Kubota Aste A-15

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#211 Nový příspěvek od strafnik »

Náááááádhera!
Já měl vždy strach, že něco pokrčím, pokřivím..... tak jsem lopatu do TBZ nikdy nestavěl, ne že by se nehodila.
Máš to moc pěkné! Jen tak dál.

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#212 Nový příspěvek od lekyzlos »

Díky!
Hlavně za 2 dny už jsem převozil tak 5t kamení a pár tun písku a ornice - obrovsky to pomohlo!!!
Právě že zatížení ramen (na co je traktor primárně stavěný) není takový problém jako přetížení přední nápravy nakladačem. Výškové omezení je samozřejmě jasné, ale co ramena zvednou to traktoru neublíží, nebo to tak alespoň vnímám...

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#213 Nový příspěvek od strafnik »

Těch 200kg vidím jako přijatelné. Sice jsem nikde v návodu nenašel napřímo únosnost ramen, ale třeba rotavátor kolem těch 200kg může vážit. Neviděl jsem tvé přední závaží, nenafotil by jsi jej příležitostně?
Díky

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Kubota Aste A-15

#214 Nový příspěvek od tobig »

2 lekyzlos: máš to pěkný, konstrukčně jednoduché, to je fajn. Bohužel má lopata do ramen svá omezení. Hlavně bolest zad a krku.... btw- hodně lidí píše právě o přetížení přední nápravy v souvislosti s CN - myslím, že je to hoax, docela jsem se po tom pídil a nikde jsem nedohledal nic o poškození předku v důsledku používaní CN - víš tedy o něčem - někom konkrétním, komu se poškodil předek přetížením ??
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kubota Aste A-15

#215 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Tobig: Lekyzlos má pravdu. Traktory jsou primárně stavěné na zatížení zadní nápravy. Už jenom ten poměr materiálu a velikost ložisek.
Já když po prázdnu moji micinou sjiždím svážnicí (velmi prudké klesání), tak vidím, co to dělá s přední nápravou. Ta, kdyby mohla křičet.
Zde na fóru kolegovi Stanovi již 3x praskla přední poloosa. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 4#p1386084
Kolega Mufík dělal celou přední nápravu novou, protože mu to prasklo v tom čepu, jak je náprava uchycena k rámu.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=21207
Ti co mají přední nakládač, tak častěji mění čepy a ložiska. Viz kolega Karlík.t

Proto bacha na přetížení přední nápravy. Ta je posunuta dozadu, a nakladač máš zase před předkem. Je tam potom větší páka.
U originál nakládačů je přední náprava posunuta co nejvíce dopředu, aby tam nebyla taková páka.
Protizávaží dozadu to jenom zhorší, protože o to více bude zatížena přední náprava, jak budeš něco CN zvedat.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#216 Nový příspěvek od lekyzlos »

Tobig- dělám do stavebních strojů ( jedna z významějsích celosvětových značek, nebudu jmenovat nechci reklamu, kludně napíšu do SZ) a vycházím z toho jak vypadá konstrukce čelních nakladačů. Vždy 4 stejná kola, velmi podobné nápravy. (přední vozí náklad, zadní motor a protizávaží) Především zásadní je doporučení při koupi traktorbagru je "pokud chcete hodně využívat čelní nekladač, kupte stroj s vekými koly na'přední nápravě" - mají lepší prostupnosti terénem a hlavně náprava má daleko masivnějši konstrukci. Přední náprava především u japončíků kde je kladen důraz na velkou světlou výšku stroje ( pěstování rýže) je jednak hodně posunutá v zadu kvůli poloměru otáčení, hlavně se počítá s nesením agregace (hlavně rotavátoru) toto přední nápravu naopak odlehčuje. Takže přední náprava je spíše normální až střední konstrukce ( nosností) takže pokud na stroj dáš nakladač ( a že tak chodí stroje přímo z a Japonska) je potřeba dobře zvážit jeho velikost ale především používání - tedy přetěžování. Takže CN je dobrý pomocník, musí se však používat s rozumem (třeba na slámu a podobně) , takový příležitostný pomocník. Pokud si to někdo pořídí na stavbu RD nebo chce prodávat kamení ve stavebninách musí počítat s následky....

