Kubota Aste A-15

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kubota Aste A-15

#226 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Tobig. Ono je jedno, jestli je přetížení přední nápravy od čelního nakládače, nebo od toho, že máš za traktorem těžké nářadí a při jízdě z kopce musíš prudce točit. A taky je jedno, jestli praskne náprava, poloosa, nebo čep. V každém případě je to špatně.
Jak píšeš, hlavně používat rozum a nenechat se uchlácholit, že jednou to prošlo, tak mu příště ještě přidám. Hydraulika to jednoduše zvládne. Horší už je na tom náprava, na které ta váha leží.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Kubota Aste A-15

#227 Nový příspěvek od tobig »

Ano, souhlasím. S vyjímkou té poloosy - nemám ale patent na rozum - poloosa (přední) přeci není namáhaná tíhou - tedy na ohyb a střih, ale jen krutem.
Nebo se mýlím? :-/
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kubota Aste A-15

#228 Nový příspěvek od RoKur »

Pří uvedení do pohybu je třeba větší kroutící moment při větší váze.
Pokud nebudeš používat přední náhon, tak při zatáčení zase více trpí čepy.
Nechci tady zasírat lekyzlosovi jeho vlákno. Věřím, a přeji Ti, že nebudeš muset někdy řešit problém s přední nápravou.
Na ty těžší věci raději používej zadní ramena. Udělej si do nich adaptér, a pak můžeš nářadí přehazovat mezi ČN a rameny dle potřeby.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kubota Aste A-15

#229 Nový příspěvek od DYK »

Já si prostě myslím, že těm strojkům nakládáte moc. Jsou to vesměs subtilní kousky a chce se po nich nemožné stran nosnosti, přitom každé kilo navíc škodí víc, než kdekoli jinde. Používat nakladač tak, by to i nějakou dobu vydrželo, to nikdo není ochoten akceptovat, protože ta nosnost by byla opravdu malá. Škoda, že to nejde nějak omezit na té hydraulice, prostě víc nezvednu a je to. K tomu hmotnost samotného čeláku. Pak teda spousta lidí nebude vůbec nad čelákem uvažovat, nebo pořídí jiný strojek. No a Mufík měl stroj po havárii, proto dělal co dělal.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#230 Nový příspěvek od strafnik »

Co se týče toho přetěžování přední nápravy musím souhlasit. Koupil jsem Aste v pěkném stavu z Polska, neslo stopy uchycení čeláku a první co se po měsíci vlažného provozu projevilo byl průsak těsnění portálů přední nápravy..... moc čeláků jsem na Aste neviděl co by připomínaly alespoň vzdáleně Japonský originál. To že teď je to běžně dostupné origo nářadí na soudobé traktorky neznamená, že v době vzniku této modelové řady výrobce uvažoval o CN. Mnohdy mám opravdu stejný pocit co píše Dyk.

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Kubota Aste A-15

#231 Nový příspěvek od tobig »

Chlapi, díky moc za rady a názory, vážím si toho... snad tu nikdy nebudu muset psát, že mi prasklo to nebo tamto... uvidíme za nějakou dobu provozu, už se blížím s výrobou do finále..... 8)
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

pql
Příspěvky: 467
Registrován: pon črc 09, 2007 4:09 pm
Bydliště: u Sobotky

Re: Kubota Aste A-15

#232 Nový příspěvek od pql »

DYK píše:Já si prostě myslím, že těm strojkům nakládáte moc. Jsou to vesměs subtilní kousky a chce se po nich nemožné stran nosnosti, přitom každé kilo navíc škodí víc, než kdekoli jinde. Používat nakladač tak, by to i nějakou dobu vydrželo, to nikdo není ochoten akceptovat, protože ta nosnost by byla opravdu malá. Škoda, že to nejde nějak omezit na té hydraulice, prostě víc nezvednu a je to. K tomu hmotnost samotného čeláku. Pak teda spousta lidí nebude vůbec nad čelákem uvažovat, nebo pořídí jiný strojek. No a Mufík měl stroj po havárii, proto dělal co dělal.

Jde to omezit na hydraulice, origo kubota nakladače mají poměrně malé pístnice, naschvál, aby to nezvedlo více než má.

Uživatelský avatar
Bielan
Příspěvky: 402
Registrován: pon říj 13, 2014 8:54 am
Bydliště: okr. Opava

Re: Kubota Aste A-15

#233 Nový příspěvek od Bielan »

RoKur píše:Ahoj Tobig: Lekyzlos má pravdu. Traktory jsou primárně stavěné na zatížení zadní nápravy. Už jenom ten poměr materiálu a velikost ložisek.
Já když po prázdnu moji micinou sjiždím svážnicí (velmi prudké klesání), tak vidím, co to dělá s přední nápravou. Ta, kdyby mohla křičet.
Zde na fóru kolegovi Stanovi již 3x praskla přední poloosa. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 4#p1386084
Kolega Mufík dělal celou přední nápravu novou, protože mu to prasklo v tom čepu, jak je náprava uchycena k rámu.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=21207
Ti co mají přední nakládač, tak častěji mění čepy a ložiska. Viz kolega Karlík.t

