Kubota

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
milanhb1
Příspěvky: 399
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Kubota

#1 Nový příspěvek od milanhb1 »

Nějak se mi tady ztratily malotraktory Kubota nebo špatně koukám?
Poslední dobou koketuju s myšlenkou vyměnit Zetor 4011 za malotraktor Kubotu
a uvítal bych nějaké ohlasy a zkušenosti od majitelů těchto strojů případně jestli by byla
možnost k někomu zajet a podívat se nebo si to i zkusit jestli by nám podobný stroj
pasoval.
Milan

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota

#2 Nový příspěvek od amatér »

Mohu Ti poskytnout podrobné reference o typu B1200, jezdí na stejné zahradě, jako níže uvedená MAHINDRA. Ale oproti Zetoru je to miniatura, váží cca 500Kg. Pokud budeš hledat traktor od KUBOTY ve stejné velikosti, jako Tebou uvedený ZETOR, tak budeš hledat velmi těžko a cena Tě doslova ohromí.
jediné kolo, které nemusí být poháněno, je rezerva

milanhb1
Příspěvky: 399
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Kubota

#3 Nový příspěvek od milanhb1 »

Právě proto,že na práci okolo chalupy je pro mě Zetor 4011 velký, tak bych chtěl něco malého,co by nedělalo moc
hluboké koleje na trávníku a přitom to mělo trochu síly a nechalo se za to pověsit nářadí pro malotraktor.
Po zkušenostech bych radši nechtěl domaděl,ale něco za rozumnou cenu cca 50-70t Kč továrního.
Navíc si myslím, že tyto tovární stroje mají možnost omezeného přesunu po silnicích nižších tříd.
Mají i výrobní číslo a nechá se za ně zaplatit povinné ručení.
Použitých jsou asi tři prodejci jeden v Jaroměři pak Praha -Brno a jeden někde v Ostravě.Řikají že prodávají repase a na jejich stroje je i nějaká záruka.Pak jsem narazil na nabídku ze Slovenska , ale ten prodává asi přímé dovozy, proto,že ceny jsou poloviční , na můj dotaz se mi ale neozval.
Nestojím o repasi nebo generálku barvou nebo jen výměnou filtrů a kapalin.
Proto bych rád věděl - jestli nemáte s těmito dodavateli a jejich stroji zkušenosti.
Milan

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota

#4 Nový příspěvek od pirat »

milanhb1 píše:Právě proto,že na práci okolo chalupy je pro mě Zetor 4011 velký, tak bych chtěl něco malého,co by nedělalo moc
hluboké koleje na trávníku a přitom to mělo trochu síly a nechalo se za to pověsit nářadí pro malotraktor.
Po zkušenostech bych radši nechtěl domaděl,ale něco za rozumnou cenu cca 50-70t Kč továrního.
Navíc si myslím, že tyto tovární stroje mají možnost omezeného přesunu po silnicích nižších tříd.
Mají i výrobní číslo a nechá se za ně zaplatit povinné ručení.
Použitých jsou asi tři prodejci jeden v Jaroměři pak Praha -Brno a jeden někde v Ostravě.Řikají že prodávají repase a na jejich stroje je i nějaká záruka.Pak jsem narazil na nabídku ze Slovenska , ale ten prodává asi přímé dovozy, proto,že ceny jsou poloviční , na můj dotaz se mi ale neozval.
Nestojím o repasi nebo generálku barvou nebo jen výměnou filtrů a kapalin.
Proto bych rád věděl - jestli nemáte s těmito dodavateli a jejich stroji zkušenosti.
Milan
tak to jsi napsal presne ten ze slovenska z pod.biskupic prodava primo dovezene a me ze zacatku taky neodepisoval ale odepise tak po 14 dnech a ten chlapik od toho brna ma sice dvakrat takovy ceny ale u nas tu ma ty kuboty a iseki au asi 6 lidi a vsichni to maji od nej a nemuzou si to vynachvalit zaruku dava 2 roky na stroj tak nevim ale ja bych se radeji priklonil k variante toho slovenska a opravil si to sam!!!!

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota

#5 Nový příspěvek od amatér »

KUBOTA B1200 o které jsem psal, je ze Slovenska, stál 80000Kč i s rotavátorem, starý cca 20 roků a skutečných 500 Mth. Je v perfektní kondici, doma výměna olejů, fitrů, př. pneu, jedno gufero a nakonec stříkací pistole.
Prodejci z Jaroměře se vyhni, ten odflákne i to barvení, byli jsme u něho a pelášili jsme, co to dalo. Lacina v Brně jim věnuje dost práce, je nejdražší, ale ručí za svou práci, také jsme u něho byli, má vyprodáno dlouho dopředu. Největší výběr má RVR AGRO v Opavě, myslím, že od nich to berou další prodejci, chlubí se totiž stejnými fotkami. Myslím si, že za cenu, kterou uvádíš, bys mohl uspět, ono to šlo dnes všechno trochu dolů.
jediné kolo, které nemusí být poháněno, je rezerva

milanhb1
Příspěvky: 399
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Kubota

#6 Nový příspěvek od milanhb1 »

Ten Český Herálec je u Svratky?
Nechalo by se na ten stroj zajet podívat a případně svézt?
Milan

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota

#7 Nový příspěvek od amatér »

ano, jenom dej dopředu vědět, v současné době dostává kabinku.

milanhb1
Příspěvky: 399
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Kubota

#8 Nový příspěvek od milanhb1 »

Díky.
Mohl bys mi pro rychlejší komunikaci poslat telefon na sz.
Milan

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota

#9 Nový příspěvek od pirat »

nezjistoval nekdo kolik stoji napr na tu kubota b 1200 kabinka nasel sem ji na internetu za 85tisic a to se mi zda sakra moc ????

