Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#286 Nový příspěvek od BourakBob »

Dobrý den,
uvažuji o koupi traktoru Kubota b5000 nebo 6000 jské máte zkušenosti po letech používání? Kazí se něco nebo na co si má člověk dát pozor při koupi?

Díky

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#287 Nový příspěvek od JardaCNC »

Na co si má dát kupující pozor u 50 let starého stroje?
Na vše. Pneu či jakákoliv jiná guma už na tom nebude nejlíp. To platí i o těsněních a guferach. Taky stav oleje nemusí být vždy košer. O mechanických částech nemluvě.
Prostě kupuješ 50 roku starý stroj. Koupil by jsi si tak staré auto dělané v Česku - veterána? Asi ne. Seženeš náhradní díly? No sežeň je na toho veterána co se tu v Čechách dělal - no moc jich nesezeneš. A myslíš že když si koupíš traktorek z Japonska - zdruhe strany zeměkoule - že to bude lepší?
Popravdě stále jdou sehnat - jen jsou dost drahé.
Jinak nevím proč už během týdne stále měníš traktorky - toto už je 3 typ.
V jiném tématu jsem ti poslal odkaz ať máš představu do čeho jdeš.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#288 Nový příspěvek od BourakBob »

Měním traktory protože jsem nerozhodný, bude to můj první traktor a nechci udělat chybu a už vůbec to nechci uspěchat. Kubotku bych rád a je mi asi jedno jestli to bude B5000 nebo B6000 nebo B7000. Nedělám si iluze že to bude zánovní stroj. SKH Sebranice se chlubí tím že mají díly skladem na cenu mě napsali že to není tak zlé. Spoustu si toho udělám sám ale když se mě vysype převodovka nebo přední náprava tak nevím jestli se mě bude chtít dávat nějáký horentní sumy. Proto vyzvídám a hltám informace. Původně jsem byl rozhodnutý pro MT8 mini ale pak mě kolega vychválil kubotu ikdyž jí sám nemá. Každopádně ve mě vzbudil zvědavost a tak hledám informace.
Omluvte mě pokud to tu nějak spamuju ale od koho se dovědět nejvíce informací než právě od majitelů.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#289 Nový příspěvek od ladiki »

Bobe...zkus se mrknou raději na modely 7001 nebo už něco jako B1200 nebo B1400. Ta 7001 už má modernější přední nápravu, nožní plyn a 3 válce, kardan se točí klasicky doprava. To platí i pro B6001. Také B1-10.....Těžké se trefit do vkusu každého soudruha, ale ať máš představu, co a jak ;-)

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#290 Nový příspěvek od BourakBob »

Díky za radu, zeptám se dá se sehnat rozumný traktor třeba i ta 7001 nebo 6001 do 40tis? Včera jsem si volal s českým zastoupením kuboty a bylo mě sděleno že náhradní díly jsou velký problém alepoň oficiální cestou. Gufera jsou prej v hodně případech atypické jako spoustu dalších dílů. Převodovka když se vysype tak je to údajně uplně problém. Na tu oni neseženou nic. Jedině to kupovat přes němce kde se ty traktory dováželi.
Nevíte jak to mají v těch sebranicích s díly? Mám strach z té převodovky. Je mi jasné že se bude muset něco přetěsnit a podobně ale když se vysype taková věc tak to musí být veliký problém a vzhledem k tomu že chci pomocníka ke stavbě potřebuji aby fungoval a jezdil bez větších zásahů.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#291 Nový příspěvek od oco13 »

Do 40tisíc, asi nezoženieš žiaden traktor, ešte aj poriadny domadel stojí viac. :-/

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#292 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jako v Sebranicich ti seženou klasický spotřebak. Filtry apod.
Už ty oz. kola je problém. Vím že tam mají nějaké "vrakoviště" a tam se dá "něco" sehnat. Gufera někdy bývají problém - většinou u rotavatoru - dají se nahradit našema unifikovanými s tím že prostě but nalisuješ vymezovací kroužek na hřídel či do díry. Příp. Dáš i 2 vedle sebe.
Kubota B7001 či ta 6001 je tak za min. 70tis.
Možná nějaká bez předku (2wd) tak za 55tis. A toto ještě bude nějaký vrak. Jsou to 3 válce a ta cena je vyšší.
Mám B7000 - 2 val a před 8 lety jsem za ní dal přez 70tis.
A řekl bych že ty ceny spíš stoupají , než by klesaly. :vztek:

