Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#301 Nový příspěvek od BourakBob »

oco13 píše: stř bře 17, 2021 10:26 am Ten domadel čo si linkoval - malé, malé, malé, potom ešte brutalne drahé, to je viac ako slovenské ceny. To má cenu tak max 25 a aj keby bol za tolko , velký bacha na multikarové dvojvalce. Vela ludí tu na fore ma s nimi problemy.
Ak si myslíš že minika opravíš na kolene tak čítaj vlákna o nich.
Treba študovať jednotlivé vlákna a porovnať svoje možnosti s možnosťami iných.
Aké náradie máš doma, aký prístup k sústruhu, fréze. Či máš dielňu, alebo robíš vonku, či máš v dielni kúrenie aby sa dalo robiť aj v zime atď. A tiež treba zhodnotiť svoje zručnosti a čas ktorý môžeš tomu venovať. :typek:
Něco jsem si načetl a jsou to šikovní pánové co si Miníka dotáhli k dokonalosti. Dílnu mám vytápěnou s místem na opravu. Nářadí tu nějáké mám po dědovi něco mám koupené něco dokoupím. Přístup k soustruhu osobně nemám ale kolega má bráchu který dělá v traktorce a lecos se přes něj dá vyrobit takže tam by taky nebyl problém. Co jsem koukal na videa a četl vlákna tak Miník zvládne hodně a utáhne taky hodně. Jak někdo psal je to zahradní traktor což já budu v podstatě taky tak využívat. Má vývodovou hřídel na rotavátor má hydrauliku sice ruční ale má. Nebude to na žádné velké tahání což je pochopitelné spíš budu svážet bioodpad ze zahrady na jedno místo, v zimě hrabovat sníh, časem orat nebo kultivovat.

Je otázka zda i do budoucna když se bude rozvíjet zahrada a další věci zda to bude stačit. :-/ Ale cena asi jen poroste protože to bude a je veterán. Takže kdybych to chtěl prodat tak to asi nebude vyloženě prodělek pokud se najde někdo kdo to koupí.

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#302 Nový příspěvek od JardaCNC »

Na mulinu seženeš snad vše na www. svetluska.cz
Ceny nekomentuji.
To jen pro informaci.

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#303 Nový příspěvek od JardaCNC »

[/quote]
Co jsem koukal na videa a četl vlákna tak Miník zvládne hodně a utáhne taky hodně. Jak někdo psal je to zahradní traktor což já budu v podstatě taky tak využívat. Má vývodovou hřídel na rotavátor má hydrauliku sice ruční ale má.
[/quote]

Minik není špatný stroj. Píší stroj. Ne traktor.
Je lehký. Jako utáhne - na rovině, zpevněném povrchu.
Ale neubrzdi. Ubrzdi s brzdenou vlečkou , ale ty origo vlečky mají tak malé kola co stejně na "blátě" pojedou snad lip zabržděne.
Můj názor.
Ještě jsi nenapsal jak to tam u vás máte s kopečky?

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#304 Nový příspěvek od BourakBob »

JardaCNC píše: stř bře 17, 2021 11:19 am
Co jsem koukal na videa a četl vlákna tak Miník zvládne hodně a utáhne taky hodně. Jak někdo psal je to zahradní traktor což já budu v podstatě taky tak využívat. Má vývodovou hřídel na rotavátor má hydrauliku sice ruční ale má.
[/quote]

Minik není špatný stroj. Píší stroj. Ne traktor.
Je lehký. Jako utáhne - na rovině, zpevněném povrchu.
Ale neubrzdi. Ubrzdi s brzdenou vlečkou , ale ty origo vlečky mají tak malé kola co stejně na "blátě" pojedou snad lip zabržděne.
Můj názor.
Ještě jsi nenapsal jak to tam u vás máte s kopečky?
[/quote]

Kopeček máme mírný když se vyjíždí ze zahrady. Pravda když je namoklo je tam taky kluzko. Primárně se bude jezdit tam do kopce naložení z kopce prázdní ale může se stát že to bude i naopak.

Přiznám se že Kubota by byla asi na zahradu nejlepší ale nechci hned řešit opravy a drahé díly. Ač to není podmínkou.

Mtčko chci určitě nějákým způsobem rozšířit aby to bylo stabilnější určitě bude muset příjít závaží do kol i na předek. A je mi jasné že se stím nedá dahat 750kg bude muset být menší kára nebo nakládat s rozumem.

