Kde koupit Japonce?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
vojta vach
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 8:03 pm
Bydliště: trutnov

Re: Kde koupit Japonce?

#166 Nový příspěvek od vojta vach »

https://postimg.cc/image/vqh8tjlmd/
Ahoj všem,dovolím si popsat svoji zkušenost s nákupem traktoru u Bosse.Opravdu se vyplatí si projet vícero prodejců,včetně prodejců v Polsku.Poláky jsem nakonec zvolil proto,že jsem měl dobrý pocit z poměru cena -výkon a do Wroclavi to mám asi 130 km.Vybral jsem si Bosse,protože nabídka je opravdu široká a vybere si každý,navíc všechny traktorky vypadaj jako nový.Dohodnul jsem si mailem termín prohlídky a přijel jsem k nim.Ochotně se mi věnovali a já vybíral.Nechal jsem si nastartovat několik yanmarů(chtěl jsem F kovou řadu od 20 koní),k tomu kabinu,radlici na sníh a sypač.Cenová relace do 160tisíc(bez DPH).Jeden z traktorů nenastartoval vůbec,ten sám majitel vyřadil z nabídky a zkoušeli jsme další.Padl mi do oka F 255,nicméně ležel tam na špalkách bez kol a kabiny.Ale motor mi zněl nejlíp.Byl sice o 10 000 Kč nad můj rozpočet,ale to jsem akceptoval.S majitelem jsem se dohodl na dodatečném vybavení,celkové konečné ceně a termínu dodání(1 týden).Traktor jsem důkladně nafotil,abych měl jistotu,že mi dorazí tento kousek.Zaplatil jsem zálohu a čekal.Skutečně za týden se ozvali,že mi vezou traktor a udali hodinu příjezdu.Trefili se skoro do minuty.Složili,já podepsal a zaplatil a bylo vyřízeno.Při prvním nasazení na sněhu jsem zjistil,že traktor nedobíjí.Vadný regulátor.Po telefonu mi majitel řekl,že mi pošle nový,že mechanika posílat nechce,protože oprava je triviální.Akceptoval jsem to a za dva dny mi PPL dovezla regulátor.Dobíjení funguje.Protože však dobíjení traktoru není dimenzováno na přídavná světla a topení v kabině,je potřeba to brát v úvahu a používat s rozmyslem.V budoucnu to budu řešit použitím LED světel.Nějaký mušky jsem si doladit musel i na sypači,nicméně už funguje dobře.Když to shrnu,tak pokud chce někdo funkční traktor za rozumnou cenu,je Polsko dobrá alternativa.Nekupuje však nový stroj,závada se projevit může,ale Boss se ktomu staví čelem.Drobnosti si však musí doladit sám.Pokud chce někdo jistotu 100% na hotový traktor,tak potom už jedině novej.
JCB 2 CX,Atlas 804 R,Schaeff HML 30,Praga V3S hákový nosič kontejnerů,Yanmar F 255D

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Kde koupit Japonce?

#167 Nový příspěvek od honzauta »

Nechci shazovat Bosse ale, já když jsem před 8 roky vybíral druhý japonský traktor v Polsku, tak jsem se stavil i u nich, ohlásil se a požádal o vyzkoušení vybraných traktorů, čekal a čekal a šel po 30 minutách pryč a koupil traktor v Seltechu, tam na mě měli čas.

První japonský traktor jsem kupoval také v Miliczi a tehdy vše bylo OK, to bylo cca 12 roků zpátky.

vojta vach
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 8:03 pm
Bydliště: trutnov

Re: Kde koupit Japonce?

#168 Nový příspěvek od vojta vach »

I to se může někdy stát,možná jsi přišel v blbou chvíli.Já jsem prozatím spokojen.
JCB 2 CX,Atlas 804 R,Schaeff HML 30,Praga V3S hákový nosič kontejnerů,Yanmar F 255D

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Kde koupit Japonce?

#169 Nový příspěvek od salwator »

zdravim vsetkych, rozhodujem sa aky traktor kupit a kedze u nas musi byt vsetko okamzite spravene na zahrade tak pozeram repasovane traktory v ktorych je asi najmensia sanca ze sa nieco pokazi- aj ked stat sa moze samozrejme ako tu bolo pisane...

preto som pozeral traktory u "Bossa". Ako je to s cenou- da sa s nimi dohodnut na cene bez dane, alebo treba na to udaje slovenskej firmy- platcu DPH? Lebo v najhorsom pripade by som vedel taketo veci poskytnut, ale radsej bez toho...

