Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#316 Nový příspěvek od ladiki »

K šedému dovozu oficiálně toto ;-)
https://kubota.cz/sede-dovozy
https://kubota.cz/data/sede-dovozy.pdf
https://kubota.cz/data/seznam-stroju-mimo-eu.pdf

Bouráku, všechno je o penězích. Pokud se bojíš vysypané převodovky, tak holt musíš ledovat stroje z produkce CZ. Já to třeba vidím tak, že ozubené kolečko se dá vyrobit nové, zub se dá navařit, hřídel se dá vyrobit atd....Celý systém je postaven na tom, že ty japončíci jsou odolné, triviální stroje. Kdyby se tady každý druhý vysypal, tak jich tady tolik nebude. Rozumím tomu, že každý má jiné servisní či výrobní zázemí. Každý má možnost výběru. Může nastat situace, že ty si ze strachu z dílů kopíš MT a soused za plotem bude několik let vedle Tebe prdět spokojeně několik let se svým japončíkem a jediné co udělá, tak vymění gufera na nápravách, vymění ložiska, náplně, propláchne chladící okruh a fertig...Záleží na kvalitním výběru traktoru. Bohužel kategorie B 5-6-7 je dost stará....a stroje můžou již být "přebrané" Možná je i lepší varianta koupit od uživatele na inzerát....ale za 40? to je rozpočet na Varinu :-/ :)

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#317 Nový příspěvek od BourakBob »

Jsem si vědom že B5000- 7000 jsou staříci ale líbí se mě asi nejvíce ačkoli jejich technika asi bude překonaná. Bohužel nemám 70tis na traktor, právě pro můj velice omezený rozpočet asi vyberu to MT, mám ještě pár peněz na servis co by mě čekal a právě nechci všechny peníze utopit pořízení traktůrku a pak čekat a šetřit na opravy. A právě nevím jestli bych využil potenciál té kubotky, protože les nemám, traktůrek se bude pohybovat pouze po zahradě a kolem domu. Ale díky za názory :)
V podstatě teď už mám vybráno od pána z Vyškova ale z Vysočiny je to problém se tam teď dostat. Jinak bych měl MT už doma

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#318 Nový příspěvek od BourakBob »

Chlapi díky za rady a postřehy nakonec jsme se s pánem domluvili že mi podrží MT8mini než přejde tahle situace. Takže teď už asi budu problémy směřovat do jiného tématu ale díky :)

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#319 Nový příspěvek od Jar.Ka »


Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#320 Nový příspěvek od ladiki »

cena bez DPH a nejde nastartovat :-/

Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#321 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Aaaa. Pardon!
Koukám na to v mobilu a to že nejde nastartovat jsem přehlédl. :red:

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#322 Nový příspěvek od JardaCNC »

Tady neudal cenu. Nevím jak to je , ale překupník to nejspíš bude.

https://dum.bazos.cz/inzerat/133748378/ ... raktor.php

Jinak už je tam vydet domácí úprava.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#323 Nový příspěvek od kucmar »

Nechci tě od toho MT cka odrazovat, ale zkus to ještě přehodnotit. Z mé zkušenosti (několik domadelu, TKcko, Kubota, Dongfeng, Vega Šálek, McCormick)ti mužů rict, že bych bral jednoznačně Kubotou! A( Teda po McCormickovi, ale to je jiná cenová liga). Veškeré opravy byla výměna jednoho standartniho gufera na přední nápravě ( z mé blbosti- narazil jsem ve vinohrade do sloupku). Jinak běžné udrzby- oleje, filtry atd. Nic vic, naprostá spolehlivost. Spíš mám strach, že budeš víc opravovat to Mtcko.( Po zkušenosti s TK a Vegou).

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#324 Nový příspěvek od Peter768 »

Na MT8-070 Mini je najslabší článok a Hardy spojka respektíve obidve Hardy spojky. Diskomfort je ručná hydraulika Ale ak sa použijú šípové traktorove pneumatiky tak ten traktor dokáže pekne orať jednoradličný pluhom so záberom 20 cm. Jeho najväčšou výhodou bolo to že je strašne maličký a vôjde všade. Za 350 eur sa tam dá kúpiť nový čínsky motor zo štartérom. Veľká nevýhoda tohto traktoríka je že je zle odstupňovaná prevodovka. Ale na prácu pri dome stačí. S japoncom sa to nedá porovnať. Tí japonci na tú dobu v porovnaní s Mini sú úplne niekde inde. Sú lepšie prepracované. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#325 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som chvílku na ňom sedel a prišlo mi to ako Varina pre lenivejších.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#326 Nový příspěvek od JardaCNC »

Mám dva známé co mají MTcko. Oba měnili motor.
Dal mám asi 12 známých co mají "nějaké" japonciky.
Nikdo z nich motor neměnil.
Není i toto vodítko?

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#327 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Ten Miník asi mal blbý origo motor Brigs&Stratton - ten 11 koňový. Ja som prvého kúpil (cca 350 evri) , v 2005 roku a motor na ňom chýbal. Tak sa mi podarilo zohnať seriózne repasovanú Hondu GX390 - 13 koní za 400 evri. Za 15 rokov som s ňou nemal problém. Iba výmena sviečky po cca 10 rokoch a vyčistenie nádrže od sajrajtu. Ale motor zato nemohol. Potom som v r. 2019 kúpil Miníka s B&S dvojval 16k už za 1300 evri. Myslel som, že pri mulčovaní už budem lietať. Rozdiel som takmer necítil. Mala ho predtým nejaká firma a tam asi haproval kvalitný servis. Nebol zlý ale ako píšem, oproti Honde min. rozdiel. Brigs je predaný a Honda čoskoro ide do sveta :'( . Miník je dobrý traktorík - sem tam treba niečo opraviť (dá sa aj v garáži-s odbornými radami z portálu :) ) ale je to dobrý pracant- v rámci svojej veľkosti. Kubotka KJ11 vyzerá dospelo ( až na tú veľkosť) -dúfam, že veľké opravy nebude potrebovať ! :pohar:

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#328 Nový příspěvek od BourakBob »

Chlapi už jsem rozhodnutý s pánem jsme dohodnutí, poslal mě fotky jak opravoval hardy spojku, má nový motor Vanguard 13hp B&S sice jednobuch ale myslím že v poho, opravoval hydrauliku a celkově ten traktůrek vypadá hodně udržovaný. Máme zahradu asi 100x20m a z toho 1/3 zabírá rybníček :D
Tak si myslím že to Mtčko bude hodně v pohodě navíc máme na zahrádce záhony kam bych s kubotou nezajel ale s MTčkem si tam udělám hodně parády.
Po dlouhý úvaze jsem se už rozhodl na pevno. Vím o různých mouchách co MT má, četl jsem různá témata a prostě na naši zahradu a k našim účelům to bude super :) Navíc pokud pán mluví pravdu a jednal semnou opravdu seriózně tak si myslím že ty bolesti budou z části odstraněny.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#329 Nový příspěvek od DYK »

Jednobuch? PaneBože to jsou termíny :sok:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu

#330 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Náhodou - prádny terminus-teschnicus. Ale taký dvojbuch to by bylo neco ! 8)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“