Kubota Aste A-15

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#181 Nový příspěvek od lekyzlos »

Mám dotaz do placu, kdo máte dodělanou hydrauliku. Kam máte připojenou ne tlakovou zpátečku? Hledal jsem to tu a pro Aste jsem to nikde nenašel. V současné době mám traktoru rozebraný plechy a tak bádám.
http://leontynk.rajce.idnes.cz/Kubos_A15/#IMG_0518.jpg

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#182 Nový příspěvek od lekyzlos »

Lidičký, já sem to dokázal!!!!!! :prace: :prace: :prace: :prace:

Podařilo se mi bez poškození plastů rozdělat celou palubní desku, jelikož tam bylo několik netočivých zarezlých šroubů, považuji to za malý velký úspěch.
Jinak už to tu zaznělo. Pokud Vám to jde, rozdělejte palubovku nebo alespoň částečně odkrytujte a vyfoukejte stlačeným vzduchem. Je tudy nasáván vzduch a usazenin jemného prachu je to neskutečné množství - cca malá lopatka !!!!!
Práci zdar!

http://leontynk.rajce.idnes.cz/Kubos_A1 ... fon013.jpg

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#183 Nový příspěvek od ladiki »

pěkně jsi se do toho pustil, jsem zvědavý na výsledek 8)

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#184 Nový příspěvek od lekyzlos »

Díky,
jen jsem lehce netrefil RAL. Nechala jsem si namíchat 2008 - až doma jsem zjistil že to je na Bultry, no co už hodit do koše 450 Kč se mi nechtělo, tak to bude poznat......
Hledal jsem na netu, no a našel jsem 2008 a 2009, na vzrorkovníku 2009 vypadal jakási tmavá, ne vždy se člověku vše povede jak by chtěl.
Naštěstí už tak nemrzne a nemusím tolik topit v dílně k vůli nátěrům, i tak je nechávám 48 hodin vytvrdnout. Takže to jde docela pomalu, na konci března už začínám s rekonstrukcí kolem domu a to už musím jezdit i s lopatou a upraveným vozíkem.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#185 Nový příspěvek od ladiki »

tu barvu nikde netrefíš. Je to přímo Kubota barva...... ;-) platí pro všechny barvy šedá, oranžová, červená....... ;-)

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#186 Nový příspěvek od lekyzlos »

Kolegové, přátelé, kutilové, traktóristi, dovoluji si Vám pochlubit se svým dílem. Dnes jsem po měsíci a půl práce jsem vyskákal z dílny a provedl první slavnostní test. Pár drobností na dodělání tam samozřejmě ještě je, jako nápis na krytu, závěs a hlavně dodělání ochranného rámu. Mám jen spodní část nosné konstrukce sklápěcí střechy, takže horní "oblouk" padacího rámu musím dodělat. Chtěl bych si tam dát ještě přídavná pracovní světla. To ale asi až na podzim, teď musím dodělat lopatu do 3. bodu a upravit vlečku na sklápění pístnicí.

Pro případné dotazy a i svoji potřebu jsem průběžně fotil celé průběh. Kdyby se chtěl někdo ptát, rád zodpovím.
http://leontynk.rajce.idnes.cz/Kubos_A15/

No a tady je něco z dnešního odpoledne:
https://www.youtube.com/watch?v=uT5fr0m ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=8-CBGID-8X4

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#187 Nový příspěvek od ladiki »

oproti první fotce je to samozřejmě nebe a dudy. Některé detaily mi sice derou oči, ale to je můj problém :) Taky bych původní oranžový lak jen zrenovoval a vyleštil.
Možná jsi ještě mohl uvést, jak vychází průměrem obutá kola, jestli se touto kombinací dají nahradit původní rýžáky ;-)

Ať slouží 8)

PS: některé tpyp plastů (polypropylen) jdou pěkně zrenovovat horkovzduškou.....

