedu se a vezmu ho - když já ho vlastně vždy chtěl :D

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Kde koupit Japonce?

#149 Nový příspěvek od j.kubec »

Vyzkoušej také uzávěrku, brzdy, jestli jde zapnout předek. Zkontrolovat hladinu oleje na měrkách, z toho lze usuzovat, když je plný stav zda něco neteče. Zkontrolovat stav zadního vývodu. Při startování funkčnost žhavení. Ještě vůli na přední nápravě a možná vzít multimetr a naměřit dobíjení akumulátoru. Zkusit lehce zatahat, za hadičky chladící soustavy. Tam jsem měl urezlé vývody na motoru a při druhé jízdě yanmaru upadly.

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kde koupit Japonce?

#150 Nový příspěvek od mikiki »

Díky moc 8)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“