Kubota Aste A-15

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#196 Nový příspěvek od strafnik »

Nádhera! Skvělá práce. Vidím rozvaděč je namontován. Jak a kam je tedy napojena trubka přepadu?

Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Kubota Aste A-15

#197 Nový příspěvek od Davecz-fm »

lekyzlos pise:
Donutil jsi mne jít do dílny to změřit. 555 a 845 (což už je víc než jen trošku)
Zadní pneu než jsem je koupil jsem si byl ve skladu změřit, v té době měli nějakých 795mm a to mi přišlo v pohodě. To že nafouknutí gumy může mít takový vliv na nárůst průměru jsem teda tušení neměl.
No radost z toho nemám, ta změna je schodou okolností o 7%.
No hlavně budu muset šetřit s používáním předku.
Do prdelepráce, takovou radost jsem z toho měl :zly: :evil: :pohlavek:[/quote]



jak to myslis setrit predek? Myslel jsem ze Aste je permanentne 4x4

to jestli se ti hada predek se zadkem vyzkousis tak ze s mirneho kopecka zarad neutral, a jestli se nic nehada, tak by traktor mel pomalu jet, nebo na rovince ho mirne potlac a jak se bez vetsiho odporu pohne tak by melo byt vse ok. 8)

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#198 Nový příspěvek od lekyzlos »

strafnik píše:Nádhera! Skvělá práce. Vidím rozvaděč je namontován. Jak a kam je tedy napojena trubka přepadu?
Díky!!!! Od tebe to potěší...
Naposledy upravil(a) lekyzlos dne stř bře 21, 2018 6:19 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#199 Nový příspěvek od lekyzlos »

strafnik píše:Nádhera! Skvělá práce. Vidím rozvaděč je namontován. Jak a kam je tedy napojena trubka přepadu?
Přepad je připojen do hlavy šroubu který drží výstupní trubku oleje směrem k čerpadlu. Nic vhodnějšího jsem fakt nenašel a vrtat do bloku vstup si netroufám ( když nevíš co je uvnitř) Doporučuju všem, při výměně převodového oleje, ten šroub vyndat a sítko vyčistit. Bylo tam docela dost nečistot. Po vytažení vypadá takto:
http://leontynk.rajce.idnes.cz/Kubos_A1 ... n004_1.jpg
Navíc si myslím že u většiny traktorů to bude podobné, pokud chceš dej to na svoje stránky.
Po připojení to vypadá takto:
http://leontynk.rajce.idnes.cz/Kubos_A1 ... fon009.jpg

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#200 Nový příspěvek od lekyzlos »

jak to myslis setrit predek? Myslel jsem ze Aste je permanentne 4x4

to jestli se ti hada predek se zadkem vyzkousis tak ze s mirneho kopecka zarad neutral, a jestli se nic nehada, tak by traktor mel pomalu jet, nebo na rovince ho mirne potlac a jak se bez vetsiho odporu pohne tak by melo byt vse ok. 8)[/quote]




No Asteček jsem zas tolik neviděl abych mohl psát obecně, u mé A15 je náhonu předeku ovládán samostatnou pákou na blatníku. Některé modely to mají na panelu dole pod volantem skoro u podlahy.
Jo, tím šetřením jsem myslel uvážené používání předního náhonu.

Ta zkouška, myslíš neutrál ale zapnutý přední náhon? No ale když nemám náhon (zařazeno) zadku tak se volně protáčí bez převodovky ale s předkem zůstává nějak propojen? U permanentní 4x4 to beru, tady to taky funguje???

Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Kubota Aste A-15

#201 Nový příspěvek od Davecz-fm »

Tak tos me tedy prekvapil, par lidi tu uz o Aste psalo a zminovali se ,ze je permanentne 4x4, to byl taky duvod, proc jsem od jeho koupe upustil.

