Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
tonoh
Příspěvky: 25
Registrován: ned bře 02, 2014 11:57 pm
Bydliště: Medzilaborce

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#271 Nový příspěvek od tonoh »

...nepotrebujem už mám, stiahol som z http://www.kubotabooks.com/AutoIndex/in ... 20Manuals/

Iblaha
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 01, 2014 10:46 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#272 Nový příspěvek od Iblaha »

...trochu opožděně ale přece, k dotazu na nářadí od Vari. S B5000 používám původní rotovátor Kubota RS1000, jednoradličný pluh od kultivátoru mountfield MS 07 se záběrem 20cm, od stejného modelu používám i hrobkovací radlice a vyorávač brambor. Jako vyloženě nepoužitelné bych to neoznačil i když netvrdím že je to dokonalé. Do tříbodového závěsu mám udělanou konzolu na které je držák na nářadí z kultivátoru, příležitostně mohu nafotit. Na podzim jse koupil větší jednoradličný pluh, přímo do 3BZ,https://www.skhsebranice.cz/komunalni-t ... -radlicny/ u toho "Moutfielďáckého" byl problém že každá orba znamenala výměnu pásoviny na které je pluch uchycen. Mám hodně těžkou hlínu takže jsem ji pokaždé ohnul. Hrobkovací radličky a vyorávač fungují dobře. U radliček ale řeším problém že nebyly koupené společně a každá je malinko jiná. Při zahrnování nebo oborávání brambor je pak problém nastavit obě tak aby netahly traktor k jedné straně. Zvažoval jsem tedy koupi nových, tak aby obě byly stejné. Volba padla opět na Vari. Samozřejmě že bych raději bral třeba Vares, ale vzhledem k ceně...
Takže nechci nějak vychvalovat používání nářadí od Vari za B5000 ale vzhledem k cenám je to pro mě jediná volba.
Případně si rád nechám poradit jiné nářadí, které bude za solidní cenu ( nehledám nejlevnější, ale alespoň průměrnou kvalitu za normální peníze - nějak nevidím rozdíl mezi hrobkovací radlicí od VARI která se dá sehnat od 900,- a tvarově shodnou z RVR J501 za 1850,- nebo J502 za 3850,- - i když netvrdím že není kvalitnější ale cena mě připadá neadekvátní)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#273 Nový příspěvek od ladiki »

4Iblaha: no co dodat? Až uděláš resumé, tak nám prosím doporuč to nejvhodnější ;-) Tvé poznatky jsou více politické než praktické :D

tonoh
Příspěvky: 25
Registrován: ned bře 02, 2014 11:57 pm
Bydliště: Medzilaborce

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#274 Nový příspěvek od tonoh »

Čaute. Doma mám B 5001 som s ním nadmieru spokojný. Pluh som kupoval v Poľsku za 650 zl čo je v prepočte 150 € + cesta 20€ http://sklep.traktor.com.pl/pl/32-maszyny-rolnicze, takže sa oplatilo a je pritom rovnaký ako z SKH Sebranice

Iblaha
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 01, 2014 10:46 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#275 Nový příspěvek od Iblaha »

tonoh píše:Čaute. Doma mám B 5001 som s ním nadmieru spokojný. Pluh som kupoval v Poľsku za 650 zl čo je v prepočte 150 € + cesta 20€ http://sklep.traktor.com.pl/pl/32-maszyny-rolnicze, takže sa oplatilo a je pritom rovnaký ako z SKH Sebranice
Koukal jsem na stránky, nářadí pěkné i ceny. Jen pro mě trochu z ruky. SKH mám tak říkajíc za rohem. Máte od nich i jiné nářadí?

Iblaha
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 01, 2014 10:46 pm
Bydliště: Jihlava

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#276 Nový příspěvek od Iblaha »

ladiki píše:4Iblaha: no co dodat? Až uděláš resumé, tak nám prosím doporuč to nejvhodnější ;-) Tvé poznatky jsou více politické než praktické :D
Vážený, nikomu nic nedoporučuji ani nevnucuji. Byl zde vznesen dotaz na použití nářadí od VARI, tak se dělím o zkušenosti. Rád si pak přečtu kostruktivní příspěvek a zkušenost někoho jiného. Nevím co vám na ekonomické rozvaze připadá politického. Cena a kvalita musí jít ruku v ruce s přínosem a využitím.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#277 Nový příspěvek od ladiki »

napřed napíšete co používáte, pak přiznáte, že je to na howno, pak fňukáte, že je to drahé sic asi kvalitnější......