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#188 Nový příspěvek od lekyzlos »

Rozleštit to nešlo, místy byla rez hloubková takže jsem musel opravdu lehce brousit i plech. Hlavně na krytu motoru a na podlaze. I po očištění byl plech takový brbatý.
Pneu přední jsou klasika 5-12, zadní 7,5-12 ty proti rýžákům mají o 5mm větší průměr. Což by problém dělat nemělo.
Můžu se skromě zeptat co ti oku neladí, třeba jsem v zápalu boje něco přehlídnul, nebo i zblbnul...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#189 Nový příspěvek od ladiki »

nezlob se, ale nechci to detailně rozebírat.......nikam by to nevedlo.... :) 100lidí 100chutí. Máš to pěkný a dal jsi si s tím práci...... 8)

Ještě prosím k těm pneu. NEmám rád, když jsou věci takové........ nejednoznačné. Originál přední pneu na Aste 15 mají být 5.00-12 a zadní 8-16. U těch předních to není stejné jako 5-12. Tedy u výrobce BG. Je mi jasný, že každý shání dostupnou náhradu. Bohužel rozměry co uvádí výrobce( mitas, seha, sava apd.) jsou jiné než nasazané na ráfku. Ty jsi šel do náhrad 8) Proto mě to opravdu zajímá. Důležitý je poměr. Obecně se uvádí, že přední kola se mají předbíhat do 7%. Jenže japonci "jedou" 1:1. Opravdu mají přední po nafouknutí na ráfku průměr 550 a zadní teda 785 mm.

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#190 Nový příspěvek od lekyzlos »

Mám obavy že vidíš z fotky víc než je běžné.....
Donutil jsi mne jít do dílny to změřit. 555 a 845 (což už je víc než jen trošku)
Zadní pneu než jsem je koupil jsem si byl ve skladu změřit, v té době měli nějakých 795mm a to mi přišlo v pohodě. To že nafouknutí gumy může mít takový vliv na nárůst průměru jsem teda tušení neměl.
No radost z toho nemám, ta změna je schodou okolností o 7%.
No hlavně budu muset šetřit s používáním předku.
Do prdelepráce, takovou radost jsem z toho měl :zly: :evil: :pohlavek:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#191 Nový příspěvek od ladiki »

neměl jsem záměr Ti kazit radost. Pozitivní je, že ty přední gumy jsou OK a dají se použít :) Ty zadní nafoukej na 0,8-1Atm.....

duckyrobert
Příspěvky: 111
Registrován: úte říj 23, 2012 9:16 pm
Bydliště: topolcany

Re: Kubota Aste A-15

#192 Nový příspěvek od duckyrobert »

mozno trosku poinspirujem lekyzlose...


https://youtu.be/r2ebYMNeiFM

Obrázek

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#193 Nový příspěvek od lekyzlos »

ladiki píše:neměl jsem záměr Ti kazit radost. Pozitivní je, že ty přední gumy jsou OK a dají se použít :) Ty zadní nafoukej na 0,8-1Atm.....
Jedna věc je zkažená radost, druhá je přizná si chybu.... no ne vše se vždy podaří na 1*
Zkusím někde na měkkým zkontrolovat jak se chová předek s náhonem proti zadku. Dám pak info.
Vzhledem k tomu že tuto náhradu použilo více lidí, nebude to snad tak velký problém aby to škodilo výrazně převodovce. :'( :zapomel: Se tak nějak utěšuju.

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#194 Nový příspěvek od lekyzlos »

[quote="duckyrobert"]mozno trosku poinspirujem lekyzlose

Pěkná lopata, podařená práce!!!
Já se nejvíc inspiroval tady:

https://www.fleming-agri.co.uk/products ... port-boxes

Proto i ten dodělaný rovaděč, navíc se mi líbí jak se lopata při zvednutí pěkně "zavře" a materiál při převozu se nesype.

duckyrobert
Příspěvky: 111
Registrován: úte říj 23, 2012 9:16 pm
Bydliště: topolcany

Re: Kubota Aste A-15

#195 Nový příspěvek od duckyrobert »

Ja som vyrobil tuto lopatu za minika...a ten uz je fuc a lopatu som usposobil na aste...este vysypavanie trosku prerobim aby sa dalo vyklopit pohodlne...snazim sa z maximom veci ist do mechanickeho prevedenia,ani monromatic som nechcel...mechanika je gut.
Pri zdvihnuti hore s pouzitym kratkym tretim tiahlom je lopata skoro o 40°. pootocena takze sa z nej za jazdy nesype....

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“