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#293 Nový příspěvek od BourakBob »

oco13 píše: stř bře 17, 2021 8:41 am Do 40tisíc, asi nezoženieš žiaden traktor, ešte aj poriadny domadel stojí viac. :-/
no taky jsem se po nich koukal po domadělu který se mě líbí ale to větší než jsem chtěl. Ale něják mě začínají všichni odrazovat od koupě japonce v původním stavu a jít raději do něčeho českého nebo domadělaného. Kolega mě radí 30tku což doma máme ale není můj :D takže do lesa se jezdí s tím. Na motání kolem domu by stačilo to MTčko mini ale mám strach aby nebylo slabé a dílů taky málo. No nic zkusím pozjišťovat co bude nejvýhodnější.

díky za názor

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#294 Nový příspěvek od JardaCNC »

No ono s těmi domaděli to je kolikrát tak že za prvé je to poskládané že starších dílů. Málo kdo si do domadelu koupi nový motor. Jako nemá se cenu bavit o čínských 1 val motorech. Jako koupil by jsi si traktorek z 805 s motorem 15 HP? Asi ne. A nikdo kdo má doma nové auto - tak to z toho auta nevezme a nedá do traktorku.
Takže tam budou stejně staré díly. Motor, spojka, převodovka, diferaky apod. Ona už ta zmiňovaná t805 má 60 let.
Teď tu mám na opravě poloosu z té 805. No samo k poloose byla přivařena neoriginální příruba a už se co jsem slyšel asi 5 utrhla. Vždy oprava na min 3 půl dny.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#295 Nový příspěvek od oco13 »

Tu na fore sa predáva za 27tisíc solidny domadel s motorom z avie. MT mini to je fakt len záhradný traktor. Robotu urobí ale , je maličký a ceny sú neúmerné.
Treba si rozmyslieť či vôbec potrebuješ predný náhon a podla toho potom ďalej pokračovať. :typek:
Ja osobne by som išiel do tohto
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1334754 ... el-4x2.php, tento má aj link tu na fore.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#296 Nový příspěvek od DYK »

Dyť miníka jsem teď kdesi vyděl za 70. Je třeba si velice důkladně poopravit představy o cenách. Za 40 leda tak kolo. (bicykl)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#297 Nový příspěvek od BourakBob »

Miníka jsem našel za 45tis s jiným motorem b&s ale funkční.. ten Miník by byl velikostně asi akorát a stačil by pravděpodobně nebudu tahat tunové káry se dřevem. Ale domaděl by určitě udělal práce více ale zase nemá vývodovou hřídel :-/
Na druhou stranu našel jsem krásnej doma děl za 43 viz odkaz: https://dum.bazos.cz/inzerat/131938889/traktor.php
možná by to bylo řešení :-/

Za toho Mini mě to příjde taky dost peněz ale příjde mi zase jako jednoduchý traktůrek co si člověk opraví na koleni.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#298 Nový příspěvek od oco13 »

Ten domadel čo si linkoval - malé, malé, malé, potom ešte brutalne drahé, to je viac ako slovenské ceny. To má cenu tak max 25 a aj keby bol za tolko , velký bacha na multikarové dvojvalce. Vela ludí tu na fore ma s nimi problemy.
Ak si myslíš že minika opravíš na kolene tak čítaj vlákna o nich.
Treba študovať jednotlivé vlákna a porovnať svoje možnosti s možnosťami iných.
Aké náradie máš doma, aký prístup k sústruhu, fréze. Či máš dielňu, alebo robíš vonku, či máš v dielni kúrenie aby sa dalo robiť aj v zime atď. A tiež treba zhodnotiť svoje zručnosti a čas ktorý môžeš tomu venovať. :typek:

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#299 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jako pěkný. Pan se stim pohral. Jen mám zas pár proti.
Jestli jsem dobře pochopil je tam 4 válcový motor z muliny M25. Jo je to klasický atmosférický a dost těžký motor.
Tu převodovku uplně nepoznavam. Mám mulinu M25. 8)
Jak to má zprevodovane nevím. Mulina by na zadní nápravě měla mít uzávěrku. O tom píše. I mulina pokud je nezatížená hrabe a to má v zadu dvojmontáž. Zadní náprava je dost v zadu. Tím pádem nezatížená. To bude hrabat snad všude. O couvání na zpátečku se snad ani nebudu bavit.
Ocovi znovu doporučuji si to pořádně přečíst.
Není mulina jako mulina.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#300 Nový příspěvek od BourakBob »

Jo ta zadní náprava mě taky trošku odrazuje přesně to jsem si říkal, bude to lehký veškerá váha na předku a zadek nezatíženej. Navíc je to dost peněz a nechce se mě hned letos něco předělávat. Ale co je plus je dostupnost dílů které jsem sondoval a to asi je naprosto bezkonkurenční z toho co sháním.
S multinou nemám zkušenost takže díky za názor.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“