Já teda u sebe vidím buď 1 nebo 0. Nic mezitím neexistuje. Ikdyž netvrdím, že to někdo vidí jinak, jakože je to samozřejmě o úhlu pohledu, to však ještě neznamená, že se nemohu mýlit. Tímto se omluvám, přestože si za svým tvrzením stojím, že nářadí za Vari pro B5000 je prostě v těžké půdě slabé ....nicméně musím přiznat, že vyměňovat po orbě pásovinu za novou je samozřejmě také řešení, ba dokonce se může některým uživatelům zcela zamlouvat a pocit uspokojení, dosažený při takovém vyřešení, může dosahovat gigantických rozměrů.... :)

OK, sorry. Ale četl jsem to znovu a pro mě je výsledek prostě jasný a několikrát jste si na něj sám odpověděl.....

něco mají tady....www.kovovyrobavrbnonadlesy.cz

tonoh
Příspěvky: 25
Registrován: ned bře 02, 2014 11:57 pm
Bydliště: Medzilaborce

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#278 Nový příspěvek od tonoh »

Iblaha píše:
tonoh píše:Čaute. Doma mám B 5001 som s ním nadmieru spokojný. Pluh som kupoval v Poľsku za 650 zl čo je v prepočte 150 € + cesta 20€ http://sklep.traktor.com.pl/pl/32-maszyny-rolnicze, takže sa oplatilo a je pritom rovnaký ako z SKH Sebranice
Koukal jsem na stránky, nářadí pěkné i ceny. Jen pro mě trochu z ruky. SKH mám tak říkajíc za rohem. Máte od nich i jiné nářadí?
...nie nemám.

tonoh
Příspěvky: 25
Registrován: ned bře 02, 2014 11:57 pm
Bydliště: Medzilaborce

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#279 Nový příspěvek od tonoh »

Dobrý deň,
vedel by mi niekto poradiť kde by som mohol priskrutkovať zadný ochranný ram na Kubotu B5001. Microhummer to má urobené ale na foto to nevidno. Ďakujem

cobain_sk
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#280 Nový příspěvek od cobain_sk »

Ahojte, vencel by pre man nekton kto ma B500 a rotavator nafotit rotavator a zmerat priemer hriadela v vyvodu PTO resp vstupny hradel do rotovatora?

Mam moznost kupit rotavator k tejto kubote, a vyhovoval by mi rozmerovo do vynohradu. Akurat by som ho musel prisposobovat na moje iseki.

Mnoho krat dakujem.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#281 Nový příspěvek od JardaCNC »


cobain_sk
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#282 Nový příspěvek od cobain_sk »

Super 8) len este tie palce dostat na mm

Ale i toto pomoze zatial. Pojdem pozriet ten rotavator za tu 5000 a uvidim ako by sa to cele a ci vobec dalo napasovat najlepsie do trojbodoveho zavesu.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#283 Nový příspěvek od JardaCNC »

1" = 25.4 MM.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#284 Nový příspěvek od JardaCNC »

cobain_sk píše:Ahojte, vencel by pre man nekton kto ma B500 a rotavator nafotit rotavator a zmerat priemer hriadela v vyvodu PTO resp vstupny hradel do rotovatora?

Mam moznost kupit rotavator k tejto kubote, a vyhovoval by mi rozmerovo do vynohradu. Akurat by som ho musel prisposobovat na moje iseki.

Mnoho krat dakujem.
Uplne nerozumim reci tveho kmene :-/
Na jakou je to kubotu? Celkove prvni veta je vcelku rozporuplna.
Mam tento rotavator z B 5000 predelany na mulcovac. Jsou dva druhy - lisi se spusobem nahonu. But stredem, nebo na boku. Jaky muzes mit ty? Fotky mam v mobilu. Poslu na email.
Ja mam na boku. Viz moje tema:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... +rotavator

cobain_sk
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#285 Nový příspěvek od cobain_sk »

Mal by mat bocny nahon. A uvazujem nad jeho kupou nakolko by vyhovoval sirkou. Vlastnim iseki 127. Takze budem v kazdom pripade riesit pripojenie k mojmu traktoru.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“