Solis

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jiri.kaspi
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 18, 2021 11:18 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Solis

#106 Nový příspěvek od jiri.kaspi »

kordl píše: ned dub 25, 2021 10:06 pm Jojo motor ten kvuli emisním normám už plně mechanický nemuže být.
Ano tady je nějakej základ na Solise 720000
A když sem mluvil s p. Havlem z Hradce,tak mi řekl,že Solis v plné výbavě je za 760000.
Ještě přemýšlím zda vzít s nakladačem hned,nebo přišetřit a nechat pak domontovat.
Abych řekl pravdu nevím jak je to s dvouokruhovkama jestli je má v nabídce. I když dnes myslím už asi musí mít.
Každopádně tady 90 ke svezení nemají. Tak si asi udělám výlet do Hradce a dozjistím podrobnosti a pak se uvidí.
Ahoj, já mám Solise 75 od roku 2016. Kupovaný nový v Hradci. Bez klimy bych ho asi nebral, tyhle nové boudy, samé skolo a je tam pařák jako blázen. Dvěře jsou jen skleněné a jezdit s otevřenými je o drahý průser a vysadit jako na starém Zetoru není tak jednoduché. Mám tedy tu obyč boudu s klimou, pak je ještě nějaká lepší. Zatím dělám jen běžnou údžbu, ale mám najeto jen 300mth. Co je horší, je odhlučnění kabiny. Jinak asi nic, možná jen jak je delší převodovka tak pocitově se ti může zdát oproti Zetrou slabší na jednotlivé kvalty. Dneska už jsou ty nové s comonrailem, ale podle paramterů mají mít větší krouťák oprtoi mechanickému čerpadlu.

Za mě bych se Solise nebál.

jiri.kaspi
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 18, 2021 11:18 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Solis

#107 Nový příspěvek od jiri.kaspi »

Jo a co se týče nakladače, Solis je má drahé, já na něm mám InterTech od kluka co je prodává kousek od Svitav. Montují je po celé ČR. Cena je mnohem příznivější.

Sosi
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 15, 2021 8:39 pm
Bydliště: UH

Re: Solis

#108 Nový příspěvek od Sosi »

Z jakeho materialu ma Solis šasi? Železo nebo plast? Díky

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Solis

#109 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak plastové šasi maj asi jen traktory od BRUDRU a podobné...

Sosi
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 15, 2021 8:39 pm
Bydliště: UH

Re: Solis

#110 Nový příspěvek od Sosi »

Třeba LS Tractor je taky z plastu celý, očividně to není tak neobvyklé.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Solis

#111 Nový příspěvek od RoKur »

Dej nějaký odkaz, protože jak se dívám na váhu těchto traktorů, tak mi to na plast nepřijde.
25 koní a prvozni váha 1100 kg.
Nepleteš si to se zahradními traktůrky?
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Solis

#112 Nový příspěvek od Zetor15 »

to bych taky rad nejake foto video nebo odkaz. Plastove jsem nikdy nevidel a to se o to dost zajimam...

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: Solis

#113 Nový příspěvek od MAGNUM »

:friends:
plastové/laminátové jedine blatníky a kapotáž... :)
plastové šasy mávaju ,malé zahradné kosačky :D aj to tie najnižšej cenovej a kvalitatívnej skupine...
ešte by bola jedna alternatíva-keby je podvozok,resp.šasy poplastované...Klasika nástrek plastom...ale to by bolo iné kafééé
to nemaju ani tie naj-naj stroje z výroby... :-/
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Sosi
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 15, 2021 8:39 pm
Bydliště: UH

Re: Solis

#114 Nový příspěvek od Sosi »

Žádná záhada se nekoná, asi jsem se nepřesně vyjádřil (byť na forech se to v tomto významu používá často), měl jsem na mysli skutečně obal, krabici, kapotáž, blatníky apod., zkrátka vše, co obvykle bývá v barvě. Omlouvám se za zmatení.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Solis

#115 Nový příspěvek od RoKur »

Kapota, nebo šasi je velký rozdíl.
U kapoty je už jedno, jestli je z plastu, nebo z plechu
Navíc se to může lišit nejen od typu, ale i od roku výroby.
Nemáš lepší raději oslovit prodejce?
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Solis

#116 Nový příspěvek od Kuba »

MAGNUM píše: pát črc 30, 2021 12:20 pm :friends:
plastové/laminátové jedine blatníky a kapotáž... :)
plastové šasy mávaju ,malé zahradné kosačky :D aj to tie najnižšej cenovej a kvalitatívnej skupine...
ešte by bola jedna alternatíva-keby je podvozok,resp.šasy poplastované...Klasika nástrek plastom...ale to by bolo iné kafééé
to nemaju ani tie naj-naj stroje z výroby... :-/
Ahoj,
zahradní sekačku s plastovým šasi jsem kupoval cca v roce 2006 a stála 36 000,- Kč a levná mi rozhodně nepřipadala (Honda HRX 537). Byla to ale skvělá volba.

Kuba

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Solis

#117 Nový příspěvek od ladiki »

kapoty, ale i střechy, boční dekly kombajnů jsou většinou vyráběné z 2K polyuretanových plastů technoligií nízkotlakého vstřikování (technologie RIM). Např. celá nová řada Zetor pfininfarina , ale i starší proximy atd... Výhodou této metody jsou poměrně nízké náklady na výrobu formy, kdy z formy vytažený díl se následně dořezává, či vrtá atd...Teplota forem je ca 80-90°C. Pořád je to malosériová výroba...

Myslím, že u použití plastu, či plechu rozhoduje ekonomická rozvaha zaměřená na celkovou velikost dílu. Každá metoda má své pro/proti....málé kapoty jsou plechové, kde stačí postupuvý nástroj, lis a pak už to lítá. U větších rozměrů má plast výhodu, že nepřenáší vibrace, je lehčí...atd.

Sosi
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 15, 2021 8:39 pm
Bydliště: UH

Re: Solis

#118 Nový příspěvek od Sosi »

Ok, díky všem.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis

#119 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zdali teď někdo aktuálně nekupoval Solise 26. Zvažuji výměnu stávajícího staršího Iseki 14 HP za silnější. V hledáčku mám právě Solise 26 a novou "Kubotu" EK-1 261. Líbilo by se mi i něco od Šálka eventuelně od Kioti, konkrétně CX2510, ale tady to bude přes 400 tisíc, což je pro mě asi zbytečné. Zaujal mě i Hittner ECOTRAC 30 nebo 40, což bude asi zase přes 400 nebo lehce pod. Potřebuji to na práci kolem baráku, nejvíc asi mulčování cca 4000 m2 několikrát ročně + něco i na obci, dále orba, sečení a odvoz dřeva z lesa. Rád bych něco, co by mohlo chvíli vydržet. Proto jem výběr zúžil na uvedené. Nerad bych cokoliv s řazením mezi nohama.
U toho silise bych zvažoval bud hydrostat nebo ten s reverzem 9+9. Může někdo říct přibližnou cenu? Čtu tady, že s ním máte celkem dobré zkušenosti a i servis asi nebude problém. Dělám si trošku přehled než někam zajedu sa to podívat v reálu.
Díky

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Solis

#120 Nový příspěvek od BourakBob »

Známý teď objednával s čelním nakladačem a cena je něco přes 360tis s dph nakladač stojí tušilm 75tis.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“