Kubota

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Kubota

#1771 Nový příspěvek od RoKur »

tonoh píše:Nazdar chlapi,
mal by som záujem o kúpu malotraktora Kubota B5001 ale neviem sa rozhodnúť medzi dvoma firmami SKH Sebranice alebo RVR –Agro, Opava - Suché Lazce, poraďte aké mate skúsenosti, kto tam traktor kupoval. Ďakujem
Existuje tu vlákno Kde koupit japonce. Tam ses díval???
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
FilipMajcher
Příspěvky: 277
Registrován: pát pro 23, 2016 8:36 pm
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Kubota

#1772 Nový příspěvek od FilipMajcher »

Zdravím, máte nekdo kubotu b5000, 6000, 7000... a k ní sklapeci vlečku ? Nehodil byste mi nekdo prosim foto jak mate resenou hydrauliku na sklapeni ? Dekuji moc

Uživatelský avatar
quikshjare
Příspěvky: 77
Registrován: pát zář 06, 2013 8:42 pm
Bydliště: Hranice

Re: Kubota

#1773 Nový příspěvek od quikshjare »

Ahoj, pošli email, mám to řešené na stávající rozvaděč z místa pod sedadlem. Ramena jezdí nahoru při vyklapeni.

Uživatelský avatar
FilipMajcher
Příspěvky: 277
Registrován: pát pro 23, 2016 8:36 pm
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Kubota

#1774 Nový příspěvek od FilipMajcher »

quikshjare píše:Ahoj, pošli email, mám to řešené na stávající rozvaděč z místa pod sedadlem. Ramena jezdí nahoru při vyklapeni.
Díky :) v SZ mas muj email

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota

#1775 Nový příspěvek od Mira80 »

Pratele, nemate nekdo prosim tip, kde v Brne ci prilehlem okoli koupit budik pocitadla motohodin ? 12V / 52mm prumer
Dik
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota

#1776 Nový příspěvek od Mira80 »

Pratele, nemate nekdo prosim tip, kde v Brne ci prilehlem okoli koupit budik pocitadla motohodin ? 12V / 52mm prumer
Dik
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kubota

#1777 Nový příspěvek od thovt »


Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota

#1778 Nový příspěvek od Mira80 »

jo, presne tam jsem nakonec vcera skoncil :)
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota

#1779 Nový příspěvek od ladiki »

FilipMajcher píše:Zdravím, máte nekdo kubotu b5000, 6000, 7000... a k ní sklapeci vlečku ? Nehodil byste mi nekdo prosim foto jak mate resenou hydrauliku na sklapeni ? Dekuji moc
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... start=1095

řeší se to ventilem do hydrauliky viz. příspěvek od Buggyho......

jednoduše si ventilem zvolíš, jestli jde tlak na vlek nebo na ramena.......

Uživatelský avatar
stal-ker
Příspěvky: 8
Registrován: úte bře 15, 2016 6:00 pm
Bydliště: Slaný

Re: Kubota

#1780 Nový příspěvek od stal-ker »

Ahoj,

Chtěl bych se poradit, mám malotraktor domácí výroby a neustále servisuji, dodělám jedno a hned se s prominutím sere něco dalšího, chtěl bych z toho kruhu pryč a tak přemýšlím co dál. Vím určitě, že chci něco továrního na co seženu díl a nebudu muset u toho přemýšlet z čeho to je a kde to sehnat. Zaujala mě Kubota řada 5000 nebo 6000. Použití traktoru je především v dopravě kolem domu, odvoz trávy, převoz písku, štěrku při stavbě apod. taky bych třeba rád posolil chodník, nebo odhrnul sníh, každopádně žádné těžké polní práce. Druhé použití je navštěvování traktoriád tak že potřebuji něco co se v klidu naloží do dodávky nebo na vlek. Hledám malý obratný traktor, vždy se mi líbil např. Zetor 25 ale je pro mě prostě velký, těžký,...
Tak že otázka zní: Je Kubota a její řady 5000 popř 6000 správnou volbou nebo se mám podívat jinde a druhá čast otázky, mám připraveno kolem 70 000kč stačí to vůbec na slušný bazarový stroj, nebo to bude jen další kasička? Nejde mi o krásu, to si pospravím, jde o to aby strojní čast šlapala dobře abych hned neřešil výměnu převodovky, zásahy do motoru apod.

