Solis

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis

#121 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Ta kubota EK-1 je cca kolem 320 tisic

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis

#122 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

BourakBob píše: úte říj 19, 2021 4:43 pm Známý teď objednával s čelním nakladačem a cena je něco přes 360tis s dph nakladač stojí tušilm 75tis.
Takze cca kolem 290 bez nakladace…. Ten nastesti nepotrebuju. Diky za info 8) nevis jestli to ma s ti hydrostatem?

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Solis

#123 Nový příspěvek od BourakBob »

Ne za hydro je priplatek asi 60tis jestli se nepletu on má ten stred 9+9 tusim a nebo 6+6 nevim jak to tam ted je..

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis

#124 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

BourakBob píše: úte říj 19, 2021 8:33 pm Ne za hydro je priplatek asi 60tis jestli se nepletu on má ten stred 9+9 tusim a nebo 6+6 nevim jak to tam ted je..
Tak to bude ten reverz 9+9

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis

#125 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

BourakBob píše: úte říj 19, 2021 8:33 pm Ne za hydro je priplatek asi 60tis jestli se nepletu on má ten stred 9+9 tusim a nebo 6+6 nevim jak to tam ted je..
Tak to bude ten reverz 9+9.
Popravdě nejvíc mě teda asi bere ten Kioti CX2510

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Solis

#126 Nový příspěvek od BourakBob »

Na co ten traktor budeš používat? Je potřeba si to uvědomit. Já jsem nedávno vybíral taky traktor můj první jen k baráku na zahradu a převoz dřeva a bioodpadu.. no po přečtení diskuzí a objetí různých prodejců jsem zjistil že japonce asi nechci.. kde kdo se tváří že traktory repasují přímo u nich ale pravda je že jezdí už repasované a tady to max zkontrolují a udělají oleje..
pak jsem tedy koukal po nových ale 350tis za traktor takové velikosti mě přišlo dost a nevím jestli bych využil takový potenciál..
no napsal jsem se pro a proti co chci aby traktor měl co očekávám a nakonec koupil MT 8 mini..
kup dobrej za zlomek ceny nových traktorů a teď když budu potřebovat větší tak buď koupím rovnou velkej. Po koupi byly záchvěvy že budu do lesa potřebovat větší tak jsem koukal po mt8 050 ale víte co? Ten drobek zvládne hodně a když to člověk do teď dělal rukama tak je to vlastně pohoda i s tím miníkem

Chci tím říct že je nutné si říct zda opravdu takový traktor je třeba a případně milsto nového traktoru zainvestovat pak do techniky k němu..

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis

#127 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

jj, já ti rozumím, co chceš říct. Určitě neplánuji jít do něčeho za půl mega, to by byla dost drahá hračka. Určitě by stálo za zvážení kupit nějaký starší, určitě asi i kvalitní, odpovídající stavem stáří. Jedno iseki 35 let staré už doíma mám, má 14 koní a když mulčuju, tak je to už hodně na hraně (nižší tráva OK, vyšší se občas přidusí, ale nezdechne). Bohužel nemám možnosti jak si cokoliv složitějšího opravit, nemám kde a neumím, max rozebrat a tím končím :-) Takže jsem chtěl něco novějšího, cca rok 2010, ať to zase nemá nalítáno moc. No a když se kouknu na ceny třeba kubot starých 10-15 let (i lehce mladších), tak jsem na těch minimálně 300 tis. taky. A to z nich má většina nalítáno k tisíci motohodin. Ptám se tedy, jestli chci jít do 10-15 let starého stroje (kterých tedy taky není moc v nabídce) s nevědomím, co má stroj za sebou, nebo jít v té ceně do nového, se zárukou, dodrženým servisem,... Zatím rozhodnutý nejsem, ale vypadá to spíš na ten nový stroj, který by mohl něco vydržet.
No a na co ho užiju.... mulčování 4-5000m2 na zahradě, dále přilehlé pozemky + občas něco na obci, příprava menšího pole na brambory (cca 500m2), občas sekání trávy na sušení a odvoz dřeva z lesa, letos cca 50m3 (hodila by se spz). Nemám to na obživu, jen jako pomoc kolem baráku. S Vari už se mi lítat nechce a ten 14ti koňovej dědula to sice zvládá, ale je otázkou, jak dlouho ještě.
Naštěstí mě nic netlačí, tak mám čas to vykoumat :-)

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Solis

#128 Nový příspěvek od sustodp »

ja mam v praci kioti 2810 hst a za tri roky ma necelych 600 motohodin a maximalna spokojnost. mame v praci aj tomo vinkovic 732 a doma mam yanmar 2000D tak mam s cim porovnat. ten hydropohon je parada, pri mulcovani ale aj pri rotavatorovani spomalit, pridat alebo cuvnut bez toho aby spomalil kardan je luxus. zatial ziadne poruchy 8)

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Solis

#129 Nový příspěvek od BourakBob »

