Kubota Aste A-15

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Kubota Aste A-15

#1 Nový příspěvek od strafnik »

Zdravím. Jsouce majitelem tohoto stroje, rád bych našel spřízněné duše, nejlépe zkušené majitele tohoto modelu. Mám verzi s Monroematic TBZ. Zajímal by mne popis funce a nastavení - způsob práce s TBZ. Ovládání je pod volantem, jde o jednočinnou hydrauliku a tedy opět hmotnost nářadí bude hrát roli pro nastavení, zejména škrtící ventil..... asi. Pak mi není zcela jasná synchronizace pevného ramene s pravým Monroematic ramenem. Chci použít přes redukční rám pluh z Mini-070 APO-701. Veškeré nastavení lze udělat přímo na pluhu, takže by bylo žádoucí aby ramena TBZ chodila stejně. Přikládám soubor popisu tak jak jsem si ho zatím stvořil, rád bych se dozvěděl i popis ovládacích prvků, které zatím nemám popsané ale jsou očíslované.
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: Kubota Aste A-15

#2 Nový příspěvek od Minihansol »

Presedlal si na väčšiu kubatúru. Minika si sa zbavil? :'(

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#3 Nový příspěvek od strafnik »

:) s jídlem roste chuť....

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kubota Aste A-15

#4 Nový příspěvek od DYK »

Ono to nemohlo jinak dopadnout ;-)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#5 Nový příspěvek od strafnik »

Ne, že by mě netěšily pozdravy od známých a přátel, jen kdyby se tak ozval nějaký majitel Astečka.....

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kubota Aste A-15

#6 Nový příspěvek od DYK »

A to já nejsem. Vím o tom jako o koze - od prdele k noze, takže nic.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota Aste A-15

#7 Nový příspěvek od Kuba »

Aste sice nemám, ale dej víc fotek a info, dík

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#8 Nový příspěvek od strafnik »

Fotky později, zatím Astečko dostalo nový motorový olej s filtrem a vzduchový filtr, aby se mu lépe funělo a dýchalo :) Není mi jasná funkce pravého budíku palubní desky. Myslel jsem, že je to teplota chadící kapaliny, ale asi ne, nenašel jsem na motoru nikde čidlo teploty. Ani symbol u budíku tomu moc nenasvědčuje....
Přílohy
malotraktor-kubota-aste-a-15_6.jpg
malotraktor-kubota-aste-a-15_6.jpg (10.99 KiB) Zobrazeno 14093 x

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Kubota Aste A-15

#9 Nový příspěvek od kucmar »

strafnik píše:Fotky později, zatím Astečko dostalo nový motorový olej s filtrem a vzduchový filtr, aby se mu lépe funělo a dýchalo :) Není mi jasná funkce pravého budíku palubní desky. Myslel jsem, že je to teplota chadící kapaliny, ale asi ne, nenašel jsem na motoru nikde čidlo teploty. Ani symbol u budíku tomu moc nenasvědčuje....
No, podle vizáže onoho budíku se bude zcela jistě jednat o teploměr vody.

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota Aste A-15

#10 Nový příspěvek od Kuba »

Díval jsem se do svého manuálu a tento symbol jsem nenašel. Na té Tvojí fotce to ale není příliš dobře vidět.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#11 Nový příspěvek od strafnik »

Dobře, když by to mohl být teploměr chladící vody..... kde je čidlo? Na vodní pumpě není nic co by jen vzdáleně čidlo připomínalo, nebo na co by se připojovaly nějaké káble.... na palubce mi žijou jen blinkry a kontrolka tlaku oleje a žhavení. ostatní budíky jsou mrtvé, nebo možná nejsou napojené na čidla, nebo jsou čidla mrtvé...... abych to mohl posoudit potřebuji buď el. schéma, nebo fotky zmíněných elementů (kde jsou čidla) Na nádrži jsem taky čidlo hladiny nějak neobjevil. Ale zatím jsem nešel do hloubky - rozkrytování.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Kubota Aste A-15

#12 Nový příspěvek od HONZAD »

strafnik píše:Fotky později, zatím Astečko dostalo nový motorový olej s filtrem a vzduchový filtr, aby se mu lépe funělo a dýchalo :) Není mi jasná funkce pravého budíku palubní desky. Myslel jsem, že je to teplota chadící kapaliny, ale asi ne, nenašel jsem na motoru nikde čidlo teploty. Ani symbol u budíku tomu moc nenasvědčuje....
C= Cold H= Hot. Moc moc věcí co by mohly být na tomto traktoru studené nebo moc horké není. Takže se kloním k názoru že jde o chladící kapalinu. Když jsem si kupoval Kubotu, tak mi v servisu řekli:" Hlídej si, abys měl v chladiči dostatek vody, vyměňuj pravidelně oleje a filtry a když se ke stroji budeš chovat alespoň trošku slušně, bude ti bez větších problémů dobře sloužit roky." Chlazení je u těchto strojů důležitá věc!
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kubota Aste A-15

#13 Nový příspěvek od pepa36 »

co by jsi chtěl po japonci dělal v bahně takže vše bude zasrané sundej palubovku očisti všechny kontakty, hlína bude všude, inak ten budík je teploměr chladící kapaliny, čídlo je tam kde vede kábl od budíku 8)

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kubota Aste A-15

#14 Nový příspěvek od strafnik »

Pepo ty jsi vtipálek, to jsou kabelové svazky, musel bych je rozdělat z krycích hadic a zkoumat drát po drátu. To budu bádat na jaře až to budu všechno čistit. Zatím sháním podklady.

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kubota Aste A-15

#15 Nový příspěvek od pepa36 »

já nejsem vtipálek já to tak dělal a neprošel mi rukama jeden japonec takže vím co čekat a kde hledát chybu, když otočíš klíčkem před startem budík by se ti měl pohnout jetli né tak může být špatná cívka nebo dráty

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“