Děkuji za rady
Tomáš

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota

#1781 Nový příspěvek od Mira80 »

Ahoj, gratuluji k rozhodnuti, me to trvalo dva samodomy a jednu PF62 (ktera neni az tak moje, takze rozhodnuti o generalce motoru apod nezavisi na me). To bylo neustale neco - samodomo nemelo poradne brzdy, sprajcovalo se razeni, motor se dusil, na PF zase jak tyden clovek nejel, tak ho cekala rozborka karbece, co chvili menil svicky. Chapu, ze nechces Z25 apod, vidim to uplne stejne - nemel bych to kde parkovat, nic bych na tom s ohledem na hmotnost a velikost neudelal atd.
Nakonec jsem rozbil prasatko a koupil za 120 tisic B1402 s jiz namontovanym celnim nakladacem. Nejake drobnosti tam asi po tech letech uz funckni nejsou - spinac spojky je premosteny, protoze trochu zlobi a ne vzdy pusti startovani, ale jinak na to, ze traktor ma 30 let, tak motoricky startuje a jede krasne, mechanicky funguje uplne vsechno. Nafta v tom snad ani neubyva. Prijde mi, ze jsou to docela nenarocne a spolehlive stroje. Muj nazor pak je, ze starsi stroj bez elektroniky je na tom jeste lepe.
Jeste si tak uvedomuji, ze mi prestal fungovat ukazatel motohodin, je v nem nejaka elektronika, tak na spravovani ted nemam prostor a cas, navic nejde rozebrat bez poskozeni, takze jsem se zeptal na novy original - ten je za 1600 Kc, tak jsem koupil neorigo nekde v autodoplnkach za 8 stovek. Nedavno tu nekdo shanel dolni kryt predniho portalu, protoze jej utrhl - druhy den ho mela a jeste si mohl vybrat - novy tusim za 2 nebo jety za 1 tisic. Dily asi nebudou uplne levne, ale to na zadny traktor..

Co je neprijemne, tak tyhle druhoruke stroje nebudou mit obvykle zadne doklady a nepujdou dat na znacky aby se s nimi dalo jezdit po silnici.


Mozna jen misto B6000 zkusit B1402 nebo B1502, to by mely byt dle meho novejsi stroje a pokud finance dovoli, tak 4x4 je k nezaplaceni..
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota

#1782 Nový příspěvek od ladiki »

rovnání po zemákách před setím hořčice. Letos ty ertple nemělo cenu sadit......
https://www.youtube.com/watch?v=7vBfF2GJ4SQ

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota

#1783 Nový příspěvek od Mira80 »

Prosim, urcite nekdo budete vedet, k cemu je tato packa pod sedackou na B1400 ? Dekuji

viz obrazek
https://miroslav100.rajce.idnes.cz/Kubo ... 191254.jpg
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota

#1784 Nový příspěvek od ladiki »

Miro: ještě jsem to na Kubotě neviděl, ale měl jsem něco podobnýho. Podle mě tím přepínáš tlak oleje do ze boční zátky (4hran ucpávka) a stím, že vždy tlak ovládáš origo pákou hydrauliky....ideální na sklápění vlečky, bez zvedání zadních ramen.......

Můžeš to lehce vyzkoušet. Dej ramena do střední polohy. Přepni páčku o 90° a zkus pakou zvednout ramena. Porotže tam máš ucpávku, tak by mělo začít chrčet čerpadlo, protože tlak oleje nemá kam jít.....

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota

#1785 Nový příspěvek od Mira80 »

Aha, to zkusim, opravdu by to mohlo byt ono. Porad jsem si rikal, ze je divne, ze prcek, ktery i pres svoji velikost je vybaven takrka jak dospely traktor, by nemel zadny vyvod oleje pro pripojene prislusenstvi.
Urcite zkusim

Jeste se chystam udelat nejakou budku, aby clovek mohl vyjet i v horsim pocasi a neprselo mu za krk a nebyla mu zima. Predstava je svarit z jacklu ram napasovany na traktora, styl jak maji stare zetor,y jen si lamu hlavu jak vyresit skla.
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“