Myslim to tak, ze jak zapnes predek a zadek dohromady (4x4) a pak na radici pace neutral, a budes v mirnem kopci, nebo na rovine zatlacis na traktor, tak by se mel (jestli ti vychazi rozmer plastu) rozjet, jestli ne, nebo pod vetsim tlakem, tak ti nesedi rormery plastu.
je to ten nejdenodusi zpusob jak overit.

jo predek zadek zustava propojeny i v neutralu.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Aste A-15

#202 Nový příspěvek od ladiki »

trvalé 4x4 jsou pouze modely ASTE 13 a ASTE 14. Až Aste 15 má vypínatelný předek. Novější modely Aste začínají až modelem ASTE 155 a i tam už se dá předek vypnout.........

Potvrzuji Dejva, že i na neutrál je sepnutá 4x4.....ale je fakt, že ztráty v převodech to postrčení na neutrál také stíží....
Ono je to těžko. Osobně poznám zapnutý přední náhon i na asfaltu a to mi pneu rozměrově sedí. Děda i brácha nepoznají nic a kvůli nim budu dělat kontrolku (mám jednu volnou v plaubce, co byla pro rotavátor).

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#203 Nový příspěvek od lekyzlos »

Tak jsem provedl štuchací test.
Se zapnutým předkem to jde o něco málo hůř, ale traktor se nechá štuchat i 15m. Bez předku úplně bez námahy, to hned od prvního kroku. Jestli bobře přemýšlím, tak pokud by byl poměr pneu špatně, tak traktor půjde nejdřív nějak tlačit a situace se bude zhoršovat až nepůjde tlačit vůbec.
U mě je při zapnutém předku tlačení horší ale síla je potřeba pořád stejná. Tak snad sem nic hrozného ne vyvedl..... :prace: :red:

Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Kubota Aste A-15

#204 Nový příspěvek od Davecz-fm »

Nejlepe se to zkousi na asfalte nebo betonu kde kola tak snadno neproklouznou. Se zapnutym predkem to pujde vzdy o neco hur, ale dle tveho popisu to vypada ze mas vse v tolerancich. Nakonec jak casto pouzivas 4x4?, vetsinou jen v bahne nebo snehu, tak bych se toho moc nebal.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#205 Nový příspěvek od strafnik »

Diky za foto připojení, budu brzo měnit olej, tak se mrknu i na to síto. Jak to asi mají vyřešené ti co připojili čelák? Matně si vzpomínám, že nám na školení k hydraulice říkali, že by měl být přepad pod hladinu v nádrži aby nepěnil ale ne až na dno aby nevířil usazeniny. Dej pak vědět až budeš mít něco nalítáno, jak se osvědčilo to napojení zpátečky. Jinak dobrá renovační práce 8)

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#206 Nový příspěvek od lekyzlos »

Mám dotaz na zkušené, ať čumím jak chci nenašel jsem vypoušťák na chladící kapalinu na ASTE 15? Sice už nemrzne, ale všechno jsem si poctivě vyčistil a oleje vyměnil. Jen podle zasranosti stroje odhaduju že v chladící sytému bude to všudy přítomné blátíčko.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#207 Nový příspěvek od strafnik »

Je to vypouštěcí kohout u startéru vypadá jak kridlata matice s hadickou, pohledám fotku.


Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#209 Nový příspěvek od lekyzlos »

Díkec!!!

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kubota Aste A-15

#210 Nový příspěvek od lekyzlos »

Tak jsem dnes naplno otestoval Koboše. Dělám kolem domu dodatečně drenáž a přesun materiálu byl dnes a včera hlavní bodem programu. Tak jsem se trošku připravil, tady je můj nový super pomocník:
http://leontynk.rajce.idnes.cz/Kubos_A1 ... n011_1.jpg
http://leontynk.rajce.idnes.cz/Kubos_A1 ... fon012.jpg
http://leontynk.rajce.idnes.cz/Kubos_A1 ... n009_1.jpg
Jen jsem ho nestačil natřít a pístnice má v sobě vložku na zkrácení chodu, stejně ji kvůli netěsnosti musím rozdělat. Tak jak je naložená lopata tak to s Kubešoem hodně cvičilo a nemít v předu přídavné závaží tak jezdím jen po zadním. Co mě těší, tak ramena si i s takovým nákladem dokážou poradit, lopata má cca 60Kg + náklad ohadem 200Kg.

Tady ještě jedno sypací video:
https://www.youtube.com/watch?v=e96v1tF ... e=youtu.be

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“