Neratam zeby som tam isiel pozerat traktory- mam to vyse 500 km, takze by som kupoval naslepo- ratam nejaky Yanmar 20-25 HP. Obrabanie zatial asi 20 arov zahrady s vyhladom na nieco vacsie, preto chcem vykonovu rezervu...
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kde koupit Japonce?

#170 Nový příspěvek od RoKur »

Pokud nejsi plátce DPH, tak se s Tebou na ceně bez DPH nedomluví. Mé DIČ kontrolovali na internetu a teprve potom se mnou sepsali smlouvu.
Těch 500 km v té ceně traktoru nic není. Je vždy lepší osobní jednání a i já jsem si nechal na moji vybranou micinu namontovat ochranný rám, protože ji neměla. Když jsem je na některých traktorech viděl, tak jsem se pouze zeptal. A nebyl to pro ně problém. Za 4 000 kč bych ho tady těžko sehnal. A pokud bych to kupoval pouze přes internet, tak jsem byl bez něj. Pokud se ti cena, za to se tam jet podívat, zdá moc vysoká, tak se snaž ušetřit někde jinde, aby jsi potom neprodělal kalhoty.
Pokazit se může cokoliv, ale Boss se k tomu staví dobře. Stačí zavolat, nebo napsat e-mail a oni se bez problému domluví.
Mě začal téct olej na zadní nápravě a po nahlášení přijel od nich servisák, který vyměnil simering a od té doby je pokoj.

Chceš si pořídit nějaký Yanmar 20-25 HP. Jen Tě upozorňuji, že ta řada je 21-25. Dvacítka spadá do nižší, menší a lehčí řady 16-20. Porovnej si rozměry a váhu.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Kde koupit Japonce?

#171 Nový příspěvek od salwator »

platca DPH som aj ja, ale nemam predmet podnikania polnohospodarstvo, tak asi nie na mna... ci?
ale mam v rodine majitela druzstva tak asi tak by sa to dalo.
pozeral som napr. http://sklep.mini-traktorki.pl/-p-562.html ten ma podla tractordata do 900 kg co by mi aj vyhovovalo keby som ho potreboval previest na dodavke...
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kde koupit Japonce?

#172 Nový příspěvek od RoKur »

Pokud jsi plátce, tak to Ti poláci prodají bez DPH bez problému.
Horší to budeš mít s finančáky u Vás, když to dáš do účetnictví. A to budeš muset dát.
No a to je pro tebe problém si rozšířit podnikání třeba o úklid v lese, nebo někomu v okolí?
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Kde koupit Japonce?

#173 Nový příspěvek od salwator »

to s mojou firmou ma samozrejme napadlo, ale u nas je taky blby zakon o odpadoch, v ktorom sa uvadza:
ak si podnikateľ kúpil v zahraničí napr. tlačiareň a používal ju vo svojej firme, dostal sa do polohy výrobcu – vtedy povinnej osoby za obal, v ktorom bola tlačiareň zabalená. Ak ale kúpil tlačiareň na území SR, nebol v polohe výrobcu.
neviem ci sa to nejako menilo, ale teraz sa uvadza ze len tovar zabaleny V OBALE zo zahranicia privezeny/poslany. bol som v tom ze to je vseobecne pre dovoz zo zahranicia, ale ako som pisal- boli nejake zmeny od r. 2018, tak to mozno zmenili teraz...
Jano a Mara- Yanmar F195

vojta vach
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 8:03 pm
Bydliště: trutnov

Re: Kde koupit Japonce?

#174 Nový příspěvek od vojta vach »

Pokud jsi plátce dph,u Bosse stačí uvést firmu,vzít sebou razítko a prodají bez DPH.Pokud si to do účetnictví nedáš,tak se nic nestane,pochybuju že polský finanční úřad bude upozorňovat slovenský,že jsi u nich něco koupil bez DPH.Kupoval jsem takhle mnohokrát a u nás na Fú o tom neměli ani ponětí.Koneckonců daňová povinnost odvézt DPH je na straně polského prodejce,takže to náš úřad ani nezajímá.
JCB 2 CX,Atlas 804 R,Schaeff HML 30,Praga V3S hákový nosič kontejnerů,Yanmar F 255D

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Kde koupit Japonce?

#175 Nový příspěvek od salwator »

tak to je dobra sprava. vdaka 8)
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kde koupit Japonce?