HonzaKo77 píše: stř říj 20, 2021 12:13 pm jj, já ti rozumím, co chceš říct. Určitě neplánuji jít do něčeho za půl mega, to by byla dost drahá hračka. Určitě by stálo za zvážení kupit nějaký starší, určitě asi i kvalitní, odpovídající stavem stáří. Jedno iseki 35 let staré už doíma mám, má 14 koní a když mulčuju, tak je to už hodně na hraně (nižší tráva OK, vyšší se občas přidusí, ale nezdechne). Bohužel nemám možnosti jak si cokoliv složitějšího opravit, nemám kde a neumím, max rozebrat a tím končím :-) Takže jsem chtěl něco novějšího, cca rok 2010, ať to zase nemá nalítáno moc. No a když se kouknu na ceny třeba kubot starých 10-15 let (i lehce mladších), tak jsem na těch minimálně 300 tis. taky. A to z nich má většina nalítáno k tisíci motohodin. Ptám se tedy, jestli chci jít do 10-15 let starého stroje (kterých tedy taky není moc v nabídce) s nevědomím, co má stroj za sebou, nebo jít v té ceně do nového, se zárukou, dodrženým servisem,... Zatím rozhodnutý nejsem, ale vypadá to spíš na ten nový stroj, který by mohl něco vydržet.
No a na co ho užiju.... mulčování 4-5000m2 na zahradě, dále přilehlé pozemky + občas něco na obci, příprava menšího pole na brambory (cca 500m2), občas sekání trávy na sušení a odvoz dřeva z lesa, letos cca 50m3 (hodila by se spz). Nemám to na obživu, jen jako pomoc kolem baráku. S Vari už se mi lítat nechce a ten 14ti koňovej dědula to sice zvládá, ale je otázkou, jak dlouho ještě.
Naštěstí mě nic netlačí, tak mám čas to vykoumat :-)
Hele pokud máš kapitál a vidím že i práci pro takovej stroj tak běž do solise zastoupeni tady je.. zpracování kvalitní.. servis dostupny.. spz to má takže podle mě je tohle ta cesta kterou bys měl jít ale neotálej od příštího roku budou s dpf takže pozor

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Solis

#130 Nový příspěvek od Marko 111 »

HonzaKo- Ja tiež hladam nejaky malotraktor a tiež do stareho nejdem. Su ako sopka, nevieš kedy ti vybuchne-pokazi sa a vykonovo mi pridu dosť slabe. Ak by sa to pokazilo, tak tiež si to neviem opraviť. Zatial pokukavam po Kubote 2261 vykonovo cca 25 HP a Kubote L1382 s 38 HP. Ta L1382 je už celkom silna mašinka a niečo aj uvezie, poora, pokosi, pomulčuje, odvezie. Obidva sa daju dať na značky. Jediny problem v sučastnosti je, že nie su na predajni a kedy budu je vo hviezdach. Niekto povie,že čakaju na nalodenie, ini že su niekde v železničnom depe. Budem čakať ako sa vyvinie situacia, ale vyzera to zatial neisto.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis

#131 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak kubota 2261 by byla super, ale 600000 za to teda nedám :-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Solis

#132 Nový příspěvek od oco13 »

HonzaKo- Ja tiež hladam nejaky malotraktor a tiež do stareho nejdem. Su ako sopka, nevieš kedy ti vybuchne-pokazi sa
Dnes som bol u mojho mechanika - všetky autá na opravu čo tam mal boli mladšie ako 10 rokov, :smich: tak som so svojim 27 ročným deduškom vycúval , aby niečo nechytil. S traktormi to bude podobné.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis

#133 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

BourakBob píše: stř říj 20, 2021 8:17 pm
HonzaKo77 píše: stř říj 20, 2021 12:13 pm jj, já ti rozumím, co chceš říct. Určitě neplánuji jít do něčeho za půl mega, to by byla dost drahá hračka. Určitě by stálo za zvážení kupit nějaký starší, určitě asi i kvalitní, odpovídající stavem stáří. Jedno iseki 35 let staré už doíma mám, má 14 koní a když mulčuju, tak je to už hodně na hraně (nižší tráva OK, vyšší se občas přidusí, ale nezdechne). Bohužel nemám možnosti jak si cokoliv složitějšího opravit, nemám kde a neumím, max rozebrat a tím končím :-) Takže jsem chtěl něco novějšího, cca rok 2010, ať to zase nemá nalítáno moc. No a když se kouknu na ceny třeba kubot starých 10-15 let (i lehce mladších), tak jsem na těch minimálně 300 tis. taky. A to z nich má většina nalítáno k tisíci motohodin. Ptám se tedy, jestli chci jít do 10-15 let starého stroje (kterých tedy taky není moc v nabídce) s nevědomím, co má stroj za sebou, nebo jít v té ceně do nového, se zárukou, dodrženým servisem,... Zatím rozhodnutý nejsem, ale vypadá to spíš na ten nový stroj, který by mohl něco vydržet.
No a na co ho užiju.... mulčování 4-5000m2 na zahradě, dále přilehlé pozemky + občas něco na obci, příprava menšího pole na brambory (cca 500m2), občas sekání trávy na sušení a odvoz dřeva z lesa, letos cca 50m3 (hodila by se spz). Nemám to na obživu, jen jako pomoc kolem baráku. S Vari už se mi lítat nechce a ten 14ti koňovej dědula to sice zvládá, ale je otázkou, jak dlouho ještě.
Naštěstí mě nic netlačí, tak mám čas to vykoumat :-)
Hele pokud máš kapitál a vidím že i práci pro takovej stroj tak běž do solise zastoupeni tady je.. zpracování kvalitní.. servis dostupny.. spz to má takže podle mě je tohle ta cesta kterou bys měl jít ale neotálej od příštího roku budou s dpf takže pozor
Tak kapitál... když vidím, co s tím dělá inflace a že se i do těchto malých mašin chystá "zelené šílenství" - viz USA, kde už v prvním státě zakázali sekačky na spalovací motor, tak to asi časem nebude lepší.
Trochu jsi mě teď vyděsil s tím DPF u Solise, já nějak žiju v přesvědčení, že jsem někde viděl fotku toho Solise s nálepkou Stage V, takže jsem předpokládal, že to tu novou normu i s 26 HP splňuje... takže na to budu muset mrknout. Plánuju si ty stroje obejít a osahat, už jsem domluvený na tu kubotu Ek-1 (tedy překabátěný Farmtrac, s řazením po straně což preferuji, nechci nic mezi nohama -jak psal tady někde Ladiki má snad převodovku Yanmar). Stejně tak chci osahat toho Solise a taky - i když už dražší Kioti CX2510.
Původně jsem si říkal, že by nebyl špatný hydrostat... no ale když nad tím přemýšlím, není to nutné. Nakladač neplánuji a jinde při jiné práci mi zbytečné, možná u toho mulčování no. Takže u Solise by mi teoreticky stačil ten reverz 9+9 a to z toho důvodu, že má řazení po straně, ten obyčejný, základní 6+2 to má pořád mezi nohama, což mi příjde nepraktické, neboli úplně na hovno. I ta Kubota a Kioti to má po straně.
Už se mi ozvali i od Solise, tak uvidím, jak pochodím tam .-)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis

#134 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

oco13 píše: stř říj 20, 2021 10:31 pm
HonzaKo- Ja tiež hladam nejaky malotraktor a tiež do stareho nejdem. Su ako sopka, nevieš kedy ti vybuchne-pokazi sa
Dnes som bol u mojho mechanika - všetky autá na opravu čo tam mal boli mladšie ako 10 rokov, :smich: tak som so svojim 27 ročným deduškom vycúval , aby niečo nechytil. S traktormi to bude podobné.
No to se nedivím :-) v práci měním auto každý 1-2 roky.... bohužel musím souhlasit, po těch 2 letech je tam spousta komplikací, ale většina asi souvisí s přehnanou elektrifikací nebo jak to nazvat úplně všeho, obecně je vše zbytečně složitější, aby člověk s autem musel do autorizáku a ne do garáže ke kámošovi (kamarád má dílnu, tak vím, jak se vše mění). Sám mám doma auto 7 let... odkoupený služebák. A i po těch 7 letech kupodivu vše OK, i teď mi v servisu na otázku, jestli to neposlat dál do světa a nepořídit novější řekli, ať se ho držím a nepouštím. A když jsem se ptal proč.... je vidět, že je auto ve skvělém stavu nejen z venku, ale i uvnitř, pravidelný, nadstandardní servis, slušné zacházení, motor jako nový.... i když mám auta služební, beru je jako moje vlastní a i tak se k nim chovám. A tady si myslím, že bude částečně zakopaný pes. Pokud se k věcem chováme slušně a dáme jim co potřebují, tak možná i průměrně kvalitní stroj může fungovat spolehlivě a dlohodobě (u super kvalitních strojích nemluvě, tam je to jasný). Ale když se budeme jako chovat jako hulváti i ke kvalitní mašině, bude to po pár letech znát. A to platí jak o autech, tak o traktorech. Proto moc nezvažuji bazarovku, protože nevím, co má vše za sebou. Ono nalakovat, naleštit jde vše, na oko fajn, ale dál? U prodejcům asi nelze věřit všemu. Tím se nechci nikoho dotknout. Já měl třeba štěstí na pana Pavlíka, který poradí, pořeší. Ale kolik dalších takových je? Moc asi ne... Takže proto se kloním spíše k novému stroji. A budu doufat, že nebude z tzv "páteční směny" .-)

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Solis

#135 Nový příspěvek od Marko 111 »

HonzaKo: Sučasny cennik na Kubotu 2261D-ROPS na Slovensku je 16000 Eur- 410000 Kč. Je podobny ako v Nemecku. To odkial importer v Cechach berie tie Kuboty? Ved to je obrovsky rozdiel. Ked u nas vyjde solis 26 za 12000 Eur a Kubota 2261 16000 Eur, tak jednoznačne bez rozmyšlania beriem Kubotu. A ešte jedna maličkosť. Ked si otvorim cennik Kuboty, tak ho vidim. Ked si otvorim stranku Solisa, tak tam cennik nenajdem. Pre mna je to prinajmenšom divne.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“