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota

#10 Nový příspěvek od amatér »

Kabiny nabízené k prodeji, se pohybují vesměs v cenách od 80 do 120 tis. Kč. Některé jsou celkem na úrovni, mají topení, stěrače, vyklápěná okna, rádio, čalounění a jsou homologované, jako např. rakouské MAUSER. (110 000 Kč + DPH). To, co jsi našel pro KUBOTU B1200 je poněkud předražené. Kabina, o které píši, je domácí výroba, s náklady na materiál max 15 000 Kč a asi měsíc práce.
jediné kolo, které nemusí být poháněno, je rezerva

jirka kokes
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 23, 2008 4:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kubota

#11 Nový příspěvek od jirka kokes »

amatér píše:KUBOTA B1200 o které jsem psal, je ze Slovenska, stál 80000Kč i s rotavátorem, starý cca 20 roků a skutečných 500 Mth. Je v perfektní kondici, doma výměna olejů, fitrů, př. pneu, jedno gufero a nakonec stříkací pistole.
Prodejci z Jaroměře se vyhni, ten odflákne i to barvení, byli jsme u něho a pelášili jsme, co to dalo. Lacina v Brně jim věnuje dost práce, je nejdražší, ale ručí za svou práci, také jsme u něho byli, má vyprodáno dlouho dopředu. Největší výběr má RVR AGRO v Opavě, myslím, že od nich to berou další prodejci, chlubí se totiž stejnými fotkami. Myslím si, že za cenu, kterou uvádíš, bys mohl uspět, ono to šlo dnes všechno trochu dolů.
U Jaromere se jedna o pana Moravka, inzeruje hezky na AAAtraktory. Ale je to nejaky byvaly garazmistr ci co, repasi tak jak jsem videl dela stetkou a komaxitem nebo si nechava delat jinde, nevim. Kokupil jsem u neho nejake naradi, ale spokojen moc nejsem. Tak jsem traktor iseki koupil u RAJA - RVR,Lukáš Rambousek,Filipová 12,Loučná nad Desnou788 11 . S traktorem jsem spokojen, s prodejcem ne. Traktor potreboval beznou udrzbu, to se dalo zvladnout. Ale : ke traktoru jsem koupill olejovy filtr, ktery mi je k nicemu, bo nepasuje, palivovy filtr co nepasuje take, kardan co rozmerove nepatril mezi traktor a rotavator. Navic jsem si za nemaly peniz dokoupil sadu pro tribodovy zaves a ejhle, na tento typ traktoru trojbod jde pridelat jen pokud mate vybavenou dilnicku. Takze ted pres zimu to dodelavam. Snazil jsem se problemy vykomunikovat s prodejcem (je to mlady kluk a vystupoval slusne) jenze nakonec delal mrtveho brouka. Doprosovat se nebudu, ale doporucit jej nemohu taky. Zkratka dle meho jde o typickeho prodejce, ktereho zajimate jen dokud nejsou penize predany a obchod uzavren. Ve chvili, kdy jsem s udrzbou nevedel jak dal, zkusil jsem kontakt na rvr-agro, ing Rygel. Toho bych jako clovek nemusel zajimat- nic jsem si prece od neho nekoupil, jenze on mi poradil, fotodokumentaci poslal mailem a to vse neuveritelne rychle... Dobri lide jeste ziji, verte tomu. Co se nakupu traktoru tyce, nevidim efekt v jakychsi repasich, co jednotlivi prodejci nabizeji. Jako repasi si predstavuji rozebrani na sroubecky a znovu poskladani. To nikdo nedela. A pokud motor bezi dobre, tak proc sundavat hlavu a zabrusovat ji? Na rozvodech se taky mnoho udelat neda (navic snad nektere motory jsou dvoudobe) a tak zbyva vymena naplni, filtru, gufer, kosmetika... Ale nemam patent na rozum, nemusim mit ve vsem pravdu...

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kubota

#12 Nový příspěvek od mareko »

Měl jsem KUBOTU L 1501 z OPAVY dělali ji pro sebe.Pro jistotu jsem vyměnil filtry a olej . Start v - 10 nebyl problém. Šlapala jako hodinky . Dá se tam smlouvat na ceně . Jinak perfektní stroje
diesel to je koncert

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubota

#13 Nový příspěvek od amatér »

Podle mého názoru ty strojky Rambousek bere z Opavy od RVR, má jejich logo na svých stránkách. S názorem na Farmu Morávek zcela souhlasím, když mám předvedl stroj po tzv. prohlídce, šla po pěti minutách z chladiče hnědá pěna a pan prodejce nás ujistil, že to KUBOTA dělá, a že je OK. Mám sto chutí se u Rambouska stavit a poptat se na KIOTI, které taky nabízí a seznámit se s jeho servisním zázemím.

jirka kokes
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 23, 2008 4:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kubota

#14 Nový příspěvek od jirka kokes »

dvorek, samostatne stojici dilna velikosti asi dvougaraze, kde dela konecnou montaz. Kdyz jsem u neho byl, mel v dodavce nejake dily rozebranych traktoru, vezl to asi z komaxitu ci odkud. Nepatral jsem tenkrat po tom. Dnes bych koukal jinak a vic se ptal. ale mam to za ztratu casu...Pri koupi traktoru bych se drzel toho, co ma v republice zastoupeni kuli nahr. dilum. Kubota urcite, iseki jen malo- to co se prezentuje jako zastoupeni tak na dotazy neodpovida. mitsubishi ano...

milanhb1
Příspěvky: 399
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Kubota

#15 Nový příspěvek od milanhb1 »

Jirko Kokši odkud jsi?
Milan
Napsal jsem mejla do Opavy na prodejce něco má na skladě tak uvidíme co mi nabídne.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“