Proto bacha na přetížení přední nápravy. Ta je posunuta dozadu, a nakladač máš zase před předkem. Je tam potom větší páka.
U originál nakládačů je přední náprava posunuta co nejvíce dopředu, aby tam nebyla taková páka.
Protizávaží dozadu to jenom zhorší, protože o to více bude zatížena přední náprava, jak budeš něco CN zvedat.
A ještě jsem tady já se svou Kubotou Bulltrou B1-17, kde mi zřejmě díky používání čelního nakladače odešla do věčných lovišť převodka řízení - více viz: http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic. ... 5#p1300078
ISEKI TA247F
ex KUBOTA Bulltra B1-17
Karosa ŠD11
Karosa LC735
Neoplan Tourliner
ex Karosa LC936XE

Uživatelský avatar
Bielan
Příspěvky: 402
Registrován: pon říj 13, 2014 8:54 am
Bydliště: okr. Opava

Re: Kubota Aste A-15

#234 Nový příspěvek od Bielan »

RoKur píše:Ahoj Tobig: Lekyzlos má pravdu. Traktory jsou primárně stavěné na zatížení zadní nápravy. Už jenom ten poměr materiálu a velikost ložisek.
Já když po prázdnu moji micinou sjiždím svážnicí (velmi prudké klesání), tak vidím, co to dělá s přední nápravou. Ta, kdyby mohla křičet.
Zde na fóru kolegovi Stanovi již 3x praskla přední poloosa. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 4#p1386084
Kolega Mufík dělal celou přední nápravu novou, protože mu to prasklo v tom čepu, jak je náprava uchycena k rámu.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=21207
Ti co mají přední nakládač, tak častěji mění čepy a ložiska. Viz kolega Karlík.t

Proto bacha na přetížení přední nápravy. Ta je posunuta dozadu, a nakladač máš zase před předkem. Je tam potom větší páka.
U originál nakládačů je přední náprava posunuta co nejvíce dopředu, aby tam nebyla taková páka.
Protizávaží dozadu to jenom zhorší, protože o to více bude zatížena přední náprava, jak budeš něco CN zvedat.
A ještě jsem tady já se svou Kubotou Bulltrou B1-17, kde mi zřejmě díky používání čelního nakladače odešla do věčných lovišť převodka řízení - více viz: http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic. ... 5#p1300078
ISEKI TA247F
ex KUBOTA Bulltra B1-17
Karosa ŠD11
Karosa LC735
Neoplan Tourliner
ex Karosa LC936XE

Peter Vana
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 09, 2019 1:00 pm
Bydliště: Zvolen

Kubota Aste A 15

#235 Nový příspěvek od Peter Vana »

Zdravim vedel by mi niekto poradiť ako vyberiem kardan medzi spojkou a prevodovkou
Rozsypal sa mi tisichran myslím že tam mal byť nejaký moment ale bolo to natvrdo zvarené .Neviem či treba rozpajat traktor .Cez ten spodný a vrchný servisný otvor je to problém a ešte tam zavadzia kardan od prevodovky na prednú napravu

Vlczech
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 11, 2020 8:11 am
Bydliště: ČR

Re: Kubota Aste A-15

#236 Nový příspěvek od Vlczech »

Zdravím, máte doporučení na klínový řemen pro Astenu A15? V traktoru jsme měli Mitsubishi MPMF 6375, ten ale na webu v Česku nemají a druhá věc netušíme úplně, jestli je to vhodný řemen a nebylo to tak, že byl nějaký potřeba, tak někdo vzal něco, co bylo takzvaně "po ruce" (a že padnul, ale že by to byl úplně správný by se říct nedalo).. Díky!

ovesnyvk
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 14, 2015 2:37 pm
Bydliště: Valašské Klobouky

Re: Kubota Aste A-15

#237 Nový příspěvek od ovesnyvk »

Prosím kolik motor točí na volnoběh ? blbnuli mě kontrolky kdy svítili jenom někdy tak jsem to rozberal, vyčistil a kontakky trochu zmačknul a je to v pohodě, byly zlomené ručičky- použil jsem zatím špejli :D ale nejde mi teplota vody, nemá někdo budíky navíc ?

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota Aste A-15

#238 Nový příspěvek od vfisch2202 »

to Strafnik: neviem to vo vlákne nájsť - keď si použil pluh od Miníka APO-701 za Astečko ako to oralo ?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#239 Nový příspěvek od ladiki »

ovesnyku, mám čidlo teploty navíc ...volnoběh 850-950 ;-)

ovesnyvk
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 14, 2015 2:37 pm
Bydliště: Valašské Klobouky

Re: Kubota Aste A-15

#240 Nový příspěvek od ovesnyvk »

ladiki píše: úte bře 09, 2021 11:08 pm ovesnyku, mám čidlo teploty navíc ...volnoběh 850-950 ;-)
Ano už jsem ručičku upravil a má to takové rozmezí jak píšeš ( třepe se ) už mi všechno funguje tak se akce zdařila.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“