Jo a ten krk po půl hodinovém najíždění do hromady cítit byl!!! :vysmech:

Já si lopatu udělal na 2 akce kolem domu, zvažuju že ji přístí rok prodám, další využití na ni moc mít nebudu. Barák, bazén i většinu úprav kolem domu mám hotovo a hospodářství mám pidi rozměrů

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Kubota Aste A-15

#217 Nový příspěvek od andre.marek »

Pěkná lopata 8)
Nemáš náhodou nákres s rozměry a síly materiálů? Díky

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#218 Nový příspěvek od lekyzlos »

andre.marek píše:Pěkná lopata 8)
Nemáš náhodou nákres s rozměry a síly materiálů? Díky
Hlavní inspiraci jsem hledal zde:
https://www.fleming-agri.co.uk/products ... port-boxes

Výkres nemám, obvykle tvořím z materiálu co seženu, jak budu u lopaty nafotím a pošlu info.
Jen hrubě, čepy 22mm, spodní plech a boky 4mm, horní plech 3mm, břit płocháč 8x40 (mohl být větší) trojúhelníkové uchycení pístnice a kapsy na oka ramen plech 12mm, pístnice 55mm - délka ve staženém stavu mezi oky 550mm - z té musíš vycházet - ta ti dá většinu rozměrů. Mě se právě líbí to že pístnice "tlačí" při nakládání a nemusí být zvytečně velká.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#219 Nový příspěvek od ladiki »

Leky, stavba se Ti povedla 8)

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Kubota Aste A-15

#220 Nový příspěvek od tobig »

Kluci, jasně že máte obecně pravdu, ale zase mi z toho vychází, že je potřeba používat hlavu. Kolega Stano dělal poloosy, né nápravnici a prasklou nápravnici Mufikovou má na svědomí skok do dálky, ale né CN. Uhelné sklady ani kamenolom nevlastním a pro co možná nejmenší zatížení př. nápravy dělám CN odpojitelný od traktorku. A do lopaty mi vejde tak 100kg hlíny..... :co?:
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#221 Nový příspěvek od ladiki »

v tomto s Tobigem souhlasím.....je to trcu vytrženo z kontextu....

Nějaká data od Kubot. Kubota B1620 (16koní) má zdvih na origo nakladači 302 kg na středovém čepu lžíce. Pokud má lopata 100 kg , tak zvedne 200kg.
Větší Kubota B 2150je o 70kg více. I tak je to poměrně malý stroj. A výrobce to doporučí.
NApř. pro tyto traktory můžu na přední rám-teď se nebavím ČN-zavěsit 125kg závaží.
Nápravy na Kubotách jsou skoro jako na zetorech a kola jsou jen cca 90cm od sebe. DLe mě není limitujícím členem náprava, ale fakt, že při 200kg ve lžíci nemůžu čekat, že 700kg stroj bude sedět na zemi jak přibitý. Nikdy to nebude náhrada za nakladač do lomu, ale tak černě bych to neviděl.

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Kubota Aste A-15

#222 Nový příspěvek od tobig »

ladiki píše: DLe mě není limitujícím členem náprava, ale fakt, že při 200kg ve lžíci nemůžu čekat, že 700kg stroj bude sedět na zemi jak přibitý.
8)
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#223 Nový příspěvek od lekyzlos »

strafnik píše:Zde je odkaz na obrázek
http://kubota-aste.4fan.cz/index.php?a= ... eni-s-aste
Tak šroub na vypuštění chladící kapaliny jsem našel, vyšrouboval úplně ven a nic.
Já na něj narazil už u GO a bylo to stejný, tak jsem ho nějak pustil ze zřetele.
Jenže co teď? Nad tímto kohoutem je i velká zátka s otvorem na inbus tak 12, co se stane když tu zátku povolím???

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Kubota Aste A-15

#224 Nový příspěvek od tobig »

Na Isekim jsem musel po vyšroubování zátky otvor prošťárnout, bylo to ucpaný nějakým sajrajtem zevnitř..... :prace:
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#225 Nový příspěvek od lekyzlos »

Tak problém vyřešen, jen jsem musel odšoubovat i samotný vypouštěcí kohout a pak to celé protlačit drátem až kamsi.... :-/ :prace: :cert: .
Bylo tam hroznýho bordelu! Znečištění jsem čekal ale takovej špunt ne. No 2x propláchnuto, tak snad buď vše už OK.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“