Upřímě už mě nenapadá jiný traktůrek co by byl malý obratný a přitom byl univerzální. Jednoosé frézy jsem uplně vyřadil

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#305 Nový příspěvek od JardaCNC »

Univerzální není žádný. Vždy jsou to vesměs jednopouzitelne stroje. I ti japonci jsou jen původně jednou (možná 2x) použité stroje. Vždy byli s rotavatorem a jen zlikvidovaly kořeny předchozí úrody rýže. Na víc je ti japonci nepoužívali.
Kolikrát pokud to rýžové pole bylo daleko a u nich byl (možná ještě je) že pokud rychlost nepřesáhla 15 km/h nemuseli mít řidičák. A tak ty traktorky u toho pole nechaly.
Dojel autem a trochu se s tím pohrál a dělal.

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#306 Nový příspěvek od JardaCNC »

Tahat stim jde i 3tuny. Koupil jsem frezku a ta měla cca. 3.5 tuny. Soustruh co měl 1.8 t. Ale na betone.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#307 Nový příspěvek od BourakBob »

3tuny to je dost :D to já nikdy tahat nebudu :D

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#308 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jo , kde jsou ty časy , když nebyl internet a každý si to svoje musel zkusit na vlastní kůži . Teď se jen sedne k počítači a napíše : Potřebuji nesmrtelný traktor za pár korun , aby se vešel do kapsy a utáhl aspoň tolik , co Kirovec . Já bych doporučil každému začínajícímu traktorkáři , aby si nejprve pořídil jakýkoliv domaděl za pár korun a na něm si všechno ohmatal i za cenu zničení . Aby se podíval , jak funguje diferenciál , převodovka , elektrika , atd . ...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15810
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#309 Nový příspěvek od oco13 »

Vladimír2 píše: stř bře 17, 2021 1:36 pm ., aby si nejprve pořídil jakýkoliv domaděl za pár korun a na něm si všechno ohmatal i za cenu zničení .
Vladimíre, ale to je niekedy cesta do pekla, ja som príkladom. Poskladal som si Juniora k obrazu svojmu a potom som zistil, že nič továrenské neexistuje aby to bolo v jeho rozmeroch a parametroch.
A zase jemu chýba pár vecí čo majú továrenské skoro bežne vo výbave (predok, reverz) :pistol: A teraz čo ? O japoncovi môžem už asi len snívať :vztek:

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#310 Nový příspěvek od JardaCNC »

BourakBob píše: stř bře 17, 2021 1:05 pm
JardaCNC píše: stř bře 17, 2021 12:36 pm Tahat stim jde i 3tuny. Koupil jsem frezku a ta měla cca. 3.5 tuny. Soustruh co měl 1.8 t. Ale na betone.
3tuny to je dost :D to já nikdy tahat nebudu :D
5-10 tun odtlačí i sám člověk. Záleží na povrchu a únosnosti podlahy. Na poli je to mnohem míň. Vše je to jen o podmínkách. :vztek:

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#311 Nový příspěvek od JardaCNC »

Vladimire budu tě citovat. Ano ty léta praxe jsou znát.
Já je mám. Jen za jinačí mašinou.

vfisch2202
Příspěvky: 451
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#312 Nový příspěvek od vfisch2202 »

pre: Boba
Fotka na porovnanie:

Obrázek

Trakcia Miníka je obmedzená jeho hmotnosťou a pohonom iba zadnej nápravy. Kubotka na fotke KJ11 je cca o 150kg ťažšia a 4x4. Zatiaľ som ju vyskúšal na snehu.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#313 Nový příspěvek od BourakBob »

No tak tohle by se mě líbilo moc. Jenže cena bude asi kolem 100tis? A co náhradní díly jak je to dostupné a co cena?
Já bych s kubotou neměl problém ale po rozhovoru s českým zastoupením mě to trochu odradilo :-/ ty díly nejsou navíc cena přes 50tis už je pro mě moc. To MT8 mini má pán z vyškova za 45tis ale má spoustu zájemců a až opadne tahle situace tak pochybuju že budu první :D
Kdyby mě někdo řekl hele neboj se kuboty b5000 a výš je to v pohodě bude ti to sloužit i v původním stavu tak není co řešit :D ale kdo to může říct :D Do převodovky a náprav člověk nevidí a nedělám si iluze že to bude v top stavu když to jezdí v rejžovým poli :D

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14717
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#314 Nový příspěvek od DanculSK »

Nič ma do toho nieje,
Ale prečo stále citujes predchadzajuci príspevok?
A keď už tak, aspoň premazat, a nechať tam len podstatnú časť...
:friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#315 Nový příspěvek od BourakBob »

Soráč ještě nevím pořádně jak to funguje tady myslel jsem že se to bere jako odpověď na příspěvek. Poučím se :)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“