Kubota Aste A-15

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
duckyrobert
Příspěvky: 111
Registrován: úte říj 23, 2012 9:16 pm
Bydliště: topolcany

Re: Kubota Aste A-15

#166 Nový příspěvek od duckyrobert »


Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#167 Nový příspěvek od lekyzlos »

Mám dotaz do placu na zkušené. Prosím vysvětlete neznalému, jaký je ve skutečnosti rozdíl mezi traktorem který má páku 2WD-4WD a 4WD s vypínatelným předkem? U malých to má 2WD/4WD právě jen Kobota.
2WD/4WD - rozumím v základu mám pohon zadní nápravy a pokud je potřeba přidám náhon předku. Případně uzávěrku diferenciálu.
U 4WD mám trvalý pohon všech kol, když potřebuju uzávěrku diferenciálu. Co se stane když vypnu předek? Nebo to tu páku musím držet? Na první poslech to zní stejně jen naopak. :-/ :-/ :-/
S tímhle typem jsem nejezdil, tak se omlouvám za možná banální otázku.

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#168 Nový příspěvek od lekyzlos »

Tak mám objednaného Kuboše. Nakonec vyhrálo Astéčko 15. Jednak má v základu ramena a vyhrála i k vůli dostupnosti ND. Mám dotaz do placu. Řešil někdo třeba i ze zahraničí gumovou podlahu pod nohy? Doma ho budu mít až někdy začátkem února, nemám vhodný odvoz. Zahájil jsem však shánění dílů. Stroj je z Ostravy bez servisu.
https://leontynk.rajce.idnes.cz/Kubos_A15/

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#169 Nový příspěvek od ladiki »

nemáš to dovoz z Fukušimy :) Není to posměch, spíše, že ani na staré B6000 nenajdeš takovou korozi a zpuchřelé gumy. Bude tam nějaká práce :prace:

Tady máš stránky uživatele Strafnika..........http://www.kubota-aste.4fan.cz/

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#170 Nový příspěvek od lekyzlos »

No práce bude hodně, hlavně ty plechy. Kámoš si doma stříká veterány tak doufám že pomůže. Na straně druhé co se týče motoru a stavu náprav ( u některých co měli skladem chyběl v přední nápravě olej úplně) to byl z Kubot (Aste a Bultra) asi ten nejlepší. Po 3měsící odstávky ho asi po půl minutě nastartovali. Což při nule venku považuju sa přijatelný.
Raděj GO plechů než motoru. Zaměřením svého umění jsu spíš zámečník než motorář.
K vůli gumám byl trochu levnější. Sada co jsem se díval je někde 7000. Přední musím vyměnit hned, zadní zkusím co vydrží.
Zkusím ho vymazlit, dodělat příslušenství (2 pákový rozvaděč, hydraulicky ovládaná Radlice, lopata do 3. bodu) a poslat do světa, není to na zbohatnutí spíš taková "užitečná zábava".

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#171 Nový příspěvek od strafnik »

Dovolím si po čase opět přispět.
Doplnil jsem postřikovač Biardzki 200l o nádrž na proplach - čištění postřikovače.
Použit je 3 cestný kulový kohout + 25l kanystr.
http://kubota-aste.4fan.cz/index.php?p= ... ro-me-aste
http://kubota-aste.4fan.cz/index.php?a= ... ostrikovac

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#172 Nový příspěvek od lekyzlos »

Tak Kuba je doma! Oleje a filtry na cestě, přední pneu 5-12 KNK doma.
Zadní 8-18 jsou v hrozným stavu a chci je vyměnit za "hutší vzorek" abych neničil moc trávník při sečení v sadu. Chtěl bych tam dát 7,5-18 ( jsou levnější a líp se shání navíc při nájezdu do 50 MTH ročně to není není potřeba) Jsou tam teď Brigsy při lehkým ojetí mají průměr 830mm, RVR agro nabízí nový 8-18 a uvádí průměr 785mm, Traktorservis 8-18 uvádí 840mm což bude reálnější. Dnes jsem v CZ Veha v Brně měřil 7,5-18 a má nenafuklá průměr zhruba 825mm.
Myslíte že 7,5-18 bude stačit? Viděl jsem na různých fotkách že se toto řešení používá. Důležité myslím je že obvodová rychlost předku musí vždy zůstat lehce větší než u zadních. Já tedy stejně náhonu předku moc používat nebudu..