#176 Nový příspěvek od DYK »

vojta vach píše:Pokud jsi plátce dph,u Bosse stačí uvést firmu,vzít sebou razítko a prodají bez DPH.. . . . .Koneckonců daňová povinnost odvézt DPH je na straně polského prodejce,takže to náš úřad ani nezajímá.
Já to nechápu :-/ Poláci to prodají bez daně ale mají povinnost? Není to jinak?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Kde koupit Japonce?

#177 Nový příspěvek od salwator »

je to trocha popletene.

ak by mi to mali predat s DPH, ja si mozem/musim? uplatnit odpocet DPH u nas
teda ak je mnozstvo DPH ktore vraciam pravidelne z mesacnych prijmov mensie ako tento odpocet tak mam nadmerny odpocet a vratia mi tu DPH, ak je vacsie tak si len o neho znizim odvadzanu DPH

ak ale poliak rovno preda bez DPH tak by som si to mal zaevidovat u nas- tak isto tusim predava Alza- platcom DPH rovno bez DPH, neviem ale ci to potom niekto skuma ci si to ten clovek naozaj dal do uctovnictva...

ma napadlo, hypoteticky ;-) - ak si niekto donesie razitko nejakej agro firmy- co nie je problem spravit- nikto to nekontroluje ci to je tvoja firma, mozes si tam napisat co len chces a predajca ti to preda bez DPH. Kto koho kedy bude hladat ze to takto kupil... :obchod:
ale to uz je podla mna viac na hrane zakona ako spravit si zivnost na agro/cestne prace, uplatnit si DPH a nerobit to lebo cokolvek... :hm:
Jano a Mara- Yanmar F195

vojta vach
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 8:03 pm
Bydliště: trutnov

Re: Kde koupit Japonce?

#178 Nový příspěvek od vojta vach »

DYK píše:
vojta vach píše:Pokud jsi plátce dph,u Bosse stačí uvést firmu,vzít sebou razítko a prodají bez DPH.. . . . .Koneckonců daňová povinnost odvézt DPH je na straně polského prodejce,takže to náš úřad ani nezajímá.
Já to nechápu :-/ Poláci to prodají bez daně ale mají povinnost? Není to jinak?
Není.Prodejce,protože je plátce DPH,prodává zboží s DPH a musí ho odevzdat.Kupující,pokud je plátce DPH,může si ho nárokovat.Tudíž stát,kterému je DPH placeno a od plátců DPH nárokováno,vydělává na DPH,které si neplátci DPH nemohou odečíst.Daňová povinnost je tedy samozřejmě na prodejci,kupující si může DPH nárokovat zpět,pokud je ovšem plátceDPH.Protože tady se jedná o obchod ze zahraničí,nejde to vyřídit jinak,než že prodejce prodá kupujícímu(pokud je plátce DPH) zboží bez DPH.Pokud by to tak nebylo,prodejce by DPH odevzdal ve své zemi a kupující by si nárokoval zaplacené DPH taky ve své zemi.A oba státy by se museli finančně vyrovnat.No a to je samozřejmě nesmysl,těžko by se to realizovalo.Takže zahraniční obchod se děje bez DPH,pokud je kupující plátce.To ale nemění nic na věci,že prodávající má vždy daňovou povinnost a kupující možnost nároku na vrácení.Tož asi tak.
JCB 2 CX,Atlas 804 R,Schaeff HML 30,Praga V3S hákový nosič kontejnerů,Yanmar F 255D

ZdenekB2420
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 31, 2017 4:41 pm
Bydliště: Praha

Re: Kde koupit Japonce?

#179 Nový příspěvek od ZdenekB2420 »

když PL dič prodá do čech CZ dič plátci, tak prodává bez DPH. Tzv. reverse charge. Polák uvede ve svém souhrnném hlášení k DPH komu v CZ prodal bez daně. Čech správně uvede ve svém daňovém přiznání na řádku 3. (přidaní) a zároveň pokud má nárok na odpočet na řádku 43 (oddaní). Pokud tak Čech neučíní, FÚ ví díky souhrnku Poláka, že jste nakoupili z EU bez daně a od koho. Jen je otázka kdy přijde, když bude mít hodně práce s většími hříšníky, nemusí přijít vůbec. Má na to 3 roky.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kde koupit Japonce?

#180 Nový příspěvek od RoKur »

ZdenekB2420: 8)
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“