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#173 Nový příspěvek od ladiki »

no já myslím, že jak RVR ,tak Lacina-traktorserv nabízí BTK 8-18. Máš možnost vzorku TR144 a TR171-to jsou ale vzorky jako původní rýžáky. Osobně se mi líbí BKT Farm2000 v rozměru 8-18. Průměry pneu jsou 840mm jako originály. Nebo ještě BG http://www.prodej-pneu.cz/bridgestone-f ... lh-8-18-tt

U těch náhrad 7,50-18 bych hleděl na počet pláten. Bo ten japoneček neváží nic. Proto mají gumy BG i BKT jen 4 nebo 6 pláten. Nevím jakou jsi našl gumu 7,50-18 ale bude mít vysokou nosnost a i bez tlaku v pneu bude tvrdá jak šutr.....

Přední 5-12 by měly mít průměr 550mm.

KarelLhoty
Příspěvky: 35
Registrován: stř črc 25, 2012 9:40 am
Bydliště: Vyšní Lhoty

Re: Kubota Aste A-15

#174 Nový příspěvek od KarelLhoty »

Já si dal na astečko pneu BKT 280/70 r18. Pravda, na jiné disky.

Obrázek

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#175 Nový příspěvek od lekyzlos »

Mám vyhlídnutý tyto:
http://www.czveha.cz/7-50-18-8pr-knk-50-tt-ozka-seha

Mám je v Brně kde dělám a pneu se jeví dobře.

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#176 Nový příspěvek od lekyzlos »

[quote="KarelLhoty"]Já si dal na astečko pneu BKT 280/70 r18. Pravda, na jiné disky.

To jsou HUSTÝ papuče!!!! Kde jsi vzal ráfky? Nový jsou docela bakula peněz...

KarelLhoty
Příspěvky: 35
Registrován: stř črc 25, 2012 9:40 am
Bydliště: Vyšní Lhoty

Re: Kubota Aste A-15

#177 Nový příspěvek od KarelLhoty »

Ráfky jsem nechal udělat, žádná láce to nebyla... S těmi pneu už astečko není taková skákavá koza, v discích mám navíc závaží, hlavně ve svahu je to poznat.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#178 Nový příspěvek od ladiki »

Karel: njn radiálky........ 8)

lekyzlos: pohlídej si průměry ať pasují poměry.......

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#179 Nový příspěvek od lekyzlos »

Včera jsem se jal vypouštět všechny oleje a náplně. Zatím jsem tedy neobjevil vypoušťák chladící kapaliny, ale přiznám se že moc usilovně jsem ho nehledal. Spíš mě lehce zarazila tato tabulka na vnitřní straně krytu motoru.
http://leontynk.rajce.idnes.cz/Kubos_A15/#IMG_0517.jpg

Udané hodnoty se totiž poněkud rozchází s tím co se obecně uvádí, především u motoru. A je zajímavé že na tak starém stroji doporučují 10w-30.

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#180 Nový příspěvek od lekyzlos »

Tak odstraněna první "velká závada". Začal jsem s demontáží krytů a potřeboval jsem i zkontrolovat proč nešel sešlápnout pedál uzávěrky diferencialu. No a ejhle celý problěm je v tom že samotný pedál -tedy jeho část schovaná pod podlahou, je opřený o trubku od hydrauliky. Takže stačí upravit pedál a je hotovo. Jinak legendární zanečištění těchto strojů mám možnost uklízet doma v dílně....

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“